Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kamer Genc'in GAF'leti Pahaliya Patladi  (Okunma sayısı 3165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 12, 2008, 03:47:31 ös
  • Uzman Uye

Haberi okuyunca epey bir guldum . Bu AKP'nin meclisteki saka gibi oylamasindan daha traji komik ve ustelik kriminal bir olay.Iste Vekillerimizden biri  ve haberi :)

Kamer Genç’i arayıp kendisini GAF Holding’in patronu olarak tanıtan kişi, "Tunceli’de işsiz çok diyorsunuz. Fransa’da 30 işçiye ihtiyacım var" dedi.

Genç’in de hemen aradığı Tunceli’den ’Talihli!’ 15 kişi, verilen hesaba 225’er YTL yatırdı. İşçilerden biri hesap sahibinin soyadından kuşkulanınca, Kamer Genç dolandırıldığını anladı.

TBMM’de ’tek kişilik muhalefet’ olarak nitelenen Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, hemşerilerine iş bulmak isterken dolandırıldı. Kendisini ’GAF Holding’in patronu Muharrem Koca olarak tanıtan kişi, 10 gün önce Genç’i telefonla aradı. Koca, Genç’i sevinçten havalara uçuran şu öneride bulundu: "Konuşmalarınızda sürekli Tunceli’deki işsizlikten yakınıyorsunuz. Bundan çok etkilendim. Sizin bu çabanıza destek olmak istiyorum. Şirketimin Fransa’da aldığı büyük işler var. Oraya Tunceli’den de 30 işçi göndermek istiyorum. Vasıfsız olanlara ayda 2 bin 860 YTL, mesleği olanlara da 3 bin 860 YTL aylık vereceğim. İşimiz en az 3 yıl sürecek. Sizden ricam, göndermek istediğiniz kişileri belirleyin, bunlar da hemen pasaportlarını çıkartsınlar."

Bu öneri üzerine Genç de Koca’ya, "İnanın çok sevindim. Ben hemen hazırlıkların başlatılması için ilgililere talimat vereceğim" dedi. Genç, temas kurmak için Koca’nın cep telefonuda aldı.

Genç, Fransa’ya gönderilecek kişilerin bazılarını bizzat belirledi. Fransa’ya işçi olarak gitme umudu içinde olanlar, 330 YTL vererek pasaport çıkarttılar. Genç, yapılan işlemlerle ilgili bilgi vermek üzere Koca’yı cep telefonundan aradı. Telefona çıkan ve kendisini Koca’nın sekreteri Sibel olarak tanıtan bir kadın, Genç’ten, götürülecek işçilerle ilgili işlemler konusunda ekip başı olarak belirlenen kişiyle temasa geçmesini istedi.

225 YTL PARA YATIRIN

Genç, bu kez ekip başı olduğu iddia edilen ’GAF Holding’in temsilcisiyle görüştü. Bu kişi, Genç’e, sözleşme masrafları ve bir özel hastaneden alınacak sağlık raporu için kişi başına toplam 225 YTL yatırılması için Ziraat Bankası’nda bir hesap numarası verdi. Yakınlarıyla helalleşip Fransa’ya gitmek için hemen yola çıkmaya hazırlanan Tuncelililerden 15’i, paralarını bu hesaba yatırdı. Ancak bankaya para yatırmak için gidenlerden birisi, hesap numarasının holdinge değil, ’Töre’ soyadlı bir kişiye ait olduğunu görünce şüphelendi. Hemşerisi, durumu telefonla Genç’e iletti ve "Sakın bizi dolandırmasınlar?" uyarısında bulundu.

YATAR YATMAZ ÇEKTİLER

Genç, holding patronunun böyle bir şey yapacağına hiç ihtimal vermediğini söyledi. Ancak içine kurt düşünce olayı araştırtan Genç, Ziraat Bankası’nın İstanbul’daki Şubesi’ne Tunceli’den yatırılan paraların anında çekildiğini öğrendi. Genç, GAF Holdingin patronunu defalarca aramasına rağmen ulaşamadı. Verilen telefon numarasının da kullanıma kapatıldığı anlaşıldı.

ZARARI KARŞILAYACAK

İşsiz hemşerilerini yüksek aylıkla Fransa’ya göndermeyi planlayan Genç, dolandırıldığını anlayınca neye uğradığını şaşırdı. Dün Tunceli’ye giden Genç, Hürriyet’e, hemşerilerinin uğradığı zararı bizzat ödeyeceğini söyledi. Genç, bugün hemşerilerine 3 bin 375 YTL dağıtacak ve onların umutlarını boşa çıkardığı için de özür dileyecek. Genç, "Tunceli’de işsizlik had safhada. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İşte bunu yaparken de dolandırıldım" dedi.

Tek başına muhalefet

12 Eylül idamlarına ve Anayasası’na, "Danışma Meclisi" üyesi olarak verdiği "ret" oyuyla tanınan ve "Tek başına muhalefet" tanımını hak eden siyasetçi. Sivri dilli. Tunceli’nin Nazimi’ye ilçesi Ramazan Köyü’nde 1940’ta doğdu. Ailesi Areli Aşireti’nden, yoksul. 27 yaşında Sevim Genç’le evlip ’Ağa Damatlığı’na terfi etti. 12 Eylül Danışma Meclisi’ne, "Meclis sağcılara kalacak" gerekçesiyle girdi. Veto nedeniyle ara verdiği siyasete, 1987’de SHP milletvekili olarak döndü. Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ı meclis gündemine taşıdı. SHP-CHP birleşip lider koltuğuna Deniz Baykal’ın oturmasıyla siyasi rotası ilk kez sağa döndü. DYP, Genç ile tarihinde ilk kez Tunceli’den milletvekili çıkardı. Bir dansözle yakalandığı iddia edildiğinde verdiği, "Çiçek suluyorduk" cevabı dillere dolandı. Hemen tüm görüşmelerde kürsüye çıkarak, "AKP’lilerin asabını" bozdu. Anayasa değişikliği görüşmelerinde konuşmasını bitirdikten sonra "Kürsü işgali çağrısı" yaptı.

HÜRRİYET

Nisan 12, 2008, 04:04:30 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi