Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İllüminati Hakkında Düşüncelerim..  (Okunma sayısı 8084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 15, 2012, 08:15:45 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese Merhaba..

Bir nevi kısa tanım niteliği taşıyan ve İllüminati Nedir sorusuna binlerce makale okuyarak aslında zaman kaybedenlere Kendi Görüşlerimle kısa bir metin yazdım.

İllüminati benim açımdan sadece bir kelime olarak hissettiğim bir olgu yada oluşumdur. İllüminati aslında iletilmek istenen mesajı yayma şeklidir. Bir bakıma şöyle düşüne biliriz.

Bir reklam var. Fakat bu reklamı etkileyici bir şekilde yapıp izleyenlerin hafızalarına yerleştirmek istiyoruz. Fakat bunu doğrudan yapmak yerine, yavaş yavaş sindirilebilir şekilde yapmayı tercih ediyoruz. Bunun için bir aracı gerekiyor.

Gönderici - İleti ( İleti şekli ) - Alıcı (topluluk)

Evet böyle düşünür isek, şu anlama erişeceğiz. Yani İllüminati bir örgüt veya topluluk değilde bir ileti aracı olarak nitelendirebiliriz.

Diğer yandan bakacak olursak İllüminati bir gizlenme şeklidir. Başka bir açıyla da yaklaşırsak aslında İllüminatinin dallarının altında başka bir topluluğun gizlediğini fark edebilirsiniz.

İllüminati kendini günümüz yıllarında en iyi şekilde deşifre eden bir oluşumdur. Bakınız Kendini Deşifre eden. Yani siz fark etmiyorsunuz. Farkedilmek istiyorlar. İllüminati kendince değişik mesajlar içeren semboller verip, Bunların insanlar tarafından araştırarak günler,haftalarca,aylarca hatta belkide yıllarca üstünde durmasını sağlıyor. Bu şekilde Zihin kontrolü denilen bir alt yapı meydana geliyor. İnsanları eskilerle meşgul edip kendilerine göre bir zaman çizelgesi yaratılıyor.

Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 16, 2012, 08:20:01 öö
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu işler düşünceyle olsaydı ne âlâ olurdu ama ne yazık ki düşünceyle olmuyor. Kurgulamalar elbette çok. Ancak işin doğrusu bu ve benzer konulardaki bilgi. Bu ise varsayımla, sezgiyle falan değil ancak belge ile olur.

Gerek geçmişte gerek günümüzde Illuminati adını taşıyan ya da kullanan kurum ve örgütlere ilişkin bilgiler vardır. Bunlardan kimisi bilgilere, kimisi saygın yazarların kitaplarında anlattıklarına dayanır. Yansıtılabilecek olanlar bunlardır.

Sonra bunların üzerinde yorum yapılamaz mı?

Yapılır elbette. Ancak yorum, örgüt ya da kurumaü ilişkin bilgilerin ve doğruların saptırılmaması ile yapılmalı.  Bunların üzerine bir de kurgu eklenmemeli.

Sayın Ares bu yazısında "benim açımdan" deyişini kullanmış yanie dedikleri ona göre öyle; bir başkasına göre farklı olabilir. Böylece bir yorum yaptığını belirtmiş oluyor Sayın Ares.

Ancak burada bir olgu gözden kaçabilir: Hangi Illuminati'den söz ediliyor? Bavaria ve Avignon gibi tarihtekilerden mi, yoksa bugünkülerden mi? Sanırım tarih bir yana itilmiş ya da bunu herkesin zaten bildiği varsayılıyor ve bugüne bakılıyor.

Peki bugüne bakılınca hangi kurumdan söz ediliyor? Çünkü birkaç tane var. Önce bunu açıkça ortaya koymak gerek ki ondan sonra Sayın Ares'in açısından yapılan yorumu değerlendirelim; öyle değil mi?

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2012, 08:25:26 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 23, 2013, 10:25:06 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Gerçek olduğuna dair kesin kanıtlar olduğu bilinmekte. Ben bu konu hakkında çok araştırma yaptım. Çeşitli siteler var ve verdikleri bilinçaltı mesajlar her yerde görülebilir. Bu anlamda önereceğim tek şey youtube'da "Gelenler Serisi"nin izlenilmesi olur; Orada neyin neden olduğunu çok detaylı olmasa da açıklıyorlar, detaylı bir araştırma çok zaman alır. Fazla bulaşılmaması da öneriler arasında yer alabilir kanımca ...
Adequatio intellectus et rei

Mart 19, 2013, 02:12:19 ös
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Ben izledim gelenler serisini, Onlar İllumimati dedikleri şeyin çokta farkında değiller, Amerikan hükümetine gönderme var.Sonra yahudilere, İngliz kralyiyte ailesine C.I.A, Nasa ordan geçmişler masonlara, masonlar tamam hangi masonlar hangi masonlarsa dünyanın başına bu çorabı ören, Söledikerinde doğruluk payı var.Arkadaşların ama netlik yok.Biri bir şekilde hepsini amaçları doğrultusunda kullanıyor masonlar dahil bu kim kim pramdin başında ki adam asıl cevap bu bence
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 19, 2013, 04:24:18 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Gerçek olduğuna dair kesin kanıtlar olduğu bilinmekte. Ben bu konu hakkında çok araştırma yaptım. Çeşitli siteler var ve verdikleri bilinçaltı mesajlar her yerde görülebilir. Bu anlamda önereceğim tek şey youtube'da "Gelenler Serisi"nin izlenilmesi olur; Orada neyin neden olduğunu çok detaylı olmasa da açıklıyorlar, detaylı bir araştırma çok zaman alır. Fazla bulaşılmaması da öneriler arasında yer alabilir kanımca ...

Sayın Melina,

Bu konuyu yeni gördüm... Fakat bu Gelenler Serisi olayı direk Masonlara bağlamış... Aklım durdu...
Live long and prosper.

Mart 20, 2013, 01:05:34 ös
Yanıtla #5

Gelenler serisi, "Huzur İslam'dadır, gerisi Şeytan oyunudur" temalı bir belgeseldir benim gözümde.  Faydası olmadığı gibi insanları paranoyaklaştırmaktadır. Çevremde bulunan birkaç insanda buna şahit oldum.

Sn. ADAM, "hangi İlluminati'den bahsediyoruz" demiş. Bu ülkede İlluminati deyince, anti-masonik cephenin hayal gücüyle yaratıp, masonlara, tapınak şovalyelerine, hatta Deccal'e bağladığı oluşum akıllara geliyor. Komplo teorileri üzerinden para kazanan adamlar, bu hayali düzeneği öylesine büyüttü ki.. İnsanların gizemlere olan merakını kullanıp, şöhret ve maddi kazanç sağlıyorlar.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Mart 20, 2013, 02:34:14 ös
Yanıtla #6
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Filmde 2s:06d:53s'de televizyonun hipnotize edici gücünden bahsederken ekrana bir grafik geliyor... Ülkelere göre en çok TV seyredilme istatistikleri... ABD ilk sırada, ikinci sırada Türkiye var.  :o
Live long and prosper.

Haziran 09, 2013, 08:29:23 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Ben izledim gelenler serisini, Onlar İllumimati dedikleri şeyin çokta farkında değiller, Amerikan hükümetine gönderme var.Sonra yahudilere, İngliz kralyiyte ailesine C.I.A, Nasa ordan geçmişler masonlara, masonlar tamam hangi masonlar hangi masonlarsa dünyanın başına bu çorabı ören, Söledikerinde doğruluk payı var.Arkadaşların ama netlik yok.Biri bir şekilde hepsini amaçları doğrultusunda kullanıyor masonlar dahil bu kim kim pramdin başında ki adam asıl cevap bu bence
Piramit'in başındaki kim? sorusuna cevap  kişi istediği zaman pramidin üstüne çıkabileceğini istediği zaman da inebileceğini biliyor ve gücünü tek sevdiği tanrıdan alıyor.Bence yeterince açık olmuştur.Bana göre de böyle! ama inançla bilimi iyi bilen birisidir kesinlikle ikisini yadımlamak çok zordur zaten yadımlayamayan, melekler ve şeytanlar filiminde acılan mezARDAKİ İNSANLARIN DİLİ DIŞINDA OLUYORDU ONLAR İKİSİNİDE YADIMLAYAMADIKLARI İÇİN O ŞEKİLDE OLMUŞLERDİR EZOTERİK düşünce gücüne sahip olmayan bir insanında anlayabileceğini sanmıyorum.Saçma der geçer.

Haziran 21, 2013, 02:52:07 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizlere zeitgeist izlemenizi öneririm. Kanıtları ile gerçekten çok derin bir belgesel...
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Haziran 28, 2013, 12:55:06 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

www.itanimulli.com şeklinde tersten yazıldığında, Abd National Security Agency'ye (NSA) bağlanması, "epik"tir.