Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yapay Sunni Et Üretildi!!!  (Okunma sayısı 1549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 19, 2017, 10:32:43 ös

Kentlere göç ettirilip , Tüketici bir topluluk olduk.Artik dunyada nimetler yetmediği icin labaratuvar ortamında çareler düşünüldü.Saglimizla,genlerimizle oynamak icin yapay etlermi dersin, yapay sebze, meyvelermi dersin, yapay baklagillerden tut,kronlanmiş hayvan ve bitkilere kadar gun gelecek herşey labaratuvar ortamında malesef üretilecek.Kronlanmiş insanlarda dahil!!!! Sözcü gazetesinde saglikla ilgili bir haber okudum.Paylasmak istiyorum.Saygilarimla.                                          Yapay et için düğmeye bastılar

Yapay et için düğmeye bastılar
Engin ESEN Engin ESEN
03:02 | 26 Ağustos 2017
Dünyanın en zengin kişisi Bill Gates ile İngiliz milyarder Richard Branson, hayvan hücrelerinden yapay yollarla et üretilmesi projesine ortak oldu

Yeni nesil tüketicilerin organik ürünlere, çevre dostu üretim yöntemlerine ve hayvanlara kötü muamele edilmemesine gösterdiği hassasiyet, şirketleri yeni yatırımlara zorlar hale geldi. Proteinli besinlere talep nüfus artışına paralel olarak artarken, hayvan hücrelerinden toprak, su ve yeme bağlı olmaksızın yapay et üretmeyi hedefleyen bir şirket, çalışmalarını hızlandırdı.
ABD'nin San Fransisco kentinde kurulan yenilikçi şirket Memphis Meats, hayvan hücrelerinden dana, tavuk ve ördek eti üretme projesi için Mirosoft kurucusu Bill Gates ve Virgin Group kurucusu Richard Branson'ın yanı sıra, dünyanın en büyük tarımsal ürün şirketi Cargill'den de destek alarak son yatırım toplama turunda 17 milyon dolar elde etmeyi başardı. Girişim sermayesi şirketi DFJ'nin organize ettiği yatırım toplama etkinliği sonunda Memphis Meats'in sermayesi 22 milyon dolara çıktı.

TARIM DEVİ DE İŞE GİRDİ

Cargill Protein şirketi yöneticisi Sonya Roberts, Memphis Meats hissedarı olduklarını doğrularken, ne kadar kaynak sağladıklarını belirtmekten kaçındı. Roberts şöyle konuştu: “Memphis Meats'deki hisse pozisyonumuz Cargill'in kültür proteini pazarına girmesini ve daha ileri inovasyon ve ticarileştirme faaliyetlerinde birlikte çalışmayı sağlıyor. İnsanların et için can atmaya devam edeceğine inanıyoruz ve eti en sürdürülebilir ve düşük maliyetle masaya getirmeyi hedefliyoruz. Kültür etleri ve geleneksel yolla üretilmiş etler talebi karşılamada birlikte rol alacak.”

400 civarında şirkete hükmeden Richard Branson, ABD yayın kuruluşu Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Memphis Meats'e yatırım yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “İnanıyorum ki 30 yıl içinde hayvanları öldürmemize gerek kalmayacak; bütün etler ‘temiz' veya bitki kaynaklı olacak, aynı tadı verecekler ve herkes için daha sağlıklı olacaklar” dedi.
Memphis Meats CEO'su Uma Valeti, “Dünya et yemeyi seviyor ve bu pek çok kültürün ve geleneğin temelinde yer alıyor. Ancak bugünkü geleneksel et üretimi çevre, hayvanların yaşamı ve insan sağlığı için zorluklar yaratıyor. Bunlar herkesin çözmek istediği sorunlar” diye konuştu.
85.4 milyar dolarlık servetiyle Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre dünyanın en zengin kişisi olan Bill Gates ayrıca, bitki kaynaklı proteinli besin üreticisi Beyond Meat şirketine de finansman katkısı sundu. Beyond Meat'in hissedarları arasında, ABD'nin en büyük geleneksel et üreticisi Tyson Foods da yer aldı. Tyson Foods, “sürdürülebilir yollarla üretim” yapan şirketlere yatırım yapmak için girişim sermayesi fonu kurdu.

2013'te yapay hamburger yapıldı

İngiltere'deki Maastrich Üniversitesi'nden Dr. Mark Post, Ağustos 2013'te Londra'da yapılan tanıtımda ilk kültür dana etinden hamburger köftesini yedi. Ancak henüz üretim maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle bu yolla üretilen bir hamburgerin binlerce dolara mal olabileceği belirtiliyordu. Memphis Meats, test aşamasında 200 gram sentetik eti 11 dolara mal etmeyi başardıklarını belirtti...Kaynak:https://www.google.com/amp/www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/yapay-et-icin-dugmeye-bastilar-1989394/amp/
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 20, 2017, 02:14:55 öö
Yanıtla #1

Sayin farmakoloji, merhabalar cok guzel ve faydalı bir yazı oncelikle teşekkür ederim.. ben olaya turkiye çemberinde bakmak istiyorum
Sizinde dediginiz gibi insanlar buyuk sehirlere göç ettikçe bazi meslekler sürdürülebilirligini kaybetti ve piyasadaki talebi karsilamak icin laboratuvar ortamına yonelindi. Sadece  çiftçilik degil bircok meslek bitme noktasina geldi. Ozellikle bzde (yani turkiyede) egitim sadece okumaktir, üniversitesidir mantığı yerleşti. Diyeceksinizki egitimin neresi kotu elbette degil gerekli olanda bu ama herkes kalem tutacak islerin( ornegin muhasebe,hukuk, ogretmen) egitimini alirsa  bence bizde yakinda laboratuvarlara yonelmek zorunda kalırız.. çiftçilik, ayakkabıcılık, berber vb.. mesleklerde egitimi duzgun bir sekilde verirsek ve insanlari üniversitesi tek caredir mantigindan vazgecersek daha verimli bir ulke haline geliriz(bu benim düşüncem) herkese saygı ve sevgilerimle

Eylül 20, 2017, 03:22:52 öö
Yanıtla #2

Sayin night manager, Teşekkür ederim.Labaratuvar ortamında suni et üretmek başlı başına insan ırkına aykiri bir kavram.Sebebi doğal hayvan soyunu korumak varken neden labaratuvar ortamında suni et üretiliyor.Soruya bu bakis açısıyla bakarsak silahlar degilde artik insan soyunun nufusunu biyolijik yolla yok etme eğilimine gidiliyor.Yedigimiz,ictiğimiz gidalar malesef işlenmiş gidalar.Akli olan büyük şehirlerden uzaklaşıp doğal yaşamaya,hayvancilik ve tarima yonelir.Bu gidişle kendimziden sonraki nesile bir şey bırakamiyacağiz.Sayin night maneger, fikirlerinize katılıyorum.Okumaya yönelen yeni nesil var.Ama ara elamanlik kalfa , çırak, tarımla uğraşan,hayvancilik sektörü, berber vb.meslekler malesef bitis noktasina geldi.Aslinda burda değinmemiz gereken nokta şudur;secimle başa gelen yönetim toplumu çalışmaya değil hazira alistirdi.Buyuk sehirlerde ve turizm yerlerinde ormanlari rant için yakti.İlerde gida sorunuyla birlikte malesef Türkiye kuraklik ve kıtlıklada uğraşacak.Sebebi ormanlarimizin bilinçsizce yok edilişi.Apartman,otel vb. taş yapıların gereksinimden fazla olmasi.Eko sistem daha fazla kazanma uğruna yok ediliyor.Buna dur demessek sonuclarina ilerde katlanmak zorunda kalacağız.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 20, 2017, 03:52:04 öö
Yanıtla #3

Sayin night manager, Teşekkür ederim.Labaratuvar ortamında suni et üretmek başlı başına insan ırkına aykiri bir kavram.Sebebi doğal hayvan soyunu korumak varken neden labaratuvar ortamında suni et üretiliyor.Soruya bu bakis açısıyla bakarsak silahlar degilde artik insan soyunun nufusunu biyolijik yolla yok etme eğilimine gidiliyor.Yedigimiz,ictiğimiz gidalar malesef işlenmiş gidalar.Akli olan büyük şehirlerden uzaklaşıp doğal yaşamaya,hayvancilik ve tarima yonelir.Bu gidişle kendimziden sonraki nesile bir şey bırakamiyacağiz.Sayin night maneger, fikirlerinize katılıyorum.Okumaya yönelen yeni nesil var.Ama ara elamanlik kalfa , çırak, tarımla uğraşan,hayvancilik sektörü, berber vb.meslekler malesef bitis noktasina geldi.Aslinda burda değinmemiz gereken nokta şudur;secimle başa gelen yönetim toplumu çalışmaya değil hazira alistirdi.Buyuk sehirlerde ve turizm yerlerinde ormanlari rant için yakti.İlerde gida sorunuyla birlikte malesef Türkiye kuraklik ve kıtlıklada uğraşacak.Sebebi ormanlarimizin bilinçsizce yok edilişi.Apartman,otel vb. taş yapıların gereksinimden fazla olmasi.Eko sistem daha fazla kazanma uğruna yok ediliyor.Buna dur demessek sonuclarina ilerde katlanmak zorunda kalacağız.Saygilarimla.
Sayin farkamoloji
Doğru söze ne hacet..ayni fikirde oldugumuza cok ama cok sevindim. Acikcasi mail geldigi i zaman yazinizi okumadan once korkmustum.
Universiteye karsimisin millet esnaf,koylu kalsin diyeceksiniz diye korktum açıkçası cunku oyle bir algi var tek yol okumak gibi gorunen bir caga geldik ama okuyan kisilerinde bile ( benim turizmde karsilastigim). Diploma var ama egitim yok..  insan sanal bir varlik degilki kimyasal et yesin sonucta insan olmazsa dunya zaten olmaz... Hayırlısı olsun ulkemiz icin.m saygilar hersey gonlunuzce olsun antalyadan selamlar