Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum Ziyaretcilere Kapanmistir  (Okunma sayısı 14482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2011, 10:02:21 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Forum, uye isimleri alinarak sifreler denendigi icin bir sure ziyaretcilere (uye olmayanlara) kapanmistir. Bu sure dahilinde saldirganlar uye isimlerini alamadiklari icin giris denemeleri yapamayacaklardir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 12, 2011, 12:00:35 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu iyi olmuş , gün içerisinde sürekli uyarı mesajı geliyordu , hesabınıza başarısız girişi denemeleri yapıldı diye...

Şubat 12, 2011, 12:34:02 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Forum ziyaretçilere kapanmış olmasına rağmen en alt kısımda an itibariyle 53-54 kişi civarında ziyaretçi sayısı görülmekte. Üye sayısı doğru olmakla birlikte, ziyaretçi sayısının istatistiki bir veri vermesi dikkatimi çekti.

Konuyla ilglili bilgilerinizi arz eder, saygılarımı sunarım.

Şubat 12, 2011, 12:38:21 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Lethe,

Bahsettiginiz goruntunun resmini gonderebilirseniz, konuyu daha detayli inceleyebilirim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 12, 2011, 12:47:08 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Print Screen yapmış olmama rağmen ekran görüntüsünü kopyalayıp yapıştıramadım. Ancak yazınsal olarak belki ifade edebilirim. Forum linkini tıklayınca açılan sayfada, en alt kısımda istatistiksel veriler bulunuyor (güncel iletileri gördüğümüz kısmın altında). Yani forum linkini tıklayınca sayfanın en altındaki istatistiksel bilgiler var. Burada üye ve ziyaretçi sayısıda gösterilmekte. İlginç bir şekilde ziyaretçi sayısıda görülmekte ve sayı aralıklarla güncelleniyor yani değişiyor.

Saygılarımla.

Şubat 12, 2011, 01:19:01 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Çok isabetli bir karar almışsınız , Acaba Saldırganları tamamen bertaraf etmek için Nicklerimizde ufak değişiklikler yapsak daha yararlı olur mu  diye düşünüyorum çünkü sonuçta nicklerimiz ellerinde var ve saldırıya devam edebilirler. Ancak nicklerimizde ufak degişiklikler yaparak bunuda tamamen ortadan kaldırabiliriz .

Saygılarımla.

Şubat 12, 2011, 01:24:16 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın Leo-Franz,

Kullanıcı adı değiştirme yetkisi üyelerde bulunmuyor. Bu anlamda, teklifinizin olumlu karşılanması yönetim açısından (sanırım faal olsun/olmasın 900' e yakın üye var forumda) oldukça zahmetli bir çalışma olacaktır.

Saygılarımla.

Şubat 12, 2011, 01:27:36 ös
Yanıtla #7

Bu iyi olmuş , gün içerisinde sürekli uyarı mesajı geliyordu , hesabınıza başarısız girişi denemeleri yapıldı diye...

Benim de dun geceden beri bu oluyor, daha once hic boyle birseyle karsilasmamistim da dikkatimi cekti yeni ..  

sifreler denendigi icin bir sure ziyaretcilere (uye olmayanlara) kapanmistir.

Iyi de ya bu uye olan arkadaslardansa ? Cunku bana uye ismi de geldi. Aciklamak istemiyorum gerci de umarim boyle bir durumla bir daha karsilasmam.
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2011, 01:33:26 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 12, 2011, 01:39:56 ös
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayın MASON,

Print Screen yapmış olmama rağmen ekran görüntüsünü kopyalayıp yapıştıramadım. Ancak yazınsal olarak belki ifade edebilirim. Forum linkini tıklayınca açılan sayfada, en alt kısımda istatistiksel veriler bulunuyor (güncel iletileri gördüğümüz kısmın altında). Yani forum linkini tıklayınca sayfanın en altındaki istatistiksel bilgiler var. Burada üye ve ziyaretçi sayısıda gösterilmekte. İlginç bir şekilde ziyaretçi sayısıda görülmekte ve sayı aralıklarla güncelleniyor yani değişiyor.

Saygılarımla.

Sayin Lethe,

Bulundugunuz sayfa saniyorum ki, ziyaretcileri goruntuleyebildigi sayfa degil. Forumdan cikis yaptiginizda gorebildikleriniz, ziyaretcilerin gorebildikleridir. Forumdan cikis yapildiktan sonra giris sayfasi haricinde bir veri goruntulenememektedir. Konuyu daha detayli inceleyerek bilgileri sunmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
Sayın MASON,

Çok isabetli bir karar almışsınız , Acaba Saldırganları tamamen bertaraf etmek için Nicklerimizde ufak değişiklikler yapsak daha yararlı olur mu  diye düşünüyorum çünkü sonuçta nicklerimiz ellerinde var ve saldırıya devam edebilirler. Ancak nicklerimizde ufak degişiklikler yaparak bunuda tamamen ortadan kaldırabiliriz .

Saygılarımla.

Sayin Leo - Franz,

Saldirilar bizzat kisiler tarafindan manuel olarak yapilmamaktadir. Otomatik olarak programlar ile (oldukca hizli) gerceklestirilmektedir. Bu nedenle ayni zaman araliklari ile giris denemeleri gerceklesmistir. Bu programlar uye isimlerini kaydetmemekte, denemeyi yaptiktan bir sonraki uye ismini aramaya baslamaktadirlar. Forumu yavas yavas gezerek bulduklari her uye ismini otomatik olarak denedikten sonra uyelerin bitmesi ile tekrar basa donerek ayni islemleri yinelemektedirler. Programlar ayrica otomatik olarak ip adreslerini degistirerek proxy kullanmaktadirlar. Bu nedenle engellenebilir bir sisteme sahip degiller ve deneme yapilan ip adresleri herhangi bir uyemize ait degil.

Saygilarimla

Şubat 12, 2011, 01:55:26 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Haklısınız. Sözünü ettiğim sayfanın ( http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?action=forum ) şu anda ziyaretçiler tarafından görülebilmesi mümkün değil gibi. Ancak bende bu yüzden çelişki yaşamaktayım. Foruma üye olmayanlar giriş yapamadığına göre, nasıl oluyorda en alt kısımda yer alan "online üyeler" kısmında ziyaretçilerin sayısı yer alıyor. Üstelikte bu rakam sürekli güncelleniyor.

Üye sayısına baktığımda bu rakam doğru ancak mantıken ziyaretçi sayısının sıfır olması gerekmiyor mu ? Çünkü şuan hiçbir ziyaretçi forumu görememekte.

Saygılarımla.