Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mas Kom Yah  (Okunma sayısı 6874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 07, 2012, 01:30:08 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Açılımı Mason-komunist-yahudi..

tayyip erdoğan'ın 23 yaşındayken yazıp yönettiği oyundur..

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=334324
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 07, 2012, 01:40:04 ös
Yanıtla #1

"Sahaflardan bir eser bulduk. Orjinal ismi “Kızıl Pençe”ydi. Kitap 1970-1980 arasındaki üniversite olaylarını çok iyi yansıtan bir eserdi. Biz eserin ismini değiştirdik. “Mas-kom-yah” yaptık. Açılımı “mason, komünist, Yahudiydi”. Provaları Tepebaşı Gazisou’nda yaptık. Yönetmenliğimizi Başbakan Erdoğan yaptı. Oyunun konusu ise bir aile öyküsüydü. Bir baba vardı, adı Ayhan Bey idi. Oğullarını Avrupa’ya gönderen ve Avrupa’da dini tedrisat yapmış ama maalesef inanç manzumesinden uzaklaşmış ve onların dinine geçmiş, o kültürle büyümüş bir roldü. Oyuna çalıştık ve bir süre sonra İstanbul’un her yerinde oynamaya başladık, eser çok tutuldu.”

"1975 yılında Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı olduğum dönemde kurduğumuz bir tiyatro. İsmi “Mas-kom-yah” idi. Açılımı “mason-komünist-Yahudi”ydi. O dönemin Türkiyesi’ndeki sisteme, oyunun isminde geçen kavramlara karşı olan bir oyundu. 13 arkadaş birlikte oynadığımız bir oyundu. Tayyip Bey de bu piyesi İmam Hatip’teyken oynamış."

Masonluk kavramı sık sık Yahudilikle özdeşleştirir. Bunun sebebi aslında defalarca açıklandı. Masonların kullandıkları ve değer verdikleri pek çok simge, pek çok devlet ve din tarafından kullanılır. Ama masonların bu simgelere yükledikleri anlamlar farklıdır. Sayın Tayyip Bey düşünmüş. Bu dünyada bence en kötü üç şey nedir diye. Dinsizlik demiş, biraz da havası olsun diye mason demiş. Yahudiler ve komünistlerdir demiş. Tabi hayal gücünün sınırı yok. Bu yazıyı paylaşırken hangi niyette olduğunuzu kestiremedim açıkcası. Ama kötü bir niyet içindeyseniz gerçekten üzüldüm. Keşke birazcık forumu okusaydınız. Birazcık değerlendirme yapabilseydiniz.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 07, 2012, 02:14:08 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. peacewings

basit bir gazete küpürü üzerinden niyet okuma girişimlerinizi gereksiz buldum.. ben sadece bilgi verdim, tayyip erdoğan'ın böyle bir oyun yazıp yönettiğini anlatan basit bir gazete linki.

telaşa mahal yok.. kraldan çok kralcı olmayalım. yanlış görmediysem nickinizin altında mason yazmıyor  ::)
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 07, 2012, 02:20:22 ös
Yanıtla #3

Sayın b12,

"Ama kötü bir niyet içindeyseniz gerçekten üzüldüm." diyerek cümlemi kurduğumu hatırlatırım. Kraldan çok kralcı olmak gibi bir niyetim yok. Forum içerisinde bilgi ve görüşleri belirtmek için isimlerimizin altında mason yazması da gerekmiyor. Benim de bilmediğim yahut yanlış verdiğim bir bilgi varsa zaten gerekli mercilerce düzeltilecektir.

Asıl ilgi çeken daha 2. mesajınızda böylesi bir haber paylaşma ihtiyacı hissetmenizdir.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2012, 02:25:27 ös Gönderen: peacewings »
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 07, 2012, 04:14:35 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Kardeşlerim niye birbirinizi kırıyorsunuz insanlar gelip geçicidir önemli olan MABED'iminiz IŞIĞI sönmesin.Ama ilginçtir AMPUL bazı çağrışımlar banada  çağrıştırıyor hele o etrafında 7 tane güzeller güzeli ,oklar ah o 7 tane o güzelim oklar hep bana OSMANLI BANKASI'nın ağaçının altındaki noktaları hatırlatıyor hele ;birde son dönemdeki HALK bankası amblemi yokmu ,son olarak TARSUS Belediyesinin o güzeller güzeli amblemi neyse çenem çok düştü önemli olan IŞIK sönmesin... Saygılarımı sunarım; Efendim   :-X :-X :-X :

