Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Gizlenen ATATÜRK  (Okunma sayısı 12297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 10, 2009, 05:56:53 ös
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4031
 • Cinsiyet: Bay

ATATÜRK YAŞASAYDI İSRAİL OLMAZDI!


Her gün, “Gizlenen bir Atatürk” le karşılaşıyoruz..
Yıl 1926’dır.
Daha önce (1924) Mekke’yi ele geçirip Hz. Peygamber(s.a.v)’in kızı Fatım’a’nın doğduğu ev ile Peygamberin namazgâhını tahrip edip, ilk Müslümanların Mekkeli müşriklerden gizlice toplandıkları Erkâm’ın evi kapısına kilit vuran Vehhabiler, Medine’ye yöneldiler. Vehhabi Faysal, Arabistan’ın en fanatik Vehhabilerinden olan Faysal Derviş’i Medine üzerine gönderdi.
Mesele uzun...
Netice olarak on ay kadar süren bir kuşatmadan, Vehhabi kuşatmasından sonra direnemez hale gelen Medine, düştü. Fanatik Vehhabi kadı Abdullah bin Büleyhid, Medine’de “şirk ve bidat odağı” olarak değerlendirdiği mezar ve türbe taşlarını yerle bir etmeye başladı. Baki Kabristanı da bu yıkımdan nasibini aldı. Sıra Hz. Muhammed Aleyhisselam’ın türbesine gelmişti ki, İbni Suud buna mâni oldu.
İşte tam bu noktada biz, bizden gizlenmiş bir Atatürk’le daha karşılaşıyoruz. Devamını,  ART’de anlatan Nevzat Yalçıntaş’tan dinleyelim.
Bir gün, Dışişleri Bakanlık Arşivi’nde araştırmalar yapan Münir Bey telefonla Yalçıntaş’ı arar:
 “- İlginç bir belgeyle karşılaştım, bunu size mutlaka göstermem lâzım!”
 “O sırada” der Yalçıntaş, “Benim çalıştığım Başbakanlık binası ile Dışişleri binası aynı yerdeydi. Münir Bey atlayıp geldi. Çok heyecanlıydı”
Yalçıntaş da Münir Bey’in gösterdiği belgeyi görünce çok şaşırır. Belge, bir “Telgraf metni” dir. Henüz kurulan Suudi Devleti kralına gönderilmiştir. Altında Atatürk’ün imzası vardır ve şöyle demektedir:
 “- Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin bir üzüntüyle öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam, orduyu aşağıya gönderirim!”
İşte Türk milletinden gizlenen Atatürk bu.
Laik ve Atatürkçü geçinenler de bu Atatürk’ü Türk milletinden gizliyorlar, Suudi dostları, Büyük Ortadoğu Projesi taşeronları da.. Birilerine göre Atatürk’ün Allah(c.c.) ve Muhammed(s.a.v)’le hiç alakası yok, ötekilere göre ise Atatürk “Deccal!”, Vatikan’ın elini öpenler ve “Ankara’nın şerrinden Brüksel’in şefaatine sığınıp, “Süpürmeyin kullanın” diyenler ise mücahit..
Yani her iki taraf da Atatürk’ü dinsiz göstermek, yani milletten koparmak için ittifak halindeler de, farkında değiller; yahut da farkındalar da, biz bu işlerin farkında değiliz?!
 1937 yılında Bombay Chronicle gazetesinde rahmetli Atatürk’ün 1937 yılında TBMM’de yaptığı bir konuşma bakınız nasıl haberleştiriliyordu:
” Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz, vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık, fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslâmiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mâni olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz!
Yani, Müslüman yurdunda Yahudi devleti kurdurtmayacağız, diyordu rahmetli.
Devam ediyordu:
 “Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslâmiyet’e lâkayd olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber’in son arzusu, yani mukaddes toprakların daima İslâmiyet hâkimiyetinde kalmasını temin için, hemen bugün kanlarımızı dökmeye hazırız. Ceddimizin Selâhiddin-i Eyyûbi idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların, yabancı hâkimiyeti ve nüfuzu altında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, -Allah’ın inayetiyle- kuvvetliyiz..”
İşte “Gizlenen Atatürk’ümüz” bu..
Bu kararlılığı da öldürülme sebebi oldu.
Yani o, Allah-u âlem, şehittir.
Öyle olmasaydı son sözleri, “Ve aleykümselam” olur muydu..
O, öldü yahut öldürüldü, Türkiye’ye bir haller oldu.
Ne haller olduğunu da Hindistan’ın kurucusu Mahatma Gandi çok güzel özetler:
 “-Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni, dünyanın en güçlü devletlerini dize getiren bir büyük devlet olarak tanıdık. Türk Milleti’nin emperyalistlere karşı verdiği mücadeleden ilham da aldık. Fakat Atatürk öldükten sonra Türkiye küçük bir Balkan devleti derekesine düştü!”
İnsanın içi yanıyor...
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Şubat 01, 2011, 02:38:17 ös
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Sayın Karahan, konuya ilişkin hassasiyetiniz ve paylaşımınızdan ötürü lütfen teşekkürlerimi kabul ediniz..
Saygılarımla


Mayıs 24, 2011, 07:56:27 ös
Yanıtla #2
 • Ziyaretçi

Atatürk'e bu açıdan bakan yazılar insanı heyecanlandırıyor ; deist ve islam düşmanı bir kimlik kazandırmaya çalışan yazı ve yapımlar ise üzüyor.

ATATÜRK YAŞASAYDI İSRAİL OLMAZDI!

Yani, Müslüman yurdunda Yahudi devleti kurdurtmayacağız, diyordu rahmetli.
Devam ediyordu:
 “Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslâmiyet’e lâkayd olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber’in son arzusu, yani mukaddes toprakların daima İslâmiyet hâkimiyetinde kalmasını temin için, hemen bugün kanlarımızı dökmeye hazırız. Ceddimizin Selâhiddin-i Eyyûbi idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların, yabancı hâkimiyeti ve nüfuzu altında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, -Allah’ın inayetiyle- kuvvetliyiz..”
İşte “Gizlenen Atatürk’ümüz” bu..
Bu kararlılığı da öldürülme sebebi oldu.

Bu tarz yazıları görünce aklımda şöyle bir komplo senaryosu canlanıveriyor Gerek Atatürk'ün gerek 2.Abdulhamit'in Siyonizm'in hedefi olan ve kutsal kitaplarında da geçen Nil'den Fırat'a kadar Allah'ın onlara vaad ettiklerine iman ettikleri toprakları satmak istememeleri uğruna çıktığı iddia ediliyor pek çok savaşlar, ölümler, rejim değişiklikleri.. Örneğin Fransız ihtilali neticesinde osmanlı milletlerden oluştuğu için milliyetçilik akımı hortlatılarak el bombası gibi patlatılarak yok edildi. Hatta günümüzde pkk, ekonomik kriz altında ezilen bir  güneydoğu ile boşaltılan ve terör korkusuyla çok ucuza satılan topraklar ile Türkiye de bu toprakları elde edebilmek için siyonizmin uyguladığı uzun soluklu bir politikanın ayak sesleri olarak bakılıyor. Bu bana da mantıklı gelen bir komplo teorisidir. Yani siyonist fakat TC-islam  kimliği taşıyan işadamlarınca satın alınan güneydoğu. Bunu başarabilmek için de orada pkk yı konuçlandırmak, orduya sızarak hem pkk hem orduyu yöneterek (koskoca Türk ordusu 100 bin teröristi yok edemez mi, japonlarda olsa şu ana kadar gelen tüm generaller onurunu yitirmemek için intihar ederdi) hem alt yapıya dokundurtmadılar hem de o toprakları boşaltmak zorunda kalındı. Bu konuda en büyük rakipleri olan Kürt işadamlarını ise ohal döneminde jitem ve pkk ikilisine süikastle yok ettirilmiş olabilir. Ki jitem itirafçılarının verdikleri rakamlar 10 binlerce Kürt işadamını öldürdükleridir. (Bu kafamda tahmin ettiğim bir komplo senaryosudur).  

Gerçekten de bu kişilerin kutsal kitaplarında böyle bir şey geçiyor ise, bu toprakları elde etmek için her şeyi yaparlar gibi geliyor bana. Ben şahsen böyle bir şeye iman etmiş olsaydım ben de Siyonistlerin yaptıklarını iddia ettikleri her şeyi belki daha fazlasını yapardım.

Asıl değinmek istediğim ise, örneğin rahmetli Atatürk'ün islami muhafazakarları ezen bir politika izlemesine rağmen Hz.Muhammed'in kabrinin ve kabenin islami bir hükümdarlık altında görme çabasında olmasının doğallığı gibi siyonistlere de bu topraklar sırf onların dini inancına saygıdan dolayı  satılabilirdi diye düşünüyorum. Yani karşımızdaki grubun dini inancına bir saygı göstergesi olabilirdi bu satış işlemi. Ki bu topraklar için 2.Abdulhamit'e ödemeyi taahhüt ettikleri para ile bir kaç ülke satın alınabilirmiş diye duymuştum. Tabi ki bu literatürde vatan haini damgasını yiyecek bir düşüncedir. Bazen keşke 2.Abdulhamit bu teklifi kabul etseydi acaba huzurlu bir coğrafyada yaşar mıydık diye düşünmeden edemiyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2011, 08:21:23 ös Gönderen: Masor1976 »


Ağustos 02, 2011, 08:07:59 öö
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Sayın Karahan emeğinize sağlık...


Eylül 11, 2012, 02:22:08 öö
Yanıtla #4
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3236
 • Cinsiyet: Bay

Alıntı
Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz, vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık, fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslâmiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mâni olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz!
Yani, Müslüman yurdunda Yahudi devleti kurdurtmayacağız, diyordu rahmetli.

Gerçekten bu bölgeler Müslümanların elindemi ; Paralar ABD,iNGİLTERE VE İŞVİÇRE bankalarında Adama gülerler ;sistem ARAP MİLLETİNİN ülkelerini yönetiyorlarmış  gibi  gösterip ; Musevi ve Hiristiyan halklarına İŞ ve AŞ olarak geri dönüyor . Böylelikle de sosyal Patlama da önlenmiş oluyor .Yalnız burda bu sistemi yöneten çok elit ve ÜSTÜN meziyetlere sahip bir yönetim var .Bu kadar muazzam işleyen düzen TANRI mantığı ile açıklanamaz Bence ...
Ayrıca ; İnsan sömürüsünün olduğu yerde TANRI kavramı olmaz...


Saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2012, 02:24:44 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ocak 18, 2013, 02:27:07 ös
Yanıtla #5
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 856
 • Cinsiyet: Bayan

Evet. İnce eleyip sık dokumanın neticesinde, sanırım sorunun cevabını buldum; Atatürk bugün yaşasaydı o adamı yaşatmazlardı, sonu Kaddafi gibi - Saddam gibi olurdu, kendi halkı tarafından öldürülürdü. Çünkü halkımız o kadar cok sey biliyor ki.. Bu millet o kadar cahildir ki bırak ne giyeceğini ne konusacagını bilmez. Ata, milletin kılığını değiştirdi-insana benzetti. Bugün İran'a Suriyeye şeriat diye dil uzatanlar tarihlerine baktıklar zaman, onlar gibi olmamak için yapaılanlara laf ederler. Gelelim din bahsine;  Bu ülkede namazını kılıpta orucunu tutupta rahatsız edilen kim vardı o zamanlar ? İşte boş  insanların oturdugu yerden bir şeyleri yok etmeye calıştıkları bir donemde ' arılar ' o kadar çok iş yapıyor ki... Ama icraatler bal olmayacak gibi. Bir gün bu ülkeye şeriat geldiği zaman Atatürk ve Kurmaylarının ne kadar büyük ve ileri görüşlü insan oldukları anlaşılacaktır. Fakat o zaman da iş işten geçmiş olacak.

Bir başka deyiş ile , Atam yaşasaydı eğer bu kadar şehit, bu kadar açlık olmazdı.
Bu bölünmelere asla izin vermezdi.
Bırak bölünmeyi Pkk korkudan bir daha dağa çıkmazdı !
"Andımız kalktı. ilk okul kitaplarında gençliğe hitabe kalktı"
"Anayasa değiştirildi"
" Ülkenin satılmadık yeri kalmadı" Başımızda şehite kelle diyen biri varken ne bekliyoruz ! kendi oğluna her şeyin en lüksünü yaparken halkımızdan bir adama "seninde oğlun çalışmayıversin" diyen birinden ne bekliyoruz ? başımızdaki insan türk değilken asıl ne bekliyoruz? biraz araştırma yapmadan biraz gözünüzü açmadan elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin " Başımızdaki adam sahi bir ATATÜRK" olabilir mi? Cumhuriyet bayramını okullarda kutlatmadı neymiş yastaymışız ! Anayasadan Türklük kalkacakmış vatandanşlık gelecekmiş.. Biz neyiz, kimiz ? Nerenin vatandaşıyız, biz kimiz ? Meclisteki adamları bir araştırın bakalım, çoğunun atası Atatürk zamanında şehit vermemize sebep olan adamların torunu. Çoğu bdp den dönme. ATATÜRK olsaydı eğer durumumuz daha iyi olmasa bile en azından başımızda şerefl, onurlu, dürüst, gerçekten vatanını seven! bir savaş olduğunda askerin önünde koşacak bir adam olurdu devletin başında! yazık çok yazık.
Adequatio intellectus et rei


Ocak 18, 2013, 10:31:21 ös
Yanıtla #6
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4031
 • Cinsiyet: Bay

Sn.Melina

Bu hoş yazı ve düşünceleriniz için teşekkürler.

Ata bugün yaşasa idi ne olurdu sorusunun cevabı bende farklı yalnız şöyleki.

Öncelikle iyiki bugün yok ,ona ogün ve o şartlarda bu ülkenin ihtiyacı vardı.
bugün olsa idi sözü ütopik sadece koşullar uymazdı yaş ve vs.sebepler.
ayrıca mesela 15 yıl değildi yaşayıpta 30 yıl bu ülkenin başında kalabilse idi ne olurdu ogün ve oşartlarda çok değişen bir şey olmazdı belki ama ilk 15 yıldaki gücünde olmazdı.
Atatürk bugün yaşasa idi ne olurdu sorusu ise bence tam anlamı ile sürmelaj olurdu.
Devir insan öğütme devri ne atatürk nede lenin bugünün şartlarında başaramazdı.

Küçük bir örnek vereyim bu forumda bu örneği çok sık kullanırım bazı dostlar sıkılabilir,
Atatürk ne tip bir dünyaya karşı nasıl bir mücadele içinde olduğunu bilen bir liderdi ve en mühimi ülke gerçeğini biliyordu.
Tam anlamı ile bitik bir ülke ,kalkınması gereken bir ülke ve ilk yaptığı iş de toprak reformu idi yıllarca uğraştı ama beceremedi eğer becerse idi bile bu sefer emperyalistler müdahale ederdi.

Atatürkün rüyasını dünyada tek bir lider aynı atatürk gibi devrim yaparak gerçekleştirdi oda fidel castro ile ernesto che guevera onunda adı toprak reformu,ve diğer devrimler halk kendisini insan olarak hissetmeye başladı lakin şimdi gelinen nokta ise halk emperyalist baskı ve sömürü tehdidi altında yine.

İnsanlara taşıyamayacakları yükü vermemek lazım ki buda benim gözümde hep Atatürktür.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Ocak 18, 2013, 10:36:04 ös
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1795
 • Cinsiyet: Bay

      Sayın Melina, aynı düşünceleri paylaşıyorum ve zaman zaman da burada da dile getirdim. Yüreğinize sağlık. Ama ne yazık ki, "Gençliğe Hitebe" adım adım gerçekleşiyor.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Ocak 18, 2013, 11:09:39 ös
Yanıtla #8
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3236
 • Cinsiyet: Bay

Mazeret üretmek yok ATAM Toprak refandumunu tam olarak başarsaydı İnanın  Emperyalizim hiç bir şey yapamazdı .Sonuçta HALK toprak sahibi olup üretecek , üretecek MARABA OLMAYACAKTI ...
O süreçten sonra bir halt yapamazlardı ...Hodri  Meydan şimdi yapalım .Açılım açılım diye beyefendi bağırıyor llaf ebeliğine gerek yok .Açılım İŞ, AŞ, EŞ verirsen HUZUR gelir ülkene burda niyet önemli . Bugün bir gençle tartışıyorum sen olsan yemenmi diyor ; konu RÜŞVET  cevabım YEMEM diyorum tekrar diyor YEN , yemem diyorum . Eğer sen dürüstsen hiç kimse sana bir şey yaptıramaz . Zihniyetin ve karakterin düşükse ve KANSIZ' san çalmadan oynayan tipler gibi rüşvet almayı sen yaratırsın .1 Trilyonluk arabalara binip hava atıyorsan bence sen KARAK...SİZ ' sindir .Bu sonuçta bakış açısı ve zihniyet meselesidir .Toplumla var olma BİZ olma mantığıdır . O bazılarının beğenmediği ATATÜRK BİZ diyenlerdendi BEN demedi ...
O yüzden sevmezler sevemezler içlerindeki FRAVUN buna müsaade etmez .

Sayın Melina hanım demek ki ben doğru yoldayım tekrar saygılar .

Not: Umarım fazla çirkinleşmemişimdir , Dost acı söyler ...
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2013, 11:11:40 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ocak 19, 2013, 01:41:09 öö
Yanıtla #9
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 856
 • Cinsiyet: Bayan

Haklı veya haksız tartışmasına girme gibi amaç taşımıyorum, fikrimi söyledim yalnızca ..
Adequatio intellectus et rei


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
7 Yanıt
11410 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 25, 2010, 12:46:58 öö
Gönderen: Ozan Erturk
37 Yanıt
30303 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 23, 2009, 08:45:36 ös
Gönderen: mosilats
38 Yanıt
24904 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 08, 2013, 10:23:00 ös
Gönderen: GOASISG
Atatürk mason muydu?

Başlatan ES « 1 2 ... 9 10 » Turkiye`de Masonluk

93 Yanıt
104901 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 14, 2012, 01:30:50 öö
Gönderen: NOSAM33
1 Yanıt
7310 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 26, 2011, 02:41:55 öö
Gönderen: MMT
18 Yanıt
14199 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 11, 2011, 04:18:39 ös
Gönderen: Waldow
32 Yanıt
27079 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 18, 2011, 02:14:43 öö
Gönderen: Mozart
0 Yanıt
2611 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 10, 2011, 11:09:07 öö
Gönderen: oasis
32 Yanıt
20239 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 09, 2012, 12:00:45 ös
Gönderen: symbol
0 Yanıt
2673 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 13, 2013, 10:13:51 ös
Gönderen: Melina