Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Elbette, tüm yüreğimle destekliyorum. LGBT hakları insan haklarıdır.
11 (52.4%)
Şhhh! Gizliden gizliye destekliyorum, aramızda kalsın…
1 (4.8%)
Ne evet ne hayır, bu konuda yorumsuzum.
5 (23.8%)
Hem evet hem hayır, ikiyüzlü ahlak anlayışım batsın!
1 (4.8%)
Kesinlikle hayır, erkek gibi karşıyım ayol!
2 (9.5%)
Din elden gidiyor, kıyamet yakın, başımıza taş yağacak! Dinimiz amin.
1 (4.8%)
LGBT de ne ola ki, birader?
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: LGBT Haklarını Destekliyor musunuz?  (Okunma sayısı 12717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 01, 2015, 06:14:36 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Homoseksüellik hakkinin bir yerlerde yazmasina gerek yok.
Bu hak doganin kendisinde vardir ve bu hak doga tarafindan canlilara verilmistir.

Temmuz 01, 2015, 06:21:13 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn. Tij

Doğa homıoseksüelmi yetiştiriyor?

Mesela homoseksüel bir aağaçmı vardır?yada taş,yada herhangi bir bitki?

Doğanın kendi işler kuralları içerisinde ben daha önce böyle bir şey dumadım,kaldıki zaten okumadım yazılı herhangi bir şey.
Benim burada sorguladığımız sorunun özüne itirazım oldu,lgbt hakları diye bir şey var ise onlara özel bir durumdur ve bu onları diğerlerinden farklı kıldığından zaten ötekidir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 01, 2015, 06:32:33 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Siz hic escinsel goril gördünüzmü?
Ya köpek?
Ben escinsel goril degil ama köpek gördüm hemde cok gördüm.
Tabi dogadaki canlilar derken sadece agac ve tasi örnek almakta bir baska nokta.
Sahi Kur´an da veya peygamber hadislerinde bunlar canli sinifinami sokuluyor?

Temmuz 01, 2015, 06:38:23 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Aslinda isin özünde su var bazilari icin.
"Benim dinimden vede mezhebimden ve irkimdan olmayan her sey ötekidir."derler.
Öteki olan herseyde ya kötüdür ya hastaliklidir.
Zaten ülkemizdeki genel bakista budur.
Kürt, Türk olmadigi icin "ötekidir"
Alevi, Sunni olmadigi icin "ötekidir".
Ezidi, Türk ve Sunnu olmadigi icin "ötekidir".
Dünyayi isin icine karistirmiyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2015, 06:54:53 ös Gönderen: Tij »

Temmuz 01, 2015, 06:58:40 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslinda isin özünde su var bazilari icin.
"Benim dinimden vede mezhebimden ve irkimdan olmayan her sey ötekidir."derler.
Öteki olan herseyde ya kötüdür ya hastaliklidir.
Zaten ülkemizdeki genel bakista budur.
Dünyayi isin icine karistirmiyorum.

Katılıyorum, Sayın Tij. Bizim ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de durum pek farklı değil ne yazık ki. Örneğin çoğu ülkeden daha aydın bakışta olması beklenen koca Rusya bizden bile daha tutucu davranabiliyor bu gibi konularda. Eşcinsel karşıtlığıyla da tanınan devlet başkanı Putin medyada alenen, adeta hayat bağışlar gibi "Bizler İran'daki gibi eşcinselleri idam etmiyoruz, fakat sadece bu işin propagandasına müsaade etmiyoruz," deme pişkinliğini gösterebiliyor. Halktan bir insanın düşünmeden sarf ettiği söz gibi sadece kendi çevresine etki etmiyor, büyük kitleleri ayrımcılık ve nefrete sürükleyebiliyor bu tür söylemler. Ve bundan tüm dünya zarar görebiliyor dolayısıyla.

Temmuz 01, 2015, 09:15:48 ös
Yanıtla #15
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

LGBT hakları neler ?

Hangi haklardan mahrum bırakılıyorlar?

Sayın Nestor'un vermiş olduğu linkte sadece gösteri ve yürüyüş haklarının kısıtlandığını görüyoruz.

Gel gelelim gösteriye katılanlar toplumun ahlaki değerlerine ne kadar saygı gösteriyorlar. Abartılı ve aşırı transparan kıyafetler giyerek yeterince tepki toplamıyorlar mı? 5 yaşında dünyaya nasıl geldiğini bilmeyen bir çocuğa bu durumu nasıl anlatırsınız?

Evet burada bir haksızlık var.İnsanlarin yürüyüş düzenlemelerine engel olabilmek için yeterli bir sebep değil Ramazan ayında bulunmamız.

Ama gösteriyi abartanların,hem kendilerini küçük düşürecek, hemde toplumun inanç değerlerine müdahele edecek pankartları açmaları uygun değil.

Aynı durum Odtü mezuniyet töreni içinde geçerli.

İnsanların nefretini kazanarak hak aranmaz.İnsanların sevgisini alarak yaşayanlarda vardı bu ülkede Zeki Müren gibi..

Görmek, varlığın yükselişidir.

Temmuz 01, 2015, 09:16:53 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İnsan aklı ve doğası gereği iyi ile kötü ayrımı yapma gereği hep duymuştur.İyi olana iyi kötü olana kötü gözle bakmıştır.

Lgbt haklarını tanıyormusunuz?

Soru bu,şimdi tekrar soruyorum nedir bu haklar?
Madem böyle bir soruya cevap aranıyor önce öğrenelim bu hakları ki ona göre konuşalım.
Ben evrensel insan hakları diye  yaygın şekilde kabul görmüş bir hak bütününü biliyor ve kabul ediyorum.
LGBT ye özel bu haklar nelerdir?
Madem böyle bir konu açtınız söyleyin ve aydınlatın,yoksa sırf istismar etmek için açılmış bir konu olarak kalır.

Kötü olan bir şeyi kimse parlatmaya kalkmasın,bu forum masonlarç.org forum sitesidir işlevselliği bu tip konuları masonlukla bağlantılı olmasada paylaıma açıktır.

karahan

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 01, 2015, 09:18:04 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

LGBT hakları neler ?

Sayın Nestor'un vermiş olduğu linkte sadece gösteri ve yürüyüş haklarının kısıtlandığını görüyoruz.

Gel gelelim gösteriye katılanlar toplumun ahlaki değerlerine ne kadar saygı gösteriyorlar. Abartılı ve aşırı transparan kıyafetler giyerek yeterince tepki toplamıyorlar mı? 5 yaşında dünyaya nasıl geldiğini bilmeyen bir çocuğa bu durumu nasıl anlatırsınız?

Evet burada bir haksızlık var.İnsanlarin yürüyüş düzenlemelerine engel olabilmek için yeterli bir sebep değil Ramazan ayında bulunmamız.

Ama gösteriyi abartanların,hem kendilerini küçük düşürecek, hemde toplumun inanç değerlerine müdahele edecek pankartları açmaları uygun değil.

İnsanların nefretini kazanarak hak aranmaz.İnsanların sevgisini alarak yaşayanlarda vardı bu ülkede Zeki Müren gibi..

Bu kadar

EDMUND BURKE

Temmuz 01, 2015, 09:57:54 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

LGBT hakları neler ?

Sayın Karahan'ın "istismar" atfına cevaben de yineliyorum, LGBT haklarına dair internet üzerinden geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Ama madem ısrarla soruyor ve burada dile getirilmesini istiyorsunuz, kendimce özete çabalayayım: Öncelikle yaşam hakkı; eşit, özgür ve onurlu yaşam hakkı. Eşit yurttaşlık, anayasal eşitlik. Şiddet ve ayrımcılığa karşı mücadele... Dahası ve ayrıntısını gerçekten ilginizi çekiyorsa bir zahmet sizler araştırıp öğrenin.

Temmuz 01, 2015, 10:01:41 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu saydığınız haklar genel lgbt ye ait değil. Böyle hakların olmadığını sizde çok iyi biliyorsunuz  sn.nestor

EDMUND BURKE