Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Masonlar Toplantilarinda Neler Yapiyorlar?

Keci kesiyorlar
Kan iciyorlar
Sarap iciyorlar
Seytana tapiyorlar
Alem yapiyorlar
Kulturel egitim yapiyorlar
Felsefi egitim yapiyorlar
Politika konusuyorlar
Din konusuyorlar
Halki nasil kaosa sokariz diye planlar yapiyorlar
Tarihsel egitim yapiyorlar
Locanin durumu ve bulunduklari bolgeyi nasil daha cok gelistirebileceklerini konusuyorlar
Egitim ve ogretim icin daha neler yapilabilecegini konusuyorlar
Insanligin gelisimi icin din ve politika haric her konuyu konusup, yapilmasi gerekenler konusunda kararlar aliyorlar

Gönderen Konu: Sizce Masonlar Toplantilarinda neler yapiyorlar?  (Okunma sayısı 84380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 08, 2008, 11:43:41 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Sn.Mason

Elbetde bu yorumlar,istekler benim fikirlerim,uygulanması konusunda bir beklentim yok.Tabi o şekilde olsaydı benim kişisel fikirlerime ne kadar yakın olduğunu görmüş olurdum ve ısınma denen,ilgi denen şey bir o kadar da bende daha fazla olurdu.Bununla beraber bu bende bir kırıklıkta uyandırmaz.Bu sorularımla veya beklenti açıklamalarımla masonluğu daha iyi anlamaya çalışıyorum.Sorularımda ve yazılarımda elimden geldiğince saygı sınırları çerçevesinde içten olmaya çalışıyorum.
"İcki, butun Dunyada sosyal ortamin geleneklerindendir" Sizin bu cümlenizi eleştirerek bitiriyorum,içki en azından İslam toplumunun sosyal geleneklerinden biri değildir,içkiyi yasaklayan başka toplumlarda vardır azda olsa.
İçkiye ve sigaraya bu denli karşı olmam inancımdan dolayı değil,topluma zararlarının çok fazla olmasındandır.
Saygılarımla..

Eylül 08, 2008, 08:18:05 ös
Yanıtla #41
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.amurdad'ın konuyla ilgili yorumunu okuyunca bir-iki cümleyle fikrimi buraya aktarmak istedim. Şahsen ben masonların ileri seviye felsefi ve kültürel-düşünsel çalışmalar yaptıklarını ve derecelerine göre fikir alış-verişinde bulunduklarını düşünüyorum. Ancak masonlukla şarabın bağdaşmayacağı yönündeki düşünceyi paylaşmıyorum. Hatta bence tam aksi, şarap ya da genel anlamıyla alkol tüketimi en çok masonlara yakışıyor. Neden derseniz , bence islami nedenlerle hiç alkol almayan kişinin gerçek bir irade sergilediğini düşünmemekteyim. Kişi ne olduğunu bilmediği birşeye karşı durmada zorlanmaz çünkü . Esas irade bence , kişinin alkolde kendi ölçüsünü bilmesi ve bu ölçüyü yakaladığında durabilmesidir ;yani düzgün girdiğiniz bir mekandan yine düzgünce çıkabilmektir. Bu konuda sosyal ortamlarda gözlemlediğim kadarıyla masonlar çok başarılı , duygu-düşünce-beden-nefs terbiyesi ,denge ve toplumsal adap konusunda gelişmiş bireyler olarak tanıyorum onları.Bu nedenle masonların alkol tüketimini destekliyorum ve onlarla şarap sohbetleri yapmayı da seviyorum.

Saygılarımla
Quality has no fear of time ..

Eylül 09, 2008, 09:42:23 öö
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sn.amurdad'ın konuyla ilgili yorumunu okuyunca bir-iki cümleyle fikrimi buraya aktarmak istedim. Şahsen ben masonların ileri seviye felsefi ve kültürel-düşünsel çalışmalar yaptıklarını ve derecelerine göre fikir alış-verişinde bulunduklarını düşünüyorum. Ancak masonlukla şarabın bağdaşmayacağı yönündeki düşünceyi paylaşmıyorum. Hatta bence tam aksi, şarap ya da genel anlamıyla alkol tüketimi en çok masonlara yakışıyor. Neden derseniz , bence islami nedenlerle hiç alkol almayan kişinin gerçek bir irade sergilediğini düşünmemekteyim. Kişi ne olduğunu bilmediği birşeye karşı durmada zorlanmaz çünkü . Esas irade bence , kişinin alkolde kendi ölçüsünü bilmesi ve bu ölçüyü yakaladığında durabilmesidir ;yani düzgün girdiğiniz bir mekandan yine düzgünce çıkabilmektir. Bu konuda sosyal ortamlarda gözlemlediğim kadarıyla masonlar çok başarılı , duygu-düşünce-beden-nefs terbiyesi ,denge ve toplumsal adap konusunda gelişmiş bireyler olarak tanıyorum onları.Bu nedenle masonların alkol tüketimini destekliyorum ve onlarla şarap sohbetleri yapmayı da seviyorum.

Saygılarımla

***.Daha önce yazdıklarımla canını sıktıysam özür dilerim.Şahsen bir bayanın ben neden erkeklerle eşit olamıyorum benim neyim eksik diye feveran etmesini çok itici buluyorum ayrıcada bu davraniş biçiminin bayanları çok fazla aşağıladığını düşünüyorum.Bence erkeklere karşı üstünlüğünü yukarıda yaptığın şekilde  zeka ve  bilgelik dolu satırları yazarak ispat edebilirsin.

Sevgiler ve saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2008, 09:59:32 öö Gönderen: MASON »

Eylül 09, 2008, 10:20:43 öö
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Saygılarımla

Bu konuya bir şey yazmayacaktım ama Sn.Darkside yazısından sonra yazmaya karar verdim.Ben masonların sosyal ortamlarda içki tüketimiyle olsun veya olmasın yanlış hareketlerde bulunacaklarını düşünmüyorum.Elbetde belli bir eğitimi almış kişi bunun üstesinden gelecektir.
Zaten orda İçkiye bu denle karşı çıkmamda insinye okullarında içkiyle imtihan yapılması bu kısmı Sn.Masonun Mısır ve Hermes yazısında da bulabilirsiniz.Bunu düşünerekti.

Ama içkiye ben karşı biriyim ve şahsi fikrim ben içkinin tüketilmediği bir aileden geliyorum.Yakın arkadaşlarımada yanımda oldukları sürece beraber dışarı çıkmışsak içki içirmem,içki satan yerden alış-veriş yapmamaya çalışırım.

İçkinin insan sağlığına olumlu bir katkısı yoktur.Bunu bilimsel verilerle de açıklayabilirim.Toplumada çok zararı olduğu açık neden hep içki içenler kavga ediyor,trafik kazası yapıyor,ailelerinde sorun çıkarıyorlar.Aynı zamanda da sigaraya da karşıyım.Bu iki tüketim maddesi karaciğer düşmanıdır.Şimdi düşünüyorumda belki okulda Yeşilay kolunda olmam bana bu kadar tepkili olmayı öğretmiş.:)

Ve nihayetinde de biz İslam toplumunda da sosyal yeri yoktur.Bu kadarı zararı olan bir şeyi niye tüketiyim,niye kötü örnek olayım.Asıl irade sizin yazdığınız değil benim yazdığımdır.İçkiyi hiç tüketmemektir.En güzeli de budur.Not fikirler şahsi fikirlerimdir.Kimseyi rencide etmek değildir amacım.Ama başbakan olsam sigarayıda içkiyide yasaklarım.
Saygılarımla...

Eylül 09, 2008, 11:00:02 öö
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Ah sayın Admin ah... Şu güzel  dilimizi gönlümüzce kullanamadıkça nasıl vereyim anlamı cümleye ? Nasıl dökeyim içimi ben? Başımı nerelere vurayım? Sansür nereye kadar?

Sokağa çıkıyorum bayanlar tepeden tırnağa sansürlü,televizyonu açıyorum reklamlara kadar sansür,reklam panoları sansürlü,insanlar korka korka yemek yiyor içki içiyor.Sansür hep bize.

Sabahın 5 inde *** *** sansür yok,sokakta görüntü kirliliği yapanlara sansür yok,arapça konuşamlara sansür yok.Saygı hep bunlara.Aceba bunlara hakettikleri şekilde cevap vereceğimiz günler gelecekmi.Belki bir gün...

« Son Düzenleme: Eylül 09, 2008, 11:15:28 öö Gönderen: MASON »

Eylül 09, 2008, 11:27:48 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Sn.Darkside

Düşünceleriniz ne olursa olsun ifade etme biçimi çok önemlidir.Bu insanın karşısındakine ve kendine saygısını gösterir.Yazınızın sansürlenmemis halinide okudum.Benim fikirlerimden anti demokratik olduğum sonucunu kimse çıkarmasın.Ama zararlı şeylerin yasaklanması gerektiği benim fikrimdir,tekrarlıyorum bunu dini inançlarımdan dolayı değil topluma zararından istiyorum.

Şimdi sizin uslubunuza sanırım yaşınız benden küçük olduğu çok fazla dikkat almadan cevap vereceğim.Son zamanlarda malesef böyle çıkışlar yapan çok genç arkadaşımla karşılaşıyorum,zamanla onlarda neyin ne olduğunu konuştukça anlıyorlar.

Kimsenin kimseyi özgürlüğünü kısıtlama hakkı yoktur.Düşüncelerimizde özgürüz.Ama bunu saldırarak ifade etmek yanlıştır.Sizin ezan hakkındaki yorumunuz beni çok üzdü ama asla sinirlendirmedi çünkü çok masumca.Sizide çok iyi anlıyorum sabahları ezandan rahatsız olabilirsiniz keşke buna çözüm olsa veya ezan sabahları en azından sessiz okunsa ama toplum buna malesef hazır değil.Benim tek üzüldüğüm şey bu toprakların değerlerine bu yaklaşımınız ben inanıyorum ama  herhalde siz inanmıyorsunuz,inanmayan biri olsam geçmişimle çelişkiye düşmemek adına bu kadar tepkili olmazdım.

Bir kültür düşkünü olarak bu açmazlarınızı okuyarak giderebilirsiniz,elimizdeki değerler küçümsenecek değerler değildir.Böylece diğer dünya kültürleriylede kıyaslamış olursunuz..

Saygılarımla..
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2008, 11:30:36 öö Gönderen: amurdad »

Eylül 09, 2008, 08:47:47 ös
Yanıtla #46

Ah sayın Admin ah... Şu güzel  dilimizi gönlümüzce kullanamadıkça nasıl vereyim anlamı cümleye ? Nasıl dökeyim içimi ben? Başımı nerelere vurayım? Sansür nereye kadar?

Sokağa çıkıyorum bayanlar tepeden tırnağa sansürlü,televizyonu açıyorum reklamlara kadar sansür,reklam panoları sansürlü,insanlar korka korka yemek yiyor içki içiyor.Sansür hep bize.

Sabahın 5 inde *** *** sansür yok,sokakta görüntü kirliliği yapanlara sansür yok,arapça konuşamlara sansür yok.Saygı hep bunlara.Aceba bunlara hakettikleri şekilde cevap vereceğimiz günler gelecekmi.Belki bir gün...

Kardesim, Seni cok iyi anliyorum ama maalesef elden bisey gelmiyor :(

Bak bi tavsiye de benden... Birkac kere ceza aldin mi artik yogun bir goz uzerinde demektir ve sagolsun Sayin Adminimiz pas vermiyor, aninda yakalar ve otomotikman isin bitti demektir :D

Bu arada su anlattiklarin var ya ne diyeyim Sana Kardesim :) kendinle beraber beni de bitirdin. Hayir bu gercekten gozardi edilemeyecek bir durum, Kardesim ya bize nerdeyse parcalayacak gibi bakiyorlar bu kadar olmaz ki... 

Bunlara hakedecek cevap vermek mi :D

Ya kimse onlara karismiyo kimse de bize karismasin oyle degil mi ;)

Neyse Konuya bagli kalmak adina birseyi merak ediyorum; dikkatimi cekti de Satanizm icin soylenilen seyler Masonluk icin de soyleniliyor ( Keci kesme & Kedi kesme - Seytana Tapma gibi ). Neden? Satanizmle bir bag mi kurulmaya calisiliyor acaba ? Ya da bir benzerlik mi olusturulmaya calisiliyor? Sahsi fikrim bunlari kabul etmiyor ama cok ilginc oldugu icin soylemeden gecemedim.

Saygilar. 
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2008, 09:01:18 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 10, 2008, 01:48:34 ös
Yanıtla #47

Sevgili Sevil, Masonlar  aldıkları bilgi ve deneyimlerin ışığında olgunlaştırdıkları kişilik ve erdemlerini sosyal hayata yansıtmakla yükümlü özverili insanlardır.İnsan, düşünebilen ve  saptadığı verileri çevresine ve kendisinden sonraki nesillere aktarabilen yegane yaratıktır. Üyelerini inançlı, hür, namuslu, şerefli, haysiyetli, aydın ve iyi ahlâklı insanlardan seçer. Benim bildiğim bu.Siz hiç sosyal içerikli bir dernekle ilgilenmediniz mi bu güne değin? Hangisi ücretle çalışıyor?

Sevgili Rainbow; gerci saniyorum su aralar bulunmuyorsunuz ama  uzerinden bir hayli zaman gecmis olmasina ragmen belirtmeden gecemedigim bir durum var. Oncelikle bana atfen vermis oldugunuz cevap icin Tesekkurler ve uzulerek soyluyorum ki maalesef yanitinizi yeni gordugumden hemen karsilik vermek istedim. Aslinda bana yonelik verilmis olan yanitlara muhakkak cevap vermek en azindan bir Tesekkur etmek prensibimdir. Saygisizlik olarak nitelendirdigim icin :)

Saygilar.   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 11, 2008, 12:18:36 öö
Yanıtla #48
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aşağıdakileri seçenekleri işaretledim
1- Kulturel egitim yapiyorlar
2- Felsefi egitim yapiyorlar
3- Tarihsel egitim yapiyorlar
4- Locanin durumu ve bulunduklari bolgeyi nasil daha cok gelistirebileceklerini konusuyorlar
5- Egitim ve ogretim icin daha neler yapilabilecegini konusuyorlar
6- Insanligin gelisimi icin din ve politika haric her konuyu konusup, yapilmasi gerekenler konusunda kararlar aliyorlar

Eylül 12, 2008, 05:36:51 ös
Yanıtla #49
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zarif satırlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla 
Quality has no fear of time ..