Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Site Acilis Sayfasi Degistirilmistir  (Okunma sayısı 4090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 05, 2013, 12:01:04 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sayin proxima`nin emekleriyle olusturulan site acilis sayfasi guncellenerek suanki haline gelmistir. Eger halen eski durumu goruyorsaniz cookie ve cache (cerezleri) temizleyerek sayfayi tekrar ziyaret edebilirsiniz. Bir diger yol ise CTRL tusuna basili tutarak F5 tusuna basmaktir. Bu yontemde yine cerezlerinizi temizleyerek sayfanin yeniden yuklenmesini saglar.
http://Masonlar.org

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 05, 2013, 01:36:47 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Uyeler,

Sayin proxima`nin emekleriyle olusturulan site acilis sayfasi guncellenerek suanki haline gelmistir. Eger halen eski durumu goruyorsaniz cookie ve cache (cerezleri) temizleyerek sayfayi tekrar ziyaret edebilirsiniz. Bir diger yol ise CTRL tusuna basili tutarak F5 tusuna basmaktir. Bu yontemde yine cerezlerinizi temizleyerek sayfanin yeniden yuklenmesini saglar.
http://Masonlar.org

Saygilarimla

Çok az bildiğimiz konularda bu kadar yorum yazıyoruz bildiğim bir konuda yazmazsam ayıp olur. Nacizane Web tasarım kursuna gittim bütün sınavları bitirdim önümüzdeki hafta sertifika almaya hak kazandım.
Öncelikle eski sayfayı ele aldığımızda ki ilk önce bana da o sayfa çıktı, 24 punto times new romana bolt ile yazılar yazılmış gibi görünüyor, fireworks programına alıp incelediğimizde. Times new roman karakteri bizim gibi yenilikçi siteye pek yakışmaz. Haydi onu geçelim klasiklerden hoşlanıyoruz diyelim ama en azından eski sayfayı yapan arkadaş bir ruler çekip resimlerin hizzalarına bir baksaydı. En soldaki resim bariz şekilde daha büyük  diğer iki resmin
yeerlerine bakarsak yukarıdan aynı hizzadan başlıyorlar ancak aşağıdan birinin rulerı öbürünü ortadan kesiyor.
Yeni sayfaya bakınca ise daha kötü bir manzarayla karşılaşıyoruz. Yine times new romanın 14 punto yazısıyla fireworks da örtüştürdüğüm bir yazı var. Haydi onu geçtim demek bu yazı fontunu seviyorsunuz. Ama bu sayfa yapılırken şu unutulmuş "yazı" denen şey okunsun diye yazılır. Sağ üstteki yazıyı çok uğraşsa bir insan belki sökebilir o da belki. Ama aşağıdaki yazıyı yüzde 400 ile zoom yaptırmama rağmen okuyamadım. Okuduğum "ürkiye" kelimesinden hareketle bunun Türkiye olduğu ve bu cümlenin türkiye il alakalı olduğu sonucu çıkıyor.

Yapılması gereken ne? Bu sitedeki sorumlu kimse ona deyin ki eski sayfanın resimlerine ruler çekecekmişsiniz bir de yazının fonunu değitirecekmişsiniz derseniz o anlar. Yeni sayfayı kullanmasanız daha iyi sayın Proximy'ye çabasından dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Saygılarımla
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2013, 01:44:25 ös Gönderen: Samuray »

Temmuz 05, 2013, 02:08:41 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Az önce kontrol ettiğimde (yeni yapılmış olan sayfa için söylüyorum). CSS dosyasında times new roman yazı fontu bulunmamaktadır. Kullanılan fontlar arial, helvetica, verdana olarak belirlenmiştir. Yeni sayfa hazırlanırken mac osx, linux ve windows işletim sistemlerinde chrome, firefox ve internet explorer da ayrı ayrı denenmiştir. Sadece internet explorer da çalışırken uyumluluk modunu aktif ederseniz. Sayfa sorun çıkarmaktadır ki buna hür köşe ve forumda dahildir. Şu anda tekrar kontrol ettiğimdede bir sorun görülmemektedir. Alt taraftaki büyütülebilir o herhangi bir problem değildir.

Saygılarımla,
Concordia Res Parvae Crescunt

Temmuz 05, 2013, 10:44:29 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Az önce kontrol ettiğimde (yeni yapılmış olan sayfa için söylüyorum). CSS dosyasında times new roman yazı fontu bulunmamaktadır. Kullanılan fontlar arial, helvetica, verdana olarak belirlenmiştir. Yeni sayfa hazırlanırken mac osx, linux ve windows işletim sistemlerinde chrome, firefox ve internet explorer da ayrı ayrı denenmiştir. Sadece internet explorer da çalışırken uyumluluk modunu aktif ederseniz. Sayfa sorun çıkarmaktadır ki buna hür köşe ve forumda dahildir. Şu anda tekrar kontrol ettiğimdede bir sorun görülmemektedir. Alt taraftaki büyütülebilir o herhangi bir problem değildir.

Saygılarımla,
Heehhhhh şimdi düzeldi demin vallahi bir kelimesi okunmuyordu. Çünkü arka plandaki görüntü çıkmıyordu. Çıkınca görüntü değişti tabi ilk gördüğümde beyaz zemin üzerine  metalik grimsi garip yazılar çıkıyordu. Asıl sayfa böylryse işin rengi değişir böylesi güzel.
Ama hazır açılış sayfası demişken şeye de değinelim bazı siitelere site açılmadan önce türkçe mi ingilizcemi diye sorulur ya intro dediğimiz şey yani, bunun google da aramalrda sitenin ön kısımlarda çıkmasını engellediği bilinir. Bu açılış sayfası yerine foruma direk bağlantı olsaymış site daha önde çıkarmıymış o konuda bir fikrimiz var mı?

Temmuz 05, 2013, 11:07:09 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Genel olarak öyle bilinir. Arama motorları ilk kurulduğundan beri en iyi html internet sitelerini indeksler. Sebebide o kadar eski olmalarıdır. Masonlar org yapı olarak bir forum ve bir blog içeriyor. Bunlar ana dizindede olmadığından ya yönlendirme yapılacak yada sizin bahsettiğiniz tr eng gibi seçenek konacaktır. Yönlendirme çoğu botlar tarafından algılanmadığından site boş gibi gözükür. Fakat tr en gibi bir seçeği arka planda yapmanız gereken seo faaliyetleri ile düzgün yaparsanız fazlasıyla iş görür kanaatindeyim.

Saygılarımla,

Temmuz 05, 2013, 11:14:58 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray

Genel olarak öyle bilinir. Arama motorları ilk kurulduğundan beri en iyi html internet sitelerini indeksler. Sebebide o kadar eski olmalarıdır. Masonlar org yapı olarak bir forum ve bir blog içeriyor. Bunlar ana dizindede olmadığından ya yönlendirme yapılacak yada sizin bahsettiğiniz tr eng gibi seçenek konacaktır. Yönlendirme çoğu botlar tarafından algılanmadığından site boş gibi gözükür. Fakat tr en gibi bir seçeği arka planda yapmanız gereken seo faaliyetleri ile düzgün yaparsanız fazlasıyla iş görür kanaatindeyim.

Saygılarımla,
yani index.html bizim forum olsa buradan bir butonla hür köşenin yada anasayfanın içeriğine gidilse bazı bilgisayarlarda hür köşe çıkmaz diyorsunuz doğru mu anladım?

Temmuz 05, 2013, 11:25:06 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Samuray

Şu anda öyledir. Anasayfa index.html ve 3 farklı link düzgün yerlere olması gerektiği gibi yönlenmiş vaziyettedir.

Saygılarımla,

Temmuz 06, 2013, 02:56:59 öö
Yanıtla #7
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın proxima,

eskisine nazaran, harika bir çalışma olmuş emeğinize yüreğinize sağlık, meyer ne meziyetli bir tarzınız ve duruşunuz varmış.Seçilen fotoğraflar gerçekten harika bir kaçına bakmaya doyamadım.

Sevgilerimle
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.