Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Illuminati korkusu!  (Okunma sayısı 64094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 08, 2011, 02:21:55 ös
Yanıtla #50
 • Ziyaretçi

Sayın ADAM, Dünyada hiç bir şey göründüğü gibi değildir. O yüzden resimdeki şablon da dünya hakimiyetini simgeleyen bu yapı dediğiniz gibi uyduruk bir fantazi olabilir. Ya da gerçek ise bile kötü değil aslında iyi bir yapı olabilir. Ki gerçek olduğunu ve kötü niyetli bir yapı olduğunu varsayarsak neden hala örneğin komplo teorisyenlerince iddia edildiği gibi dünya nüfusunu 500 milyona indirme hedeflerini başaramadılar. Gerçi onların iddialarına göre 2012 de armageddon start verilerek insan kıyımına başlayacaklar diye tahmin ediliyor.

Korku derken benim bahsettiğim mevzu budur. Aksi taktirde bir örgütün ekonomik olarak dünyaya sahip olmasında hiç bir sakınca yoktur.

Saygılarımla.


Temmuz 14, 2011, 01:53:49 öö
Yanıtla #51
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 342
 • Cinsiyet: Bayan

Armageddon dunya uzerinde bir mekan degildir.o start coktannn verildi ......
buradaki senaryolar karanlık ışık savasının sadece yansımaları ..
benimkide bir senaryo belkide :))


Temmuz 14, 2011, 02:25:38 öö
Yanıtla #52
 • Ziyaretçi

Sayın Smyrnali Armageddon denilince aklınıza ne geldi bilemiyorum fakat Armageddon adlı bir uzaylı istilası filminden alıntı yapılarak bu terim kullanılmış olabilir, sahte bir uzaylı istilası yapılacağını, bunu da uzaydan uyduyla özel projeksiyon cihazlarıyla katı maddeymiş gibi görüntüler göstererek gerçekmiş gibi inandıracaklarını iddia ediyorlar. Blue Beam projesi diye isim de vermişler. Tahmin yürütmek gerekirse nükleer bombalar kullanılır. Yani görsel bir şölen gibi bir uzay gemisinden füze fırlatılmış izlenimi verilip önceden yerleştirilmiş bir nükleer bomba patlatılabilir. Aksi halde bir uzay gemisi yapılma ve o teknolojinin insanlarda olma ihtimali komik.

Burada asıl korku önceden de bahsettiğim gibi  illuminati tarikatının insan nüfusunu 500 milyona indirme hedefleri olduğu iddialarıdır. Bunu da ancak nükleer silahlarla yapabilirler bunun için de bir ufo saldırısı slayt gösterisi düzenleneceğine inanılıyor.

Uzaylı istilası fikri bana mantıklı gelmiyor. Şu teori daha ayakları yere basıyor. Bir başka ilginç komplo teorisinde ise, iran'ın Türkiye'ye nükleer başlıklı bir füzeyle vurmasıyla başlayacak nükleer kaosla insanlığın yok edileceği, bu kaos için düğmeye basılmadan önce nuhun gemisi gibi onlarca yıl gıda vb. ihtiyaçların yetebileceği çok özel sığınaklara elit tayfanın sığındıktan sonra dünya da çıkan nükleer dünya savaşında insan bırakmayacaklarını bu planın bir kaç sene içinde gerçekleşeceği... aslında çok da mantıksız değil. yani bir kaç milyon elit insanı adem havva gibi yeni bir nesil yaratmak için kullanabilir ve hedeflenen 500 milyon nüfus yıllar sonra ortaya çıkabilir. Fakat bu noktada da insanları yok ederken nükleer silah kullanmanın mantıksız tarafları aklıma takılıyor. Çünkü nükleer patlamadan sonra onlarca sene de geçse patlama olan bölgede canlı yaşayamıyor.

Yani eğer komplo teorilerinde iddia edildiği gibi  illuminati diye karanlık bir oluşum varsa ve insanları yok etmek için planlar yapıyorsa kendilerinin de insan olduğunu farz edersek nükleer silah kullanmaları halinde kendi yaşam alanlarının da yok olacağından dolayı mantıksız duruyor. Fakat nükleer patlamaların şeytani bir ritüel olduğu kanaati de mevcut. Yani nükleer bomba patlama denemeleri aslında satanistlerin bir ibadet şekli olduğu kanaati var. Belki de tüm dünyayı nükleer bombaların patlatıldığı bir showa dönüştürerek en büyük ibadetlerini gerçekleştirip ruhlarının şeytan tarafından özgürleştirileceği gibi garip inançlara sahip olabilirler diye düşünmüyor değilim.

Neticede insanoğlundan her şey beklenir.

Saygılarımla.Temmuz 14, 2011, 03:00:32 öö
Yanıtla #53
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 229

Sayin Masor1976,

Nukleer bomba olayi sacma, katiliyorum. Atom bombasinin seytana tapma unsuru olmasi ise insanin gobegini hoplata hoplata gulecegi bir seydir. Bakin bu gunlerde hersey satanistlere atfediliyor. Oysa ki, hangi satanizmden bahsediliyor, kimse bunu bilmiyor. Satanizm nedir, ne degildir, kac cesidi vardir? Bunlar kotuler midir, iyiler midir? Luciferianism satanizm midir? Satanizm bir din midir, degil midir? Satan'a tapanlar Tanriya inanir mi inanmaz mi? Bu konuda cok bilgisiz ve ilgisiziz. Satanizm'in bir cok cesidi oldugu gibi, icerisinde insan dusmani manyaklari bulabileceginiz gibi, kendisini insani ve dogayi sevmeye adamis bir cok satanist de bulabilirsiniz. Peki ama hangisi?

Ayrica, onceki sayfadaki piramitin sacma olduguna bir kanit daha gostereyim. Bakin, piramit hiyerarsiyi temsil etsin diye kullanilir genellikle. (Masonik acidan soylemiyorum yanlis anlasilmasin, dunyadaki genel kullanimindan bahsediyorum) Simdi bu piramite gore bizim altimizda Rotary var, Lions var, Diners var.

Ne yani biz bu kisilerin ustunde miyiz? Bu kisiler bizden mi emir aliyor? Ya da biz Bilderberg toplantilarindan mi emir aliyoruz?

Sacma sapan efsaneler anlatiyorlar, aciklamasini da yapmiyorlar, cunku yapamiyorlar.

Sozlerim size degil yanlis anlasilmasin.
YY & Y


Temmuz 14, 2011, 03:21:13 öö
Yanıtla #54
 • Ziyaretçi

Sayın Lous Deo, aklıma güneydoğuda askerlik yaparken gece nöbetini birlikte tuttuğum bir arkadaşım geldi. Normal hayatında çok yürekli ve muhabbeti iyi bir arkadaşımdı o nedenle nöbette benimle olmasından dolayı sıkıcı bir nöbet olmayacağını tahmin etmiştim fakat tahminimde yanıldım. Çok ciddi paranoyaktı sürekli olarak gece görüş dürbünüyle dağları taramamı istiyordu. Ben ise yorgunluktan dolayı ayakta uyuyor vaziyette olduğum için çok zor bir nöbet oldu. Hemen karşımızda genelde terörist görüntüsü alınan bir mağara vardı. Oraya bakınca sanki iki kişi mevzi almış gibi iki insan kafasına benzer bir görüntü vardı. Bak orada sanki iki kişi var diye dürbünü ona verdim ve o kadar panik oldu ki sürekli paranoyak mırıldanmalarla 2 saatlik nöbeti dürbünle geçirdi yani ben de gözetleme olayından kurtuldum.

Komplo teorilerini bu anıma benzetirim. Hala aklımda soru işareti olarak acaba o iki kafa insan mıydı yoksa bir göz yanıltmaca mıydı diye düşünmüyor değilim. Fakat yıl 2002 yılıydı ve ateşkes olduğu için çatışma yaşanmıyordu yani terörist olma ihtimali sıfırdı.

Komplo teorileri üretmek insanın doğasında var sanırım. Tabiki bu kadar büyük ve korkunç komplo teorilerinde hedef gösterilmek masonlar açısından çok zor bir durum. Bu nedenle komplo teorilerine mason arkadaşların alerjisi olmasını anlıyorum.

Dediğiniz gibi satanizm kavramı da sosyolojik açıdan incelemeden önyargıyla ve paranoyakça yaklaştığımız bir kavram. Her kavramda olduğu gibi...

Saygılarımla.Temmuz 14, 2011, 11:20:46 öö
Yanıtla #55
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 342
 • Cinsiyet: Bayan

Komplo teorilerinin bir yorumuda burada var .
(alıntıdır)
AVATAR VE SAHTE MESİH
SAHTE MESİH KİMDİR VE AVATAR DOĞUM OLMAKSIZIN  NASIL BEDENLENİR?   
 
Share International Vakfı 1970’lerden bu yana dünyanın çeşitli yerlerinde toplantılar düzenlemektedir ve 24 ayrı dilde (yalnız Türkçesi yok) web sayfalarında bildiriler yayınlamaktadır  ...ve dergiler çıkarmaktadır.  İngiliz Kraliyet ailesinin hizmetindeyken kurucu olan Benjamin Creme Mesih Planını kitlelere hazırlamak için bu göreve atanmıştır.  Share International Vakfı, mali sponsoru İngiliz Yahudisi Basın İmparatoru Rupert Murdoch olduğu yazılıdır ve ayrıca Birleşmiş Milletler Örgütü bütçesinden Tek Dünya Dini Projesi kapsamında Sivil Toplum Kuruluşu olarak yardım parası almaktadır.
 
Bütün Dinlerde Kıyamete yakın bir Kurtarıcı inancı mevcuttur. Müslümanlar İmam Mehdi , Museviler ve Hristiyanlar Mesih , Budistler Maitreya Buddha , Hindular Kalki Avatar ile ilgili Kurtarıcı inancındadırlar.  Nibirulular insanlığın mevcut eşitsiz düzenine kesinlikle karşı olduklarından dönem sonunda onların Dünyaya inişleri egemen eskilere iktidarlarının sonu korkusunu yaşatmaktadır. Maya Takviminin 9 Mart ve 28 Ekim 2011 arası Evrensel Altdünya dönemi esnasında Dünya çapında Ekonomik ve İdari Yapılar Dünya Devletine geçiş planı için yapay krizler ile çökertileceğinden Hiyerarşik kontrollerin yeniden sağlanması gereği olarak Sahte Mesihin ortaya çıkarılışı aslında Sömürgen Aristokrasi ile Faşist İdarenin inancı kullanarak otoriteyi nihai tesis etme çabasından başka bir şey değildir.
 
MAYAVIRUPA (Avatarların salt düşünce gücüyle kozmik enerjileri yoğunlaştırarak fiziki bedende tezahür etmelerini açıklayan Sanskrit terimidir) Hindu kutsal metinlerinde anlatılmaktadır.  Maitreya doğum yolu ile değil de işte bu mayavirupa bedeni ile Birleşmiş Milletler Örgütünü ve tüm Dünya Hükümetlerini perde arkasından bellibaşlı tüm küresel olayları yönlendirendir. Onun Maitreya Buddha Ruhunu taşıması ancak Walk-in (Bedene giren transfer ruh) Walk-out (Bedenden çıkan orijinal ruh) olgusu ile belki açıklanabilir. Hint asıllı İngiltere doğumlu Raj Patel San Fransisko kentinde oturur ve Share International Vakfı ise aynı kentte Tara Center’da faaliyet göstermektedir.  Basın ve Medyanın gözdesi ön planda söyleşileri yayınlanan Raj Patel Dünya Bankası , Uluslararası Para Fonu ve Birleşmiş Milletlerde iktisat proje danışmanı gibi sıradanmış gibi bir görevde çalışan olmaktan çok daha öte sorumlulukta gerçekte bizzat tüm Global Organizasyonları denetleyen ve yönlendiren piramidin tepesinde olan bu şahıstır.
 
Mesih Projesinin tasarımı ve yürütmesi en başta Amerikan Derin Devleti olan CFR (Council of Foreign Relations , Dış İlişkiler Konseyi) yapmaktadır ve onların amblemi At üstünde Beyaz Atlı Prens sembolüdür. Ebced okuyan Alimler CFR için CaFiR kelimesinin İngilizce yazılışı ünsüz harflerinden oluşan Deccale işaret ettiğini iddia ederler. 10 kişilik yuvarlak masa etrafında toplanan CFR iç çekirdek kadrodan 10. kürsü daima boş bekletilmektedir ve bu beklenen Maitreya denilen AVATAR kişinin de Raj Patel olduğuna dair kanıtlar Youtube websitesinde pek çok sayıda kliplerde sunulmaktadır. CFR için Hollywood kitlelere yönelik psikolojik harekatın cephesi vazifesi görmektedir ve Hollywood tümüyle Jacop Frank ile Aleister Crowley ekolünden olanların  ve Scientology Tarikatı vasıtasıyla denetlenmektedir. Bu açıdan CFR tarafından niyetlenilen olaylar sinema senaryosu olur ve filmlerin sahneleri kitlesel bilince belli plana hazırlama propagandası yerinedir.   
 
Bu açıdan Sinemada Bilim-kurgu filmleri fanteziden öte üst boyut realitelerini yansıtırken aksine Dualizmin sanallığına dayanan iyinin kötü ile mücadelesi veya yoksulun varsıla karşı aşk ve hırsından dolayı sınıf  atlama mücadelesi vesaire klasik ve popüler filmler hakikiyette olmayandırlar. James Cameron yönetmeni olduğu Avatar adlı filmde makinede uyutulan bir ruhun beynine takılan elektronik çiplerle şuurunu holografik olarak projekte ederek başka alemde ve yapay başka bir bedende yerli bir halk arasında fiziken tezahür edebilmesini ve hayat idamesini devam ettirebilme olayını anlatan buna benzer bir konuyu işlemiştir.  Altıncı Gün (6th Day) filminde başrol oyuncusu olan   Arnold Schwarzzeneger bedenini ve zihnini izinsiz kopyalayan ve sahte ikizini kendi yerine geçirmeye onu öldürmek suretiyle çalışan Firma yetkililerine karşı onların insan klonlama suçlarını açığa çıkarmak için savaşıyordu. Raj Patel Maiterya olayının ipuçları Son Hava Bükücü (Avatar The Last Airbender) filminde açığa vurulmaktadır. Evet böyle Teknolojiler halihazırda mevcut. Örnek olarak Ay’a giden Astronotların hafızalarının bu teknikle kısmen silindiği iddia ediliyor.
 
Raj Patel kitaplarında ve konferanslarında neler iddia etmektedir? Dünyada Holdingler Tarım alanında Genetik Tohumları ve Kimyasal Ürünleri kullanarak doğal ve geleneksel Tarımda çalışan üreticilerin ve tüketicilerin zararına gelişmeler kazanmışlardır. Dünya çapında genetik tohumların Holdinglerin kontrolünde olması ve tekelleşmenin Dünyada Açlık Krizi yaratacağı konusunda uyarmaktadır.  Yaşamın Gerçek Maliyetine Çevre Koruma ve İsraf  Faktörlerini de yatırımlarda ve üretimlerde Sermaye kesiminin hesabına katan Sömürüyü şirin gösterip kaynakları yoksullara eşit paylaşım ilkesiyle sanki Sermaye sınıfı  bunca zamandır yeni umursamaya başlamışlar.   
 
Sahte Mesih manipülasyonlarını bitirmek ve Spatyom sorununu çözmek nihayetinde yaklaşan NIBIRU için görevdir. Aslında Sürüngenlere (Reptilian) bu yetkileri verenler ve bundan acı çekenler yine insanlardır. Çünkü biz insanların ilahi planda enkarnasyon şartı olarak sürüngenler (reptilianlar) ile yaptığımız sözleşme uyarınca Yaşam derslerini tamamlamadığımız sürece veya Dualist sanal yapıdan vazgeçmedikçe yani oyuna doymadıkça onlar da kötü olma rollerini sürdürürler.
 
Spiritualizmde Ruh çağırma seansları esnasında banda kaydedilmiş derin sesleri inceleme ile doğan Elektronik Ses Fenomeni (EVP) olgusu ile Evrensel Zihnin yansıması olduğu iddia edilen Beynin Sağ Lobu tarafından istemdışı üretilen konuşma seslerini tersten çaldırıp dinleyerek doğruları araştıran olguya Ters Konuşma (Reverse Speech) Tekniği denmektedir. Her iki olgudan bir arada sentez yaratan Arizonalı Bayan Peggy Kane EVP Reverse Speaking adıyla çığır açtığı ve yaygınlaşan programlama tekniği ile edindiği bilgilerden Dünyamızın Spadyum denilen eterik katmanında dezenkarne insan ruhlarını orada alıkoyanların yine bu Galaktik Reptilianlar olduğunu ve medyamik kanaldan spirituel bilgi aktaranların genelde çağrılan insan ruhları değil aksine yine  Dünya Matriks planı kontrolorleri bu Galaktik Reptilianlar olduğunu söylemektedir.
 
Andromeda Konseyi Elçisi olan Amerikalı Alex Collier konferansta dinleyicilere verdiği söyleşiden ilgili pasajlar:
 
Alex Collier : Ben bu söyleşiyi daha önce de dinleyicilerim ile yapmıştım,. Kılık-değiştiriciler sorusu : birilerinin  kendileri etrafında bir hologram yaratabilecekleri bir teknoloji var mıdır? Evet, bu teknoloji mevcuttur.
Dinleyiciden Soru : Bu teknoloji Dünyada şu anda kullanılıyor mu?   
Alex Collier : Buna cevap hayır’dır. 
Dinleyiciden Soru : Herhangi bir saldırgan varlık, insan bedenini zorla kendi üzerine devralabilir mi?
Alex Collier : Buna cevap evet’tir. Ve işlem aslında çok basittir. Onlar birisini kaçırırlar, ve onu yavaşçana ölüme götürürler, ve son nefesi anında, onun özü bedeni terk eder, onlar onu diğerinin yerine koyarlar. Birkaç dakika sonra, o beden masadan ayağa kalkar, o yine aynı fiziki beden ancak o içinde bütünüyle farklı bir gündem taşır,  çünkü artık o ayrı bir ruhtur. Bu teknoloji vardır.
Dinleyiciden Soru:  Siz buna walk-in diyebilir misiniz?
Alex Collier : Evet, Olabilir.
Dinleyiciden Soru :  Orijinal bedenin belleği onlarda olur mu?
Alex Collier : Evet, olur. Ancak benim anlayışım şudur ki, üç aydan yedi aya kadar arada geçen bir dönemin bulunduğu bir zaman dilimi vardır. Ve genellikle, bu başlıca simanın başına gelince,  sözü edilmezler veya nadiren görülürler, çünkü hala uyumlanıyorlardır.  Bundan biraz daha konuşmak isteriz. Sözü edilir : “Onun reptiliana dönüştüğünü gördüm, Ben gerçektende reptilian gördüm”, büyük bir olasılıkla bu doğrudur.  Onlar gerçekten de reptiliandırlar ve onları insana benzeten teknolojiyi kullanıyorlar anlamına bu gelmemektedir. O bir insan bedenidir.  Ama bir şeyi hatırlamak zorundasınızdır. Reptilianlar yoğun duyguların aşırısına alışkın değillerdir; onlarda bizlerde olduğu gibi duygular bulunmaz. İşin aslında pek çok insan ırklarının dışında bizde olduğu kadar duygu yoğunluklukları yoktur. Öyleyse beden heyecanlandığında bedenin heyecanlandığı durum olduğunda o halde olan şudur, çünkü o bir insan bedenidir, olan da işte budur. İşte bu kocaman antendir. Heyecanlandığında içerdeki reptilian ruhu nasıl davranacağını bilmez, o zaman da büyük olasılıkla o ya korkar yada telaşlanır. Ve o bunu yapınca da, çünkü onlar aşırı derecede kuvvetli ruhlardır sen onların aura alanlarındaki kendilerinin yansımasını görürsün, onu görürsün, çünkü onlar duygulara alışkın değillerdir. Onunla nasıl baş edeceğini bilmezler ve işte bu geçiş sürecinin parçasıdır. İşte bana söylenen budur.


Temmuz 14, 2011, 01:24:55 ös
Yanıtla #56
 • Ziyaretçi

Sayın Smyrnali, bu tarz komplo teorilerine inanan çok fazla insan var özellikle Amerika'da. Bizimkiler de yavaş yavaş Türkçeye çevrilerek yaygınlaşmaya başladı. Çok dikkatsiz bakılınca insanı inandırıyorlar. Hedeflerinde istihbarat örgütleri, dev petrol ve silah şirketleri var çekinmeden isim ve kurum adı veriliyor. Bu da bu hedef gösterilen kişi ve kurumları ürküttüğü için dikkat ederseniz tüm fabrika ve para devleri Amerika'dan ve Avrupa'dan Çin'e kaçmaya başladılar.  Aksi halde bir gün patlayacak insan kitleleri can ve mallarına el koyabilirler. Bu kaçışı da "insanlar uyandı bak nasıl da kaçıyorlar" şeklinde gayet mantıklı bir şekilde kullanıyorlar. Komplo teorisyenlerinin etkisini küçümsememek lazım yani. Kanaatimce Amerika ve Avrupa'nın batışının nedeni olacaklar çünkü yarattıkları tüm ekonomi ellerinden uçup gidiyor.

Saygılarımla.


Temmuz 14, 2011, 03:07:17 ös
Yanıtla #57

Andromeda Konseyi Elçisi ???

:D
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz


Temmuz 14, 2011, 03:26:29 ös
Yanıtla #58
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4031
 • Cinsiyet: Bay

Bu tip sorularla ve konularla sık sık karşı karşıya kalıyoruz.Bir ton kitap okuyoruz bir gün biri çıkıpta ha omu komplo teorilerinemi inanıyorsun sende dendimi birden insan kendisini kötü birşey yapmışcasına savunmak zorunda kalıyor.Geçenlerde murat bardakçı hasan sabah ile ilgili yaptığı programda hasan sabah ile ilgili okuduklarımızın tam zıttını söyledi hadi şimdi gerçeği bul,gerçeği anla burda krıter ne olmalı bilgisine çok güvendiklerimi ne olmalı hakikaten.

belkide bu konu ayrı bir tartışma konusu olarak çalışılmalı forumda.İnsanlar birşeylere emek ve zaman harcıyor okuyor araştırıyor merak ediyor birden dengesizin biri çıkıp bunlar komplo teorisi dediğinde tüm herşey resetleniyor dolayısı ile bu işe bir formül bulup ortak akılda üretmek gerek artık.yoksa her bilgi için komplo yada yok öyle birşey deyip saatlerce lüzumsuz tartışmlarda yapmak mümkün.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Temmuz 14, 2011, 03:28:36 ös
Yanıtla #59
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 342
 • Cinsiyet: Bayan

 Andoremeda , dinsel boyutta cebberut boyutuna karsılık gelir ........icimizdeki alemler dısımızdakilerle örtuşur ...bunlardaki ilimi bilmiyorum  tabi :-\


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
93 Yanıt
84157 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 01, 2014, 03:17:53 ös
Gönderen: Dor
0 Yanıt
12436 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 27, 2006, 09:40:44 öö
Gönderen: MASON
83 Yanıt
60741 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 22, 2008, 01:08:01 öö
Gönderen: seteney
17 Yanıt
12566 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 11, 2012, 05:32:49 ös
Gönderen: NOSAM33
Illuminati Nedir?

Başlatan Kemal « 1 2 3 4 » İlluminati

34 Yanıt
44601 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 16, 2013, 07:50:38 öö
Gönderen: ADAM
15 Yanıt
10245 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 01, 2012, 09:43:37 öö
Gönderen: CAMPANELLA
14 Yanıt
17328 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 27, 2014, 08:16:19 öö
Gönderen: ADAM
26 Yanıt
16626 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 06, 2014, 10:51:19 ös
Gönderen: blackfriairs
20 Yanıt
13767 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 01, 2013, 03:25:02 ös
Gönderen: ADAM
2 Yanıt
7148 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 14, 2011, 01:59:52 öö
Gönderen: Masor1976