Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Macbook Air  (Okunma sayısı 4998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 07, 2009, 07:48:44 ös
  • Uzman Uye

Herkese Merhaba,

Suan size Apple'in Regent Street'deki buyuk binasindan yaziyorum. Mac'i daha once kullanamamistim ama bu Macbook air 'e asik oldum. Yufka gibi.Benim narin ellerime de bir yakisti sormayin.  1.86 Ghz Intel Core 2 Duo 13.3" Led-backlit display 128GB Solid state drive+2GB Memory. Piyasa fiyati £1761 .Fakat aylik oderseniz £19 , 18 ay. Yaninda 16 gb IPhone da bedava :))

Mayıs 07, 2009, 10:45:24 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

...duzeltiyorum; £119 diyecektim. Tabi bu aylik odemenin icinde %13 faiz de var.

Mayıs 08, 2009, 11:10:42 öö
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Isis,
Suan ...Bulvarına bakan ofisimden yazıyorum...
Mac almaya defalarca yeltenmiş olmama rağmen Türkiye'de kurumsal anlamda mac'a gecmek cok zor..Belki bireysel notebook vs alınabilir ama işiniz oradan yurutmeyi planlıyorsanız program maaliyetleri alıp başını gidiyor.
Çift işletim sistemli versiyonlar da çıkardılar bunu çözmek için ama o zaman MAC in "hızlı" ve "cokmez" efsanesi ortadan kalkıyor.
Umarım Turkiye pazarı da bir an önce gelişir... 
Saygılarımla
stilus absentis...

Mayıs 08, 2009, 01:20:14 ös
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Isis,

Ben de su anda ... Köşküne bakan ofisimizden yazıyorum. Mac Air hastasıyım. Bürocak Mac'e geçiş hayallari kuruyoruz. Ancak daha geçen yıl tüm bilgisayar sistemini değiştirdiğimiz için bu hayalimizi 3-5 yıl sonrasına ertelemiş durumdayız.
Sn. Bra program maliyetinden bahsetmiş, istediği programı ben Karanfilden 5 TLye bulup gönderebilirim :)
Bir zamanlar bayağı gelişmişti pazar ama sonra bu windows işletim sistemi egemenliği güzelim Mac'leri geri plana itti.
£119'de pek ucuz değil gibime geliyor. Kaç ay ödemek gerekiyor 119£'ni ayrıca IPhone bedavaya geliyor demişsiniz. Bilgiyi derinleştirir misiniz? Benim PDA eskimeye yüz tuttu da değiştirmeyi düşünüyorum. Mesela siz MAC AIR'i alın IPhone da ben makul bir ücret karşılığı alayım. Kargo size ait olsun ama :D

Saygılarımla.

Mayıs 08, 2009, 03:06:04 ös
Yanıtla #4
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sayin Isis,

bende su an Fr**** gökdelenlerin arasinda diger gökdelenlere bakan ofisimden yaziyorum. Mac Air dizayn ve ebat acisindan benimde cok hosuma gidiyor. Fakat program ve bazi kullanim sansürlerinden dolayi almaktan vazgectigim bir dizüstü. Daha cok grafik tasarimcilara hitap ettigini düsündügüm MAC'leri, normal kullaniciya hitap edecek sekile getirme cabasinin basarisiz oldugu kanaatindeyim. Mac kullanimdan cok bir lifestyle haline getirilmeye calisiliyor gibi.

Sevgi ve Saygilarimla

Anatolic
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Mayıs 08, 2009, 04:19:44 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayin SkullG,

Ben de şuan da ... boğazına bakan Ofisimden yazıyorum. Daha önce Mac kullanmadım. Açıkçası kullandığım windows işletim sistemli dizüstü işimi görmekte. "bürocak Mac'in rüyalarınıza giriyor olması" acaba bir zamanlar cep telefonu gibi, şimdi de Mac modası mı başladı düşüncesi ile beni meraklandırdı. Standart, office ve internet kullanıcısıyım. Mac'in ben ve benim gibi kullanıcıları cezbedecek özellikleri varsa yazarsanız sevinirim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Mayıs 08, 2009, 04:49:04 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Arkadaslar,

Benim ofisim Regent Street'de degil. Sadece oraya ugradim ve benim asil belirtmek istedigim sey foruma o an Apple'in binasindan ve ozelliklerini verdigim Macbook Air'den yaziyor oldugum idi. £119 olanin odemelerini 18 ay yapiyorsunuz, yukarida belirtmistim. Aslinda ben 18 ay sectim. Dilerseniz odeme programini 24 ay veya 36 aya da bolebilirsiniz. O zaman tabi bu rakam daha dusuk oluyor. Mesela yine 2 gb memory, 120 GB hard drive olan Macbook air var. Pesin fiyatina £1271. 24 ayda aylik £70'e geliyor. Yine onun da yaninda Iphone veriliyor. Mantikli olunmak gerekirse eylul'de fiyatlar dusecegi icin cok zaruri olmadikca  suan almamanin gerekliligine inaniyorum. Ve tabi burda kaziklanmaktansa, Amerika'da ayni Mac'i suanda yari fiyatina bulabilecegimden oldukca eminim.

Sn Bra,

Isin kotu yani, Mac alacaksaniz printer'inizdan, fotokopi, fax dahil herseyinizi Mac'a compatible olanlariyla yenilemek zorundasiniz. Yoksa calismiyor.

Sayın Isis,
Suan ...Bulvarına bakan ofisimden yazıyorum...
Mac almaya defalarca yeltenmiş olmama rağmen Türkiye'de kurumsal anlamda mac'a gecmek cok zor..Belki bireysel notebook vs alınabilir ama işiniz oradan yurutmeyi planlıyorsanız program maaliyetleri alıp başını gidiyor.
Çift işletim sistemli versiyonlar da çıkardılar bunu çözmek için ama o zaman MAC in "hızlı" ve "cokmez" efsanesi ortadan kalkıyor.
Umarım Turkiye pazarı da bir an önce gelişir... 
Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2009, 04:58:33 ös Gönderen: Isis »

Mayıs 08, 2009, 05:17:54 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

SMAC bir MAC Adres Değiştirici (Spoofer) programıdır ve Windows VISTA, 2003, XP, 2000 sistemleri üzerinde çalışmaktadır.
SMAC fiziksel MAC adresini değiştirmeyip yazılımsal olarak tanınan MAC adresini farklı göstermektedir. SMAC gerçek MAC adresinizi gizlemenize yardımcı olur böylece MAC adresine dayanan tüm güvenlik ve yazılım problemlerini bertaraf edersiniz.
http://smactool.com/smac/help/smac20_userguide.pdf
ÖNEMLİ NOT:Deneme sürümünde MAC adresi yalnızca "0C0C0C0C0C01" olarak değiştirilebiliyor
LİNK:http://www.smactool.com/

MacMakeUp
Bilgisayarınıza ait Mac Ethernet Fiziksel Adresini Spoof lama yöntemiyle değiştirmenize yarıyan güzel bir program.
Sırasıyla aşağıdakileri uygulayın
Başlat --> Çalıştır cmd yazın --> Açılan DOS penceresine ipconfig -all komutunu vererek mac adresiniz hakkındaki bilgileri gorebilirsiniz. Fiziksel adres karşılığına gelen bölüm sizin mac adresinizi gösterir.Diğer bir komut ise getmac komutudur bu komutu kullanarakta mac adresinizi öğrenebilirsiniz.MacMakeUp programını çalıştırın. "New address" bölümüne yeni mac adresinizi yazdıktan veya "Manufacturer" bölümünden uygun bir mac adres numarası seçtikten sonra eğer isterseniz "Ip extra features" bölümündende gerekli yerleri işaretleyerek "Apply" ve "OK" diyerek işlemi tamamlayın. "Change" seçeneğini tıklayarak mac adres değiştirme işlemini bitirin. Tekrardan DOS penceresine geri dönerek ipconfig -all veya getmac komutunu verdiğinizde mac adresinizi değiştiğini görüceksiniz.
MacMakeUp programının yeni sürümündeki en güzel özellik mac adresini değiştirdiğinizde modeme veya kullandığınız bilgisayara reset atmanızın gerekmemesi.
http://www.gorlani.com/publicprj/ma...acmakeup.asp
http://www.freeware-base.de/freewar...t-12499.html

Belki birilerinin ihtiyacı olur.

Haziran 28, 2009, 12:45:52 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

http://www.filemaker.com/
Mac ve Windows platformu için kullanılan veritabanı yönetim programı. FileMaker apple tarafından 1984 den bu yana geliştirilen bir programdır. Abd ve Canadada şirketler tarafından veritabanı olarak kullanılmaktadır. Oracle Mysql as/400 gibi sistemler ile ortak çalışabilmeltedir. Server kurulduğunda uzaktan bağlanılabilir. Verilerinizi dünyanın heryerinden görebilirsiniz. Mac platformu türkiyede pek tanınmadığı için filemakerde pek tanınmıyor. Ayrıca mac kullanıcıları için ücretsiz olan bento programını indirmenizi tavsiye ederim. Bu programı türkiyede programlayan bir kaç kişiden biriyim. Tanınması için bir ara hazırladığım ajanda programı aşağıdaki linktedir. Windowsta çalışmaktadır. ingilice sözlük saat farkları ticari semboller gibi bir çok bilgiye kolayca ulaşılabilir.
http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=ajandam&lid=7994
FileMaker ile ilgili her hangi sorunuz olursa veya daha detaylı öğrenmek istiyorsanız lütfen msn adresimi ekleyin. [email protected]