Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: onikiye beş kala  (Okunma sayısı 14495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 15, 2007, 09:45:01 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

http://www.fortlak.com/ bunun konumuzla bir alaksı yok ama ltfen bir bakın türkiyenin Duğusuna kürdistan devleti kurmuşlar ben bir vatan sever olarak çok üzüldüm ve sinirlendim sizinde görüşlenirinizi bilmem istiyorum yazarsanız memnun olurum...ben türkçeyi gayet iyi kullandığıma inanıyorum ama klavyeyle yazarken öle oluyo .;) daha hızlı olması için eğer rahatsız olduysanız daha özenerek yazmaya çalışırım

Estafurullah rahatsiz olmak degil, ama bir fikri soylemek istiyorsaniz bunun sunusu onemlidir. Hele ki bilginiz olmadigi bir konuda gondermeler yapiyorsaniz.

Verdiginiz siteyi acamadim, ama acmama da gerek yok! Turkiye'yi bolmeye calisan herkese DUSMANIM. Bu Turk olsun, Musluman olsun, Yahudi, olsun Hristiyan olsun. Diger konulari da okursaniz buradaki insanlarin milliyetciliginin derecesini goreceksiniz :)

Turkce hatalarina gelince. Ukalalik olarak degil, bilgilendirmmek amacli duzeltiyorum:
Turkiye yazarken T buyuk harfle yazilir (saygidan) Turkiye'nin yazaken nin ayrilir. Turkce'yi yazarken gene ayirmaniz gerekir (yukaridan virgul ile). Oluyo degil Oluyor yazmaniz gerekir. Hiza gerek yok yarista degiliz. Fikir teatisi yapiyoruz.

Mayıs 15, 2007, 10:45:12 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Onikiye beş kala yada ona beş kala ben konuya mason olmadıgım ıcın masonık konuda bakamayacagım...Ama yorumumu da paylasmak ısterım......Hepımız Musluman olalım,Hrıstıyan olalım,Musevı olalım...Tek bır yuce yaradana ınanıyoruz...Ve o önüne gecılemez sondan haberdarız ,konuya su yonden yorum getırmek ısterım ÖLÜM.....bence onemlı olan 5 kalması 4 kalması 1 kalması degıl,işte hayatta boyle olum vaktımıze ne kadar kaldıgını hıc bırımız bılmıyoruz...olup gıdecegız ve dunyanın kargasasında unutulup kaybolacagız...ıste bu gelecek zaman zarfında ardımıza ne kadar hayırlı iş koyarsak okadar ıyı ve bakı oluruz...Eger fikri olarak ölümü yenmek ıstıyorsanız 5 kalayı yada 15 kalayı degerlendırınız....İsminizi sanınızı dunyada bırakmanız sızı olumsuz kılacaktır...Fatıhın ıstanbulu fethı gıbı......İşte on ıkıye beş kala bana bunu ıfade eder.....cunku onıkıde ölebılırım yahut ölebılırsınız...........Şimdi yerinizden kalkın ve sılkelenın bu bes dakıka ıcınde dunyaya veda etmeden ısmınızı bakı kılacak neler bırakabılecegınızın kararını verın 12 de ölmesseniz...12 yi 5 geceye kadarda bunları hayatınıza sokun....12 yi 10 gece ölursenız projenızı tamamlayacak bırı cıkacagına ınanıyorum.....SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2007, 11:03:19 ös Gönderen: La_Merica »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 16, 2007, 08:55:35 ös
Yanıtla #12

Çok Güzel bir yazı olmuş La_Merica daha zamanın varken hayatına güzel bir pencere aç ordan bak ve senden sonra her bakan senin bahçeni seyretsin!

Mayıs 16, 2007, 09:01:49 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

peki ya hayatina guzel bakmak istemene ragmen guzel bakamazsan? bunu suclusu kim? sen bahceni eklmek ve guzel bisiler yetistirmek istiyosan ama tohum alacak bile paran yoksa? yada paran varsa ve aldigin tohumlar bozuk cikmissa? kaziklanmissan. yada o tohumlar cikarda yesillenirse ve seni bir daha tanimazlarsa?

tohum dedikce bi acaip oluyorum.. baska bir ornek veremedinizmi yaaa... :D
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2007, 09:03:55 ös Gönderen: HAMLET »

Mart 12, 2008, 12:34:41 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

11:55' in sayılarla ilgili bir ezoterik durumu mu söz konusu? Yoksa Masonik bir sırrı mı barındıyor?

Şimdi 11:55' i çok merak ettim...

Mart 16, 2022, 08:22:54 ös
Yanıtla #15

Oncelikle sunu belirtmek isterim. actiginiz sadece bir konu degil, bir Ankettir ve sordugunuz sorunun 2 cevabi var, ayrica 2 cevapta ayni. sanirim anket actiginizi yada tam olarak yapmak istediginizi yapamadiniz. Anket ile ilgili sorulariniz olursa yardimci olurum. Yanliz bu anket suanda gereksizdir cunku uyelerin sececegi seceneklerin 2 side ayni secenek. eger silmek isterseniz (ve silemiyorsaniz) bana soyleyebilirsiniz.

