Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Afrin Harekatı.  (Okunma sayısı 2621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 05, 2018, 01:48:30 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Acaba bahaneler ile Kerkük' e kadar ilerlenecek mi?

Şubat 06, 2018, 02:37:34 öö
Yanıtla #1

Afrinde düşmanla falan savaşılmıyor.Sivil halk ölüyor.Afrin harekati Rusya ve İran güdümlü bir harekattir.Afrin harekati Rusya'nın Akdeniz'e inme hayallerini güçlendirdi.Akp hükümetine Lahey yolu iyice göründü.Yapilan insanlık suçları ve ölümleri BM tarafından kayit altına alınıyor..Saygılarımla

Aktif Haber
Afrinli siviller mağaralara sığındı, CNN International haberle duyurdu Eklenme tarihi : 2 Şubat 2018 14:10

Afrinli siviller mağaralara sığındı, CNN International haberle duyurdu
AKP rejiminin Afrin'e yönelik başlattığı operasyonlardan dolayı siviller mağaralar sığındı. CNN International "Türkiye bombaları aileleri mağaraya sürüyor" başlığıyla olayı duyurdu.

CNN İnternational, Afrin’de yaşananları ekranlarına taşıdı. “Bu bir katliam: Türkiye bombaları aileleri mağaralara sürüyor” başlığıyla haberleştiren CNN International, TSK’nin hava bombardımanı ve obüs toplarından korunmak için, sığınak ve mağaralara yerleşen sivillerle evleri yıkılmış barakalarda kalan vatandaşları haberleştirdi. CNN ekibi, Kürt ailelerin, karanlık mağaralarda battaniyelerin üzerinde toplandığını belirtiyor.

Birleşmiş Milletler’in, TSK’nin hava saldırılarını başlattığı 20 Ocak’tan itibaren 16 bin insanın yerlerini terk ettiği bilgisini paylaşan CNN ekibi, gözlemlerini şu sözlerle anlattı: “Kentin sokakları ıssız, eski arabalar, enkaza dönüşmüş evler ve duvarları delik dükkanlar. 10 yaşındaki Muhammed Xalid Kürtçe konuşuyor ve ‘nereye gideceğimizi bilmiyoruz’ diyor. ‘Uçaklar 5 gün boyunca bomba attı. Füzeler ve bombalar atıyorlar. Babam savaş uçakları nedeniyle dışarı çıkmamamızı istiyor. Bu yüzden barakada uyuyoruz, evlerimiz yok edildi.’ Xalid barınak olarak kullanılan barakaların dışında duruyor. Etrafında çocuklar var ve çok hareketli.

MESAJIMIZI ULUSLARARASI TOPLUMA İLETİN ÖLDÜRÜLÜYORUZ

Xalid’in annesi Ummu Muhammed, Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın neden halkı bombaladığını soruyor. Arapça ‘Ona ne yaptık?’ diye soruyor. ‘Evlerimizi, çocuklarımızı kaybettik, hiçbir şey kalmadı... Bunu bize neden yapıyorlar? Çocukların bu halde yaşaması utanç değil mi? Biz insanız, öyle değil mi? Neden bunu bize yapıyorlar? Bu bir katliam" diye ekliyor ve gözyaşları döküyor: ‘Lütfen sivillerin öldürülmesini durdurmaları için mesajımızı uluslararası topluma bildirin. Hava saldırılarını durdurun ve bize karşı başlatılan bu savaşı durdurun.”

HASTANE ÖLÜ VE YARALILARLA DOLU

Haberde Türkiye’nin 20 Ocak’tan bu yana Afrin’e saldırılarının devam ettiği belirten CNN ekibi, Afrin’deki Avrin Hastanesi Başhekimi Dr. Ciwan Mihemmed’in görüşlerine de yer veriyor: “Hastane ölü ve yaralılarla dolu. Yetişemiyoruz. Ameliyathanemiz dolmuş durumda. Günde 18 ameliyat yapıyoruz. Çok sayıda yaralanan var. Tüm tıbbi malzemelerimizi kullanıyoruz.”

Mağaralara sığınan yurttaşlarla da görüşen CNN ekibi, hem gözlemlerini hem de yurttaşların röportajlarını şu sözlerle aktarıyor: “Afrin'in mağaralarında saklanan insanlar farklı bir manzara oluşturuyor. Bir kadın ‘Bizi neden bombalıyorlar? Bizden ne istiyorlar ve küçük çocuklardan ne istiyorlar?’ diye soruyor. Yasmin isimli genç bir kız, babası öldürüldükten sonra annesi ve kardeşleriyle buraya saklanmış. ‘Burası çok karanlık, çok korkuyoruz. Hava saldırıları yapıyorlar, onlara ne yaptık, biz çocuğuz’ diyor. Üzerinde kırmızı bir kazak, başında mor bir fular bulunan Fatima Muhammed de bu mağarada saklanan yaklaşık bir düzine insandan biri ve şöyle diyor: ‘Bu nasıl bir ülke ki bu şekilde sivilleri bombalıyor. Evlerimize geri dönemeyiz hepsi yok ediliyor.” Kaynak:http://aktifhaber.com/m/gundem/afrinli-siviller-magaralara-sigindi-cnn-international

