Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ïyiliği sevmek  (Okunma sayısı 2235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2017, 07:09:16 ös

Tanrı’nın Toplumu İyiliği Sevmelidir
“Hak olanı yapmak, ve merhameti (iyiliği) sevmek, ve Allahınla alçak gönüllü olarak yürümekten başka RAB senden ne ister?”—MİKA 6:8.

1, 2. (a) Yehova’nın, toplumundan iyi olmasını beklemesi neden doğaldır? (b) İyilikle ilgili hangi sorular üzerinde düşünülmeye değer?
YEHOVA iyilik Tanrısıdır. (Romalılar 2:4; 11:22) İlk insan çifti Âdem ile Havva buna ne kadar minnettar olmuş olmalı! Aden bahçesinde, Tanrı’nın insanlara karşı ne kadar iyi olduğunu gösteren, zevk alabilecekleri görünür şeyler vardı. Tanrı bugün de herkese, nankör ve kötü insanlara karşı bile iyi olmaya devam ediyor.

2 İnsanlar Tanrı’nın suretinde yaratıldığı için, Tanrısal nitelikleri yansıtabilirler. (Tekvin 1:26) Dolayısıyla Yehova’nın bizden iyi olmamızı beklemesi doğaldır. Mika 6:8’de söylendiği gibi Tanrı’nın toplumu ‘iyiliği sevmelidir.’ Peki iyilik nedir? Diğer Tanrısal niteliklerle nasıl bir bağlantısı vardır? Madem insanlar iyi olabilir, öyleyse dünya neden böylesine dayanılmaz bir yer haline geldi? İsa’nın takipçileri olarak neden başkalarına karşı iyi olmaya gayret etmeliyiz?
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 05, 2017, 08:19:51 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Tanrı'nın toplumu hangisi?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 06, 2017, 03:57:51 öö
Yanıtla #2

Tanrı insanlara akıl ve irade düşünme yeteneği vermiş.Tanri bizi dünyaya iyi insan olarak gönderiyor.Bizler dünyada yanlış ve doğru seçimleri yaparak vicdan ve irademizi iyiye kötüye kullanan toplum ve bireyleriz.Tanri demiyor;git insan öldür,insan haklarına tecavüz et vs.Dunya neden var?Bir sınavdan çalışırsan iyi not alırsın? Tanrıda seni dünyaya bizleri gönderme amacı imtihan ve yaptigimiz davranışlar karşısında bizi mukafatlandirmak yoksa dünyanın amacının olmasının bir yaşayış gayesinin olmaması manidar.Bir çok filozof neden iyi insan ,iyi ahlak der.Sebebi açık iyi insan iyi ahlak toplumu gelistirir ve adaleti sağlar ama kötü ahlak toplumları felakete ve kaosa iter.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 06, 2017, 02:02:03 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Fatma,

Tanrı Kuranda kader'e ınanacaksın dıyor. Bu saydıklarınız maalesef kader yerıne geçiyor. Tanrı amaç nedir ondan söz etseydi belki de dediğiniz gibi olabilirdi. Iyı ınsan olmak tamam da ınsanları kotu olmaya sevkedenler var. Tanrı ınsana fazla bır sey vermemıs yasa ve öl demıs. Zamansız..

Tanrı insanlara akıl ve irade düşünme yeteneği vermiş.Tanri bizi dünyaya iyi insan olarak gönderiyor.Bizler dünyada yanlış ve doğru seçimleri yaparak vicdan ve irademizi iyiye kötüye kullanan toplum ve bireyleriz.Tanri demiyor;git insan öldür,insan haklarına tecavüz et vs.Dunya neden var?Bir sınavdan çalışırsan iyi not alırsın? Tanrıda seni dünyaya bizleri gönderme amacı imtihan ve yaptigimiz davranışlar karşısında bizi mukafatlandirmak yoksa dünyanın amacının olmasının bir yaşayış gayesinin olmaması manidar.Bir çok filozof neden iyi insan ,iyi ahlak der.Sebebi açık iyi insan iyi ahlak toplumu gelistirir ve adaleti sağlar ama kötü ahlak toplumları felakete ve kaosa iter.Saygilarimla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 07, 2017, 08:09:43 ös
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Demek beni, bizi dünyaya Tanrı göndermiş!
Nereden?
Dahası...
Ben Tanrı suretind yaratılmışım demek!
Fotoğraflarıma bakıyorum da, hiç benzemiyorum.
Bende hata yapmış galiba!

Mart 07, 2017, 08:19:01 ös
Yanıtla #5

Sayın Adam;Her dinler tanrının toplumu biz derler.Yukarda paylaştigim yazımda İseviler(hristiyanlar) tanrıyı insan suretinde Baba oğul kavramında nitelendirip tanrının toplumu biziz diyor.Yahudiler ve müslümanlarda tanrının toplumu biziz diyor.Surda açıklık getirelim.Tanri insan suretinde değil.Tanrıyı kavramak akıl ve kavramlar bana göre yetersiz.Bir tanrı var ve yoktan var oldu.Su örnekle açıklayalım aklımız var ve aklımızı kullanıyoruz ama aklımızı goremiyoruz... Sizce tanrının toplu kim? Saygılar.

Mart 07, 2017, 08:23:56 ös
Yanıtla #6
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben ne yapacağım şimdi?
Ne Museviyim, ne İsevi, ne Muhammedi...
Bana, benim gibi olanlara çare yok mu?

Mart 07, 2017, 08:30:04 ös
Yanıtla #7

Her insan hur doğar, Budistlerinde dini yok ama onlar için mistisizm doğa kavramları önemli.Budizm, teist, tek tanrıcı bir din deǧildir; fakat bu onun ateist bir din olduǧu anlamına da gelmez. Evet, Budizme gőre yaratan bir tanrı yoktur, fakat yaratılma düşüncesinden baǧımsız olarak, herşey birbirine baǧlı ve eşzamanlı olarak vardır."

Mart 07, 2017, 09:41:40 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Demek beni, bizi dünyaya Tanrı göndermiş!
Nereden?
Dahası...
Ben Tanrı suretind yaratılmışım demek!
Fotoğraflarıma bakıyorum da, hiç benzemiyorum.
Bende hata yapmış galiba!
Bencede bu üründe hata var ama ! yarattığına göre vardır bir bidiğü da hesapmı soracağız tanrıya neden ettün oni diye.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 07, 2017, 09:44:28 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben ne yapacağım şimdi?
Ne Museviyim, ne İsevi, ne Muhammedi...
Bana, benim gibi olanlara çare yok mu?

Herkesin çaresi kendi içerisindedir bakarsa eğer,o kadar aramışsın ve sen de bulmuşsun işte üzülme bana göre seninde dinin masonluk.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo