Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk'a ilgim nasıl başladı?  (Okunma sayısı 6080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 08, 2014, 08:20:12 ös
  • Ziyaretçi

Herhangi bir abimiz gibi 18 yaşından büyük biri değilim. Ama burda hepimiz bir amaç doğrultusunda burdayız; ''MASONLUK'' belki mason olmam ki daha olmak için çok yıl beklemem gerek ama çok büyük bir ilgim başladı. Sürekli araştırdım ve araştırdım. Bir arkadaşım doğrultusunda buraya geldim. Sizlerden sizin gibi büyük beyinlerden öğreneceğim çok şey var. Benim için iyi örneklerden biri; Şu Türkiye'de Atatürk düşmanlığı... Atatürk yok dini kaldırmışmış yok dini yok etmek istiyormuşmuş. Atatürk'te bir masondu sanırsam. O da akıl, bilim ve fen yolunda ilerliyordu. Ben de bu amaç için buradayım. Dinim yok demiyorum ama Masonluk'u sevmiyorum da demiyorum. Umarım ki sizlerden güzel şeyler öğrenirim.

Saygılarımla...

Ekim 08, 2014, 08:25:25 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hoş geldin sevgili dostum... :)
Serius est quam cogitas.

Ekim 08, 2014, 08:57:19 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Alıntı
Atatürk'te bir masondu sanırsam.

Kesin bir bilgi yok ...
Hoşgeldin
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 15, 2014, 03:02:06 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

18 yaş araştirma ve bilgi edinmen için engüzel yaş atatürk dini kaldirsaydi herkes istediği gibi şuan ibadetini yapamazdi.

Saygi ve sevgilerimle

Ekim 19, 2014, 09:21:50 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Maneviyat 12 yaşında başlar...Ve maneviyatta herkes eşittir. Masonluk maneviyatla ilgilenir bunu çalışır ciddi manada çalışır saygım sonsuz ancak ben bir mason değilim. Benim amacım bu platformda mason ya da mason olma aşamasındaki dostlara verebileceğim ne varsa vermektir. Bizler alma arzusuyuz bunu ihsan etmeye çevirdiğimiz taktirde Yaratıcı (Ulu Mimar) a mutluluk verebiliriz. Ona verebildiğimiz mutluluk ölçüsünde sonsuz ışığı çekebiliriz. Yaratılışın ve insan seviyesine gelmenin koşulu budur ve biz bu koşula gelmekle mğkellefiz. Amaç iyi insan olmak yani hayvan seviyesindne insan seviyesin yükselmek çevremize mutluluk vermek kendimizi iptal etmek. Masonlara olan saygım bu yolda ki çabalarıdır. Neslin en yücesi olmak ve tüm acılara son vermek elimizde. Evrenin Ulu Mimarına doğru niyete gelmek ve bu amaçta Birlik olmak aslolandır. Tüm Dostlara sevgi ve hürmetlerimle...

Ekim 19, 2014, 12:19:35 ös
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

Herhangi bir abimiz gibi 18 yaşından büyük biri değilim. Ama burda hepimiz bir amaç doğrultusunda burdayız; ''MASONLUK'' belki mason olmam ki daha olmak için çok yıl beklemem gerek ama çok büyük bir ilgim başladı. Sürekli araştırdım ve araştırdım. Bir arkadaşım doğrultusunda buraya geldim. Sizlerden sizin gibi büyük beyinlerden öğreneceğim çok şey var. Benim için iyi örneklerden biri; Şu Türkiye'de Atatürk düşmanlığı... Atatürk yok dini kaldırmışmış yok dini yok etmek istiyormuşmuş. Atatürk'te bir masondu sanırsam. O da akıl, bilim ve fen yolunda ilerliyordu. Ben de bu amaç için buradayım. Dinim yok demiyorum ama Masonluk'u sevmiyorum da demiyorum. Umarım ki sizlerden güzel şeyler öğrenirim.

Saygılarımla...

Sayın BAŞARANER
Hoşgeldiniz
Öncelikle masonlukla ilgili internet ortamından daha fazla birikimi bu platform içerisinde barındırıyor.
Hemen ilk yargınızdan bahsedelim. Atatürk masonmudur ? sorusunu sağ üst köşede bulunan arama butonundan arattırırsanız. Gerek masonlar gerek haricilerin birçok soru,cevap şekilde iletilierini görebilirsiniz.
Bu sitenin bir güzel yanıda Anti-Masonluk ile ilgili paylaşımları, doğru-yanlış bilgileri bulabileceğiz bir kaynak olması.
Bu kaynağa masonlar tarafından nelerin yanlış,nelerin doğru olduğu ile alakalı bir çok ileti gönderilmiş.
İşinizi çok kolaylaştırabilir.

Tekrardan hoşgeldiniz, sevgiyle kalın

Ekim 20, 2014, 10:15:59 ös
Yanıtla #6

Sevgili Kardeşim Deniz BAŞARANER (umarım kardeşim dememde bir sakınca yoktur), Sizin yazdıklarınızı okurken üniversite 2. sınıfta yaşadığım bir olay aklıma geldi.

Hem siz hem de buradaki diğer tüm kardeşlerim ve üyeler ile paylaşmak istedim.

Edebiyat dersine giren, şuan ismini hatırlayamadığım oldukça kibar ve bilgili olduğunu düşündüğüm bir hocamız vardı. Hemen her gün siyasi bir tartışmanın yaşandığı, (ki bu tartışmalar ne yazık seviyeli değil, aksine kavga şeklinde olurdu) okulumuzda öğrencileri yatıştırmak, yaşadıklarından kesitler anlatarak aslında anlaşmazlığın muhakkak bir noktada anlaşmaya dönüştürülebileceği konusunda hep fikirlerini aktarırdı.

Bir gün okul çıkışında hocamız yeni aldığı, pırıl pırıl parlayan arabasına binmek üzereyken, öğrencilerden biri;

Hocam arabanız harika, keşke böyle bir arabam olsa, diyerek seslendi. Hoca bize doğru döndü ve her zamanki telaşlı kibarlığıyla, kaç yaşındasın evladım sen, diye bir soru yöneltti.

Afallayan öğrenci, 18 Hocam, diye yanıt verdi. Hoca elini cebine attı, anahtarlarını çıkarttı, arkadaşa doğru uzattı ve dedi ki, ver yaşını, al anahtarları. İnan bana, şuan senin yaşında olsam, şimdiki yaşıma geldiğimde çok daha iyilerini alabilecek zenginlik ve konumda olurdum. Olmak için çabalardım, yaşının kıymetini bil ve bundan daha iyisini elde etmek için geceni gündüzüne katarak çalış.

Biran hepimiz öylece kalakaldık, bıyık altında gülümseyen hocamız arabasına binip uzaklaştı. Bilmiyorum o arkadaş ne yaptı, şuan nerede, ne yapıyor. Ama bildiğim bir şey var, şuan kullandığım araba hocamın arabasından daha güzel.

Umarım sen bunlardan çok daha iyisini başarırsın.

Aslında mesele çalışıp mala mülke sahip olmak, zengin olmak değil. Mesele fırsatları değerlendirip bize sunulanları geliştirip daha iyilerini bizlerden sonrakilere miras bırakabilmek.

Başlığının altını karaladığım için affına sığınarak özür dilerim.

Saygılarımla.

Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Ekim 24, 2014, 03:09:35 ös
Yanıtla #7
  • Yeni Katilimci
  • *

Hoşgeldin...
Umarım aradığın sorulara cevplar bulursun... Bulduğun cevaplarla yetinmez yeni sorular üretirsin, araştırırsın...
Hatırlatmak isterim ki burada olan üyelerin de senden edinebilecekleri bilgiler vardır.

Ekim 25, 2014, 12:17:35 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Deniz BAŞARANER,

Hoşgeldiniz.

Yaşınız 18.

Genç yaşta ilgi duymanız hoş.

Fakat umarım gelip geçici bir heves değildir bu hisleriniz.

Şayet gelip geçici bir heves değilse, eminim forum size çok katacaktır.

Forumu dikkatli bir biçimde incelemenizi öneririm. Çünkü bu forum bir derya.

Hatta günde 2 saatinizi ayırarak bir zaman sonra o kadar çok öğrendiğinizi ve çok daha fazlasını öğrenmeniz gerektiğini göreceksiniz.

Yetinmeyip bu forumda tavsiye olunan, tanıtımı yapılan kitapları/kaynakları (piyasada raflarda o kadar çok antimasonik kaynak varken forumda tanıtımı/tavsiyesi yapılan kitapları okumayı tercih etmek gerekir) edinerek daha da fazla öğrenme yoluna gideceksinizdir mutlaka.

Üye profilimden de anlayacağınız gibi ben bir hariciyim ve bizzat kendim böyle yapıyor olduğumdan; bu şekilde bu netlikle ifade edebiliyorum.

Ve her seferinde ne kadar çok şey öğrenmem gerektiğini görerek, öğrenme sürecine biraz daha sıkı sarılıyorum.

Ve tabiki eminim sizin de foruma sorularınızla ve paylaşımlarınızla katacağınız çok şey olacaktır.

Saygılar,

propulsion
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2014, 12:38:34 öö Gönderen: propulsion »
Nosce te Ipsum