Not:Bakan Görür ...
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2012, 04:17:33 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 07, 2012, 06:22:59 ös
Yanıtla #5

Kardeşlerim niye birbirinizi kırıyorsunuz insanlar gelip geçicidir önemli olan MABED'iminiz IŞIĞI sönmesin.Ama ilginçtir AMPUL bazı çağrışımlar banada  çağrıştırıyor hele o etrafında 7 tane güzeller güzeli ,oklar ah o 7 tane o güzelim oklar hep bana OSMANLI BANKASI'nın ağaçının altındaki noktaları hatırlatıyor hele ;birde son dönemdeki HALK bankası amblemi yokmu ,son olarak TARSUS Belediyesinin o güzeller güzeli amblemi neyse çenem çok düştü önemli olan IŞIK sönmesin... Saygılarımı sunarım; Efendim   :-X :-X :-X :

Not:Bakan Görür ...

Sayın kardeşimiz b12 ile olan konuşmalarımda olan üslubum yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiyse özür dilerim. Lakin ampülün sizdeki çağrışımları bendeki çağrışımlarına pek uzak gibi :)

Saygılarımla.

Mayıs 07, 2012, 07:13:36 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Linkteki yorumları okudum. İnsanlar sadece bardağın boş tarafını eleştiriyorlar. Masonlara, komunistlere, ,islamcılara da yapılan aynısı. Erdoğan'ın tiyatrocu, futbolcu özelliğinin derecesini bilemiyorum fakat Türkiye'yi benzeri yaşanmamış bir iç savaştan son anda kurtarmış bir lider. İç savaş için gerekli en önemli unsur ekonomik iktidarsızlık, yani aç kalan bir insanın gerektiğinde en yakın arkadaşını yiyebilmesi gibi bir zorunluluk hali. 28 şubat sürecinde halkın 300 milyar dolar parası uçuk faizler vereceğiz vaadiyle toplanıp buharlaştırılarak; yaratılan sanal terörizm ile 400 milyar doların terörle mücalede bahanesiyle iç edilmesi vb.  bu ekonomik açlık yaşatılmaya çalışılmıştı vb. Emeklinin maaşının kocaeli depremi nedeniyle gelen dış yardımlarla sağlanabilmiş olması vb. Memleketin nasıl bir uçurumdan düşmekten kurtulduğunu görmeyen hayatı rahat içinde geçmiş insanların eleştiri yapmaları ister istemez çok bayat kokuyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2012, 07:31:02 ös Gönderen: Masor1976 »

Mayıs 07, 2012, 07:36:58 ös
Yanıtla #7

Linkteki yorumları okudum. İnsanlar sadece bardağın boş tarafını eleştiriyorlar. Masonlara, komunistlere, ,islamcılara da yapılan aynısı. Erdoğan'ın tiyatrocu, futbolcu özelliğinin derecesini bilemiyorum fakat Türkiye'yi benzeri yaşanmamış bir iç savaştan son anda kurtarmış bir lider. İç savaş için gerekli en önemli unsur ekonomik iktidarsızlık, yani aç kalan bir insanın gerektiğinde en yakın arkadaşını yiyebilmesi gibi bir zorunluluk hali. 28 şubat sürecinde halkın 300 milyar dolar parası uçuk faizler vereceğiz vaadiyle toplanıp buharlaştırılarak bu ekonomik açlık yaşatılmaya çalışılmıştı vb. Memleketin nasıl bir uçurumdan düşmekten kurtulduğunu görmeyen hayatı rahat içinde geçmiş insanların eleştiri yapmaları ister istemez çok bayat kokuyor.

Saygılarımla.

Erdoğan Bey'in iyi bir lider olduğunu hiç sanmıyorum. Fakat görüşlerinize saygı duyuyorum. Anladığım kadarıyla geçmişe oranla zenginleşmişsiniz. Yoksa ekonominin kurtulduğunu belirtmezdiniz. Umarım ki bir gün kendinizden dışarı çıkıp, bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Bunlar da benim görüşlerimdi. Sizin de bunlara saygı duymanızı isterim. Forum içerisinde bildiğim kadarıyla siyasi konulara girmek yasaktır. Umarım bu yazım bir sorun teşkil etmez.

Saygılarımla.

Mayıs 07, 2012, 07:48:02 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayın Peacewings, bana iyi bir lider, iyi bir organizasyon veya iyi bir insan göstermessiniz. Göstereceğiniz insanları en acımasız şekilde eleştiri getirenler mutlaka çıkar ve fikirler de gayet mantıklıdır. Neticede siyasette de insan faktörü olduğu için 4*4 lük iyi bir rejim yaratmak mümkün değildir ve olmamıştır ki hemen hemen her tür ideolojiye dayalı yönetim sistemleri denenmiş yaşanmış ve yaşanagelmiştir.

Bu yüzden siyasileri eleştirilmesine bir şey diyemiyorum yani Erdoğan fanatiği değilim. Fakat eleştirinin de bir mantık ve objektif süzgeçle ele alınması lazım. Küçücük bir elektronik devre yapamayan insanların iphone veya nokia ürünlerini acımasızca eleştirmesi beğenmemesi gibi bayat eleştiriler bizim insanımız böyle malesef.

Saygılarımla.

Mayıs 07, 2012, 08:49:53 ös
Yanıtla #9

Sayın Peacewings, bana iyi bir lider, iyi bir organizasyon veya iyi bir insan göstermessiniz. Göstereceğiniz insanları en acımasız şekilde eleştiri getirenler mutlaka çıkar ve fikirler de gayet mantıklıdır. Neticede siyasette de insan faktörü olduğu için 4*4 lük iyi bir rejim yaratmak mümkün değildir ve olmamıştır ki hemen hemen her tür ideolojiye dayalı yönetim sistemleri denenmiş yaşanmış ve yaşanagelmiştir.

Bu yüzden siyasileri eleştirilmesine bir şey diyemiyorum yani Erdoğan fanatiği değilim. Fakat eleştirinin de bir mantık ve objektif süzgeçle ele alınması lazım. Küçücük bir elektronik devre yapamayan insanların iphone veya nokia ürünlerini acımasızca eleştirmesi beğenmemesi gibi bayat eleştiriler bizim insanımız böyle malesef.

Saygılarımla.

Küçücük bir elektronik devre yapamayacak olmamız bazı ürünlerin kalitesiz olduğu gerçeğini değiştirmez sayın Masor1976. Elbette eleştirilerde belli bir mantık dahilinde yapılmalıdır. Bayat diye eleştirdiğiniz yorumlar, bence gayet güzel nüktelerle dolu. Bana sadece sizin görüşlerinizi yansıtmadığı için, rahatsızlık duyuyorsunuz gibi geldi.

Bizde nedense hiç kimse eleştirilmekten hoşlanmıyor. Oysa büyük insanlar, büyük sanatçılar, büyük siyasetçiler en çok kendilerine gelen eleştirilerden mutlu olurlar. İnsanı kurursuzluğa götürecek şey, onun başta eleştirileri saygıyla karşılaması ve o eleştirilerden ders çıkarmasıyla olur. Ne yazık ki kimi siyasetçiler eleştiriye hiç gelemiyorlar. Ve bu yüksek ego, nedendir bilmem halkımızca da pek bir seviliyor.

Acımasızca eleştirmek ve eleştirilmek... Ah evet! Ne zaman biri çıkıp, şöyle bağıracak: eleştirin beni, en ağır şekilde. Mertçe, olduğu gibi, yüreğinizden aktığı gibi. Eleştirin beni. Eleştirin. Eleştirin. Daha çok, daha fazla. Ve daha sert!!

Kim bilir, belki o zaman dünyaya karşı bir umut besleyebiliriz. Ne dersiniz? Ne dersiniz sayın Masor1976? Ne dersiniz dostlarım? Ne dersiniz eleştirenler, eleştirilenler? Eleştirilmek isteyenler, eleştirilmek istemeyenler.. Ne dersiniz? Sorarım sizlere...

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2012, 08:52:04 ös Gönderen: peacewings »