Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sezgi...  (Okunma sayısı 2577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 01, 2011, 10:09:42 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk bir  fikir ve üst-yapı kurumu olarak  adlandırılsada sezginin  önemi masonlukta nedir?Gelişim sağlamasına çalışırken, aynı zamanda sezgilerini güçlendirmek içinde ayrıca özel bir çalışma yaparlarmı ?
Saygılarımla
AquA
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Ağustos 02, 2011, 11:07:07 öö
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Benim bildiğim kadarıyla Masonlukta bu tür bir çalışma yoktur.

Masonluğun öğreti aktarımı doğrudan bilinçli kavrama üzerinedir. Masonluğun hiiçbir uygulaması bilinçaltı ile bağlantılı değildir.

Bu bilinçaltının ve Sayın Aqua'nın sözünü ettiği sezginin, kişinin szgisel güçlerinin düzenli bir şekilde geliştirilmesinin önemini düşürmez. Sadece Masonluğun ilgi alanı ve öğretim kapsamı dışındadır, o kadar.

Bu dediklerim yanlışsa, benden daha iyi bilenlerin düzeltmesini dilerim. 
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 02, 2011, 11:08:04 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ADAM,
Açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Nedense ben bu yöndede  çalışma yaptıkları sanısına kapılmıştım.

Çünkü bazen bilginin  yetersiz  kaldığı  durumlarda, güçlü sezgilere sahip olmak özelliklede karar noktasında, önemli  bir ayrıntı ve farklılık olabiliyor.

Görünen  tablonun arkasındaki  gerçek resmi hissetmek gibi.

Bilinçaltının ütopik varsayımlarından ziyade, herşey  yolunda  ve  mantıklı  ilerlerken bir yerde  bir  şeylerin yanlış olduğu  hissine  kapılıp sonrada  haklı olduğunu  görmek hangimizin  başına gelmemiştir.Aslında  daha  çok merak ettiğim bu durumun'' sistemleştirip,  geliştirilebilme özelliği'' olup  olmadığıdır.

En içten sevgi ve saygılarımla

AquA
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!