Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 1142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 18, 2017, 02:55:29 ös

Herkese Merhaba ;

Galiba biraz geciktim bu tanıtım kısmı için. Yeni fark ettiğim bir başlık.
Daha fark etmediğim ve okumam gereken daha onlarca başlık , konu var.

İsmim Mikail. 27 yaşındayım. Uluslar arası ilişkiler son sınıftayım. Üniversiteyi hiç sevmedim , sevemedim. Aslında genel olarak okul olayını sevmedim. Yani başarısız bir öğrenciyim diyebilirim.( Ülkemizde okul kavramı yarış atlarını eğitip sistem adına koşturmak ve yarıştırmaktan öteye gitmiyor . Üniversite gençliğinin %80 i memur olmak gibi bir rüyaya sahip. Bu beni üzüyor.)
Herhangi bir mesleğim yok. Olmasını gerçekten çok isterdim. Bu yaştan sonra meslek edinmek imkansız değil ama zor sanırım. (Bu anlamda çıraklık tekliflerini değerlendirebilirim.)
20 li yaşların başına kadar kitaplardan çok uzaktım. Daha sonrasında dikkatimi çeken bir kaç kitapla sevmeye başladım.
Masonluk kavramı çok karışık geliyordu. Çok kirli ve karışık , kulaktan dolma bilgilerle bildiğimi sanıyordum.
Geçen yıl Bir kaç ay için çıktığım yurt dışında yolda yürürken büyük bir pankartta o ülkeden çıkan Masonların yer aldığı övgü dolu sözler yer alıyordu. Bu beni bu konuda araştırma yapmama yönlendirdi.
Masonluğun hedefi ve bu hedefe giderken tercih ettiği yolun zaten düşündüğüm şeyler olması burada olmak istememin temel sebebi.

Her ne kadar burada , sizin gibi güzel insanlarla birlikte olup bilgilerinizden yararlansam da Masonluğun içinde bulunduğu kalıbı , (ki bu iyi anlamda olsa da ) doğma gibi görünen geleneklerini ve kurallarını hala sorguluyorum.
Kalıpların , doğmaların ,geleneklerin yani sorgulanmadan kabul gören şeylerin doğruluğunun her zaman sorgulanması gerektiğine inanıyorum.
Fakat bu düşünce bende bir kalıp değil. Yani her düşüncem daha yenisi ve mantıklısıyla değişebilir.Yanlış düşündüğüme dair her zaman kendime bir pay bırakırım.
Tanrı inancım sonsuz. Fakat kendime Müslüman, Hristiyan , Yahudi veya başka adlar takmak istemiyorum. Aynı şekilde inandığım Tanrı herhangi bir isme sığmayacak kadar derin ve sonsuz.

Tanıtım kısmı için zamanınızı fazla almak istemiyorum.

Kabulünüz için teşekkür ediyor ,
Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Kutsal olanı köpeğe vermeyin.
İncileri domuzların önüne atmayın....

Şubat 18, 2017, 03:53:59 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Forumumuza hoşgeldiniz mikail.bek,

Aradığınızı bulmanız, forumumuzu paylaşımlarınızla zenginleştirmeniz dileğiyle...

Sevgi ve saygı ile...

Şubat 18, 2017, 07:27:26 ös
Yanıtla #2

Sayın mikail.bek;

Öncelikle hoş geldiniz.Umarım dileğiniz gibi önce cırak, sonra mason olursunuz. :) - -

Sevgiler - Saygılar

Sen Özelsin

Şubat 18, 2017, 09:32:32 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın mikail.bek,

Hoş geldiniz.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Şubat 18, 2017, 09:50:27 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Foruma hoş geldiniz sn. mikail.bek. 
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Şubat 20, 2017, 03:55:27 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hosgeldiniz foruma sayin mikail.bek
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Şubat 23, 2017, 10:29:10 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hoşgeldiniz Sayın mikail bek. Aradığınız ışığı bulmanız dileğiyle. Saygılarımla.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!