Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk İsrail(siyonist kesim) hakkında ne düşünüyor?  (Okunma sayısı 15569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2013, 12:03:52 öö
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu gerçekten çok ilginç ve o kadar da gizemli. Siyon Protokolleri hakkında yeni bir başlığın açılmasını ben de merakla bekliyorum. Roger Lambelin'in "Les Protocoles des Sages de Sion" adıyla  Rusca'dan  Fransızca'ya çevirdiği eser ile Will Durant'ın " Histoire de la  Civilisation" adlı çalışmasının Yahudileri anlatan bölümü bir araya getirilerek hazırlanan  (Yahudiliğin Tarihi ve SİYON Liderlerinin Protokolleri) isimli kitapta çok ilginç bilgiler bulunmaktadır.
        Konu başlığı ile açıldığında buradaki bilgileri paylaşabileceğimi umuyorum.
        Saygılar-sevgiler.

Sayın Alşah,başlığı sayın ADAM açacak;o paylaşımlarınızı merakla bekliyorum
Saygılar.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 06, 2013, 12:15:50 öö
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın NOSAM33  ve sayın karahan,

Konuyu başka yerlere çekmeyin lütfen.Bu forumda kimse kimliğini ahım şahım savunamaz ve kimse kimsenin kimliğine atıfta bulunamaz.Lütfen...Bu foruma emekleriniz,konularınız ve yorumlarınızı adadınız.Üye olmayanlar biz katılımcıların yazılarını okuyorlar ve azcık ta olsa aydınlanıyorlar.Buna gerek yok.

Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 06, 2013, 12:20:14 öö
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Bu konuda kesin kararlıyım hiç kimse  başka kimseye kendi görüşünde olmadı diye hakaret edemez .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 06, 2013, 12:25:45 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Ben bu formma gelmeden önce bomboş bir İnsandım burada Sayın ADAM ve diğer saygıdeğer üyelerin sayesinde bilgi sahibi oldum .Zaten çevremde bu formla ilgili tepki alıyorum , lakin burada böyle bir seviyesizliği bu forma ve üyelerine YAKIŞTIRAMAM ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 06, 2013, 12:27:44 öö
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda kesin kararlıyım hiç kimse  başka kimseye kendi görüşünde olmadı diye hakaret edemez .
Saygılar

Evet hassasiyetinizi anlıyorum ancak bakın siz Uzman Üye'siniz.Ve biraz daha toleranslı olmanız icap eder.Lütfen sayın NOSAM33...

Ç.A

Mart 06, 2013, 08:01:41 öö
Yanıtla #25
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Alşah şöyle yazmış:

Roger Lambelin'in "Les Protocoles des Sages de Sion" adıyla  Rusca'dan  Fransızca'ya çevirdiği eser ile Will Durant'ın " Histoire de la  Civilisation" adlı çalışmasının Yahudileri anlatan bölümü bir araya getirilerek hazırlanan  (Yahudiliğin Tarihi ve SİYON Liderlerinin Protokolleri) isimli kitapta çok ilginç bilgiler bulunmaktadır.

Demek ki Roger Lambelin, bu belgeleri Rusça'dan Fransızca'ya çevirmiş. Fakat bu belgelerin aslı Rusça değil ki; zaten vöezgürn olarak Fransızca. Burada "Sages des Sion" terimi kullanılmış yani Siyon Bilgeleri.

Sonraki bir Türkçeye çevrilmiş yapıtın Türkçesinde ise Siyon Liderleri denmiş. Oysa belgelerin Fransızca olan aslında kullanılan terim "Vieux de Sion" yani Siyon'un İleri Gelenleri. Kimi yerde de öteki yarni Siyon Bilgeleri terimi geçiyor. Liderler terimi özgün olarak herhangi bir yerde yok.

Neden işin esasının değil de bu sözcüklerin üzerinde duruyorum?

