Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Çocuklarınız birer İlluminati'dir...  (Okunma sayısı 25920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2013, 07:30:42 ös
Yanıtla #10
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 285
 • Cinsiyet: Bay

Bakın kimseye baskı yaptığım yok kaldı ki öyle bir hakkım dahi yok.Sadece şahsımı araştırmadan(ki araştırmaya vakit bulsaydınız iyi olurdu) topa tuttunuz.Ben başvurumda anti-mason yazmadım ve değilim.Aksine hep masonluğu yürekten seviyorum.Bence ya biraz vakit ayırıp önce araştırıp tanıyıp öyle devam edelim ya da bu şekilde devam etmeyelim olur mu.

Saygı ve sevgilerimle.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A


Mart 17, 2013, 07:40:04 ös
Yanıtla #11
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 285
 • Cinsiyet: Bay


Illuminati'ye farklı bakış açısı diye bir şey olamaz.

Bu adı taşıyan birtakım örgütler tarihte vardı; günümüzde de vardır; bunların nitelikleri, ne oldukları ve ne olmadıkları bellidir.

Bu bir bakış açısı konusu değildir; bilgi konusudur. Bu konuyu ya bilirsiniz ya bilmezsiniz.

Biliyorsanız, bildiklerinizi anlatır, paylaşırsınız. Bilmiyorsanız, bu konu üzerinde bir şey söylemeden önce güvenilyir kaynaklardan araştırıp öğrenmeniz gereklidir.

Komplo teoricilerinin ve art niyetli provakatörlerin palavralarına kendinizi kaptırmak istiyorsanız, o elbette kendi bileceğiniz bir iştir ama bu Forumdaki üyeliğinizi göz önünde tutarak bizim açımızdan sizin için "Eyvah!" durumu başlar.

Elbette böylesine bir kapılma, sizin bireysel sorununuzdur. İnanıyorsanız inançlarınızı dile getirirsiniz. Fakat burada o yanlış kanılarınızı ve başkalarının doğruymuş gibi ileri sürdüğü uydurmacaları ortaya sermenize izin verilse de, bizim doğruları bilenlers olarak bunlara tolerans göstermemiz, boyun eğmemiz, kimileri de öyle düşünüyor diyerek geçiştirmemiz  olanaklı değildir çünkü böylece bu konularda yeterince bilgi sahibi olmayan başka insanları da etkiliyorsunuz ve onları yanıltmaya girişenlerin art niyetli çalışmalarına da bilerek yla da bilmeyerek hizmet ediyorsunuz, uydu oluyorsunuz demektir.
   
Bu satırlar sadece sayın evvah için değil, genel olarak benzer yanılgılı tutumda olanları da kapsamak üzere yazılmıştır.

Merak etmeyin sayın ADAM,

Öğütlerinize ve nasihatlerinize sonuna kadar saygım var :) Sadece kaptırmak değil de biraz sitem gibi diyebiliriz.Elde ettiğim bilgiler ''illuminati hakkında'' gerçekten bu olayların en az bir kısmını içinde barındırıyor.Mesela Marss Texe İlluminati-Entrika Çemberi kitabında gerçekten bu konu ile alakalı ilginç tespitler de bulunmuştur.Ona göre illuminati yılı tam hatırlamıyorum ama 1500'lü yıllarda ispanya da kurulan bir örgüt olarak tanımlıyor.Olayı rockefeller ve rothschild ailelerine bağlayıp Yeni Dünya Düzeni ile bağdaştırıyor.Bu platformda ise yine herkes kendi tespitlerini dile getiriyor.Sayın MASON'un bu konu ile alakalı yazısında illuminati'nin Adam Weishaupt tarafından 1776 da kurulduğu yazıyor.Yani bu örnekleri çoğaltabiliriz çünkü İlluminati'ye dair varlığına dair tam ve kesin kanıtlar yok bunu en az benim kadar iyi biliyorsunuz.Dolayısıyla bir bakış açısı olayı yaratıyor.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A


Mart 17, 2013, 07:45:30 ös
Yanıtla #12
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 856
 • Cinsiyet: Bayan

Bakın kimseye baskı yaptığım yok kaldı ki öyle bir hakkım dahi yok.Sadece şahsımı araştırmadan(ki araştırmaya vakit bulsaydınız iyi olurdu) topa tuttunuz.Ben başvurumda anti-mason yazmadım ve değilim.Aksine hep masonluğu yürekten seviyorum.Bence ya biraz vakit ayırıp önce araştırıp tanıyıp öyle devam edelim ya da bu şekilde devam etmeyelim olur mu.

Saygı ve sevgilerimle.

Neden vaktim olsun ki sizi araştırmaya ? Yazdıklarınız belgeliyor zaten her şeyi.
Adequatio intellectus et rei


Mart 17, 2013, 07:55:37 ös
Yanıtla #13
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3734
 • Cinsiyet: Bay

Sn. evvah, paylaşımlarınızda ve üyelere hitabınızda Forum Kurallarına riayet ediniz.


Mart 18, 2013, 01:32:13 öö
Yanıtla #14
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 301
 • Cinsiyet: Bay

Sayın melina lütfen bir daha bu iğrenç ve sadece ön yargı kokan iletilerinizi konu başlıklarımın altına yazmayın.Benim hakkımda iyice araştırma yapın çünkü söylediklerinizden hiç bir şey anlamıyorum.

Sayın evvah,

Açtığınız başlıkları o kadar seviyorsunuz ki herhalde eve falan götürmeye başlayacaksınız diye düşünüyorum. Bu konuda daha öncekiler gibi yine "Bunu yapmasanız daha iyi olur" demeye devam edeceğim. Umarım bir gün anlaşabiliriz.
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein


Mart 18, 2013, 01:54:01 öö
Yanıtla #15
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 319
 • Cinsiyet: Bay

Sayın evvah sizi çok iyi anlıyorum. Çizgi filmlerde ciddi manada subliminal mesajlara yer verilerek henüz bilinçaltında sorgu duvarı oluşmamış küçük yaştaki çocukların temiz zihinlerine fikir aşılıyorlar. Tüm bunların ana sebebi nedir? Ne tür sonuçlar, zararlar doğuruyor? Bence tartışılması gereken konu budur.

Örneğin bir çizgi filmde bu sembol niçin kullanılır?


Secret Masonic subliminal message in the Ant Bully Movie


Şüphe yok ki bu sembolün bir zararı olmaz fakat aşağıdaki resimlere ne demeli?çocukken en sevdiğim çizgi filmlerden aslan krala bak hele;
-----


meşhur harry potter


Birçok Türk anne artık çocuklarına Cartoon Network' ün zararlı çizgi filmleri yüzünden izlettirmiyor.
Yeni dünya düzeni çizgi filmlere çok kez konu olmuş örnek;
Cartoon Netwok Promotes the New World Order


Bazı yorumlar da Illimunati'yi bilmek gerektiği üzerine mesajlar vardı. 1987 yapımlı DuckTales isimli çizgifilmi izlesek yeterli olur mu?

Disney's Ducktales Says "Ask About Illuminati"


Tam bu konunun başlığına uygun bir söz;
ask about the illuminati young boys
  ;)Mart 18, 2013, 08:44:50 öö
Yanıtla #16
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7217
 • Cinsiyet: BaySanırım Sayın evvah’ın bu başlık altında son yazdıklarından sonra onun için eyvah değil de vah vah demek gerekebilecek.

Bu arada Sayın Barbaros’un aktardığı o bol renkli ve gösterişli çizgi film vb katkıları bağlamında bir yorum yapılabilmesi, onların hangi kültür ortamı için düzenlenmiş bulunduğu göz önünde tutularak yapılmalı. Bazı ülkeler ve kültürler var ki, oralarda Masonluk da, başka ezoterik ya da sosyal oluşumlar da hiç yadırganmıyor çünkü toplum içinde günlük yaşamın birer öğesi onlar…

Biz Illuminati konusuna dönelim.

Sayın evvah’ın değinmiş olduğu üzere; Sayın MASON’un ya da bir başkasının Illuminati başlangıcı olarak Adam Weishaupt referansı (Bavarische Illuminaten) vermesi yanlış sayılmaz ama bunun az öncesi Fransa’da Görülmüş. (Illumines d’Avignon). Kuşkusuz daha önce tarih bakımından İspanya bir köken olarak gösterilebilir ama öyle 15. yüzyıla kadar uzanmak bir abartı olur; gelin 17. yüzyılda anlaşalım.

Texe Marrs adlı Amerikalı yazar Sayın evvah’ın belirttiği ad altında bir kitap yazmış. Vah vah da zaten burada: Kitabın niteliği başından, adından belli ki Illuminati olgusuna geniş bir perspektiften ve objektif olarak bakmakta değil, niyetinin başka... Timaş Yayınları öyle demiş ama kitabın özgün adının Türkçesi “İlluminati’nin Kan İzleri”. Zaten bu yazarın tüm kitapları böyle. Antisemitist, antimasonik, antikapitalist fakat aynı zamanda antisosyalist, anti ezoterik, anti her şey… Sayın evvah’a bir tek bunu örnek aldığı için vah vah. Kapsamında güvenilesi bir bilgi bulunmayan, tüm yazılmış olanlara kuşku ve ihtiyat ile bakılması gereken bir kitap bu.

Ancak Illuminati ile bağlantılı olarak ön yargılı ve art niyetli yanlış bilgilerin verildiği tek kitap da bu değil  elbette. Bunlardan yüzlerce var; onlarcası da Türkçeye çevrilip yayınlanmış. Sanırım yerli yazarların yazdıkları bile var. Kitapılara gitmeye gerek yok; internetteki on-line kitap satıcılarında birçok benzerini bulabilirsiniz. (Aytunç Altındal bu konuda bir kitap yazmadı mı acaba?)

Bir kitap, yayınlanmıştır diye hemen güvenilir olmaz. Onu kimin yazdığı, niçin yazdığı, nasıl yazdığı öncelik taşır; hele iddialı bir konusu varsa...

Tarih boyunca komplo teorileri elbette vardı. Hele antisemitist ve antimasonik, üstelik bunları birleştiren ve bağdaştıran çok yayın var.

Rotschild ailesiymiş, Rockafeller ailesiymiş, Sinclair ailesiymiş, Habsburg ailesiymiş, bunlar bitmez. (Özellikle Rotschild’e takılması, bu ailenin IMF ve dünyanın ileri gelen bankalarından birçoğunun hisselerinin birçoğuna sahip olmasından ileri gelir. Ancak Rockafeller konusunu Amerika’da Masonluk ile çok daha sıkı bağdaştırabilirsiniz; ailenin büyük locası bile var.) Siz asıl Benjaminlere bakın; kilit orada.

Bu çok sayıdaki yayının birçoğunda işin içine Tapınak Şövalyeleri ya da diğer kimi ezoterik örgütler de katılmıştır; kimilerinde var olmayan örgüt ve organizasyonlar da kurgulanmıştır. Nedense şu Prieuré de Sion pek bir kenarda köşede kalmış durumda; oysa o açıdan da dehşetli bir sansasyon olgusu var. Zaten Michael Baigent + Richard Leigh + Henry Lincoln üçlüsünün çalışmaları bunları tümüyle olmasa bile hayli ayrıntılı bir şekilde ortaya serdi.

Ancak konu Illuminati bağlantılı olunca, tüm bunlar ne zaman başladı biliyor musunuz?

Bir adam çıktı ortaya; romancı… Ciddi araştırmacıların çalışmalarını aldı, bunların üzerine bir fantastik roman yazdı. Öyle bir romandı ki bu, herkes bunu ciddi bir araştırma ürünü sandı. Üstelik anlatımı (üslubu) çok akıcı ve etkileyiciydi bu yazarın. Kitap milyonlarca satınca, hemen klavyesinin başına geçti, art arda birkaç tane daha yazdı. İkinci kitabı da idare ederdi ama sonrakiler tatsızlaştı. Şu az önce adlarını verdiğim araştırmacı yazarlar, İngiltere’de bu adamı kendi çalışmalarını izinsiz kullandığı için mahkemeye verdiler ama o savunmasını gayet iyi yaptı ve tazminat ödemekten kurtuldu.

Kimden söz ettiğimi anladınız değil mi?

İşte onun o ilk kitabında değindiği, bir de simetrik çizimini verdiği (ne yandan baksan aynı şey okunur) İlluminati, sonraki komplo kurgucuları için bir esinlenme kaynağı oldu. Hem bu örgüt Masonluk ya da Tapınak Şövalyeleri kadar bile bilinmediği için, merakları çok daha fazla çekebilen bir tılsımlı sözcük haline geldi.

Hangi romandan söz ettiğimi de anlmadınız değil mi?

Siz, bu satırların okuyucuları, İlluminati hakkında roman olmayan, komplo teoricilerinin bulaşmadığı, objektif bir tutumla araştırılıp derlenmiş doğru bilgiler edinmek istiyorsanız, buna ilişkin kaynaklar var. Yabancı dilde –özellikle İngilizce- çok kaynak var ama bunların bazılarının Türkçesi de hatta özgün olarak dilimizde yapılmaş ardaştırmalar da var.

İnternette bir şey bulunamaz mı diye sorarsanız, bulunur bulunmasına da çok dikkat etmek gerekiyor Sayın evvah’ın durumuna düşmemek için…

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Mart 18, 2013, 09:37:18 öö
Yanıtla #17
 • Mason
 • Aktif Uye
 • *
 • İleti: 718
 • Cinsiyet: Bay

Sayın ADAM'ın bahsetmiş olduğu internet kaynaklarından dikkate alınabilecek olanlardan birisi bu: http://illuminati-order.com/index.html .

Adı üzerinde zaten... The Illuminati Order. Kendilerini saklamıyorlar... Hatta kendilerine katkıda bulunabilecek kişiler için bir başvuru formu bile oluşturmuşlar... Burada: http://illuminati-order.com/IO-Application.txt .
Live long and prosper.


Mart 18, 2013, 03:02:02 ös
Yanıtla #18
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 285
 • Cinsiyet: Bay

Sayın melina lütfen bir daha bu iğrenç ve sadece ön yargı kokan iletilerinizi konu başlıklarımın altına yazmayın.Benim hakkımda iyice araştırma yapın çünkü söylediklerinizden hiç bir şey anlamıyorum.

Sayın evvah,

Açtığınız başlıkları o kadar seviyorsunuz ki herhalde eve falan götürmeye başlayacaksınız diye düşünüyorum. Bu konuda daha öncekiler gibi yine "Bunu yapmasanız daha iyi olur" demeye devam edeceğim. Umarım bir gün anlaşabiliriz.

Anlaşabilir elbette.Ama olaylara ''kendi açınızdan bakmadığınız sürece''.

Saygılarımla.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A


Mart 18, 2013, 07:56:38 ös
Yanıtla #19

Sayın Barboros'un paylaşmış olduğu resimlerle ilgili söylemek istediklerim var.

Resimlerin kimisinde cinsel içerik varken, kimisinde ise Masonik işaretler var (gönye ve pergel) . Şimdi , hem armutun hem elmanın sapı var diye, bir midir bunlar? Cinsel içerikli olanları başka, Masonik işaretleri olanları... Önemli olan Sayın Barboros'un bize içeriğinde apaçık hem Masonik işaretler geçen hem de gizli cinsel içerikler barındıran resimler getirmesi. İkisi de bir arada olmalı. Aynı çizgifilmde.

Aslında bunun yapılma sebebi belli. Herkesin bildiği üzere bilinçaltı dediğimiz kavramın temel unsuru cinselliktir. Cinsellikle ilgili herhangi bir görüntüyü siz farkedemediğinizi sanarsınız. Ama bilinçaltından kaçar mı? İnsan da doğası gereği cinselliği sever, ona yönelmek ister. İyi bir firma da bu yöntemle, ürünlerini sattırır, izlettirir. İster çizgifilm olsun, ister kola, ister kozmetik ürünü...

Bir de işin şu yönü var: Çizgifilmlerde silahlar-savaşlar-kanlar ve daha pek çok olumsuz örnek oluşturacak içerik var. Tüm bunlar görmezden gelinirken, en azından insanlığı öldürmeyen cinselliğe niçin bu kadar çok takmak? 

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
İlluminati

Başlatan HUTGIN « 1 2 » Diger

18 Yanıt
20468 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 06, 2020, 02:13:41 öö
Gönderen: night manager
İlluminati Örgütü!!

Başlatan mitni « 1 2 3 4 » İlluminati

32 Yanıt
55490 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 08, 2014, 11:51:32 öö
Gönderen: firat045
23 Yanıt
44503 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 21, 2013, 01:40:30 ös
Gönderen: BuZ
0 Yanıt
2142 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 16, 2010, 06:50:26 ös
Gönderen: Halsond
128 Yanıt
83111 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 15, 2012, 05:38:04 ös
Gönderen: KibagamiXII
1 Yanıt
2911 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 15, 2012, 10:03:00 ös
Gönderen: NOSAM33
3 Yanıt
3469 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 18, 2012, 12:36:02 öö
Gönderen: Dor
14 Yanıt
9652 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 06, 2013, 04:25:14 ös
Gönderen: evvah
5 Yanıt
4764 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 10, 2014, 07:21:04 öö
Gönderen: ADAM
Masonluk ve İlluminati

Başlatan BMY « 1 2 3 » İlluminati

28 Yanıt
13062 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 26, 2022, 11:30:55 ös
Gönderen: midyad