Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne mozaiği ulan!?  (Okunma sayısı 14905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 12, 2007, 02:05:30 öö
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yıllar önce Mehmet Ali BİRAND'ın sunduğu bir programda geçenlerde ölen Orhan DOĞAN Kürt - Türk olayı tartışılırken Türkiye bir mozaiktir gibi bir kelamda bulunmuştur bunun üzerine Alparslan TÜRKEŞ saatlerce gülmeme sebeb olan bu başlığı mizah bölümündemi açsam diye düşündüren o cümleyi kurmuştur (bağırarak) NE MOZAİĞİ ULAN!!! :) kimilerine göre faşizan bir yorum kimilerine göre kültürel farklılığı sinsice kullanmak isteyenlere tokat gibi bir cevap TÜRKEŞ'in siyasi çizgisini tasvip etmesemde bu cevabı çok hoşuma gitmiştir :) muhtemeln çoğunuz o anı hatırlıyorsunuz Türkiye mozaik midir? Genel manada mozaiklik nedir?Bu farklılığı nasıl ve nden kullanıyorlar yada kullanıyorlar mı?
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 12, 2007, 06:11:20 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Dunyanin hic bir ulkesinde  kokleri 1000' yila dayanan,Turkiye'de olan mozaik gibi bir mozaik yoktur hic suphesiz. Sibirya, Turkmenistan baslica olmak uzere Orta Asya'dan gelen Turkler, onceleri Abbasi Halifeligi Doneminde Anadolu'ya komsu olacak sekilde Pers taraflarina gelmisler ve buradan Anadolu topraklarina adeta goz dikmisler ve neticede de Anadolu'yu fethetmek icin once guclu bir devlet kurmak fikriyle yola cikip Selcuklulari kurduktan sonra, yavas yavas Malazgirt'le birlikte Anadolu ruyalarini gerceklestirmeye baslamislardir. Turkler gelmeden belki 5000 yildir yasayan cesitli Hristiyan kavimler ve hatta daha sonra Roma ve Bizans Imparatorlugu gibi medeniyetlere onculuk etmis devletler  ve cesitli komsu Arap kavimler vardi. Osmanli'nin 14. yy 'dan sonraki butun donemlerinde de saraya disardan ecnebi hatunlar alinarak bir yandan padisah validelerinin, Devsirme Okulu ile de padsahlik haric diger pozisyonlara gelebilecek kisiler hep yabanci kokenli olmuslardir. Adeta Osmanli'ya artik saf bir Turk devleti demek mumkun degildir.

Bu tarihi gercekliklere ragmen, bu kadar Turk irki birbirine karismis olmasina ragmen, yine de Nihal Atsiz gibi kendini saf Turk zanneden dusunurler cikmis, adeta Turkluk tezini toplumda yeniden canlandirarak bir infial yaratmak, farkli olmak felsefesi islenmistir. Bu tur zihniyetler sosyalist de olan Hitler 'i kendine ornek lider almis, irkcilik soylemleriyle ellerinden gelse adeta Turk olmayan herkesi dograyacak kivama gelmistir.

Bu yonden bakinca, bugunku Turkiye'nin gecmisiyle, bugunuyle mozaik oldugu gercegi tartisma goturmeyen bir meseledir. Bu mozaik'i kabul etmeyen kesimler tabiki her donemde olmustur ve olmaya devam edeceklerdir. Ancak Turancilar, Atsizlar gibi irkci soylemleri olan kesimlerin artik gunumuzde ciddi anlamda can cekistigini dusunuyorum. Dunyanin en secilmis milleti Yahudiler iken, tarihin her doneminde haksizliga ugrayanlar, itilip kakilanlar yine onlar olmustur. Buna ragmen kalkipta halinden sikayet eden tek bir Yahudi'ye rastlayamazsiniz. Secilmisligin kendileri icin buyuk bir sinav ve sorumluluk getirdigi bilinciyle yollarina devam etmisler, diger irkci kavimler gibi kana ve kilica tenezzul etmemislerdir, cok istisnai durumlardaki savaslar haric.

saygilar
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2007, 06:16:53 ös Gönderen: Sebnem »

Kasım 12, 2007, 08:17:53 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Alıntı
Dunyanin hic bir ulkesinde  kokleri 1000' yila dayanan,Turkiye'de olan mozaik gibi bir mozaik yoktur hic suphesiz.

Devşirmelerin Türklerin yanındaki varlığına 1000 yıl diyemeyiz. Türkler Osmanlı ile birlikte mozaik durumuna geldiler. O da Osmanlı ilk kurulduğunda bir Türk devleti idi. Daha sonra bir melez devlet haline geldi. Bize tarih kitaplarında Osmanlı Türk devleti olarak tanıtılır. Oysa Osmanlı-Safevi savaşında Şah İsmail'in ordusu tamamen Türklerden oluşmaktayken Osmanlı'da devşirmeler çokça idi. Hülasa asıl Türk devleti Osmanlılar değil, Safeviler idi. Ümmetçi, devşirmeci anlayışta Fatih ile başlar Yavuz ve Kanuni ile devam eder. Fazlada sürmez. Sonraları ülke bu anlayıştan dolayı geriler ve yıkılır zaten. Çünkü yıllarca beslenilen etnik döküntüler Türk olmadıklarından ihanettede en önde gitmişlerdir. Osmanlı'da padişahlarda Türk değil ve Türkçü bilinçte taşımamaktadırlar. Osmanlı'da Türkler, edrak-ı biidrak yani aptal Türk ilan edilmiş, kürtlere özerklik verilmiş, ermeniler sadık millet, araplar ise isede üstün kavim ilan edilmişti.

Alıntı
Sibirya, Turkmenistan baslica olmak uzere Orta Asya'dan gelen Turkler, onceleri Abbasi Halifeligi Doneminde Anadolu'ya komsu olacak sekilde Pers taraflarina gelmisler ve buradan Anadolu topraklarina adeta goz dikmisler ve neticede de Anadolu'yu fethetmek icin once guclu bir devlet kurmak fikriyle yola cikip Selcuklulari kurduktan sonra, yavas yavas Malazgirt'le birlikte Anadolu ruyalarini gerceklestirmeye baslamislardir. Turkler gelmeden belki 5000 yildir yasayan cesitli Hristiyan kavimler ve hatta daha sonra Roma ve Bizans Imparatorlugu gibi medeniyetlere onculuk etmis devletler  ve cesitli komsu Arap kavimler vardi. Osmanli'nin 14. yy 'dan sonraki butun donemlerinde de saraya disardan ecnebi hatunlar alinarak bir yandan padisah validelerinin, Devsirme Okulu ile de padsahlik haric diger pozisyonlara gelebilecek kisiler hep yabanci kokenli olmuslardir. Adeta Osmanli'ya artik saf bir Turk devleti demek mumkun degildir.

Türk Tarihi'ni Osmanlı'dan, Selçuklulardan ibaret saymak büyük bir gaflettir. Örneğin İlhanlılar yani Hülagü han'ın devleti özbeöz Türktür. Hülagü Han Bağdat Savaşında Abbasileri yenmiştir. Müslümanları kılıçtan geçirmiş hurafeci arapları ve halifeyide öldürmüştür. Kaldı ki Türklerin Anadolu rüyası Malazgirt savaşıyla gerçekleşmemiştir. Çünkü Malazgirt Savaşı çoktan kurulmuş kuvvetli bir devletin diğer bir kuvvetli devleti yenmesinden başka bir şey değildir. Dandânakan Savaşı ise Selçuklu Hanedanının idaresindeki Türkler’in, Gazneliler İmparatorluğunu yenerek Horasan ülkesini onlardan koparmasını, burada bağımsız olarak teşkilâtlanmasını ve fetihlere başlamasını sağlamış, yani Türkiye’yi kurmuş ve bizi bugüne getirmiş olan bir çarpışmadır.

Alıntı
Bu tarihi gercekliklere ragmen, bu kadar Turk irki birbirine karismis olmasina ragmen, yine de Nihal Atsiz gibi kendini saf Turk zanneden dusunurler cikmis, adeta Turkluk tezini toplumda yeniden canlandirarak bir infial yaratmak, farkli olmak felsefesi islenmistir. Bu tur zihniyetler sosyalist de olan Hitler 'i kendine ornek lider almis, irkcilik soylemleriyle ellerinden gelse adeta Turk olmayan herkesi dograyacak kivama gelmistir.

Şebnem Hanım saf ırklığını korumak sadece siz yahudilere mahsus birşey değildir. Milli bilinçte olan her Türk'te bunu yapar ve yapmasıda gereklidir. Nihal Atsız Hitler özentiside değildir zira geçmiş makalelerinde kendisi Hitler ve Mussolini'yi ağır bir şekilde eleştirmektedir. Nazi özentilerine soysuz demektedir. Türklerin tek ülküleminin Türkçülük olacağını yazıp çizmektedir. Hitler'i kendilerine örnek edinenler Akp-Bbp-Mhp çizgisindeki Osmanlı aşığı devşirme ümmetçilerdir. Irkçılığı ise bahsettiğiniz Türkçü kesimler değil Siyonistler yani Yahudiler tüm dünya çapında yapmaktadırlar. Daha doğrucu olunuz. İsrail'in- Yahudilerin yaptıklarından bahsediniz.

Alıntı
Bu yonden bakinca, bugunku Turkiye'nin gecmisiyle, bugunuyle mozaik oldugu gercegi tartisma goturmeyen bir meseledir. Bu mozaik'i kabul etmeyen kesimler tabiki her donemde olmustur ve olmaya devam edeceklerdir. Ancak Turancilar, Atsizlar gibi irkci soylemleri olan kesimlerin artik gunumuzde ciddi anlamda can cekistigini dusunuyorum. Dunyanin en secilmis milleti Yahudiler iken, tarihin her doneminde haksizliga ugrayanlar, itilip kakilanlar yine onlar olmustur. Buna ragmen kalkipta halinden sikayet eden tek bir Yahudi'ye rastlayamazsiniz. Secilmisligin kendileri icin buyuk bir sinav ve sorumluluk getirdigi bilinciyle yollarina devam etmisler, diger irkci kavimler gibi kana ve kilica tenezzul etmemislerdir, cok istisnai durumlardaki savaslar haric.

Dünyanın en seçilmiş milleti? Tarihte hep haksızlığa uğramak? Dünyanın en seçilmiş milleti olsa olsa Tanrı'nın kılıcı Türklerdir neden Yahudiler olsun ki? Irkçılığa laf ederken sizin yaptığınız nedir? Kaldı ki Yahudiler haksızlığa uğramamış tarih boyunca benim bildiğim haksızlık yapmışlardır. Bugünde yapmaktadırlar. GÖZLERİNİZİ BİRAZ AÇINIZ.

ve siz, sizlerden daha büyük, daha kuvvetli milletlere hükmedeceksiniz.''

(Tevrat 5 nci cüz, 23.)

''.. onlarla anlaşma yapmayacak ve merhamet göstermeyeceksiniz. Onlarla

evlenmeyeceksiniz de; kızını onun oğluna vermeyecek, onun kızını da kendi

oğluna almayacaksın'' (Tevrat 5 nci cüz, 2-3)

''Bir Ammon'lu veya Moab'lı, Allah'ın cemaatine giremeyecektir; hatta onuncu

göbekten sonra bile ebediyen Allah'ın cemaatine giremeyeceklerdir.''

(Tevrat 5 nci cüz, 3.)

''.. onları öldürecek ve külliyen yok edeceksiniz; onlarla hiçbir anlaşmada

bulunmayacak, onlara merhamet göstermeyeceksiniz.'' (Tevrat 5 nci, cüz 2.)

''.. kardeşin olmayan yabancıyı kendinden üstün görmemelisin.''

(Tevrat 5 nci cüz, 1)

Kasım 12, 2007, 09:38:36 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Oncelikle zahmet edip bu kadar uzun aciklamalar yaptiginiz icin tesekkur ederim Sn. Leon.

Alıntı
Dunyanin hic bir ulkesinde  kokleri 1000' yila dayanan,Turkiye'de olan mozaik gibi bir mozaik yoktur hic suphesiz.

Devşirmelerin Türklerin yanındaki varlığına 1000 yıl diyemeyiz.

Burada aslinda 1000 yil ifadesiyle devsirmelerin varligina gonderme yapmadim . Haklisiniz, devsirmeler daha cok Fatih doneminde baslamistir. 1000 yildan kastim o zamanki Anadolu topraklarinda yasayan Bizansli, Romali Hristiyanlar, komsu Arap kavimleri'ni kastediyorum.

Türkler Osmanlı ile birlikte mozaik durumuna geldiler. O da Osmanlı ilk kurulduğunda bir Türk devleti idi.

Evet yoneticiler olarak baktigimizda Osmanli'nin kurulusundan 14. yy baslarina kadar Turktu ancak yonetilen halkin azinsanmayacak bir kismi Bizans doneminde yonetilen Hristiyan toplumlardi. Bu acidan melezlik  devlet olarak Osmanli'da dediginiz gibi yabanci padisah eslerinin saraya girmesiyle baslamis olsa da, murei (yonetilen halk)de melezlesme devlet kurulmadan cok once baslamis olmuyormu? Cunku Turklerin Anadolu'ya gelmesiyle Turkler'ile neticede burada daha once yerlesik olan halk arasinda kiz alip verme olmustur.

Türk Tarihi'ni Osmanlı'dan, Selçuklulardan ibaret saymak büyük bir gaflettir.     

Turk tarihini tabiki Osmanli ve Selcuklulardan ibaret saymiyorum. Ancak sizin gibi en bastan butun Turk devletlerini uzun uzun anlatma geregi duymadim. Ben sadece  Safevi Devleti, Selcuklular ve Osmanli Donemine ait bir kac seye vurgu yaptim o kadar.

Şebnem Hanım saf ırklığını korumak sadece siz yahudilere mahsus birşey değildir. Milli bilinçte olan her Türk'te bunu yapar ve yapmasıda gereklidir.   
Hakli olabilirsiniz, ancak benim ifade etmek istedigim, Nihal Atsiz dahi melez iken, nasil ouyor da irkcilik soylemlerini one sunuyor hayretengiz bir sey dogrusu demek istedim. Milliyetcilik ile Irkcilik'i birbirinden ayird edersek, Nihal Atsiz'i daha iyi analiz ederiz diye dusunuyorum. Milliyetcilik Ataturk ilkelerinden biliyorsunuz. Ancak ben bu ilkeden Nihal atsiz 'in anladigi irkcilik degil, kendi degerlerime sahip cikan, kendi milletimi, tarihimi koruyan, kendi milletimi dustugu yerden kaldiran, dogrulari alkislayan, millietimin ve devletimin yanlislarini kimseyi kirmadan dokmeden elestiren, milliyetime faydali ve kalici projeler yapan bir milliyetcilik olarak algiliyorum. Tabi ki sizin de dediginiz gibi her toplumun kendi degerlerini dusunmesi, kendi kulturunu, dilini, milliyetini koruma ve muhabbet etme gibi hasletlerin neset etmesi tabiidir ve olmalidir da. Bu yonden Turkleri kutluyorum da, ancak Nihal Atsiz gibilerin one surdugu Turkculuk' tezini irkcilik olarak algiliyor ve bunu tasvip etmiyorum. 

Nihal Atsız Hitler özentiside değildir zira geçmiş makalelerinde kendisi Hitler ve Mussolini'yi ağır bir şekilde eleştirmektedir.

Felsefi olarak birbirine cok yakindir ikisi de. Her ne kadar aksiyon da ayni olmasalar da veya Atsiz Hitler'i elestirse de. Neticede  benim Atsiz felsefesinden anladigim sayet Atsiz,  Hitler gibi bir guce sahip olsaydi o da aynilarini olmasa da benzerlerini yapardi. Ve su da var ki Atsiz'in Hitler hayranligini gizlemis olmasi ve buna perde olarak ta sozum ona agir elestirileri oldugunu dusunuyorum. Siz aksini soyleyebilirsiniz tabi. Bu tamamen benim dusuncem Sn Leon.

Hitler'i kendilerine örnek edinenler Akp-Bbp-Mhp çizgisindeki Osmanlı aşığı devşirme ümmetçilerdir.

Bu cok buyuk bir iddia.Yani dediginiz gibi Osmanli'nin hayranligini belki hic elestiri kabul etmeden bayraktarligini yapanlar soylediginiz kesimler olabilir.Ancak  bugun Turk Yahudilerinin buyuk bolumu dahil , muhafazakar olmayan bazi Turkler de her ne kadar elestirdikleri yerler olsada, genel olarak  Osmanli burokrasisini begenmektedirler.  Bu durumda biz de mi Hitler asigi oluyoruz?

Irkçılığı ise bahsettiğiniz Türkçü kesimler değil Siyonistler yani Yahudiler tüm dünya çapında yapmaktadırlar. Daha doğrucu olunuz. İsrail'in- Yahudilerin yaptıklarından bahsediniz.
Israil bugun Hamas ve Fatah 'in yaptigi teror eylemlerinin hakli olarak karsiligini veriyor. Turkiye'de PKK'nin yaptiklari nasil bir teror eylemi ve boluculuk olarak kabul ediliyorsa, Hamas gibi Israil'i haritadan silmek isteyen, IL'i tanimayan, daha gecen hafta Israil'de bir ilkokula bomba atarak bir dizi masum yahudi cocugu katleden bir orgute herhalde anne sefkatinde yaklasak degil Israil. Lutfen gercekci olunuz. Araplar topraklarini 1948 oncesi satmislardir ve sattigi topraklar uzerinde de hak talep etmektedirler haksiz olarak. Filistin Urdun ve Misirlilardan olusan bir Arap topluluguydu Israil kuruldugunda. BM tarafindan taninan bir devlet statusu olan devlet degildiki kurulmus olan bir devlete (IL) kalkmis kafa tutuyor. Filistin halkini daima duygusal ve finansal oalrak somuren basa gelmis Irkci Arap liderler, Suud Krallari oldu.Ama IL buna ragmen IL vatandasliginda kalmak isteyen Araplara kucagini acti, bolucu olanlar terorist eylemlerini surdurmekterler hala. Yahudilerin ancak Orta Dogu'da kurulacak bir Islam Devletinin himayesi altinda yasayavbilecegini one suren Arap Emparyalizmi, sozum ona kafir Yahudilerin dunyada kendilerinin yonettigi bir devlete sahip olmasini Allah'in adaletine aykiri oldugunu dusunuyor. Bunu ben degil, kendileri soyluyor Sn Leon. Bu durumda Allah askina kim daha irkci oluyor?IL mi Araplar mi?IL her zaman masum Filistin halkinin olmesinden, cocuklarin hayatlarini kaybetmelerinden rahatsiz oldu.Tabi ki bu sicak catisma anlarinda olen masum halk icin IL mutlu degil. Ancak maalesef IL ordusundaki deneyimsiz , kani kaynayan IL askerlerinin gerek tecrubesizligi, gerekse munferit hadiseler dunya kamuoyunda daima IL aleyhine gosterildi ve Filistin'deki emparualist gucler kendi bebeklerinin olmus cesetlerini dunyaya gostererek duygu somurusuyle sefkat toplamaya ve IL aleyhtarligini arttirmaya calisti. Allah askina bizim de cocuklarimiz oluyor, neden cesetleri kameralara gostermiyoruz?Siz sadece olen taraflarin Filistin halki oldugunu mu dusunuyorsunuz?Mesele su ki; guclu olan veya gucunu zayiflatmak istemeyen devletler dunya kamuoyuna cesetlerini gostermez, bu guclu devlet stratejisinin bir geregidir. Ingiltere'de Tren bombalarinda 55 kisi oldu 2005'de. Hangi cesedi gordunuz? 

Dünyanın en seçilmiş milleti? Tarihte hep haksızlığa uğramak?

Bunu ovunmek icin degil, Yahudi toplumlarindaki genel anlayisin boyle oldugunu vurgulamak istedim. Boyle dusundugumuzu bilmiyor oldugunuzu dusunemiyorum. Ama tabi ki bu tez Yahudi olmayan herkesin karsisinda olacagi bir tez.Sizin desteklemenizi beklemiyorum zaten.Ya da sizin karsi cikmanizla asirlardir sure gelen bu felsefi dusunce degismeyecek emin olun.

Dünyanın en seçilmiş milleti olsa olsa Tanrı'nın kılıcı Türklerdir.Neden Yahudiler olsun ki?
Evet buna saygi duyuyorum ve bu tezin de karsisinda degilim. Cunku ben de bir Turkum zaten.:) Ancak Yahudilerin secilmis oldugu tezini ben degil, bilirsiniz ki butun peygamberlerin kendi iclerinden gelmis oldugu gercekligi onlarin secilmis oldugu tezini savunmasina bir sebep teskil eder.

Irkçılığa laf ederken sizin yaptığınız nedir?

Hangisi?IL'de yasananlari kastediyorsaniz yukarida arzettim.See the above paragraph please.

Kaldı ki Yahudiler haksızlığa uğramamış tarih boyunca benim bildiğim haksızlık yapmışlardır. Bugünde yapmaktadırlar.
Kendilerine gopnderilen paygamberleri oldurdukleri dogru. Ancak bunu baska bir platformda tartismayi yeglerim. Ote yandan sizin tarih boyunca hic haksizliga ugramamislardir ifadenize cok sasirdim dogrusu. Nazilerin zulmu, Haclilarin Engizisyonu, Roma Imparatorlugunun yaptigi iskenceleri hangi kategoride goruyorsunuz ogrenebilir miyim?

Aldiginiz bab'larin cogu Eski Ahit'de gecen ayetler. Talmud'u da okumanizi tavsiye ederim...

saygilarimla

Kasım 12, 2007, 09:44:43 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
Bu cok buyuk bir iddia.Yani dediginiz gibi Osmanli'nin hayranligini belki hic elestiri kabul etmeden bayraktarligini yapanlar soylediginiz kesimler olabilir.Ancak  bugun Turk Yahudilerinin buyuk bolumu dahil , muhafazakar olmayan bazi Turkler de her ne kadar elestirdikleri yerler olsada, genel olarak  Osmanli burokrasisini begenmektedirler.  Bu durumda biz de mi Hitler asigi oluyoruz?

Bu konuda haklısınız Şebnem Hanım bütün dünya Osmanlı yı genel manada beğenirken bizim Türkçü diye geçinenler Osmanlı dan hiç haz etmemekle beraber küfretmektedirler Osmanlı devletini hatasız bulan ve eleştirmeyen bir kesim olduğunu sanmıyorum.

Konuya dönecek olursak Türkiye kabul etsek de etmesekte mozaiktir farklı kültürleri barındırıyor ama ben günümüzde saf bir ırk kaldığını sanmıyorum iletişim artınca her alanda saflık yokuldu Türk milleti özünde barındırdığı bir çok güzelliği ile bu gün hala yıpratılmaktadır bilhassa direkt isim veriyorum Kürtlerin yaptığı ihanetlere rağmen hala büyük şehirlerde çok rahat bir biçimde Kürtlerın yaşıyor olmaları Türk milletine has olan güzel duygulardan dolayıdır bu gün Türk milletine oynanan oyunlar başka bir millete oynansaydı çoktan iç savaş çıkmıştı.

Kasım 12, 2007, 09:44:56 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

BU NE YA?
 BURADA SAVAŞ ÇIKMIŞ

Kasım 12, 2007, 10:02:00 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Şebnem Hanım verdiğiniz cevaplar için bende teşekkür ederim. Ancak bayağı bir demagojik olmuş buda büyük bir başarıdır tabi o açıdan en iyisi cevap vermeyeceğim. :)

Sayın Lucky bütün dünya Osmanlı'Yı genel manada beğeniyordu çünkü Osmanlı tam onların istediği gibi bir devletti. En başta kendi kurucuları olan Türkleri ümmet anlayışı yüzünden aptal Türk ilan etmeleri cevabım yeterlidir herhalde. Osmanlı'yo Türkler kurmuş yine beğenmemiş Türkler(Bozkurt soylu Karamanoğlu yörüğü Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk) yıkmıştır. ve osmanlı olarak doğdum Türk olarak öleceğim demiştir. Bu sözün üzerine daha ne hacet?

Gelelim kürtlere; Örnegin ortodoks hristiyan olan ermeniler devletimize karşı bir tane isyan çıkardılar ve işleri bitti. Değerli diplomatlarımızın ve insanlarımızın kanına giren terör örgütlerine de "ermeni terör örgütü Asala" denildi.

Peki, 202 yıldır Türk devletine karşı savaşan, tarih boyunca yapmadıkları ihanet ve nankörlük kalmayan kürtlere neden dokunulamıyor? Kürt isyanının son şekli olan PKK denildiği zaman neden "kürt terör örgütü pkk" değil de sadece terör örgütü deniliyor? kürt barzani ve talabani neden yahudi ilan ediliyor? kürt apo neden ermeni ilan ediliyor? pkk neden uganda terör örgütü, dağa çıkmış kürtler neden kandırılmış iyi niyetli kişiler, dağdakiler sünnetsiz vs. ilan ediliyor? Bunların hepsi yalan Cevap ise: "kürtler müslüman ve dolayısıyla sizin ümmet anlayışına görede kardeşimiz!

Kasım 12, 2007, 10:06:36 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
Cevap ise: "kürtler müslüman ve dolayısıyla sizin ümmet anlayışına görede kardeşimiz!

Peki Sn. LEON sizin istediğiniz nedir? Bütün Kürtleri kurşuna dizmekmi ayrıca belki görmüşsünüzdür Deşifre prgramında PKK itirafçıları konuşturuldu hepsini ortak olarak söylediği unsur PKK nın dinsiz bir örgüt olduğudur vatana ihanet etmediyse hatta hizmeti varsa o şahsın kürt olması sizce mühim midir?Vatana ihanet ediyorsa avam tabirle haysiyetsizliği diz boyuysa onun dinimi olur?Veya hangi dinden olduğu çok mu mühim neden her olayı döndürüp dolaştırıp İslamiyete getiriyorsunuz?Anlaşılan vatana ihanet etsin etmesin bütün kürtleri öldürmek gerekli sizin anlayışınıza göre...

Not: Bu arada bir tarhçiydiniz galiba tarihi kendi siyasi görüşlerinize göre tekrardan yazmznızda başkalarına yakıştırdığınız demagojik olmaktan farkı ne?
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2007, 10:08:53 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Kasım 12, 2007, 10:21:55 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Peki, 202 yıldır Türk devletine karşı savaşan, tarih boyunca yapmadıkları ihanet ve nankörlük kalmayan kürtlere neden dokunulamıyor? Kürt isyanının son şekli olan PKK denildiği zaman neden "kürt terör örgütü pkk" değil de sadece terör örgütü deniliyor? kürt barzani ve talabani neden yahudi ilan ediliyor? kürt apo neden ermeni ilan ediliyor? pkk neden uganda terör örgütü, dağa çıkmış kürtler neden kandırılmış iyi niyetli kişiler, dağdakiler sünnetsiz vs. ilan ediliyor? Bunların hepsi yalan Cevap ise: "kürtler müslüman ve dolayısıyla sizin ümmet anlayışına görede kardeşimiz!
Bu konuda sana katılıyorum
Dağdakiler ermeni olamaz çünkü ermenilerin bütün nüfusu dağdakiler kadar :)
Böylece kürtler ne oluyor, dokunmayın onlar din kardeşlerimiz oluyor.

Kasım 12, 2007, 10:25:57 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
Böylece kürtler ne oluyor, dokunmayın onlar din kardeşlerimiz oluyor.

Dağda PKK lı teröristle çarpışan mehmetçik MÜSLÜMAN ve İslam daki şehitlik mertebesinin bilinciyle gidip VATAN ı uğruna çarpışıyor vatana ihanet edene kim kardeşim dedi uydurmayın...

Vatanı olmayanın Kabesi olmaz (Hadis-i Şerif)