Şundan:  Daha başında, işin esasına gealinmeden önce bir yanlış yapılmış. Burada kullanılan "liderler", "bilgeler" ya da "ileri gelenler" (ihtiyarlar) arasında nüanslar var. Bunlar bizi bu belgeleri yanlış anlamaya götürebilir.

Nitekim bu belgeler yanlış anlaşılmıştır. Çeviri yapılırken biu işin aslının astarının ne olduğu, gerek Masonluğun iyi bilinmeyişi gerekse Prieure de Sion  hakkında hiçbir bilgi olmayışı, dolayısınyla Sion'un burada ne anlamka geldiği yapayanlış yorumlanıp bu yorumun sanki gerçek oymuş gibi yansıtılmasına neden olmuştur. Bu belgelerin bütününe yanlış ve bir ön yargı ile bakılınca hatta belki bir başka amaçla kullanma art niyeti olunca, çevirileri ye yanlış yapılmıştır.

Ne yazık ki bu konunun devamı bu başlığa sığmaz ve burada incelenmesi uygun düşmez. O nedenle bir başka başlığa geçmek gerekir.

« Son Düzenleme: Mart 06, 2013, 08:23:10 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 06, 2013, 10:05:10 öö
Yanıtla #26
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Masonluk müessesesinin İsrail ve Siyonist kesim hakkında ne düşündüğünü bilmiyorum ancak İsraillilerin Masonluğa çok önem verdikleri açık. Şehrin ortasına bunu diktiklerine göre:

Live long and prosper.

Mart 06, 2013, 10:07:30 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Karahan yine bendenize saymış , canı savulsun .İlk okuduğumda iyi sinirlendim sonra kendine gel gelecek ceza 3 aydan başlıyor SUS ve onun gibi kafanı kullan dedim ..

Neyse aşağıda beni İnsan yerine koyup yazmış sağolsun, sonuçta ben bir HAM TAŞIM ve bundanda gururduyuyorum önemli olan ehil olan ellerde yontulmak . Fakat yontulurkende Gönyeyi iyi kullanmak şart , her bir yere çekiçi eşit vurmalı yoksa G önyede ayar kaçar.

Alıntı
sn.nosam33

not kısmında yazdığınız polemik yaratmak istemiyorum sözünüze aslında inanıyorum ama polemiğin kralını yapmışsınız bir şovenlik ne mutlu türküm diyene lafını çevi,rerek yapmışsın bunlardan dolayı polemik sözüne inanırım ama ne mutlu ile başlayan sözün samimi değil sanırım kendin için kullanıyorsun ve düşünüyorsun,dalavereye bu kadar övgüyüde sanırım bu forumda bir sen yapıyorsun.

NE MUTLU BANA ANA BABA TÜRKÜM

Alıntı
ne mutlu türküm diyene lafını çevi,rerek yapmışsın bunlardan dolayı polemik sözüne inanırım ama ne mutlu ile başlayan sözün samimi değil sanırım kendin için kullanıyorsun ve düşünüyorsun,dalavereye bu kadar övgüyüde sanırım bu forumda bir sen yapıyorsun.

DOĞRU SÖZE NE DENİR ; Ben sana kendi DÜNYAN' da mutluluklar diliyorum .Umarım İyi bir YAHUDİ kardeşim bu yazımı okurda kendi içlerine beni alır .

DALAVERE =  Yalan dolanla gizlice görülen kötü iş, gizli oyun SÖZLÜK ANLAMI , Ben burdan benim tüm yazılarımı okuyup benim böyle bir İnsan olduğumu ispat etmese çok KÖTÜ bir şekilde onun seviyesinde kendisine cevap yazacağım .

Alıntı
[/quote]
İnanıyorum ki bu formda senden başka hiç kimse MİLLİYETİNİ , İNSANLARIN GÖZÜNE SOKMUYOR .Anlamadığım senin Milliyetinle ilgili derdin nedir onu tam çözemedim ?

Bu formda tam kıymetini bilemediğim ve fütursuzca saldırıp arkasından konuştuğum ( Bu benim Zayıflığım ) Sayın ADAM ' ın alıntısı ile yazımı sonlandırıyorum .

Şunu açıkça bilelim: Türkiye dışında hiçbir ülkede Masonluk ile İsrail ya da Siyonizm arasında bağlantı kurulmaz. Bu yüzyılın başında böyle bir bağlantı Rusya'da kurulmuş ve Batı Avrupa'da da yankılanmıştır ama bir süre sonra bunun önemli bir yanlışlık içerdiği fark edilince, bir yana bırakılmıştır. Ne yazık ki Türkiye'de hâlâ aynı teranenin ara sıra sürdürüldüğü görülmektedir. Neden? Çünkü bizim insanımız bir zahmet bu konudaki gerçekleri öğrenmek yerine kolayına gelen Yahudi düşmanlığını sürdürmeyi yeğler.   Eh, bir de kışktırtıcı çıkarsa, böyle yanlış söylemler dilden dile dolaşır durur. 

Not: Bu konuda asla taviz vermiyeceğim sonum bu forumdan atılmak dahi olsa ...

DALAVERA NE DEMEK ?
[/quote]

Sn.Nosam33

polemik yapmak istemiyorum diyorsun ama yazının tamamı polemik.Birkere sizin şahsınıza dalavereci demedim okuduğunuzu anlamamışsınız,dalavereyi kime kullandığım orada belli ve ne için kullandığımda belli.
Beni milliyetçilik yapmakla itham ederken yahudiliğe özenip methiye düzen siz kendinizi es geçiyorsunuz.
Sizin o sözünüze tepki olarakl yazdım o sözü.Benim milliyetim de belli ne kadar türk olduğumda belli,eğer siz mensubu olmadığınız bir kavme şu şekilde yazarsanız

Ne Mutlu Yahudi bir Anneden doğana , ne Mutlu ilkesi olan KAVİME .

birilkeride çıkar size öyle yazar boşuna gocunmanıza gerek yok.
Yazımı lütfen iyi oku dalavere sözüm aynen şu şekildedir.

,dalavereye bu kadar övgüyüde sanırım bu forumda bir sen yapıyorsun.

sevgiler
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 06, 2013, 05:44:42 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Sayın Karahan , bu sizin yazılarınıza son defa yazışımdır . Tek sebebide hep BEN demenizden kaynaklanıyor .
Bu benim sizin hakkınızdaki düşüncem .

Alıntı
Ne Mutlu Yahudi bir Anneden doğana , ne Mutlu ilkesi olan KAVİME .

Gelelim sizin acayibinize giden benim savıma .
1- Bu forumda Özbe öz TÜRK  sizden başka kimse yok mu ?
2- Bu Tanrının kutsadığı Yahudiler hakkınızdaki önyargınız neden bu kadar katı ?
3- O Kadar Milliyetçi isen Kabe de ölen Askerleri takdir edErsinkine YAHUDİ KARDEŞLERİM öldürmedi (hani çekirğe yiyen ASLANLARDAN ) bahsediyorum
4- Benim Filistin ile ne alakam var lütfen dindaş deme dersen bende bizi İngiliz le arkadan vuran Müslim denen İnsanlardan   bahsederim .
5- Unutmayın ki hiç kimse bana Milliyetten dem vurmasın ; Çözüm denen olayı hep birlikte izliyoruz herşey ortada

SON SÖZÜMDÜR ;  Hiç kimse sonradan Yahudi olmaz sadece o Yahudi kadından doğarsan olursun .Ayrıca CİHANA hükmeden bir neslin adamısınız dedim ordan bu seviye kanaatimce pek yakışıksız duruyor bence . '' BİR ZAMANLAR BİR ZAT ENEL-HAK '' demişti canı ile ödedi neden acaba ?

Saygılar
« Son Düzenleme: Mart 06, 2013, 05:46:59 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 06, 2013, 05:48:18 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Anlamadığım Yahudiyi sevmek neden İnsanları bu kadar rahatsız ediyor anlamadım , anlamayacağımda ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus