Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: İlluminati neye hazırlanıyor?  (Okunma sayısı 78422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 08, 2011, 09:58:35 ös
Yanıtla #80
 • Ziyaretçi

FIRST CASTLE HAS FALLEN!
Darkness is knocking the door!... We are still sleeping!? Final countdown is in progress. We still have the power to defeat the darkness, otherwise "brothers of the cosmos" will reborn. The last candle is dying. Only the illuminated ones will understand the last secret!
_ v _ _ t _ _ s _ _ i _ _ _ m

f _ _ a _ _ n _ _ _ _ _ _ i _ _ _ _

29 days + 17h : 15m : 20s

7december sitesinde şuanki yazılanlar fakat boşlukları dolduramadım  bir iki kere denedim olmadı :)


Aralık 13, 2011, 10:57:40 öö
Yanıtla #81
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 269

Aydınlanma çagının geldığıne dıkkat cekmeye calısıyorlar.Maya takvımınde belırtılen dunyanın sonunu degıl yenı bır aydınlanmanın olacagı dusuncesındeler.
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)


Aralık 13, 2011, 12:28:20 ös
Yanıtla #82
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7281
 • Cinsiyet: Bay

Sayın symbol'ün şu deyişi pek ilginç doğrusu.

Kuşkusuz "illuminati" deyince, günümüzde bunun hemeh andından "Hangisi?" diye bir soru da sormak gerekiyor ve başlangıcı yapandan bu açıklamayı getimesi bekleniyor. Bilmeyenler, bu ad altında tek bir örgüt bulunduğunu sanıyor.

Ancak bu konuyu sonraya bırakalım.

İlk illuminati örgütleri yani Illumines d'Avignon ve Bavarische Illuminaten,  Avrupa'da Aydınlanma Çağı'nın başlangıcından kısa bir süre sonra ortaya çıkmışlardı. (Bundan önce İber Yarımadası'ndakioluşumları şimdilik bir ayrıntı olarak bırakalım.) Fransız Devrimi'nin o çevrede etkisi büyük olmuştu. Birçok kurum gibi illumineler (aydınlanmışlar) 1789 ve izleyen birkaç yıl içinde ortadan kalkmıştı.

Burada "ortadan kalkmıştı" sözü kullanıldığında elbette denilmek istenen, bundan böyle kurumsal ya da örgütsel bir etkinliğin görülmediği... Kim bilir, belki bilinmediğini, bunların gizliliğe büründüğünü ya da bir başka örgütün çatısı altında çalışmalarını sürdürdüklerini söylemek daha doğru olabilir. Bu kurumun ülküsüne gönül bağlamış olan kişilerin başka ezoterik kurumlarda çalışmalarını sürdürdüklerini söylemek, hiç de bir varsayım sayılmaz.

Aradan yaklaşık 220 yıl gibi bir süre geçmiş  durumda.

Hani Rozkrua örgütlerinin bir geleneği vardır: Kurum ortalıktadır. Sonra ortalıktan yok olur. (Yok olmuş gibidir) Aradan 106 yıl geçtikten sonra yine canlanır. Acaba böyle bir gelenek illuminelerin bir kolu için de geçerli mi?

Eğer böyle bir şey varsa, -belki araştırılırsa bulunabilir- Sayın symbol'ün dediği pek bir anlamlanır. Ben bunu öyle Maya Takvimi'ne falan bağlayamam. Bağlanmasının da doğru olmadığı görüşündeyim. Bunlar boş spekülasyonlar bana göre. Kimileri boş olmaüdığı iddiasında. Bunun gibi birçok iddianın boş olduğu ortaya çıkınca sus pus olup kalıyorlar. Tarih boyunca izlenmiş olduğu gibi günümüzde de izlenmesi süren bir olgu bu.

Fakat yeni bir Aydınlanma Çağı'nın başlayacağı tasarımı, en azından bir umut olarak çok güzel bir şey.

Keşke olsa.

Keşke karanlıkların bir bölümü daha giderilip yerine aydınlıklar getirilse. (İlluminasyon)

Bu, Masonluğun amaçları bakımından da pek istenir.

Sayın symbol'ün bu bağlamda daha ayrıntılı bilgileri varsa, acaba burada bizimle paylaşır mı?

 

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Aralık 13, 2011, 01:29:46 ös
Yanıtla #83
 • Ziyaretçi

Dünyanın bir yerlere gittiği belli aydınlık mı karanlık mı belli değil ... uzaktan bir ışık gözüküyor fakat bu bilimin ışığı mı cehaletin ışığımı tartışma konusu...

Saygılarımla,
418


Aralık 13, 2011, 02:45:46 ös
Yanıtla #84
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 269

Sn.Adam yazdıklarınız için teşekkür ederim güzel bir paylaşım olmuş.Bunlar benim nacizane düşüncelerim ve sizlerle paylaşmak ve sizlerden de eksik veya yanlış bilgilerimi düzeltme fırsatı buluyorum.Bence ıllumınatının bekledıgı işte bu tanrı parcacıgı,asagıda sızlerle bu haberi paylasmak istedim.Saygılarımla...

Cern'de Büyük Hadron Çarpıştırıcısı adlı dev cihazda yapılan deneyler sonunda, fiziğin en derin sırlarından birinin aydınlatılması yönünde önemli bir mesafe katedildiğinin duyurulması bekleniyor.

Sözü edilen sır Tanrı parçacığı olarak da adlandırılan Higgs bozonu.

Adını soruyu 50 yıl önce gündeme getiren İngiliz fizikçi Dr. Peter Higgs'ten alan atom bileşeni modern fizikte maddenin oluşumunu anlamada kilit öneme sahip.

Cern yöneticileri Türkiye saatiyle 15'de açıklamayı yapacak ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

Bugün yapılacak açıklamada araştırmacıların parçacığın bulunduğuna ilişkin kesin kanıtlara erişildiğini iddia edecekleri düşünülmüyor.

Beklenti, elde edilen verilerin Higgs bozonu ya da Tanrı parçacığının varolduğuna işaret ettiğinin ilan edilmesi.

CERN laboratuarının eski teorik fizik başkanı Prof. John Ellis, elde edilen verileri kamuya duyurdukları zaman, Tanrı parçacığı olarak bilinen Higgs bozonuna ''ilk kez göz atabileceğimizi'' söyledi.

BBC'ye özel bir mülakat veren Prof. Ellis'in beklentisi doğruysa, modern fizikte bir dönüm noktasına varılmış olacak.
Fiziğin sırları

Araştırmacılar, İsviçre-Fransa sınırında yerin altında kurulu CERN laboratuarında Büyük Hadron Çarpıştırıcısı adlı makineyi kullanarak bilimin sınırlarını zorlayan deneyler yapıyor.
Modern fizikte varlığına inanılan, ancak kanıtlanamamış olan Higgs bozonu, ilk defa Edinburg Üniversitesi'nden Peter Higgs tarafından 1960'lı yıllarda ortaya atıldığı için bu fizikçinin adıyla anılıyor.

Higgs bozonu, günümüz fiziğinde elektronları, fotonları ve kuramsal zerrecikleri (kuarkları) anlamamızda kilit öneme sahip.

Higgs bozonu diye adlandırdığımız atom altı unsur, parçacıkların neden kütleye sahip olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor.

BBC bilim muhabirinin ifadesiyle, modern fiziğin önünde duran en büyük ve önemli bilmece, Higgs bozonu.

Milyonlar harcanan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nın başlıca kurulma nedeni, Higgs bozonunu ortaya çıkarmaktı.
      
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)


Aralık 14, 2011, 09:35:42 öö
Yanıtla #85
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 668
 • Cinsiyet: Bay

Ne garip di mi?
Daha var olduğunu bile bilmeden üretilen varsayımlar...
Bizde bir laf vardır '' ateş olmayan yerde, sıcaklık olmaz '' diye
Gariplikler var ama ne?
Albert Einstein demişya '' İnsanın ahmaklığı sonsuz''
Demekki hepimiz ahmağız... Bu mevzuda sosyal sütatüdeki konumunuz önemli değil...
Ahmaklığımız baki .... Doktor olmuşsunuz yada çoban olmuşsunuz farketmez, oksfort da okusanda nafile
buna bir çözüm yok ... Bizi birbirimizden ayıran  fark,  ahmaklıklarımızın çeşitliliği ...
azlığı yada çokluğu değil...çeşitliliği...
İlluminati neye hazırlanıyor... sanane ...

Saygılarımla


Aralık 14, 2011, 10:14:41 öö
Yanıtla #86
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 269

Ne garip di mi?
Daha var olduğunu bile bilmeden üretilen varsayımlar...
Bizde bir laf vardır '' ateş olmayan yerde, sıcaklık olmaz '' diye
Gariplikler var ama ne?
Albert Einstein demişya '' İnsanın ahmaklığı sonsuz''
Demekki hepimiz ahmağız... Bu mevzuda sosyal sütatüdeki konumunuz önemli değil...
Ahmaklığımız baki .... Doktor olmuşsunuz yada çoban olmuşsunuz farketmez, oksfort da okusanda nafile
buna bir çözüm yok ... Bizi birbirimizden ayıran  fark,  ahmaklıklarımızın çeşitliliği ...
azlığı yada çokluğu değil...çeşitliliği...
İlluminati neye hazırlanıyor... sanane ...


Sayın Hacamat, bizimkisi sadece tartışmak bir şeyler paylaşmak eğer sizi bu konu ilgilendirmiyorsa bu konu ile ilgilli yorum yapmazsınız olur.Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)


Aralık 14, 2011, 02:20:27 ös
Yanıtla #87
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 379
 • Cinsiyet: Bay


Bence,İlluminati.org sitesindeki tarihte Galaksimiz Foton Kuşağı’nın Aura’sına girdi ve aktif olarak Kozmik ışınlara maruz kalmaya başladık. Asıl tarih Aralık 2012’dir.
Foton Kuşağı, ilk defa astronom Edmund Halley tarafından  gözlemlenmiştir.

FOTON KUŞAĞI
Yüksek enerjili fotonlardan oluşan büyük bir kuşak. 2012 yılında güneş sistemimiz tüm gezegenleri ile birlikte bu kuşağa girdiğinde dünyamızın ozon deliği onarılacak ve tüm yaşam 3. boyuttan 5. boyuta geçecek. İnsanların 2 sarmallı DNA'ları ikişerli olarak biraraya gelip 12 sarmallı bir DNA'ya sahip olacaklar. Bu olay sırasında tüm insanların chakra'ları açılacak ve duyuları ve algılamaları artacak. Herkes birbirinin düşüncesini okuyabilecek. Bu ilk önce kısa süren bir kaosa neden olacak fakat daha sonra herkes bir düşünce birliği halinde bir araya gelerek, önyargının, yalanın ve kötü düşüncelerin olmadığı bir ortama geçilecek. İnsanlar birbirinin auralarını görebilecekler. 12 sarmallı DNA'ya geçiş sonrası insanlarda hiçbir hastalık kalmayacak, hasta olanlar kendilerini ve birbirlerini iyileştirebilecekler. İnsanlar ölümsüz olacaklar. Ölüm olayı ise fiziksel dünya'da kalmaktan vazgeçip başka bir boyuta geçmeye karar verme şeklinde olacak. Yani, dünya'da geri kalanlar (kalmayı seçenler) ölmeye (başka boyut gitmeye) karar verenlerin ortadan bir anda kaybolduğunu görecekler. Fiziksel dünyamızda kalmayı seçen insanların ışık bedenleri olacak ve bu cennete benzeyen ışıklı dünyada çok güzel vakit geçirecekler. Fiziksel olarak 2000 yıl sürecek olan bu olay sonrasında foton kuşağı güneş sistemimizi terkedecek.
Foton kuşağı ilk kez ingiliz astronom Edmund Halley (1656-1742) yılında Pleiades takımyıldızlarını kuşatan gazımsı bir kuşak olarak gözlendi (Halley kuyruklu yıldızını da keşfeden astronom). Fredrick Wilhelm Bessel ise foton kuşağının dönüş hızını keşfetti (herbir yüzyılda 5.5 derece saniye). Jose Comas Sol Pleiades takımyıldızındaki güneş sistemlerini keşfetti. Paul Otto Hesse foton kuşağının kalınlığını saptadı (2000 ışık yılı). Güneş sistemimiz her 25.860 yılda bir Pleiades çevresinde bir tur dönmektedir. Yani, yaklaşık olarak her 12.500 yılda bir güneş sistemimiz bu foton kuşağının içine girer. Güneş sistemimizin foton kuşağının içindeki yolculuğu 2000 sene kadar sürer. Yani, foton kuşağından çıktıktan sonra tekrar foton kuşağına girmek için 10.500 yıl geçmektedir. Bu devrelerin alt devreleri de vardır ama üst devre 206 milyon yıl sürer.
Foton kuşağının kendisinin de aurası var ve ilk aura katmanına (enerji seviyesine) 1962 yılında dünyamız (ve tüm güneş sistemimiz) girmiş durumda. Yani şu anda foton kuşağının düşük enerjili ilk kısmının içinde bulunuyoruz. Dünya'mız ikinci enerji seviyesine ise 1987 yılında girdi. 2012 yılında üçüncü enerji seviyesine girmesi sırasında 110-144 saat (5-6 gün) boyunca karanlıkta kalacağız. Üçüncü enerji seviyesine (foton kuşağının kendisinin bulunduğu esas enerjili kısım) girildiğinde ise karanlık sona erecek ve artık hiç gece olmayacak yeryüzünde. Sırasıyla yazarsak:
1. gün: 21 Aralık 2012'de kör bölgeye giriş, tüm canlıların beden tipinin değişmesi, hiçbir elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık
2. gün: Atmosfer basıncının düşmesi, herkesin kendisini şişmiş hissetmesi, Güneş'in yeterli ısıtamaması, dünya ikliminin soğuması (buzul çağı soğuğu)
3.-4. gün: Atmosferin şafak vakti gibi sönük bir ışıkla aydınlanması, foton etkisinin başlaması, foton enerjili aygıtların çalışabilir hale geçmesi, yıldızların yeniden gökyüzünde belirmeleri.
5.-6. gün: 24 saatlik gündüz devresine giriş, kör bölgeden çıkıp ana foton kuşağına giriş, tüm canlıların güçlenip zindeleşmeleri, dünya ikliminin ısınması, foton ışınıyla çalışan gemilerin uzayda yolculuk yapmaya başlaması, telepati, telekinezi gibi psişik yeteneklerin ortaya çıkışı (uyanış, süperbilinç).
Kısaca, foton kuşağı dünya'daki tüm yaşam için çok büyük bir faydası olan, yüksek enerjili fotonlardan oluşan devasa bir kemer. Güneş sistemimiz bu kuşağa girdiği zaman tekrar çıkması 2000 sene sürecek. Foton Kuşağı (Manaşik Halka) kendi etrafındaki dönüşünü 25.860 yılda bir tamamlamakta ve güneş sistemimiz her bir 10.500 yılda bir foton kuşağına girmekte. Foton kuşağı torus şeklinde (araba lastiği biçiminde) bir kemer ve bunun kalınlığı (çapı değil, kemerin kalınlığı) 2000 ışık yılı. Önemli bir husus elektrikli hiçbir aygıtın ise foton kuşağına girildikten sonra hiçbir şekilde çalışmaması. 2000 yıl boyunca sürecek olan safhada elektrik enerjisi ile çalışacak araca ihtiyaçta olmayacak zaten. Çünkü süperbilinç halinde olma hali ve foton enerjisi kullanabilecek teknoloji ile elektrik enerjisini kullanmaya ihtiyacımız olmayacak.

Alıntıdır.


Saygılar.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.


Aralık 14, 2011, 02:35:43 ös
Yanıtla #88
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 269

Sn.Agnusdei paylaşımınız çok guzel ve faydalı bir bilgi teşekkürler.Yeni bir çağ başlıyacak ve insanlar aydınlanmaya başlıyacaklar paylaştığınız gibi bir olay olursa bütün insanlık için çok güzel bir olay olur.Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)


Aralık 14, 2011, 03:47:53 ös
Yanıtla #89
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7281
 • Cinsiyet: Bayİnsanların aydınlanması için bütün bunlara hiç de gerek yok.

İnsanlar aydınlanmak için önce aydınlanmayı istemeli.

İnsanlar aydınlanmak istemediği sürece, diğerlerinin onları aydınlatmak için uğraşması da boşuna.

Buna karşın aydınlananlar ve çevrelerini aydınlatmak için çaba gösterenler hep olacaktır.

Bunun için de öyle birtakım evrensel ölçekli doğa olaylarının gerçekleşmesine gerek yok. Dışarıdan gelecek bir ışığa değil, insanın kendi içindeki, gönlündeki ve kafasındaki ışığa gerek var.

Buna yardımcı olan, destek veren kurumlar var; seçilmiş insanların yanılgılarından, dogmalardan, saplantılardan, yanlışlıklardan sakınmaları ve başklarını da kendi yollarına yöneltmeleri için onlara verimli bir ortam sağlayan.

Masonluk da onlardan biri işte.


ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
2165 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 21, 2007, 04:18:45 öö
Gönderen: Supeluta
İlluminati

Başlatan HUTGIN « 1 2 » Diger

18 Yanıt
19113 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 06, 2020, 02:13:41 öö
Gönderen: night manager
35 Yanıt
16491 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 31, 2012, 10:00:26 öö
Gönderen: Melina
İlluminati Örgütü!!

Başlatan mitni « 1 2 3 4 » İlluminati

32 Yanıt
53746 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 08, 2014, 11:51:32 öö
Gönderen: firat045
1 Yanıt
3022 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 11, 2008, 12:24:05 ös
Gönderen: Prenses Isabella
23 Yanıt
43432 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 21, 2013, 01:40:30 ös
Gönderen: BuZ
12 Yanıt
6110 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 08, 2013, 01:27:25 öö
Gönderen: proxima
0 Yanıt
2114 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 23, 2014, 02:33:47 ös
Gönderen: Sade
0 Yanıt
1376 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 02, 2015, 04:08:49 ös
Gönderen: Metatron
1 Yanıt
2856 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 01, 2015, 07:36:57 ös
Gönderen: mbulut