Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati Örgütü!!  (Okunma sayısı 56886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 12, 2012, 12:48:39 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

aslında sevgili ADAM her konuda olduğu gibi bu konudada bizlere aktaracağınız bilgi ve tecrübeleriniz vardır. eminim tarşılanların biraz daha olgunlaşmasının ardından bizleri ışığınızla aydınlatacaksınız. sevgilerimle..

Mayıs 12, 2012, 02:30:11 ös
Yanıtla #21
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın günışığı'nın deyişi üzerine...

Önce övgüsel tutum bakımından teşekkürler.

Forumun bu bölümünde 7-8 ayrı başlık var ama birçoğunda hemen aynı konu işlenmiş durumda.

Bu bağlamda benim de hayli uzun yazılarım var. Şöyle ki;

1 - Illuminati'nin tarihsel geçmişinden, birbirine benzer ama birbirinden ayrı örgütlerden söz etmişim.

2 - Illuminati'nin bugünkü görünümünden, dünya yüzünde şu anda bu ad altında çalışan örgütlerin özet olarak niteliklerinden söz etmişim.

3 - Illuminati konusunda çeşitli organlarda yer almış, internette de bol görülebilen saçmalıklara ve uydurmacalara karşı çıkmışım.

Daha ne yapmalıyım?

İsterseniz bu konuda yeni bir başlık açayım ve bir yazı daha yazayım. Fakat korkarım yazacağım yazıda daha önce yazdıklarımı yineleyeceğim; sonra forum üyelerimden biri haklı olarak beni aynı şeyleri tekrar tekrar yazmış olduğumdan ötürü haklıca bir şekilde topa tutacak.

Onun için siz söyleyin, ben sizin için ne yapayım.

Belki şöyle de yapabiliriz: Sorun, yanıtını biliyorsak yanıtlayalım.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 14, 2012, 02:46:34 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

sevgili ADAM  teşekkür ederim. ancak sizin daha  önceki yazınızın link i varsa veya konuya en yakın yazı başlığınız paylaşırsanız tekrar okumak bizi mutlu edecektir. saygılarımla..

Mayıs 26, 2012, 07:01:04 öö
Yanıtla #23

Illuminati hakkında, affınıza sığınarak, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunarak yapılan yorumlar gerçekten ama gerçekten çok üzücü. Aslında bu düşünüldüğünden çok daha büyük bir hata, Isaac Newton gibi topluma katkısı çok büyük saygıdeğer kişileri satanizmle suçlamak gerçekten çok yazık. Yorumlarınızda daha dikkatli olmanızı ve konuyu tek yönlü araştırmamanızı rica ederim.
Küçük bir hakikat, büyük bir yalandan iyidir.

Mayıs 26, 2012, 12:31:37 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Daha öncede ifade etmiştim tekrar söyleyeyim illuminati eski tarihlerde var olmuşmudur olmamışmıdır bilemem fakat mevcut tarihte olduğuna inanmıyorum.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ekim 01, 2014, 10:01:25 ös
Yanıtla #25
  • Yeni Katilimci
  • *

Okuduğum yazıya göre illuminatiyi paganizm gibi anlatmaya çalışmışlar kan içme , ayinler vs.ayrıca bir üyemizin dediği gibi tevrat propagandası apaçık ortada gözüküyor.benim bildiğim kadarıyla illuminati aydınlanma ve bilimi benimsemiş bir örgüt zaten illuminatinin dinlere karşı olan düşmanlığını aramızda bilmeyen yoktur sanırsam çünkü zamanın hristiyan önderleri illuminatiyi kendi din felsefelerine ters düştüğü için katlettirmişler.illuminati demek hristyan önderler için halkın gözünü açması din anlayışının bir önemi kalmaması bunun akabinde kliseye yapılacak yardımların azalması demekti bu yüzden bu örgutun(bilim adamları,eski din adamları,filozoflar,vs.) ortadan kalkması duşuncesindeydiler ve sonunda amçlarına ulaştılar.ama gunumuzde görunn o ki illuminati geçmişin intikamını alacak gibi gözüküyor ki kanımca haklılar malesef :(

Ekim 03, 2014, 03:55:45 ös
Yanıtla #26
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben Illuminati’den yana falan değilim. Sadece bu kurumun yanlış anlaşılmamasından, doğruların bilinmesinden yanayım.

Bu nedenle, bu başlık altında Sayın firat0245’in deyişleri üzerine sorularım olacak.

Aşağıdaki maviler Sayın firat0245’in deyişleri:

"bir üyemizin dediği gibi tevrat propagandası apaçık ortada gözüküyor"

Tevrat’ın propagandası falan olmaz ama böyle bir şey nerede apaçık gözüküyor. Gösterilsin ki, biz de görelim ve bilelim.

“zaten illuminatinin dinlere karşı olan düşmanlığını aramızda bilmeyen yoktur sanırsam”

Ben bilmiyorum. Öyle bir şey bir şey mi var? Bilimsellik ve aydınlanmacılık dinlere karşılık demekse, o zaman Masonluk da dinlere karşı olmaz mı?

“zamanın hristiyan önderleri illuminatiyi kendi din felsefelerine ters düştüğü için katlettirmişler.”

Bu ne demek? Hangi zamanın hangi Hıristiyan önderleri?

“illuminati demek hristyan önderler için halkın gözünü açması din anlayışının bir önemi kalmaması bunun akabinde kliseye yapılacak yardımların azalması demekti bu yüzden bu örgutun(bilim adamları,eski din adamları,filozoflar,vs.) ortadan kalkması duşuncesindeydiler.”

Burada anlatılmak istenen nedir? Anlayamıyorum. Biraz özenli yazılırsa anlayabilirim.

“gunumuzde görunn o ki illuminati geçmişin intikamını alacak gibi gözüküyor ki kanımca haklılar maalesef”

Bir diğer deyişle günümüzdeki Illuminati örgütleri geçmişteki bir Illuminati’nin devamı mı? Öyleyse, hangisi hangisinin devamı?

Bu konuda benim bilmediğim bir şeyler mi var yoksa uyduruluyor mu?

Ekim 04, 2014, 10:02:57 ös
Yanıtla #27
  • Yeni Katilimci
  • *

Ben Illuminati’den yana falan değilim. Sadece bu kurumun yanlış anlaşılmamasından, doğruların bilinmesinden yanayım.

Bu nedenle, bu başlık altında Sayın firat0245’in deyişleri üzerine sorularım olacak.

Aşağıdaki maviler Sayın firat0245’in deyişleri:

"bir üyemizin dediği gibi tevrat propagandası apaçık ortada gözüküyor"

Tevrat’ın propagandası falan olmaz ama böyle bir şey nerede apaçık gözüküyor. Gösterilsin ki, biz de görelim ve bilelim.

“zaten illuminatinin dinlere karşı olan düşmanlığını aramızda bilmeyen yoktur sanırsam”

Ben bilmiyorum. Öyle bir şey bir şey mi var? Bilimsellik ve aydınlanmacılık dinlere karşılık demekse, o zaman Masonluk da dinlere karşı olmaz mı?

“zamanın hristiyan önderleri illuminatiyi kendi din felsefelerine ters düştüğü için katlettirmişler.”

Bu ne demek? Hangi zamanın hangi Hıristiyan önderleri?

“illuminati demek hristyan önderler için halkın gözünü açması din anlayışının bir önemi kalmaması bunun akabinde kliseye yapılacak yardımların azalması demekti bu yüzden bu örgutun(bilim adamları,eski din adamları,filozoflar,vs.) ortadan kalkması duşuncesindeydiler.”

Burada anlatılmak istenen nedir? Anlayamıyorum. Biraz özenli yazılırsa anlayabilirim.

“gunumuzde görunn o ki illuminati geçmişin intikamını alacak gibi gözüküyor ki kanımca haklılar maalesef”

Bir diğer deyişle günümüzdeki Illuminati örgütleri geçmişteki bir Illuminati’nin devamı mı? Öyleyse, hangisi hangisinin devamı?

Bu konuda benim bilmediğim bir şeyler mi var yoksa uyduruluyor mu?

Sayın ADAM soru1-öncelikle mitni adlı uyemızın yazdıklarından yola cıkarak tevrat propagandası yapılıyor dedim.
soru -2 illuminati nekadar masonluğu örnek alarak kurulduysa da kanımca ikisi birbirinden farklı masonlukta dinlere karşı bir saygı var 4 kutsal kitabı toplantılarda masanın ustunde bulundugunu remzi sanver kendisi söylemiştir teketek programında bu yuzden masonların din dusmanı oldukları soylenemez.
soru-3-4-5 bu sorularınıza verdiğim cevap komplo teori "melekler ve şeytanlar" adlı filmde filmin konusu illuminati ve hristyanlık arasındaki olayları anlatıyor kendi görusuşum degıldi eger öyle algılandıysa başta sizden ve butun forumdan özür diliyorum. saygılarımla iyi forumlar

Ekim 05, 2014, 07:34:49 öö
Yanıtla #28
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Gerçek, konuyu bilmeyen birisinin kafasından uydurduklarıyla, roman ve film senaryolarıyla ortaya konulamaz. Çok farklı olabilir. Sayın Remzi Sanver'in dediğine elbette diyecek yoktur ama o dört kutsal kitaptan söz etmemiştir. (Üç demiş olabilir.)

Bir de şu: Illuminati örgütleri, ilk kurulduklarında (18. yüzyılın ikinci yarısı) Masonluktan esinlenmeleri söz konusu değildir. Amaçları da farklıdır, örgütlenme biçimleri de... Sonradan Masonluk ile iş birliği kurmuş, örgütsel birlik oluşturmuşlardır. Ancak bu da sadece 18. yüzyılda. Sonrası farklı... 
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2014, 07:48:49 öö Gönderen: ADAM »

Ekim 05, 2014, 10:42:30 ös
Yanıtla #29
  • Yeni Katilimci
  • *

Gerçek, konuyu bilmeyen birisinin kafasından uydurduklarıyla, roman ve film senaryolarıyla ortaya konulamaz. Çok farklı olabilir. Sayın Remzi Sanver'in dediğine elbette diyecek yoktur ama o dört kutsal kitaptan söz etmemiştir. (Üç demiş olabilir.)

Bir de şu: Illuminati örgütleri, ilk kurulduklarında (18. yüzyılın ikinci yarısı) Masonluktan esinlenmeleri söz konusu değildir. Amaçları da farklıdır, örgütlenme biçimleri de... Sonradan Masonluk ile iş birliği kurmuş, örgütsel birlik oluşturmuşlardır. Ancak bu da sadece 18. yüzyılda. Sonrası farklı...
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0lluminati '' Aydınlanma Çağı'nın bir kolu olarak özgür düşünceyi temel edinmiş üyelerden oluşan topluluk masonluğu model aldı '' diyor ayrıca din düşmanlığı bu kaynaktada var ''''Modern İlluminati; zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı,'''' dini inançları yok etmeyi''''', ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanmadır.'''''' kaynaklara dayanarak söyledim sayın ADAM saygılar
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2014, 10:54:08 ös Gönderen: firat045 »