Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: RİTÜEL SAHNESİ  (Okunma sayısı 8373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2015, 07:56:06 öö
Yanıtla #20
  • Yeni Katilimci
  • *

http://michaelsikkofield.blogspot.com/2011/07/stanley-kubrick-zihin-kontrolu-ve.html

Birazda bu açıdan bakmak lazım. Nerden neler çıkarmış arkadaş... Üstüne baya uğraşmış düşünmüş zaman harcamış birleştirmiş puzzelı :).

Not: Cümle içinde geçen argo kelimeler için şimdiden özür dilerim okuyanlardan.
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2015, 08:06:47 öö Gönderen: Blach »
"Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız." (Mimar Sinan Dergisi S. 7, Sf. 14)

Temmuz 14, 2015, 02:42:29 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Sevgili Blach, paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Evet Sevgili BlueRay sizinle aynı fikirdeyim. Hayret, sonunda biri hislerime tercüman oldu.  :)
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Temmuz 14, 2015, 06:06:46 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sevgili Blach, paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Evet Sevgili BlueRay sizinle aynı fikirdeyim. Hayret, sonunda biri hislerime tercüman oldu.  :)

Bu samimi yorumunuz için sağolun.  yürüdüğümüz bu yolda birlik olup birbirimize yardimci olabilirsek çok mutlu olurum.

Ekim 31, 2016, 09:04:24 ös
Yanıtla #23
  • Yeni Katilimci
  • *

Daha önce bu filmi izlemiştim , filmi çeken yönetmen filmden sonra hemen öldüğü için bu filmdeki ritüele 33. derece masonların ve üstünün gidebildiği bir ayin olarak düşünüyorum . Tabi bu sitede bu dereceden insan olmadığından dolayı görmedikleri bir ritüelin olmadığını söylemekte haklılar ama üst dereceye yükselememiş bir mason böyle birşey masonlukta kesinlikle yoktur demesi kanımca bir yanılgıdır. Belkide yoktur belkide vardır bilemiyoruz :)

Ekim 31, 2016, 09:44:26 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

33. derece üstü masonlar yönetmenleri kendileri mi öldürüyor yoksa bunun için kiralık katil tutuyorlar mı? Kameramanın da bacağını kırmış olmalılar.
Ölü bir mason üyemiz varsa bu konuda bilgi verebilir mi acaba?

Masonların bilmedikleri için yok dedikleri konulara hakim hariciler, bu konularda masonları bilgilendirmeye devam etmelilerdir.
Edinilen bu bilgilerden yola çıkarak, fiili duruma uygun hale getirilmiş masonluğun ortaya konması elzemdir.
Böylece, kesinlikle olmayan şeylere kesinlikle yok diyerek kafa karışıklığı yaratan masonların sebep olduğu bilgi kirliliği bir nebze olsun giderilecektir.

Masonluk, masonlar.org da tahmin edilmelidir.
(!)

Ekim 31, 2016, 10:39:50 ös
Yanıtla #25

Toplumda göz önüne gelmiş ve eleştirilen bir kurum veya mevki,yapılan yorumlara karşılık kendini savunsa da savunmasa da,kendine has olan gercekliğini yansıta bilme oranının % 49 olduğunu okumuştum.

Bir karşılaştırma yapar isek; Dinsel bir masalın gercekliğini savunanan birine gösterilen ayni sessizlik, % 51 gibi daha yüksek bir oranda başarı sergiliyor gibi gözüküyor; bu orana göre...
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2016, 10:56:51 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin