Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Yanıt Hakkındaki Düşünceleriniz

Evet kesinlikle mantıklı
11 (50%)
Hayır tamamen saçmalık
2 (9.1%)
Başka bir yorumum var
9 (40.9%)

Toplam Oy Verenler: 15

Gönderen Konu: Maddesel Sorular –Spritüel Cevaplar 1  (Okunma sayısı 35245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 06, 2009, 09:05:07 ös
Yanıtla #60

Alıntı
Konu başlığı olarak ilk yazılan mesajı anlamlı buldum. Tabi ben de bir dine inandığım için anlamlı geldi

Sn.poperist,

Bu cümlenizden nekadar mutlu olduğumu anlatamam.Ne yazık ki günümüzde dindar denince akla kendini patlatan teröristler Sipiritualism denince de newage veya dinsiz hatta allahsız insanlar topluluğu gelmekte.

Zira bu topic i açmaktaki amacım inancı ne olursa olsun okuyanda bir sorgulama yapma arzusu uyandırmaktı.Sizde bunu ziyadesi ile yapmışsınız.Bizim meslekte cevabı kimse önünüze pat diye koymaz.Bu bilinçli yapılır.Kafayı gözü vura vura gerçeğin peşinden koşarsınız.Sonuçta herkes kabı kadar su alır.

saygılarımla,

Sorgulama tabii ki önemlidir. Soru ilmin yarısıdır derler.

Aslında kendime dindar diyemem, sadece dine inanıyorum o kadar. O dinin gereklerini yapamıyorum / yapmıyorum.

Din denince insanların aklına olumsuz örneklemelerin gelmesinin temelinde çağın felsefi akımı olan pozitivizmle dinin bilimde meşruluğunun olmadığının anlaşılması ve popüler kültürün pop bilgileri yatıyor.

Nazik cevabınız için tşekkür ederim.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Eylül 18, 2011, 01:49:30 ös
Yanıtla #61
  • Ziyaretçi

evet çok yaralı bir konu hiç bir şey sebepsiz değildir bizi içinde bulunduğumuz konuma genellikle bir şeylerin yapılması getirir iyi veya kötü yönde yani kişisel irade birde kişisel iradenin üsütndeki irade vardır ama o bile bize bağlıdır.çünkü bir kişilik düşünün bencil ve kötü bu kişye çevresi otomatikman kötü davranır yani kişisel irade hatta insanüstü irade bile kötü insan gözüyle bakar,fakat bunun karşısında ne istediğini bilen güçlü karşısındaki insanları ölçüp kişiliklerine göre davranmasını bilen olaylaru yöneten aynı zamanda kendisinin başına hangi konuların bela getireceğini bilip uzak duran iyi  bir insan genellikle sorunsuz yaşar.çünkü kişisel iradelerinde insanüstü iradeninde saygısını kazanmıştır.

Eylül 18, 2011, 03:14:11 ös
Yanıtla #62

Sn. MYSTICPROVOCATEUR, size bazı sorularım olacaktı.

1- Eğer acımızın nedenini anlamaya yönelik çabalarımıza rağmen hala cevabı bulamadıysak, beklemeli miyiz? (Derenin çamuru dibe çöksün ki, berraklaşsın ve dibi görünsün)
2- Negatif karma oluşturan şeyler temelde nelerdir? Daha önceden aşılmış bilinç düzeylerine geri dönmek midir? Eğer dinlerdeki içki, kumar ya da hırsızlık gibi şeyler negatif karma oluşturuyorsa, bir insanın karmasını tamamen temizleyebilmesi mümkün müdür? Her yaşamda bir miktar negatif karma zaten oluşturulmuyor mu?

Saygılarımla

"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Kasım 17, 2012, 05:41:32 ös
Yanıtla #63

Ben başıma gelen kötü olaylardan hep ders çıkarma yoluna giden birisiyim. Başımıza gelen kötü olaylar bizi olgunlaştırırken birçok şey getirir.(götürdükleri de vardır mutlaka). Önemli olan kazanımlardır. Aynı türden bir olay başımıza geldiğinde ona daha olgun şekilde farklı bir bakış açısıyla daha sakin bakabilmemizi sağlar. Farkında olmak en önemli kazanım bence hayatta. Saygı ve sevgilerimle....

Ocak 01, 2019, 10:41:00 ös
Yanıtla #64

Çok değerli forumdaşlarım  :). Bu başlık altında sayın Mystic Provacateur’un yazdıklarını lütfen ‘önyargılardan uzak, açık bir akılla’ çok dikkatli okumanızı rica ediyorum. Buradan hem bu dünyadaki yaşamımız hem de öte alemde yaşayacaklarımız için çok önemli tiyolar alacağımızı düşünüyorum.

Ben bu söylemlere inanmaktan öte hissediyorum. Zaten foruma ilk katıldığımdan beri karma’ ya, reenkarnasyona inandığımı anlatmıştım. hayatımı da son yıllarda buna göre (karma) düzeltmeye çalıştığımı söylemiştim.

Umarım hepimiz yeterli bilinç düzeyine ulaşıp hem bu enkernasyonumuz da hem de öte alemdeki durumumuzda huzura kavuşuruz.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2019, 11:27:16 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 02, 2019, 01:48:50 öö
Yanıtla #65

Çok değerli forumdaşlarım  :). Bu başlık altında sayın Mystic Provacateur’un yazdıklarını lütfen ‘önyargılardan uzak, açık bir akılla’ çok dikkatli okumanızı rica ediyorum. Buradan hem bu dünyadaki yaşamımız hem de öte alemde yaşayacaklarımız için çok önemli tiyolar alacağımızı düşünüyorum.

Ben bu söylemlere inanmaktan öte hissediyorum. Zaten foruma ilk katıldığımdan beri karma’ ya, reenkarnasyona inandığımı anlatmıştım. hayatımı da son yıllarda buna göre (karma) düzeltmeye çalıştığımı söylemiştim.

Umarım hepimiz yeterli bilinç düzeyine ulaşıp hem bu enkernasyonumuz da hem de öte alemdeki durumumuzda huzura kavuşuruz.

Sevgiler.

İnançlar kırılgandır; çünkü adları inançtır.

Bu inaçların doğum nedeni, kaynağı nedir.Kast sistemi mi? doğamız mı? bilinmezlik mi?

En saklı olan yerinize bakın.Artık kırılmamak için,neden kimseyi artık kırmadığınız yere...Etkinin tepki olarak ezdiği yerlere...Orda karma olabilir.

Geçmiş Acılarınızın ve zaaflarınızın sizi bilincinizden kopardığı,sığındığı yere...Orda asıl düşmanınız olabilir.

"Gerçeklik ve gerçek dışılık" ayni bedende rakiplerdir.Geçmişin acılarını geleceğin küllerine savurmaya çalışırlar.Bu konu aslında sınırsız bir derinliği içinde barındırır.

Acılarınızın,kırıklıklarınızın ve zaaflarınızın yıktığı bilinç şehrinize dönün ve bir daha yüzleşin; Ve bu anlatımda sığınılan yapay felsefeyi yeniden yorumlayın.Tüm geleceğe dair inançların doğduğu hafıza sarayına...Kurguyu referans alıp yine kurgu yaratan yere...

Sevgiler.

Sen Özelsin

Ocak 02, 2019, 06:15:12 ös
Yanıtla #66

Sevgiler.

Bu inaçların doğum nedeni, kaynağı nedir.Kast sistemi mi? doğamız mı? bilinmezlik mi?

En saklı olan yerinize bakın.Artık kırılmamak için,neden kimseyi artık kırmadığınız yere...Etkinin tepki olarak ezdiği yerlere...Orda karma olabilir.

Geçmiş Acılarınızın ve zaaflarınızın sizi bilincinizden kopardığı,sığındığı yere...Orda asıl düşmanınız olabilir.

"Gerçeklik ve gerçek dışılık" ayni bedende rakiplerdir.Geçmişin acılarını geleceğin küllerine savurmaya çalışırlar.Bu konu aslında sınırsız bir derinliği içinde barındırır.

Acılarınızın,kırıklıklarınızın ve zaaflarınızın yıktığı bilinç şehrinize dönün ve bir daha yüzleşin; Ve bu anlatımda sığınılan yapay felsefeyi yeniden yorumlayın.Tüm geleceğe dair inançların doğduğu hafıza sarayına...Kurguyu referans alıp yine kurgu yaratan yere...

Sevgiler.

Sayın Tık Tik Tak, geçmişe bakıyorum, inanç sistemime, dünya görüşüme. Ve diyorum ki şu an daha doğrudayım. Daha doğru bir inancım var. Bu yeni Pagan - Teist inancım beni mutlu ediyor. Çünkü mantıklı geliyor ve aklıma uyuyor. Bu birazda okuyup araştırmakla alakalı, yanlış anlaşılmasın, yazdıklarınızdan benden daha kültürlü, bilgili olduğunuz ve daha çok kitap okuduğunuz anlaşılıyor.

Önyargısız okudukça, insan aklına yatan görüşü benimsiyor. Yeni denizlere yelken açıyor. Ne kadar az bildiğini anlıyor.

Okumak dışında deneyimlerimiz de yol gösterici oluyor. Misal kendi yaşamımda Karma’nın işlediğine sürekli şahit oluyorum, ama istisnasız! Sürekli! Bunu deneyimledikçe de Karma’nın gerçekten evrensel bir yasa olduğuna inanıyorum.

Yine Reenkarnasyona da sonuna kadar inanıyorum. :)

Sevgiler sayın Tık Tik Tak.
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2019, 06:39:34 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 02, 2019, 08:48:47 ös
Yanıtla #67

Sevgiler.

Sevgiler.

Sayın Tık Tik Tak, geçmişe bakıyorum, inanç sistemime, dünya görüşüme. Ve diyorum ki şu an daha doğrudayım. Daha doğru bir inancım var. Bu yeni Pagan - Teist inancım beni mutlu ediyor. Çünkü mantıklı geliyor ve aklıma uyuyor. Bu birazda okuyup araştırmakla alakalı, yanlış anlaşılmasın, yazdıklarınızdan benden daha kültürlü, bilgili olduğunuz ve daha çok kitap okuduğunuz anlaşılıyor.

Önyargısız okudukça, insan aklına yatan görüşü benimsiyor. Yeni denizlere yelken açıyor. Ne kadar az bildiğini anlıyor.

Okumak dışında deneyimlerimiz de yol gösterici oluyor. Misal kendi yaşamımda Karma’nın işlediğine sürekli şahit oluyorum, ama istisnasız! Sürekli! Bunu deneyimledikçe de Karma’nın gerçekten evrensel bir yasa olduğuna inanıyorum.

Yine Reenkarnasyona da sonuna kadar inanıyorum. :)

Sevgiler sayın Tık Tik Tak.

Yaşadıklarınızın bedeli olarak, kazandığınızı sandığınız mistik öngörülerinize,hatta direk yaşama etki gücünüze... Sizi özel hissettiren tüm değerlerinize, saygı duyuyorum.Lütfen yanlış anlaşılma olmasın.

Hepimizin zihninde Modellediği ve takip ettiği bu yap-bozun eksik parçalarından ötesini dahi görebilmesi dileği ile;

Saygılar.
Sen Özelsin