Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Komüzim ve Din  (Okunma sayısı 5548 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 22, 2008, 02:21:43 ös
  • Ziyaretçi

Birçok sitede araştırdım. Ama kesin olarak istediğim bilgiyi alamadım. Sonra aklıma masonlar.org geldi. Sayın üyeler;
Komünizm Dini reddeder mi ? Ediyorsa tamamen mi ?
Bu sorularımın yanıtlarını bırakırsanız çok sevinirim.

Mart 22, 2008, 03:03:00 ös
Yanıtla #1

:D

Eminim ki Cevap Yağmuru Gelcektir. Alpacino
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 22, 2008, 03:25:41 ös
Yanıtla #2

Aslında Alpacino; artık Sınıflandırmaların tamamen ortadan Kaltığı/Kalkacağı bir Dönemdeyiz. Bunun için de  Din ile Komünizm dahil hiçbir Akımı bağdaştırmamız İmkansız!

Sevgi ve Saygılarımla

Mart 23, 2008, 07:48:52 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

"din afyondur" ölçüsü komunizmin dine bakış açısını özetlemiyor mu sizce?

http://www.marksist.com/diger_yazarlar/marksizm_ve_din.htm

Mart 23, 2008, 08:22:35 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Aslında Alpacino; artık Sınıflandırmaların tamamen ortadan Kaltığı/Kalkacağı bir Dönemdeyiz.
Sevil senin ne demek istediğini anlamıyorum bu sınıfler kalkıyormusun  yada kaldıracak olan senmisin...Bence ya sen öylesine yazıyorsun yada Dünyaya uzaydan bakıyorsun...
Sonradan görme admamın biri çocuğunun Sünnet düğününe 10 000 Ytl harcarken diğer yandan Zavallı adam çocuğuna 1 Ytl süt parası bulamıyor...Sınıf ayrımlarının en doruk noktasını yaşarken bizler sen kaldırıyorsun umarım kalkar.

Mart 23, 2008, 08:34:32 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

"Bir büyük düşünür "Gerçek tanrılar hayat mücadelesinde başımızı dik tutmamıza yardım edenlerdir" demiştir. Biz Komünistler bu tanrılara hizmet ediyoruz ve bazılarının bunları göklerde ve diğerlerinin dünyevi kılıkta görmesi farketmez. Esas olan onların hayat mücadelesinde başımızı dik tutmamıza yardım etmesi, toplumsal devrim için savaşım vermeyi öğretmesidir; bunun tanrı ya da insan adına olması tümüyle önemsizdir."

Zeth Höglund

"William G. Rosenberg (Editor), Bolshevik Visions, First Phase of the Cultural Revolution in Soviet Russia, Part I The Culture of a New Society: Ethics, Gender, the Family, Law and Problems of Tradition, 1990, The University of Michigan Press, s. 238.'den alıntı"

Mart 24, 2008, 08:21:33 öö
Yanıtla #6

"Bir büyük düşünür "Gerçek tanrılar hayat mücadelesinde başımızı dik tutmamıza yardım edenlerdir" demiştir. Biz Komünistler bu tanrılara hizmet ediyoruz ve bazılarının bunları göklerde ve diğerlerinin dünyevi kılıkta görmesi farketmez. Esas olan onların hayat mücadelesinde başımızı dik tutmamıza yardım etmesi, toplumsal devrim için savaşım vermeyi öğretmesidir; bunun tanrı ya da insan adına olması tümüyle önemsizdir."

WoW, süper açıklama ;)

Sevil senin ne demek istediğini anlamıyorum bu sınıfler kalkıyormusun  yada kaldıracak olan senmisin...Bence ya sen öylesine yazıyorsun yada Dünyaya uzaydan bakıyorsun...
Sonradan görme admamın biri çocuğunun Sünnet düğününe 10 000 Ytl harcarken diğer yandan Zavallı adam çocuğuna 1 Ytl süt parası bulamıyor...Sınıf ayrımlarının en doruk noktasını yaşarken bizler sen kaldırıyorsun umarım kalkar.

Sevgili Şemuel; biraz ileri görüşlü olduğum için :D belki de şuanda öyle bir durum yoktur ama biraz daha ileriye bkarsan sen de görebilirsin ;) bu arada Mehti'nin gelişiyle bu sorunlar kendiliğinden çözümlenecekti, eminim ki Mehti'nin geliş zamanı itibariyle Dünyamızın Değişim Sürecine girdiğinden yola çıkarak şuanki Dönem olduğunu önemle belirtirim.

"din afyondur" ölçüsü komunizmin dine bakış açısını özetlemiyor mu sizce?

Gerçi Konunun dışına çıkmak istemiyorum ama maalesef Sayın Santander'in belirttiği gibi Din Afyondur ibaresinden de anlaşılacağı üzere Dinin, birçok kez çıkar amaçlı da kullanıldığı bir Gerçektir. 

Saygılar.
« Son Düzenleme: Mart 24, 2008, 08:34:25 öö Gönderen: Sevil »

Mart 24, 2008, 11:49:31 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Birçok sitede araştırdım. Ama kesin olarak istediğim bilgiyi alamadım. Sonra aklıma masonlar.org geldi. Sayın üyeler;

ALPACİNO sana tavsiyem ALİ ŞERİATİ isimli fikir adamını araştır orada sornun cevabını bulacağına inanıyorum

Mart 25, 2008, 12:26:49 ös
Yanıtla #8
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ALPACİNO sana tavsiyem ALİ ŞERİATİ isimli fikir adamını araştır orada sornun cevabını bulacağına inanıyorum

Ali Şeriati, benim okumaktan haz duyduğum değerli bir düşünür... ismi geçmişken onun bir tespitini paylaşmak istedim. bu tespit, tüm zamanlar için geçerli, ama bu tespiti günümüz Türkiye'sinin durumunu düşünerek bir kez daha düşünmeli ve yurttaşlar olarak artık bazı şeylerin ayırdına varmalıyız; Şöyle der Ali Şeriati;

"Amerikan sömürüsünden daha yobaz bir sömürü, müminlerin ve pazardaki hacılarımızın içindeki sömürüdür. Mümin, mukaddesatçı, gerçekten ‘inanmış sermayedarlar’ [abdestli kapitalist] aramızda bulunmaktadır. Aynı şekilde adı da İslam’dır… İste bu sınırları ve hesapları birbirinden ayırmak gerekir. Bir­çok mukaddesatçı mü’mini, bu sınırlan tayinde sınır dışı ilan edip feda etmemiz gerekse de, bunu yapmalıyız…"

"Yirminci yüzyıl ideolojilerinden geride kalmış bir İslam, gidicidir. Bilim­den, ideolojiden, sosyalizmden, bilimsel tarih felsefesinden ve egzistansiya­lizmden aşağı bir İslam, gidicidir ve muhafaza etmek mümkün değildir"