Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ANUNNAKİLER ve MASON SEMBOLLERİ  (Okunma sayısı 2712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 23, 2018, 12:33:19 öö
  • Uzman Uye

Değerli Form sakinleri; Az önce seyrettiğim bir videoda Anunnakiler hakkında 19.50 dakika süren epey etraflı anlatılar içeren bir video izledim.     
       Burada bence önemli olan Anunnakiler'le ilgili anlatılardan ziyade videonun  14.45- 14.54 saniyeleri arasında sergilenen bir görseldi. Videoda Antik Mısır görüntüleri gösterilirken görüntüde tam da  Masonik semboller görünüyordu. Özellikle pergel ve iletki, kitaplığımdaki Tapınak Şövalyeleri MABET ve LOCA isimli kitabın kapağındaki pergel ve iletkinin hemen hemen aynısı idi.
        Ben internet konusunda yeterli bilgi sahibi değilim. Bu nedenle de söz konusu videoyu buraya nasıl aktarabileceğimi bilmiyorum.
        İntermette "Anunnilerin Dünyaya Ne Zaman Geleceği Hakkındaki Teoriler ve Niburu Nemesis" başlığı ile girilirse video izlenebilir. Şayet bu videoyu internetten Forma aktarabilen varsa lütfen aktarsın ki Formda da izlenebilinsin.
         Kim bilir belki bu görüntüler nedeniyle konu hakkında  çok daha fazla görsele ve bilgiye sahip olabiliriz diye düşünüyorum.
         Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Kasım 23, 2018, 07:35:19 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu Anunnaki teorilerini yani hem sizin izlediğiniz videodaki referans alınan iddia hem en çok yaygın olan iddia olan uzaylı tanrılar konusunu üç-iki yıl önce Okültist olduğunu söyleyen insanlarla dolu, üyelerinden dolayı emekli sandığını andıran bir gruba alınmıştım. Grupta herkes bu tip konuların derinlemesine açıklama yapıyor, Türkiye'de bu tip konularda seminer veren Göktürk Ramu yada İzmir'de çok sayıda üye ile buluşup bilgi aktaran grubun sahibi Levent bey vardı. Üzülerek söylemem gereklidir ki bu iddialarda yer alan yazıtlar, olaylar işte zar atılarak göğün, yerin paylaşımı olsun gerek ak sakallı Galzu olsun bu tip uçuk şeyleri not edindim ve bir gün Galzu olayını ülkemizin sayılı Sümerologlarından olan sayın Veysel Donbaz hocamıza internet üzerinden iletişim kurarak sordum. Yanıtı "Yok böyle bir şey" oldu ve biraz daha araştırmayla bu iddiayı devam ettirenlerin tavsiye ettiği Zecheria Sitchin'in pek çok yabancı Sümerolog tarafından yalanlandırıldığını ve ortada komplo teorisini andıran kurguya kanıp-kandırıp para kazanan insanların olduğunu öğrenmem zor olmadı. O yüzden bu tip iddialarda biraz kaynaklara dikkat etmekte fayda olacağını öneririm sayın Alşah...

Saygı ve sevgilerimle barış sizlerle olsun.

Kasım 23, 2018, 11:17:27 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın Novayst, aydınlatıcı bilginiz için teşekkür ederim ama, dikkat ederseniz ben Anunnaki hikayesini değil, daha çok 19.50 dakikalık  videonun 14.45 - 14.54 saniyeleri arası görseldeki Mason sembollerinin ilgimi çektiğini, daha doğrusu bu görseldeki  sembollerle kitabımın kabındaki sembollerin hemen hemen aynı olduğunu ifade etmeye çalıştım. Burada dikkate değer konu sembollerdi.
      Yoksa sizin anlattığınız şekilde Anunnakilerle ilgili bir çok efsane var. Ben efsaneleri değil sembolleri gündeme getirmek istemiştim.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 23, 2018, 11:35:45 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Novayst, aydınlatıcı bilginiz için teşekkür ederim ama, dikkat ederseniz ben Anunnaki hikayesini değil, daha çok 19.50 dakikalık  videonun 14.45 - 14.54 saniyeleri arası görseldeki Mason sembollerinin ilgimi çektiğini, daha doğrusu bu görseldeki  sembollerle kitabımın kabındaki sembollerin hemen hemen aynı olduğunu ifade etmeye çalıştım. Burada dikkate değer konu sembollerdi.
      Yoksa sizin anlattığınız şekilde Anunnakilerle ilgili bir çok efsane var. Ben efsaneleri değil sembolleri gündeme getirmek istemiştim.
      Saygılar-sevgiler.

Çok özür dilerim sayın Alşah ama konuda merakınızın ne olduğunu pek anlayamadım dediğiniz gibi. İstediğiniz tip bilgilerin hangi kategoride olduğunu söylerseniz sizlerle birlikte nacizane kendi derlediğim bilgileri de ortaya koymak isterim. İnanç Üzerine bölümüne açmanızdaki sebep Anunnaki yani Sümer miti ile Mısır mitinin içinde barındırdığı masonik semboller midir? Açıklama yapar aydınlatırsanız konuya düzgün şekilde dahil olmak isterim.

Saygı ve sevgilerimle barış sizlerle olsun

Kasım 23, 2018, 11:50:39 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

merhabalar sanırım video bu.. yanlış ise lütfen düzeltin saygılarımla..

https://www.youtube.com/watch?v=BeIZK52cF5k

Kasım 23, 2018, 11:55:45 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Evet sayın vendor. Sözünü ettiğim video bu. Forma aktardığınız için çok teşekkür ederim. Dediğim dakikayı izlediniz mi?.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 24, 2018, 12:03:29 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet sayın vendor. Sözünü ettiğim video bu. Forma aktardığınız için çok teşekkür ederim. Dediğim dakikayı izlediniz mi?.
     Saygılar-sevgiler.

İzledim sayın Alşah ve dediğiniz gibi pergel ve iletki çok dikkat çekiyor..Artık dünya masonların elinde hikayesine inanmaya başlayacağım  :)  şaka bir yana bu konu da araştırma yapacağım nerelere kadar ilerleyecek merak içindeyim..

Kasım 24, 2018, 11:43:12 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Sayın ANARCHOSA, gayet güzel bir tespitte bulunmuş. Benim sözünü ettiğim pergel ve gönye amblemi, elimdeki 20. baskısı 2005 yılında yapılmış kitaptakinin tıpa tıp aynısı. Videoya baktım 2017 yılında hazırlanmış olduğu görülüyor.  Demek ki, videoyu hazırlayanlar illüstrasyonu bu kitaptan yapmışlar.
       Elimdeki kitap kapağındaki bir sembolün illüstrasyon yolu ile de olsa böyle bir videoda yer alması doğrusu hoşuma gitti.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"