Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gerçek Bir Masonik Hayat Hikâyesi  (Okunma sayısı 42960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 28, 2007, 10:52:29 ös
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim anlamadığım kısım şu ki; madem erdemden bahsediyoruz,ya da bilgelikten neden aşağılama yoluna gitme eğilimindedir insan.Sizler bilmelisiniz ki bilgiyi tabakla sunmanın dışında onun ışığına yöneltebileceğiniz bi çok yol var.Burada aslı olmayan şeyleri kabul ettirmeye çalışmıyorsunuz ama bu şekilde de aslı olmadığı hissiyatını oluşturuyorsunuz(!).Saygılar..

Mayıs 28, 2007, 11:58:48 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zıtlaşma insanın doğasında var!Bilgi sevgisi demektir aslında zıtlaşma...
Aşağılama ise zıtlaşmanın kaba hali değilde nedir?

aslı olmadığı hissiyatını oluşturuyorsunuz(!) demişsiniz!

Hissiyat demişsiniz!!!6. his her insanda yoktur
Bu bir yetenektir!Her insan algılayamaz...
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 29, 2007, 07:30:45 öö
Yanıtla #22
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Kimseyi rencide etmek amacıyla yazmadan bir şeyi hatırlatmak isterim ki ;

"Zıttıyla uyum içinde çalışabilmek" zor olandır, bir de bilgi; masonik olan çalışma şekli de budur.

Zıttına tolerans göstererek, saygı ve sevgi içerisinde fikirlerini savunabilmek.
Tempus fugit...

Mayıs 29, 2007, 03:24:12 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

benim sizlerin zıtlık anlayışıyla bir sorunum yok, içinizdekiler için bu bir uyum olabilir ama ziyaretçilerin de katıldığı bir site de mizahı yapıcılığın dilinden uzakta kullanmak ne kadar doğru bir seçenek olur tartışmalı:)

Mayıs 29, 2007, 06:13:04 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

benim sizlerin zıtlık anlayışıyla bir sorunum yok, içinizdekiler için bu bir uyum olabilir ama ziyaretçilerin de katıldığı bir site de mizahı yapıcılığın dilinden uzakta kullanmak ne kadar doğru bir seçenek olur tartışmalı:)
Sevgili Tuana. Forumda yorum yapan her katilimcinin mason oldugunu varsaymayiniz lutfen.
Burada sayili miktarda kisi katilim gosteriyor, ve dikkat ederseniz hepsi zit gorusler karsisinda susmayi tercih ediyor.

Sevgiler, saygilar.

Haziran 18, 2007, 10:42:29 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sn.mason payşaşım şahane teşekkurler

Ocak 17, 2008, 11:11:44 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hikayede vurgulanmak istenenin ''kardeşlik bağının ne kadar kuvvetli olduğu'' olmasına rağmen ve bunu buradaki herkesin anlamış olmasına rağmen konu çok farklı şekillerde ele alınmış ve konu dağılmış diye düşünüyorum...
Ama bu konuda benimde değinmek istediğim küçük bir nokta var:
(Yapılan kardeşlik davranışının çok basit olduğunu düşünen Sn. Einsof  ve onun gibi düşünenler için...)
İnsanların kardeşleri için yaptıkları veya yapabilecekları şeyler birbirinden farklıdır,nasıl?
Siz kardeşiniz için canınızı bile verebilirsiniz ve sizden her istediğini yapabileceğinizi düşünürsünüz,bu doğrudurda! Ama bunu kardeşinize göstermek için illaki ölmeniz gerekmez... İnsanların sizlere verdiği değerleri sizin için hayatlarını tehlikeye atmalarıyla veya sizin için ölmeleriyle anlayamazsınız! Bunu sizin için yaptıklarıyla anlarsınız,bu ise insanlar tarafından çoğunlukla en fazla ihtiyaç duyulan birşeyin karşılanmasıyla anlaşılır,bu kimi zaman size 10 ytl vermesi ile kimi zamanda size böbreğini vermesi ile anlarsınız... Burada sadece bunlardan bir örnek verilmiştir,temelde takıldığınız konu ''kan verme olayı'' olmamalı,buradaki birbirini hiç tanımayan insanların birbirlerine kardeş demeleri ve kardeşleri için ellerinden geleni yapmaları olmalıdır diye düşünüyorum... 
Umarım haddini aşan cümleler kullanmamışımdır... saygılar...
אלי

Haziran 02, 2008, 04:16:39 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

her şeyden önce sn.MASON başınızdan geçen gerçek ve anlamlı olayı paylaştığınız için teşekkür ederim. elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. sn.einsof size gelince de bu durum karşısında bu kadar basit düşünemezsiniz. sizi gerçekten kınıyorum. hiç tanışmadığınız kaç kişi size kan vereceğini merak ediyorum gerçeği solemek gerekirse. radyodan da haber verseler bile bu yardımı yapacak bu devirde çok az kişi kaldı.

Haziran 03, 2008, 09:52:24 öö
Yanıtla #28
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin aprentice,

Ani kendi sahsima ait degildir. Hatirladigim kadari ile Tesviye dergisindede yayinlanmis olan bir Kardesimizin anisidir. Begendiginize sevindim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 02, 2008, 10:19:09 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sayın Mason paylaşımınız için çok teşekkürler. işte bu yaşananlar benim azmime azim katıyor. Bunu harun yahha komplo grubuna okutup sormak lazım '' kötülük bunun neresinde '' diye..