Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslami Monopoly  (Okunma sayısı 22363 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2007, 02:18:33 öö
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

Sayın Mason resim neden kaldırılmıştır acaba? Sevil isimli üye Hz. Muhammed peygamber değildir derken hem hakaret hemde resmen provakatiflik olmuyormu?

Eylül 30, 2007, 02:25:40 öö
Yanıtla #61

Bana göre yanlış düşünüyorsunuz ki bu bana görenin de ötesinde. Bakın peygamberler Allah'ın elçisidir Atatürk zaten üst mertebede bir insandır  fakat putlaştırılmasını o da istemezdi. Biz onu düzgün yorumlayamadığımız için ve hala bu tarz yorumlar yaptığımız için kemalizmin işe yaramadığını savunanlar inananlar bugün laik sisteme kemalist devrimlere saldırıyorlar lanet okuyorlar. Bir hristiyan Hz Muhammed'i tanımıyorsa günahı onadır elbet karşılığını alır Allah katında. Ama kısasa kıssas diye yola çıkıp o benimkini tanımıyor ben de onunkini tanımam gibi bir yaklaşım dinen asla kabul edilemez niteliktedir. Ortada bir saygısızlık vardır. Hristiyanlar bize saygısızlık ediyorlarsa bizim de onların seviyesiliğine inmemiz ne kadar nahoştur.

Atatürk kurtarıcımızdır Allah'ın lütfuna fazlasıyla sahip bir önderdir örnek bir insandır ama hiç bir peygamberden üstün değildir. Peygamberler Allah'ın yeryüzündeki temsilcileridir. Dün Atatürk'ün kurtardığı ülkemizi yarın kötü bir duruma düştüğünde kurtarsanız siz de mi peygamber üstü bir konuma kavuşacaksınız yanılgı büyüktür...

İslam birbirinize üstünlük taslamayın ne arap diğerinden ne de diğeri araptan üstündür derken neden özel ırklar diye bir kavram olsun aklıma hiç yatmıyor ayrıca Türkler şu an yoldan çıkmış durumdalar ya da zamanında gök tanrı inancı da putperest geleneğine sahipti bu da yoldan çıktığımızı gösterir ama elbet bunun takdiri yaratıcımızındır.

Eğer müslümansanız bana ne İsadan lafınızı size müslüman olduğunuzu düşünerek hiç yakıştıramadım. Hz İsa bizim de peygamberimizdir Allah'ın elçilerindendir.
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 02:30:07 öö Gönderen: nietzsche »
ars longa, vita brevis...

Eylül 30, 2007, 02:27:42 öö
Yanıtla #62

Resim saygısızlık içeriyor sayın mason'un da dikkati çekeceğini umarım aynı şekilde o şahsın yazdıkları da saygı sınırlarının baya dışındadır!

Eylül 30, 2007, 05:44:59 öö
Yanıtla #63
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. nietzsche bir ara yazdıklarınız hayal kırıklığına uğratsada beni bu konuda yazdıklarınız gerçekten güzel bu konularda hemen hemen aynı fikirdeyiz arkadaş hem müslüman olduğunu iddia ediyor önüne gelene yobaz diyor amma ve lakin "bana ne İsa dan" diyor ona söylnecek lafım olmadığını daha önceden de belirtmiştim bence uğraşmak gereksiz Atatürk olayının paradoks haline getirilmesine karşıyım Atatürk bir insandı (peygamberle kıyaslanmayacak bir insan) peygamberlerde insandı ama konumlar farklı Atatürk ideolojik bir adamdı sadece ülkeyi kurtarması değil ülkeyi şaha kaldırmasıda O'nu etkin kılar ama bütün bu yaptıkları O'nun prygamberle kıyaslanmasına sebeb değildir.

Velhasıl kelam bize yaptıklarından dolayı O'na teşekkür babında anmak ayrıca yaptıklarını anlayabilmek ve ülkemizi ona göre şekillendirmek milli duruşu O'na göre sergilebilmek adına Atatürk yaşatılmalıdır ama eğer müslümansanız Kur'an da geçen peygamberlere iman etmek zorundasınız belkide aradaki farkı anlatabilmişimdir.Bir müslüman olan ve HZ. Muhammed e iman eden Atatürk ü bu kıyaslamalar eminim çok üzer.
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 05:47:35 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 30, 2007, 11:26:14 öö
Yanıtla #64

Hayal kırıklığı derken neyi kastettiniz anlamadım sayın lucky eye.

Eylül 30, 2007, 11:57:47 öö
Yanıtla #65

Sayın Leon; sanırım sizde büyük bir algı anlayışı sorunu var konunun tam ortasına küt diye Atatürk'ü getirmeniz beni epey şaşkınlığa uğrattı. Tamam çoğu yazılarımda ben Ulu Önderimiz Atatürk'ün çok önemli bir Kişi olduğunu vurgulamışımdır. Ancak konumuzla ne ilgisi var onu anlamış değilim. Ayrıca resmi göremediğim için çok üzgünüm merak etmeyin bizler her türlü olumsuz davranışlara hatta hakaretlere açık bir insanız ve bundan da asla çekinmeyiz. O sizin insaniyetliğinizi gösterir yani sadece sizi bağlar beni hiç mi hiç bağlamaz.
Bu arada adam gibi oturup tartışmak varken konuyu bulandırmanın bir manası yok ki ve neden ortalığı provake olarak karıştırıyorsunuz onu da anlamış değilim. Eğer ki karşı düşünceleriniz varsa ben sizi memnuniyetle dinlerim ve bana hakaret etseniz bile size sonsuz saygımı gösteririm. Önemli olan burada karşıt düşüncelerin çarpışmasıdır.
Bu arada içinizden biri Yüce İsa'nın bilmem kişinin önünde diz çökmesinden bahsetmiş bu o kadar da çok önemli durum değil çünkü Vaftizci Yahya'nın Önünde Dİz Çökerek Vaftiz Olmuştur düşünün bir kere yani Tanrı'nın; bu küçük şeylere mahal verebileceğini mi düşünüyorsunuz?
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 30, 2007, 12:11:19 ös
Yanıtla #66

Peki hepinize birşey soracam benim Muhammet hakkındaki görüşlerimi çok kolay bir şekilde hakaret olarak kabul ediyorsunuz da neden bunları söylediğimi hiçbiriniz sorgulamadınız. Bana bir kişi kalkıp da  neden bunu söylüyorsun ve söylediklerinin arkasında yatan sebep nedir ben de gayet insan olarak açık bir şekilde ifade ederdim.....
Bunları yapmayıp beni olumsuz düşüncelerle etkisizleştirmek yolunu seçtiniz. Sizin adınıza gerçekten çok üzülüyorum. Gönül isterdi ki bana karşı öyle bir düşüncelerle gelseydiniz ki beni sahip olduğunuz düşüncelerle etkisizleştirseydiniz!!! Yani bu gibi basit yöntemleri kullanarak değil ceza aldırmakla değil siteden attırmakla değil provakatör olarak göstererek değil.....
Yeterli olgunluğa erişmiş insanların bu gibi yöntemlere başvurmadıkları çok daha kesindir.
SAYGILAR_     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 30, 2007, 12:34:13 ös
Yanıtla #67
  • Ziyaretçi

Sn. nietzsche bir ara yazdıklarınız hayal kırıklığına uğratsada beni bu konuda yazdıklarınız gerçekten güzel bu konularda hemen hemen aynı fikirdeyiz arkadaş hem müslüman olduğunu iddia ediyor önüne gelene yobaz diyor amma ve lakin "bana ne İsa dan" diyor ona söylnecek lafım olmadığını daha önceden de belirtmiştim bence uğraşmak gereksiz Atatürk olayının paradoks haline getirilmesine karşıyım Atatürk bir insandı (peygamberle kıyaslanmayacak bir insan) peygamberlerde insandı ama konumlar farklı Atatürk ideolojik bir adamdı sadece ülkeyi kurtarması değil ülkeyi şaha kaldırmasıda O'nu etkin kılar ama bütün bu yaptıkları O'nun prygamberle kıyaslanmasına sebeb değildir.

Velhasıl kelam bize yaptıklarından dolayı O'na teşekkür babında anmak ayrıca yaptıklarını anlayabilmek ve ülkemizi ona göre şekillendirmek milli duruşu O'na göre sergilebilmek adına Atatürk yaşatılmalıdır ama eğer müslümansanız Kur'an da geçen peygamberlere iman etmek zorundasınız belkide aradaki farkı anlatabilmişimdir.Bir müslüman olan ve HZ. Muhammed e iman eden Atatürk ü bu kıyaslamalar eminim çok üzer.
Arkadaşım ben Müslüman'ım ancak senin ve senin kafandakilere yobaz derim çünkü dinle alakaları yoktur. Araplaşmış beyinlede kimse Atatürk'ü ağzına almasın.

Eylül 30, 2007, 12:37:24 ös
Yanıtla #68

Ya ne yeterli olgunluğu... ne erişmişliği... her şeyde bundan bahsediyorsunuz saygıdan bilmek öğrenmekten sabırdan tanrı sevgisinden bir masal kahramanı gibisiniz!

Hz. Muhammed ve islam hakkında bir şey bilmediğiniz okumadığınız belli. Hiç olmazsa okuyup belli şeyler hakkında bilgi sahibi olarak yorum yapsaydınız size ben kendi arama sorardım. Ama peygamber değildi o demek saygısızlığın daniskasıdır siz hala bunun farkında değilsiniz. Söylenen herşeyin sorgulanmasına gerek yok apaçık olan şeyler söylediniz. Elbette gerçeği gördüğünde pişmanlığınız faydasız olacaktır!

Eylül 30, 2007, 12:42:18 ös
Yanıtla #69

Karşıt düşünceler çarpışsın diyorsunuz. Siz inanca saygı duymakdıktan 3 büyük dinden son gönderileni ve son peygamber Hz. Muhammed'e sahte peygamber diyebilcek kadar ileri giderken ne çarpışması yapabiliriz acaba!?