Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ANTİVİRÜS(çalışma mantığı)  (Okunma sayısı 22497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2013, 01:41:02 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Kerberos ve Sn. GOASISG

Aslında virüs veya zararlıyı ele aldığımız zaman beni baya korkutmuş bir tanesi vardı STUXNET

STUXNET sıradan zararlıların hepsinden farklı olarak;  su kaynakları, petrol platformları, enerji santralleri ve diğer sanayi tesislerinin kontrolü için kullanılan SCADA (Siemens supervisory control and data acquisition) sistemlerini ele geçirip fiziksel kontrol sistemlerinin çalışmasını değiştirmek. Stuxnet eğer bulaştığı bilgisayarda bir SCADA sistemi mevcutsa ilk önce mevcut projelerin kod ve dizaynlarını çalmaya çalışıyor, onun dışında asıl ilginç olan nokta ise stuxnet’in programlama yazılım ara yüzü vasıtasıyla PLC'lere (Programmable Logic Controllers) kendi kodlarını yüklemesi. Ayrıca yüklenen bu kodlar, stuxnet’in bulaşmış olduğu bir bilgisayardan PLC'lerdeki bütün kodlar incelenmek istendiğinde dahi görülemiyor. Böylelikle stuxnet PLC lere enjekte edilen kodları saklayabilen bilinen ilk rootkit unvanına da sahip oluyor.

Bir virüs düşünün SCADA sistemlerin askeri silahlar (örn: füze rampaları) yada F serisi uçakların işletim sistemlerinde kullanılıyor. Sisteme sızdıktan sonra PLC'lere kendi kodları yazarak kayboluyor. Çoğu çevrenin kabul ettiği (buna bireysel olarak bende dahilim) Virüs veya dengi konusunda dünyanın en iyi araştırma ve uygulama şirketi Rus menşei Kaspersky firması bile tam olarak çalışma algoritmasını çözememiştir. Stuxnet'in yaratıcılarıyla gerçekten tanışmayı isterdim. Ki bu ekibin (varsa eğer) savunma için üretiği yazılımlar hakikaten hayal sınırlarımı fazlasıyla zorluyor.

Başka bir konu "Quantum Şifreleme"

İsviçrede şahsen ziyaret ettiğim 3 firma olmuştu. Fakat bu firmaların  bilgilerini türkiye partnerleri olduğumdan paylaşmamayı tercih ediyorum. Bunların bana yaptığı sunumlarda Quantum fiziği kullanarak yakın gelecekte ortaya çıkacak quantum bilgisayarlar gerçekten bilinen herşeyi değişterecekler. Şu anda quantum şifreleme sadece dağıtım teknolojisi üzerinden (bunu wikipediada rahatlıkla bulabilirsiniz) çalıştığından yine baya yüksek kalite olmasına rağmen çoğu yetersizliği vardır. Ama çok hızlı gelişiyor benden söylemesi...

Kesinlik aşırı bir zeka ürünü...

Saygılarımla,
Concordia Res Parvae Crescunt

Temmuz 14, 2013, 01:49:42 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Kerberos ve Sn. GOASISG

Aslında virüs veya zararlıyı ele aldığımız zaman beni baya korkutmuş bir tanesi vardı STUXNET

STUXNET sıradan zararlıların hepsinden farklı olarak;  su kaynakları, petrol platformları, enerji santralleri ve diğer sanayi tesislerinin kontrolü için kullanılan SCADA (Siemens supervisory control and data acquisition) sistemlerini ele geçirip fiziksel kontrol sistemlerinin çalışmasını değiştirmek. Stuxnet eğer bulaştığı bilgisayarda bir SCADA sistemi mevcutsa ilk önce mevcut projelerin kod ve dizaynlarını çalmaya çalışıyor, onun dışında asıl ilginç olan nokta ise stuxnet’in programlama yazılım ara yüzü vasıtasıyla PLC'lere (Programmable Logic Controllers) kendi kodlarını yüklemesi. Ayrıca yüklenen bu kodlar, stuxnet’in bulaşmış olduğu bir bilgisayardan PLC'lerdeki bütün kodlar incelenmek istendiğinde dahi görülemiyor. Böylelikle stuxnet PLC lere enjekte edilen kodları saklayabilen bilinen ilk rootkit unvanına da sahip oluyor.

Bir virüs düşünün SCADA sistemlerin askeri silahlar (örn: füze rampaları) yada F serisi uçakların işletim sistemlerinde kullanılıyor. Sisteme sızdıktan sonra PLC'lere kendi kodları yazarak kayboluyor. Çoğu çevrenin kabul ettiği (buna bireysel olarak bende dahilim) Virüs veya dengi konusunda dünyanın en iyi araştırma ve uygulama şirketi Rus menşei Kaspersky firması bile tam olarak çalışma algoritmasını çözememiştir. Stuxnet'in yaratıcılarıyla gerçekten tanışmayı isterdim. Ki bu ekibin (varsa eğer) savunma için üretiği yazılımlar hakikaten hayal sınırlarımı fazlasıyla zorluyor.

Başka bir konu "Quantum Şifreleme"

İsviçrede şahsen ziyaret ettiğim 3 firma olmuştu. Fakat bu firmaların  bilgilerini türkiye partnerleri olduğumdan paylaşmamayı tercih ediyorum. Bunların bana yaptığı sunumlarda Quantum fiziği kullanarak yakın gelecekte ortaya çıkacak quantum bilgisayarlar gerçekten bilinen herşeyi değişterecekler. Şu anda quantum şifreleme sadece dağıtım teknolojisi üzerinden (bunu wikipediada rahatlıkla bulabilirsiniz) çalıştığından yine baya yüksek kalite olmasına rağmen çoğu yetersizliği vardır. Ama çok hızlı gelişiyor benden söylemesi...

Kesinlik aşırı bir zeka ürünü...

Saygılarımla,
syn proximo
Bahsettiniz yazılım bilincli yazılım en doğruya yönelme ve yakalanmama yazxılımları compenetler kullanılarak.
kaynak codunun içinde. belli bölgelere cod enjekte edilir.belli olgular gercekleşince bi araya gelip işlevselleşir. İşlem bitince tekra donar ve ayrılır doğru diagramda bölündüğü için bi imza yakalanamz.
her virüs denilen program virüs değildirz.Antivirüsler ufak her programı taradığı ve imz aldığı içinde virüs der.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 01:58:06 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Askeri yazılımlar acık kaynak kodludur yani linux tabanlıdır. satın alınan silahların yazılım algoritmaları belli koşullarda yönetimi kaybeder ve gz tabanlı oto kurulumla aktive olup gerekli 802 ghz ile uzak bağlantıyla yönetile bilir.
Parca codlar bir bütün değilken işlevsizdir ve tespit edilemez. gizli codların tespiti verilen komutların jump,jmp je. akıllı dinamiklerin sahte bir olay yaratıp ortaya cıkarma ve birleşmesini sağlamakla cıkarılır
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 02:07:19 öö
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Anlatmak istediğim .antivürüsler sadece yayılmış herkez tarafından kullanılan illegal programlar için faydalıdır
Coderin yazdığı,yazılımı yakalayamaz (Kendi kullandığı ve online antilerde taratmadığı sürece) size tavsiyem avira kullanın
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 02:17:10 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn. GOASISG

Yazdığınız anti virus programlarının paralı versiyonlarının programınızı yakalamadığından eminmisiniz ?

Saygılarımla,
418

Temmuz 14, 2013, 02:22:35 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. GOASISG

Yazdığınız anti virus programlarının paralı versiyonlarının programınızı yakalamadığından eminmisiniz ?

Saygılarımla,
418
Hiç bi crypterimde aynı kaynak codunu kullanmam .ama sizin trojeninizin ismi ney bu sitede üyelerden para talep etmem
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 02:31:04 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn. GOASISG

anlatamadım sanırım , yukarıda yazdığınız anti virus programlarının paralı versiyonu sizin trojeninizi yakalıyor mu ?

Saygılarımla,
418

Temmuz 14, 2013, 02:44:04 öö
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. GOASISG

anlatamadım sanırım , yukarıda yazdığınız anti virus programlarının paralı versiyonu sizin trojeninizi yakalıyor mu ?

Saygılarımla,
418
Syn 418
İlk DNS adresi edinmeniz gerek. kullanıcağınız portu modeminize kullanmanız gereken ip olarakta girmeniz gerek .Benim trojen programım cybergate cam.ses şifre ekran görüntüsünü online oalarak alabilirsiniz.
Nette yaymak için binder programıda verebilirim Siteniz varsa runtime download coduda verebilirim ama konu hakkında bilginiz nekadar
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 14, 2013, 02:53:48 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn. GOASISG

2007de çıkan yasaya  göre (Bilişim Suçları Yasası) ağır cezası var bu dediklerinizin ,
programı verip vermemenizle ilgilenmiyorum ,  bildiğim kadarı ile anti virus programlarının paralı versiyonlarının farklı güvenlik yöntemleri var bu tarz yazılımlar için

Saygılarımla,
418

Temmuz 14, 2013, 03:05:30 öö
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. GOASISG

2007de çıkan yasaya  göre (Bilişim Suçları Yasası) ağır cezası var bu dediklerinizin ,
programı verip vermemenizle ilgilenmiyorum ,  bildiğim kadarı ile anti virus programlarının paralı versiyonlarının farklı güvenlik yöntemleri var bu tarz yazılımlar için

Saygılarımla,
418
syn 418
Programın kullanım hussuslarından sorumlu yazan coderler değildir.Hacker adı altında kötü niyetli kullanım sahipleri olabilir.Antivirüsler bir cok kişinin kullandığı programları tanır.o yüzden hacker denilen kullanıcılar yakalanır.Amacınızın ne olduğunu anlayamadım
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