Sorunuza gelirsek; Masonluk derece sistemi ile ilerler ve bir ust derecenin bildiklarini bir alt derece bilemez. Yani dereceniz ilerledikce vakif oldugunuz sirlar artar. Bu nedenle bu sorunuzun cevabini Her Mason bilemeyebilir. Yada birbirinden daha az yada cok bilebilir. benim bu konu ile ilgili soyleyebilecegim sundan ibarettir;

oncelikle resim galerisine bakmaniz ve kucuk ama onemli ayrintilarin dikkatinizi cekmis olmasi ilginc. Bu derece dikaktiniz ve ilginiz icin tesekkur ederim. saatin 12 yi gostermesinin bizler icin bircok anlami var. aciklayabilecegim anlamlarindan bazilari sunlardir;  operatif Masonlukta saat 12 ye kadar calisilir sonra yemek yenirdi. olaylar ve bircok durumlar hep gece yada oglen 12 de gerceklesirdi. yani saatin 11:55 olmasi 12 de olacak olanlara cok az bir zaman kaldigini belli eden bir goruntudur. belki biraz az oldu soyleyebileceklerim ama uzgunum ben sadece bu kadarini aciklayabilirim bu konuda.

Sayın Mason, 11:55 in ezoterik anlamını, 2006 da yazdığı bu yazıda, gizlilik kuralı gereğince, açıklamamış, peki günümüz şartlarında bu ezoterik anlam ve ya anlamları açıklayabilir misiniz?

Bir kaç fikrim var ama sizlerin de yorumunu merak ediyorum.

Sevgiler.

(Dip not: Yanlış hatırlamıyorsam sayın Caliper'in de avatarı 11:55'di, ismi geçmişken selamlarımı ileteyim  :). )
« Son Düzenleme: Mart 16, 2022, 08:26:16 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Mart 17, 2022, 11:00:32 ös
Yanıtla #16
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Oncelikle sunu belirtmek isterim. actiginiz sadece bir konu degil, bir Ankettir ve sordugunuz sorunun 2 cevabi var, ayrica 2 cevapta ayni. sanirim anket actiginizi yada tam olarak yapmak istediginizi yapamadiniz. Anket ile ilgili sorulariniz olursa yardimci olurum. Yanliz bu anket suanda gereksizdir cunku uyelerin sececegi seceneklerin 2 side ayni secenek. eger silmek isterseniz (ve silemiyorsaniz) bana soyleyebilirsiniz.

Sorunuza gelirsek; Masonluk derece sistemi ile ilerler ve bir ust derecenin bildiklarini bir alt derece bilemez. Yani dereceniz ilerledikce vakif oldugunuz sirlar artar. Bu nedenle bu sorunuzun cevabini Her Mason bilemeyebilir. Yada birbirinden daha az yada cok bilebilir. benim bu konu ile ilgili soyleyebilecegim sundan ibarettir;

oncelikle resim galerisine bakmaniz ve kucuk ama onemli ayrintilarin dikkatinizi cekmis olmasi ilginc. Bu derece dikaktiniz ve ilginiz icin tesekkur ederim. saatin 12 yi gostermesinin bizler icin bircok anlami var. aciklayabilecegim anlamlarindan bazilari sunlardir;  operatif Masonlukta saat 12 ye kadar calisilir sonra yemek yenirdi. olaylar ve bircok durumlar hep gece yada oglen 12 de gerceklesirdi. yani saatin 11:55 olmasi 12 de olacak olanlara cok az bir zaman kaldigini belli eden bir goruntudur. belki biraz az oldu soyleyebileceklerim ama uzgunum ben sadece bu kadarini aciklayabilirim bu konuda.

Sayın Mason, 11:55 in ezoterik anlamını, 2006 da yazdığı bu yazıda, gizlilik kuralı gereğince, açıklamamış, peki günümüz şartlarında bu ezoterik anlam ve ya anlamları açıklayabilir misiniz?

Bir kaç fikrim var ama sizlerin de yorumunu merak ediyorum.

Sevgiler.

(Dip not: Yanlış hatırlamıyorsam sayın Caliper'in de avatarı 11:55'di, ismi geçmişken selamlarımı ileteyim  :). )

Benim de profil fotoğrafımdır aynı zamanda :)

Ritüelik bilgi içerdiği için anlamını açıklamak mümkün değildir.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mart 18, 2022, 04:45:27 ös
Yanıtla #17

İhtimaller;

1) Kişi bazında aydınlanmaya ya da kemâle ermeye yakın olmak

2) Toplum ve zaman bazında, demir çağın sonuna yaklaşmak, Altın Çağa girmek üzere olmak. (12:00 de Altın Çağ başlayabilir misal. Çünkü saat 12:00'de günün, ve ya döngünün bitişi anlamı olabilir.)

3) Günün sonu, Satürnün ve ya Dolunayın ezoterik anlamı olabilir. Günün değerlendirmesi, ektiğini biçme, karma, hasat, hatalardan ders çıkarma.

4) Tanrıyı bulmaya yaklaşma, iç yolculuğun tamamlanmasına az kalma.

vs..

Yanlışlar ve eksiklikler olabilir, vardır, farkındayım. (Belki ve muhtemelen 1. ve 4. Madde aynı sayılabilir.)

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Mart 18, 2022, 05:16:04 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci