Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tanışma  (Okunma sayısı 3495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 30, 2008, 06:29:13 ös
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhabalar...
Öncelikle masonlar.org sitesine kabul edilmemin site yöneticileri adına ne kadar erdemli insanlar olduklarının bir göstergesi olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Çünki foruma kayıd öncesi bazı soruları cevaplandırmamız gerektiğinde bir imamhatip lisesi mezunu olduğumu söylemiştim ve önyargılarım yanıtlandırdığım soruların boşa gideceğin ve kabul edilmeyeceğimi söylüyordu bana...Bu sebepten dolayı ki tüm site çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum
    Şu ana kadar masonluk hakkında çok geniş araştırmalar yaptığımı sanıyordum.Meğer antimason sitelerden edindiğim bilgiler bana yanlış öngörülerden başka hiçbirşey yüklememiş.
     forumda birkaç bölümü yüzeysel olarak inceledim.Öncelikle site adminlerine danışmak istediğim bir soru var masonik düşünceye sahip üyelerle masonluğun inanç sistemine dair bilgiler edinmem babında islami esasları temel alarak masonluğu masaya yatırmam forum içinde herhangi bir sorun teşkil edermi.Zira inandığım din ve kutsal kitabım kuran  inananlarına hayatın her alanında inancını temel alarak hareket etmelerini emrediyor.Bu hususta bana hoşgörülü ve anlayışlı muamele etmenizi umuyorum. Vereceğiniz cevaba göre areket edeceğime emin olabilirsiniz beklemedeyim    ....saygılar...

Haziran 30, 2008, 06:47:14 ös
Yanıtla #1

Sn.seyyahi hoşgeldiniz.

Masonluk ile ilgili araştırmanıza umarım sitemizin faydası dokunur.Ancak özellikle belirtmeliyim ki Masonluk bir din değildir ve tarikat benzeri kurumlarla uzak yakın alakası yoktur.Bu bağlamda Masonluğu İslam dini ve onun tarikatları ile kıyaslanarak veya örnek alınarak yapılacak bir araştırma yanıltıcı olacaktır.Ayrı bir felsefe olarak bakmak daha doğru olacaktır. Tabii karar sizindir.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Haziran 30, 2008, 09:53:25 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sn Seyyahi Hosgeldiniz...

Bu forumdan istifade edeceginize eminim... Siz de goreceksiniz ki bu forum Masonluk propagandasi yapan bir site degil ve Masonlar her irk ve dine mensup insanlara ayni toleransla yaklasiyorlar.

Hemen baslik acmakta elbette ozgursunuz ancak Masonlukla ilgili mevcut konulari okumadan baslik acmamanizi tavsiye ederim. Zira kafanizdaki birikmis sorularin cogunun cevabini forumda daha onceden cevaplanmis olarak (hatta uzerinde yorum yapan uyelerin de mesajlariyla birlikte)  bulacaginizi dusunuyorum..

Muhabbetle

Temmuz 01, 2008, 10:01:40 öö
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin seyyahi,

Alıntı
Öncelikle site adminlerine danışmak istediğim bir soru var masonik düşünceye sahip üyelerle masonluğun inanç sistemine dair bilgiler edinmem babında islami esasları temel alarak masonluğu masaya yatırmam forum içinde herhangi bir sorun teşkil edermi

Masonluk bir inanc sistemi degildir. Masonluk konusunu (sizin tabirinizle) masaya yatirirken baz aldiginiz inanc yada egitim sistemi bizler icin onem teskil etmez. Bizler soruya, sorunun ciddiyetine ve kurallar dahilinde olup olmadigina deger veririz. Bu nedenle (art niyet tasimadikca) her turlu konuda sorularinizi sorabilirsiniz. Ancak sorulariniza baslamadan once forumun kurallarini tam olarak okumanizi daha sonrada sorulariniza karsilik arama yapmanizi oneririm.

Alıntı
Zira inandığım din ve kutsal kitabım kuran  inananlarına hayatın her alanında inancını temel alarak hareket etmelerini emrediyor.Bu hususta bana hoşgörülü ve anlayışlı muamele etmenizi umuyorum.

Elbette hosgorulu ve anlayisli olunacaktir. Ancak bu hosgoru ve anlayisin nedeni, dininiz yada inanciniz degil, insan olmanizdir. Sorularinizi (kurallar dahilinde) ozgurce sorabilirsiniz.

Hosgeldiniz
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 01, 2008, 01:15:46 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. seyyahi , hoşgeldiniz.

Temmuz 01, 2008, 09:04:00 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

hoşgeldiniz :)

Mayıs 14, 2014, 11:02:13 öö
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn. Seyyahi ,

Hoşgeldiniz.
Masonluk Hiçbir Yerde, Masonlar Her Yerde.