Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HÜDDAM  (Okunma sayısı 10163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2014, 09:47:55 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Elbette kaynaklardan faydalanmak yanlış değil ama kaynaktaki içeriği tümüyle kopyalamak kendi düşüncelerinize ihanet etmektir. İnsan düşünen bir varlıktır, düşünen ve düşünerek yazan birini tercih ederim elbette.

İnsan neye inanırsa onu yaşar sözüne kesinlikle katılmıyorum. Eğer sizin dediğiniz şekilde olsaydı hayat, o zaman zengin olacağına inanan herkes zengin olurdu, profesör olacağına inanan herkes profesör olurdu ya da Mason olacağına inanan herkes Mason olurdu,.... (örnekler devam ettirilebilir.)

İnsanın iradesi cüzi iradedir, insan her istediğini yapabilecek kudrete, kuvvete sahip değildir, doğaüstü güçleri olmadığı için de nasıl isterse ya da nasıl inanırsa öyle yaşayamaz bence, 'ben böyle inanıyorum ve böyle yaşıyorum.' demek hayatın gerçeklerini gözardı etmektir, hayata dair olan sorumlulukları da reddetmektir.

İnsana derler ki, 'öyle inanıp kafana göre istediğin gibi öyle yaşayamazsın.'

Herkese büyü yapılabilir, ve yapılan büyü, büyücünün kuvvetine göre daha kısa sürede ya da daha uzun sürede veya daha etkili ya da daha etkisiz şekilde tutabilir fakat kesinlikle tutar. Büyü yapılan kişi inançlı biri dahi olsa kesinlikle o büyü tutar. Peki nereden biliyorum ben bunları ? Çevremde yaşanmış hikayelerden biliyorum elbette. Cinler de öyle durup dururken gelmez, istisnalar elbette vardır. Uğraşırsan gelir, her zaman böyledir. Cine inanmayan biri, dalga geçerek cin çağırdı diyelim ve gelen cin de kötü huylu denk geldi, çarpar.
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Aralık 23, 2014, 09:54:26 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

güzel açıkama,

Peki cinlere inanmayan uzakdoğu ülkelerinde neden hiç cin vakası olmaz ?

Büyüye inanmayan modern toplumlarda neden hiç büyü olayı meydana gelmez ?

Genellikle bu tür olaylarda hep kulaktan doğma ibareler kullanılıkenr , başınıza gelmemiş tecrübe edinilmemiş olay hakkında nasıl kanaate varıyorsunuz ?

Saygılarımla
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Aralık 23, 2014, 09:57:55 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Aslında bu durum 'inanmamaktan' kaynaklanmıyor, onlarla yani cinlerle uğraşmamaktan kaynaklanıyor. Dedim ya hani çağırmazsan ve uğraşmazsan eğer gelmezler. Demek ki bahsettiğiniz ülkelerde bu tür olaylarla uğraşılmaya tenezzül edilmiyor ve bu tip olaylar da böylece yaşanmıyor.

Başıma gelmedi dememiştim aslında ! Çevremdeki olaylardan örnekler vermeyi tercih ettim, kim bilir belki de başıma gelmemiştir ?

Saygılarımla

Aralık 23, 2014, 10:01:20 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnanma konusuna gelirseniz ;

Cin suresinden size ilgili ayetleri paylaştım (8.-9.) ayetler temasın mümkün olmadığını net olarak açıklıyor.

Saygılarımla

Aralık 23, 2014, 10:04:00 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

O zaman buradan çıkaracağımız sonuç ;

Demek ki bu işlerle ilgilenen insanların iletişim kurdukları varlıklar cinler değil. Belki cin diye bir şey yoktur, aslında ben bunu bazen düşünüyorum. Belki de cin diye adlandırılan aslında Şeytan'dır.

Aralık 23, 2014, 10:10:39 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

üzgünüm her şey insanın kafasında bitiyor, doğmatik bazı inançlarımız , korkularımız nedeniyle beynimiz bize oyun oynar..

TSK da çalıştığım dönemde , sıcak bölgelerde görev yaparken yeni gelen erlere terörü anlatır, dikkatli olmaları husunda uyarırdım, ama her zamana korkular , kurgular nedeniyle çok saçma sapan olayla uğraştım.Korku , kurgu insan beynini dizayn etmekte..

saygılarımla

Aralık 23, 2014, 10:18:02 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Terör olayları hiç basit değil, benim dayım aklını yitirmişti. Bu arada size büyük saygılarımı sunarım, TSK'da çalışmış biriyle sohbet etmekten dolayı onur duydum efendim. Benim ailemde yirmi üç tane yüksek rütbeli subay var, disiplin benim ve ailemin doğasında var diyebilirim. Harbiye'de olmaya hep özenmişimdir. Bir gün bir Jandarma Komutanı'na 'bulunduğunuz mevkiinin kıymetini bilin, erkek olsaydım kesinlikle subay olurdum.' bile demişliğim vardır.

Saygılarımla

Aralık 23, 2014, 10:21:21 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim burada anlatmak istediğim insan beyni korkularımız nedeniyle bize oyun oynamakta, görmek istediğimizi görmeye başlarız

saygılarımla..

Aralık 23, 2014, 10:24:35 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Evet evet haklısınız dedim ya hani dayım bu sebepten ötürü aklını yitirdi, yani tam olarak sizin bahsettiğiniz şeyden. Beyin insana sadık bir organdır diyemeyiz maalesef.

Saygılarımla

Aralık 23, 2014, 10:43:59 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda uzlaştığımıza sevindim,

Dünyayı böyle gördüğümüz zaman daha sağlam adımlar atabiliriz,

Bu mantıkla gittiğimiz zaman daha gerçekçi yaklaşımlar ortaya çıkıyor