Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Almanya`da yasayan bir Türkün izlenimleri  (Okunma sayısı 16153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 15, 2007, 08:51:26 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

peki siz neden üzerinize aldınız sn. nietzsche yaranız mı vardı gocundunuz ???

Ağustos 15, 2007, 08:58:26 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

bakın burada adaleti hakimlerden alıp da halka verirsek o zaman topluca intihar etmek gibi birşey olur bu ben asla bunu kastetmedim, ama dünyadaki adaleti yeterince sağlayamadıklarını iddia ettim sadece

Ağustos 15, 2007, 10:26:06 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sn.SuplimePrince çarpışma adlı filmi seyrettiğinize göre beni kolaylıkla anlayacağınızı sanıyorum, aslında o filmin bana göre aldığı oscar sayısı az neden dersen tüm dünyaya ırk ayrımcılığı konusunda çok güzel ve büyük bir ders vermiştir,
anlaya sivrisinek saz anlamayana davul zurna az demişler çok doğru bir atasözü her neyse şimdi benim
anlamadığım konu kusura bakmayın çok saçma olarak nitelendirecem şu ırk ayrımcılığını bakın almanyadaki Türkleri bu ülkenin vatandaşlarını ele aldınız almanların aşağılamalarından dışlamalarından söz ettiniz bu dünyanın her tarafında var yani sadece Türklere yapılmıyor ki asyalılara zencilere vb.
olayı tek açıdan ele alırsak burada benim tasvip etmediğim ırk ayrımcılığını savunduğum ortaya çıkacaktır unutmayın ki her neyle bir başkasını aşağılarsan mutlaka eninde sonunda sen aynı şekilde aşağılanacaksın doğanın kanunu bu ben olayı bu açıdan ele alarak görüşümü ortaya attım ama daha önce de söylediğim gibi başkaları benim açımdan bakmayabilir ama bu demek değildir ki bir insanı ele aldığı görüşü çeşitli yönleriyle ele alıp da tek boyutlu bakarsanız ortaya neler çıkmaz ki
gelelim filme bakın güzel bir örnek eğer insan olarak bilinicine gerçekten varmamız gerken şeyleri algılayabiliyorsak ve bundan bir anlam çıkartıyorsak ne mutlu bize, ama böyle yapmaya devam edecek olursak yarın acınacak zavallı mahluklar olduğumuz zaman da kusura bakmayın ama düşenin dostu olmaz...
ırk ayrımcılığına gelince benim gene alnımın damarını çatlatan nokta şu ki ister beyaz ol ister zenci ister asyalı ol ister alman ve ister Yahudi ol farketmez önemli olan hepiniz ademin oğulları değilmisiniz kardeşlik ama ne çabuk da birbirini rencide etmek için bahaneler bulmaya hazır bu ademoğlu işte bütün mesele bu yeterince açıklama yaptığımı sanıyorum.

Ağustos 15, 2007, 10:32:52 ös
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

en basitinden yeryüzünde sadece iki ırk olarak çekik gözlülüer vardır çin ve japonya bunlar bile uzun yıllardır birbirleriyle çekişmekten geri kalmadı bir defa şu Yaratıcının zoruna gidecektir sen bir insan olarak benim yarattığım bir kula neye dayanarak neyinle yargılayabiliyorsun, anlamadığım nokta bu yani burada birinin diğerini aşağılaması için mutlaka bir neden mi olacak bahane mi bulunacak yani neticede hepimiz insanız ve şunu unutmayınki gerçekten de giderek bu dünyanın bir deneme olduğunu anladım çünkü hepsi bir aldatmaca ve hepimiz ben de dahil çok çabuk tuzağa düşebiliyoruz ama kaybeden de bizler olacağız.
o filmde özellikle ırk konusunda çok şeyi anladım, önemli olan insan olması ve onun sahip olduğu ya da olmadığı hiçbir şey onu kardeşimi yermeye sebebiyet vermez ben bunu anladım

Ağustos 15, 2007, 10:34:14 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

ama şu sözümün gene arkasındayım aşağılanan ırklar varsa bu tamamiyle onların sorunudur. bu bağlamda benim söyleyecek bir sözüm olamaz.

Ağustos 15, 2007, 10:41:09 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

bir de şunu anlamış değilim tuttuğun takımla bir başka takımı tutan kişiye karşı nasıl üstünlük sağlıyorsun onu merak ediyorum ve sahip olduğun ırkla bir başka ırk için takındığın tavır için de bunu uygulayan insanlara tek sözüm siz çoktan birmişsiniz dönüp kendinize bir bakın kendinizi insan tayfasına mı koyuyorsunuz çok merak ediyorum. eğer insansan eline geçici olarak verilen şeylerle bir başkasını birşekilde rencide edebilecek seviyedeyken bile bunu yapmıyorsan bu zaten senin aydınlanmış bir kişi olduğunu gösterir tersini yapıyorsan kusura bakma ama sen kendini kandırıyorsun
son olarak bu sözlerimi kimse üstüne alınmasın çünkü kimseye yönelik söylemiyorum eğer kastettiğim bir kişi olmuş olsaydı mesela leon gibi direkt olarak ona söylerdim
insan olmak çok zormuş hele de bu dünyada yaşarken hele de sağlam temeli olmayan çürük insanlar içinde kalarak hakikaten çok zor   

Ağustos 15, 2007, 10:49:17 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

leon atma dostum bence bu senin görüşlerindir
Hayır benim görüşlerim değil bir yorumdan alıntıdır. Ben zaten yazıları Türkçe karakter kullanarak yazmaktayım. Bakıyorumda gerçekler pek zoruna gitmiş. :D

Ağustos 15, 2007, 10:50:30 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

bir de konuyla alakası yok diye de belirtmiş  :D :D :D :D :D
Konuyla alakası yok dedim çünkü yazıları okuyacak vaktim yoktu birde çoğunlukta sizin yazılarınızı görünce okumamayı yeğledim. :) Konu başlığına baktım daldım içeri. ;)

Ağustos 15, 2007, 11:04:22 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

hey leon baksana şu imzandaki sözü açıklayabilir misin tabi açıklayabilirsen ha  :D 
Birşey derdimde neyse. O sözlerin anlamını anlayabilmeni zaten beklemezdim. ::)

Ağustos 15, 2007, 11:07:55 ös
Yanıtla #49
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Leon'un kişisel imzasındaki söz M. Kemal Atatürk'e aittir.