Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah'ı öven İki değer li/siz Profesör  (Okunma sayısı 2893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2008, 12:48:14 öö
  • Uzman Uye

A-  15 haziran 2008 Bugün gazetesi Prof. Dr. Ali Atıf Bir

Öcü yaratıp beslenmek
Bazıları bükemediği eli öpeceği yerde "Fethullah Hoca Öcüsü" yaratıp oradan beslenmeye çalışıyor. Bana biri açık açık söylesin bugüne kadar Fethullah Hoca ve onu sevenlerden ne kötülük gördünüz?

bildiğiniz, gördüğünü bir şey var mı? Onların sistemli, örgütlü birliktelikleri sizi niye bu kadar geriyor?. Siz bir türlü böyle örgütlenemiyorsunuz diye mi? Namaz kılan, sizden daha inançlı, bir "öğretiye" göre "modern Müslüman" yetiştirmeye kendini adamış bir "cemaat" size niye ve neden zarar verebilir ki?

Çok sayıda ülkede Türkçe eğitim veren okulları açmış, Türkçe'yi geliştirmek için kampanyalar düzenlemişse bunda sizi geren ne? Eğer bu "topluluk" demokratik bir toplumda olmaması gereken şeyler yapıyorsa, suç işliyorsa, kendilerinden olmayanları dışlıyor, hayat hakkı tanımıyor, onların altını oyuyorsa, bilinçli bir şekilde Atatürk Türkiye'sinin, Türk Ordu'sunun düşmanlığını yapıyorsa niye kanıtı olan savcılara veremiyor?

Yoksa bunların hepsi bilim adamı kılığında abuk sabuk demeçler veren Hakan Yavuz'un uydurduğu şeyler mi? Doktora yapmak, bilim adamı olmak demek izlenimlerini yazıp insanları kanıt olmadan karalamak mı demek? Hakan Yavuz'un aldığı doktora eğitimi ona nasıl bir "cemaat tester" lığı kazandırdı acaba?

Böyle bir eğitim varsa benim haberim niye yok?

Evet evet, ben de Fethullahçı oldum, para yiyorum... Hatta patronum "Yaz hoca be trilyonlarım feda olsun sana" dedi. Ben de yazıyorum..

İşin aslı şu ki: Sizin gibi ne yazdığını bilip bilmeden, bilimsel bilgi ile yargıları biribirinden ayırt edemeden, paranoyalarla yazıp "yalancı kahraman" olarak algılanmaktansa doğruları yazıp "satılık kalem Fethullahçı" olarak algılanmayı yeğlerim... Ne dediğimi anlamak isteyen, geçen hafta Oray Eğin garibinin yazdığı yazıyı okusun... Bugün ve Sabah reklamları yayınlıyor diye Medyatava'yı Fethullahçı ilan etmiş... Akıl tutulmasının bu kadarı da fazla...
kaynak: http://www.bugun.com.tr/yazar.asp?yaziID=28844

Haziran 17, 2008, 12:53:24 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

B)  Cem Vakfı Başkanı Prof. İzzetttin Doğan, Vatan gazetesinden Mine Şenocaklı'nın sorularını yanıtladı

Sizin Fethullah Gülen’e yakın olduğunuz söyleniyor...

Fethullah Hoca’yı tanırım. Saydığım bir insan. Onu İslam’la ilgilenen bir düşünür, bir filozof olarak görüyorum. Birkaç defa görüştük, konuştuk, kendisi geldi. Cemevlerinin yapımında olumlu bir katkısı vardır. Hatırlarsınız, yıllar önce ’Camilerin yanında cemevleri de yapılmalı’ diye beyanat vermişti.

Manevi desteğin yanısıra maddi bir desteği de oldu mu cemevleri yapımı için?

Hayır. Maddi bir destek yok. Ama manevi olarak savunmuştur; ‘Cemevleri olmalı’ diye... Bu önemli bir olaydır. Artı, tartışmaya açık bir insan. Ben o açıdan Fethullah Hoca’nın düşüncelerinden hiçbir zaman çekinmedim. Zaten bizdeki yanlış o. Fethullah Hoca ile konuşmak, dost olmak bence bir sakınca değil, tam tersine insanlar konuşarak anlaşır. Onun öcü gibi gösterilmesi yanlış. Fethullah Hoca kendi alanında bilge bir kişi. Ben düşüncelerini paylaşmasam da öyle...

ECEVİT DE SORMUŞTU

Fethullah Gülen’in AKP üzerinde etkisi ne sizce?

Onu bilmiyorum. Doğrusunu isterseniz 10 yıl önce Fethullah Hoca’nın gücü neydi? Bunu rahmetli Ecevit de bana sormuştu. ’Fethullah Hoca’yı nasıl buluyorsunuz?’ diye... ’Fethullah Hoca’nın düşüncesi açık ve net. Eğitim yoluyla, demokratik yolla 15-20 yıl içersinde Türkiye’yi bir Müslüman devlet haline dönüştürmek istiyor. Amacı bu’ dedim. ‘Gerçekten öyle mi düşünüyorsun?’ dedi. ’Evet, ben öyle düşünüyorum, öyle görüyorum’ dedim. Bugün de o konudaki kanaatim değişmiş değil. 10 yıl geçti. Kendisi değişti mi, neler düşünüyor onu bilemiyorum. Ama bence bir Nazım Hikmet’i düşünün... Nazım Hikmet’i sevmeyebilirsiniz, Marksist’ti diye, komünistti diye... Ama Nazım Hikmet’in büyük bir şair olduğunu reddedebilir misiniz? Ne oldu? Yurtdışında öldü. Hâlâ da mezarı getirilemiyor. Türkiye bu tip şeyleri aşmalı.

Yani Nazım Hikmet’e yapılanlar Fethullah Gülen’e yapılmamalı mı diyorsunuz?

Elbette... Fethullah Gülen konusu da, onun Türkiye’ye gelmesi konusu da müsamaha görmeli. Eğer varsa işlediği suçlar, adil bir şekilde yargılanmalı. Yani Fethullah Hoca olduğu için değil, bir insandır o da ve insan gibi yargılanmalı...

kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=80566&cat=200&dt=2008/06/16
« Son Düzenleme: Haziran 17, 2008, 12:55:36 öö Gönderen: M.Akyol »

Haziran 17, 2008, 01:00:00 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bu şahıslar gece başlarını yastığa koyduklarında acaba rahat uyuyabiliyorlarmı. Birisi gazetede uzun süreli olmak için diğeri ise vakfının önü açılsın mantığıyla hareket ediyor.

Haziran 17, 2008, 04:02:38 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Çıkarları  olmasa daha farklı davranırlar

Temmuz 16, 2008, 03:17:53 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Menfaati kimdeyse onun dinini tutan insanların beyanatlarını fazla ciddiye almamak lazım , akıl sağlığı yerinde olan insanın fethullah gülene sempati besleyeceğini sanmıyorum , ya menfaatin olmalı ya bu ülkeye zarar vermek istemelisin yada deli olmalısın