« Son Düzenleme: Şubat 06, 2018, 02:42:04 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Şubat 06, 2018, 02:52:44 öö
Yanıtla #2

Lanet olsun insanlık suçu işleyenlere.Bir toplumun, Kürt, Arap, Türkmen olması o toplumun yok olmasi mı gerekiyor.Ne biçim insanlar oldukta bu kadar duyarsız, biçarelere döndük.Bu sessizlik tüm insanlığı ilahi adaletle cezalandıracak!..Toplum olarak insanlik olarak, ahlak olarak,din olarak çöküntü içerisinde ve cirkeflestik..Kelimeler kifayetsiz yaşanılanlar anlamsız insanlığa geliyor.Bir Bop eşbaşkanlığı icin değermiydi.Bu kadar insan canı almaya.Bop projesi ile Bopçularda ilahi terazide cezasını bulacak.Bu kadar kul hakkını arz kaldırmaz.Ortadoğu Bopçulara da yar olmayacaktır...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2018, 03:09:02 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Şubat 06, 2018, 12:24:52 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sonucu her ne olursa olsun Göktanrı Büyük Türk Ulusunun ve kahraman Türk askerinin yanında ve her daim korumacısı olsun. Kerkük ile ilgili şeyler sadece mevcut bu akepe hükümeti ile koltuk değneği mhpnin milleti avutmasından başka birşey değil. Orayı alabilecek ne cesaret var bunlar da ne de irade. Evet Kızılelma bir gerçektir ve bir gün hakikat olacaktır! Bizim dünyayı işgal etme gibi bir arzumuz yok zira tek isteğimiz Misak-ı Millinin gerçekleşmesi. Oraları ancak gerçek Türkçü bir hükümet alabilir kuruluş felsefesinden bahsediyorum. Şu an hükümetimiz zamanında yaptığı hataları masada ve kürsülerde söylenen yanlışları, planları ve hesapları Türk ordusu sayesinde temizliyor. Her ne kadar orduyu küçümseler de.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Şubat 07, 2018, 02:37:34 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Acaba bahaneler ile Kerkük' e kadar ilerlenecek mi?
Aslında senin gönlünden geçen ne?
Sen nasıl olsun isterdin?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 07, 2018, 08:44:03 öö
Yanıtla #5

Cumhur Başkanı çocukları,eşi ,dostu, komşuları, AKP'liler şehit olmak için cepheye sıkıysa gitsin.palavraya anca Aktroller inanır..Allah rahmet  eylesin mehmetçiklere.Askerimize kumpas  düzenleyip cepheye olmadık  savaşa gonderenleri Allah bildiği gibi yapsın.Onlarinda sonları akan kanlardan olur inşallah...."TOKİ'nin ev vermeye hazırlandığı Suriye'lilerin topraklarında şehit düşen Mehmetçik'in baba evi."
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2018, 09:44:16 öö Gönderen: Farmakoloji »

Şubat 07, 2018, 08:55:01 öö
Yanıtla #6

Askerlerimizi savaş bahanesiyle cepheye gönderip yobaz IŞİD'lilere yaktıranlara lânet olsun.Turkiyede internette sansür olduğu icin resimleri paylaşacağım...Bu halk bunu hak etmiyor.Çok sinirli ve üzgünüm.Nasıl yönetilmek istersek oyle yönetiliriz.Lutfen artik gerçeklerin farkina varalım.Toplumu dikdatorlük ve korku utopyasi ile bastirdilar.Eleştiri olduğunda bulmuşlar bir kılıf herkesi fetocu ettiler.Fetosuda alayida batsin.Olan halkima ,mehmedime oluyor.Mehmedim sebepsiz ölüyor.Bir oy icin değermi bu kadar kul hakkina herkes ahlar yakiyor....Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2018, 09:45:12 öö Gönderen: Farmakoloji »

Şubat 07, 2018, 03:42:47 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Afrin operasyonu yapılırken , Cumhurbaşkanı bir yandan da şehir şehir gezip nabız yokluyor.
Ufukta erken seçim görünüyor olabilir.
Ben , hükümetin samimi olduğuna zerre kadar inanmıyorum.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Şubat 07, 2018, 06:16:13 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Neyse!.. Başkentin klasik Salı'sından son aktarabileceğim yeni kulis, baskın seçim tarihi ile ilgili. İktidar kulislerinde 4 Kasım 2018 tarihi ön plana çıkmaya başladı. Hatta, "kesin tarih" diyenler bile var.
Kaynak Yeniçağ: Erken seçimin tarihi... - Ahmet TAKAN

Ahmet [email protected]
Kaynak Yeniçağ: Erken seçimin tarihi... - Ahmet TAKAN
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 07, 2018, 09:13:30 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Nosam ,  bazı kulisler  15 Temmuz 2018'de erken seçim olacağını söylüyor :)
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender