Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tapınak şövalyeleri ve Masonluk  (Okunma sayısı 3400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 07, 2017, 02:35:37 öö
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Tapınak şövalyelerinin hakkında bir çok kitap ve bu forumda açılmış oldukçada irdelenmiş bir konu olmuştur.
Benim ise sorum ve daha sonra bağlantılı sorularım olacak .
Tapınak şövalyeleri hangi tapınağın yada mabed şövalyeleri hangi kutsal mabedin şövalyeleridir?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 07, 2017, 04:53:09 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Tapınak Şövalyeleri veya Mabed Şövalyeleri, Tapınak Tarikatı (Latince: Pauperes commilitones Christi Templique Solomonici / Süleyman Tapınağı ve İsa'nın Fakir Askerleri), tanınmış Hıristiyan askerî tarikatlarından biridir.

https://img-s1.onedio.com/id-55292c8c2083ab7918dd0cc0/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-fe1cc3f1ec1bfa0321ece52789a3f103659c7b0e.webp

https://img-s2.onedio.com/id-55292ca81ba59e355e575749/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-e8645bc76297c5faa7b060033bd13b87b925f340.webp
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2017, 04:56:07 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 07, 2017, 04:46:05 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hangi mabedin şövalyesidir tapınakçılar?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 07, 2017, 05:27:06 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Tarih boyunca süregelen rivayetlere göre Tapınakçıların İsa hakkındaki görüşleri Hıristiyanlıktan çok daha farklıdır. Yaygın olan bir rivayete göre Tapınakçı şövalyeler Johannit mezhebe mensupturlar.

Bilindiği gibi, Hıristiyanlık tarihine baktığımızda İsa’nın gelişinden önce Vaftizci Yahya’nın kişiliğinin öne çıktığını görürüz. Ancak Yahya , kabul edilen İncillerde İsa’nın geleceğini müjdeleyip onun vaftiz olmasını sağlayan bir kişidir sadece . Hatta Matta İncilinde Yahya şöyle der : «Gerçi ben sizi tövbe için suyla vaftiz ediyorum, ama benden sonra gelen benden daha güçlüdür. Ben O’nun çarıklarını çıkarmaya bile layık değilim. O sizi Kutsal Ruh ve ateşle vaftiz edecek.» Ancak zaman içinde bazı topluluklar Yahya’yı İsa’dan daha önemli tutmuşlar hatta bu düşüncelerini çağlar boyu, İsa betimlemelerinde aslında Yahya’yı resmederek sürdürmüşlerdir.

ALINTI
Fransız Soylusu Hugues de Payen tarafından 1119 civarında Kudüs'te Hıristiyan hacıları korumak için 9 şövalyeden oluşan bir grup kuruldu. Katolik Kilisesi tarafından resmî olarak 1129 yılında tanınan tarikat kısa zamanda güçlenmiştir.
Kurulduktan sonra Katolik kilisesi onayladı ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 07, 2017, 06:06:10 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

EDMUND BURKE

Aralık 07, 2017, 06:16:06 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Süleyman mabedi olabilir mi ?
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 07, 2017, 08:48:57 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bir yahudi mabetini bir hristiyan neden korur?

Itiraz!
Orası aynı zamanda isanin da yaşadığı yer ve bir çok hristiyan mabedde var onlar olamazmi?

EDMUND BURKE

Aralık 07, 2017, 09:50:53 ös
Yanıtla #7

Sayın Karahan bey, Evenjelistler Yahudileri destekler ve Süleyman Mabedin inşası icin ön ayak olurlar.Amaclari Yahudiler ve dinleri değil.Amaclari Süleyman mabedini inşa ettirip dünyaya dinsizliği getirtmek.Tabii insanlar dininden vazgeçer keklerlerse.İnançlari bitirmek icin oyun icinde oyun dönüyor... Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 07, 2017, 10:43:03 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tamamen yanlış. Evangelistler dindar protestanlar. Yani 3-5 yazarın Tanrı'yı kıyamete zorlamak gibi yazdıkları saçmalıktan öteye geçmez. Siyonistler ile herhangi bir bağı yoktur. Dindar Yahudiler olan Örn. Hasidik olanlarıyla arasında bağ vardır diyebiliriz. Fakat sizin bahsettiğiniz Cizvitler.. Cizvitler ve Siyonistler.. Şuan da Vatikan'ı elinde oynatıyorlar, Vatikanı geçtim neredeyse dünyayı.. Papa sadece bir Sembol.. 

Saygılarımla.

Sayın Karahan bey, Evenjelistler Yahudileri destekler ve Süleyman Mabedin inşası icin ön ayak olurlar.Amaclari Yahudiler ve dinleri değil.Amaclari Süleyman mabedini inşa ettirip dünyaya dinsizliği getirtmek.Tabii insanlar dininden vazgeçer keklerlerse.İnançlari bitirmek icin oyun icinde oyun dönüyor... Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Aralık 08, 2017, 04:03:15 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Çok yanlış bilgiler... Dinsizliği getirmek nedir? Din nedir? Tapınak bir binamıdır? Her okuduklarımız ne kadar doğrudur?
Doğru rehberini bulana ne mutlu...