Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HÜDDAM  (Okunma sayısı 10165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2014, 10:52:03 ös
Yanıtla #20
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Güzel bir paylaşım olmuş fakat Sn.Fay Frin'in ilk yazısını biraz abartılı buldum.Örneğin ; Mısır piramitlerinin yapımında bu tekniğin kullanıldığı hakkında. Günümüzde Mısır piramitleri ile alakalı birçok çalışma yapılmakta ve nasıl yapıldığı konusu bir gizem olarak kalmaktadır. (Şimdilik)

Sn.Davut'a katılıyorum masonluk öncelikle akıl verilerine dayanarak ve bilimsel yöntemler ile gerçekleri araştırma yöntemi ve sanatıdır. Tanımın içerisindeki öncelikle kısmı çok önemlidir.

Büyünün varlığı konusunda gelince kesin bir bilgi olmamakla birlikte uzun yıllardan beri varlığına inanilmaktadir.Sn.Davut'un vermiş olduğu örnek gibi Kuran'ın içerisinde de büyünün yasaklanmasından da bahsedilmiştir.

Genel olarak inanış büyünün varolduğu görüşündedir ama büyü yöntemi olan hüdamın doğruluğu yine bireyin inancına bağlıdır.Şaman kültüründen kalma bir takım alışkanlıklar devam etmektedir.Kurşun dökmek, dilek ağacına bez (dilek) bağlamak gibi bu uygulamalarda büyü içerisine girmelidir. Belki de geçmişte yapılmış ama günümüzde  yöntemin doğru uygulanmadığı büyülerdir..
Görmek, varlığın yükselişidir.

Aralık 23, 2014, 10:52:03 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Sayın Davut,

Elbette 'tanımlayamadığımız için şey dediğimiz şeylerin' akla ve mantığa dayalı olması daha kabul edilebilirdir fakat aklın ve mantığın sınırları vardır, doğaüstü güçlere akıl sır erdirilemez. Siz belki doğaüstü güçlere beyin yanılsaması dersiniz, bense gerçek olduğunu savunuyorum ve bu doğaüstü güçleri aklımın ve mantığımın sınırlarını aşarak yorumlamaya çalışıyorum. Çünkü Felsefe bunu gerektirir. Felsefe, aklı aşmaktır, göklere çıkmaktır bana göre ve doğaüstü güçler de insanı göklere çıkarabilir, diğer dünyaları insana gösterebilir.

Her ikimizin düşüncesinde de 'akıl ve mantık' gözardı edilmemekte fakat aklı ve mantığı yorumlama biçimimiz farklı.
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Aralık 24, 2014, 12:07:45 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğa üstü güçlere akıl sır ermez dediğimiz vakit doğayı doğal kanunları reddetmiş oluyoruz,

İnsanın yapısında gizemleri merak etme,ilgi duyma vardır.

Doğa üstü güçlere inandığımız vakit aklı ve bilimi zaten reddetmiş oluyoruz, nitekim doğa üstü dediğimiz pek çok olay bilimsel olarak aydınlanmış durumda

Doğa üstü olaylar sadece Filimlere malzeme artık,

Dünyada pek çok gizem vardır,sorun ne zaman çözüleceği,

'' Doğa üstü güçler insanı göklere çıkarabilir , diğer dünyaları gösterebilir '' ileri derecede hayal gücü olarak görüyorum.Yada dünyada hiç mi büyücü kalmadı da bunları göremiyoruz.Daha çok meydana geldiği söylenen olayları akıl süzgecinden geçirmek gerekli diye düşünüyorum.

saygılarımla..
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Aralık 24, 2014, 12:23:50 ös
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

Medyum ve hüddam... Bu iki kavramın hafife alınmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Hüddamlık ile ilgili okuduğum bir kitap vardı yazarını hatırlayamadım şimdi ama etkileyici olduğu bir gerçekti. Medyumluk olayına gelince şu anda DR.Bedri RUHSELMAN 'ın kitabındayım. Ve bu bu konu üzerine doktora yapmış bir kişi olarak kitabını okumaya değer gördüm. Kitap özünde aslında medyumluğun hiç hafife alınmayacak birşey olduğunu gösteriyor insanoğluna..

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 24, 2014, 12:29:21 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Geleceği görebilmek, gelecek hakkında bilgiler verebilmek,

Birileri geleceği görebilse, gelecek hakkında bilgiler verebilse yaşayacağımız kaosu düşünün,

Yada geleceği gören , gelecekten haber verebilen insanların sağlayacağı çıkarları düşünün,

Ama maalesef medyumlar nedense hep başkalarının geleceğini görür, kendi geleceklerini göremezler  ;)

Olayın sırrı burada..

Saygılarımla

Aralık 24, 2014, 01:04:56 ös
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Gerçek bir büyücü veya medyum da kendi geleceğini görebilir. Ama kendi hayatıyla ilgili gördüğü şeyler, diğer insanların hayatlarıyla ya da dünya ile ilgili gördüğü şeylerden daha azdır. Bunun yoğunlaşmakla alakası var, neye yoğunlaşırsa bir büyücü ya da medyum, onu görmektedir. Tabiki yoğunlaşmaya gerek duymadan sadece Tanrı vergisi şeklinde her şeyi görenler de var. Mesela Nostradamus, ölümünden bir gün önce öleceğini görmüştür.

FAY FRIN

Aralık 24, 2014, 01:13:41 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Geleceği kimse bilemez,

geleceğimizi biz çizer ve yaşarız,

nostradamusa gelince ;

saygılarımla,

Aralık 24, 2014, 01:23:09 ös
Yanıtla #27
  • Aktif Uye

Sayın Davut,

Ben bir insan geleceği bilebilir demedim, geleceği görebilir dedim. Geleceği görse bile bazen gördüğü şeyin ne olduğunu bilmeyebilir ya da ne zaman ve nerede gerçekleşeceğini.

Video için teşekkürler. Ben insanlar tarafından değiştirilmiş kutsal kitaplarla ilgili araştırma yaparken ki bu araştırmamı Forumumuzda paylaşmıştım, Nat.Geo.'de Kur'an'ın da değiştiğine dair açıklamalar yapan insanlar bulunmakta fakat değişip değişmediğini bilmiyoruz değil mi ? Değişmeyen tek kutsal kitap olarak kabul ediyoruz. Nostradamus'a gelince, birileri Nostradamus yalandır dedi diye koca bir tarihi ve var olan belgeleri gözardı edemeyiz.

Saygılar ve Sevgiler

Aralık 24, 2014, 01:26:19 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her gece hatırladığımız yada hatırlamadığımız pek çok rüya görürüz,

Bazen her hangi bir olayla karşılaştığımızda, anımsamadığımız rüyamızı hatırlar

'' Ben bunu rüyamda görmüştüm , yada ben bu anı yaşamıştım '' deriz.

Yaşanan rüyalarla gerçek hayat çakıştığında geleceği gördüğümüzü sanırız,

Saygılarımla..

Aralık 24, 2014, 01:33:56 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

Nadiren görülen, anlamsız ve karışık nitelikteki rüyalar için elbette ki sizin dediğiniz geçerli efendim, çünkü bu tip rüyalar kafa karışıklığıyla bilinçaltının etkisiyle görülen rüyalardır ya da Şeytan, insanı korkutmaya çalışıyordur fakat rüyada sürekli aynı kişiyi veya kişileri görmek ya da bir rüyayı gördükten sonraki günler içerisinde o rüyanın bir benzerinin ya da aynısının gerçek hayatta da yaşanması, işte bu geleceği görebilmektir.

Örneğin ; Rüyanızda bir yerde bir otobüs kazası olduğunu gördünüz, ve bu gerçekleşti. Saatini ve yerini bile görebilen kişiler var efendim. Ya da rüyanızda bir adam gördünüz, sonra ailenizden birine söylediniz ve ailenizdeki kişi de dedi ki 'aaa evet o benim iş arkadaşım.' gibi gibi.

Saygılar