Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aşk ve Evlilik - Düşünürler  (Okunma sayısı 5591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 05, 2009, 04:36:13 ös
  • Uzman Uye

Kadınlar ve erkekler rasındaki anlaşmazlıklar her zaman vardı ve gelecekte de olacak.. İşte tarihteki ve günümüzdeki önemli insanların evlilik ve kadınlar hakkında söyledikleri sözler..

Evlendikten sonra erkek ve kadın, yazı-tura gibidir; asla yüz yüze gelmezler, ancak hep beraberdirler. Hemant Joshi

Her durumda evlenin. İyi bir eşiniz olursa mutlu olursunuz. Eşiniz kötü olursa filozof olursunuz. Socrates

Kadınlar bize her zaman büyük hedefler gösterir, ve onlara ulaşmamızı engeller. Dumas

Hiç yanıtlayamadığım en büyük soru şu olagelmiştir: 'Bir kadın ne ister?' Sigmund Freud

Karıma  bazı sözler etmişimdir, o da bana bazı paragraflarla cevap vermiştir. Anonim

Bazı kişiler uzun evliliğimizin sırlarını sorarlar;. Biz haftada iki kez restorana gideriz. Biraz mum ışığı, akşam yemeği, hafif müzik ve dans... O salı günleri gider, ben cuma.' Henny Youngman

Terörizm beni hiç endişelendirmez. İki yıldır evliyim. Sam Kinison

Fon transferi için elektronik bankacılıktan hızlı tek yol vardır ve buna evlilik adı verilir. James Holt McGavran

Her iki karımla da talihim kötü gitti. Birincisi beni terketti, ikincisi terketmedi. Patrick Murray

Evliliğinizi iyi götürmek istiyorsanız, 1) hatalı olduğunuzda itiraf edin, 2) haklı olduğunuzda susmayı bilin. Nash 

Karınızın doğum gününü unutmamanızın en iyi yöntemi, bir kez unutmanızdır. Anonim

Evlenmeden önce ne yaptım, biliyor musunuz? İstediğim her şeyi.. Henny Youngman

Karımla ben 20 yıl çok mutlu yaşadık. Sonra da tanıştık. Rodney Dangerfield

İyi bir kadın, kendisinin yaptığı her  hatasında kocasını affedendir. Milton Berle

Evlilik, kişinin düşmanıyla yattığı tek savaş şeklidir. Anonim

Adamın biri evlenecek kadın aradığı ilanını verir. Ertesi gün aynı mesajı ileten yüzlerce mektup alır: 'Benimkini alabilirsin'. Anonim

Karısı güzel olan adam mutlu olur. Güzel olmayan ise filozof... -Sokrates-

Bir erkek ölürken kipirdayan son yeri, kalbidir. Bir kadin ölürken, dili... -George Chapman-

Erkek hissettiği, kadın göründüğü yaştadır. -Moltimer Collins-

Kadın peşinde koşmanın zararı yoktur. Zararı veren onları yakalamaktır. -Jack Davies-

Bir sürü erkek başarısını ilk karısına borçludur. İkinci karısını da başarısına. -Jim Backus-

Kadına inanan, kendini aldatır. İnanmayan da kadını aldatır. -Çin Atasözü-

Zengin dullar bir gözleriyle ağlarlar, öbürünü kırparlar. -Miguel De Cervantes-

Kadin psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte kadınlar ne istiyor?... -Sigmund Freud-

Bir kadın aynı zamanda hem sevdalı, hem anne olamaz... -Andre Maurois-

kaynak: http://ivillage.mynet.com/ask-ve-evlilik/2137-evli-erkekler

Haziran 05, 2009, 06:18:50 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bir kadın aynı zamanda hem sevdalı, hem anne olamaz... -Andre Maurois-
BAZI KADINLAR BOYLE OLABILIR AMA ISTISNALAR HER ZAMAN VARDIR.!

Zengin dullar bir gözleriyle ağlarlar, öbürünü kırparlar. -Miguel De Cervantes-
HADI ORDAN!BU KONUDA ERKEK DULLARIN (!) ELINE SU DOKEMEYIZ HERHALDE .

Kadın peşinde koşmanın zararı yoktur. Zararı veren onları yakalamaktır. -Jack Davies
KOSMAYIN KARDESIM O ZAMAN!

Kadin psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte kadınlar ne istiyor?... -Sigmund Freud-
BU ISIN TAHSILINI YAPACAK SONRA HALA BULAMIYORSA SORACAK.

Bir erkek ölürken kipirdayan son yeri, kalbidir. Bir kadin ölürken, dili... -George Chapman-
OLU BIR KADINI MI SEYRETMIS TE KONUSUYOR?

Kadınlar bize her zaman büyük hedefler gösterir, ve onlara ulaşmamızı engeller. Dumas
BUNUN ISPATI NEDIR ACABA?

Evlendikten sonra erkek ve kadın, yazı-tura gibidir; asla yüz yüze gelmezler, ancak hep beraberdirler. Hemant Joshi
BU HERKESIN YAPISINA GORE DEGISIR, GENELLEME YAPILMASI DOGRU DEGIL.
« Son Düzenleme: Haziran 05, 2009, 06:21:48 ös Gönderen: Isis »

Haziran 05, 2009, 06:44:31 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

evlilik... hmm.. remzi bir şey bu.

Haziran 05, 2009, 10:34:20 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Kızın gözü açılmadan evereceksin , sonra kimseyi beğenmez...  Anonim

Haziran 06, 2009, 01:14:52 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

İçi aşk ile sevgi ile saygı ile dolu bir ömür boyu yaşanılabilir evlilikler nasip etsin Allah herkese...

Haziran 06, 2009, 05:59:10 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sevmek ve bu sevmenin getirdiği paylaşımlar tarif edilemeyecek kadar güzeldir.  Düşüncelere dalmış bir adamı, aşk, dünyaya döndürür ve o zaman anlarsın ki sadece düşünceler yok sevdiğin bir Bayan vardır. İşte o Bayan, senin eksikliklerini kapatabileceğin, azlarını fazla yapabileceğin, seni aşkıyla ısıtabilecek olan bir papatya, yeri geldiğinde de iğneleyen bir kaktüstür.
Hayeller de aşk ile sevgi ile başlar,  emeklilik halinde Mauritius'  da yaşama hayelleri kurdurur bir daha dönmemek üzere.
Papatyan eğer mutlu değilse içinizi bir karartı kaplar, onu mutlu etmek için bazen şaklabanlık bazen de süprizler yaparsınız.
"Aşk" kelimesinin söylenmesi bile insana bir haz verir.

Haziran 06, 2009, 07:05:24 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Kadinlarin zaman zaman kaktus oldugu verinize katiliyorum Sn Akyol. Egerkadina karsi ortada cok ciddi bir haksizlik varsa, ozellikle de karsi cins tarafindan asagilanmis ise veya bunlarin hic biri degil bazen gururunu incitecek bir sey bile yapilsa bekler bekler ve zamaninin geldigine kanaat getirdigi bir gun kalesnikof'dan daha sert bir silah, sirkeden daha sert dilli oluverirler ve kale gol olur :) Bu  istisnasiz her kadinda vardir. :) Ben omrumde kadinlardan cektigim kadar erkeklerden cekmedim. Dolayisi ile kendi cinsimi kendimi de icine katarak iyi tanidigimi soylesem herhalde ukalalik etmis olmam.

Fakat kendisini moral degerleri acisindan yetistirmeye muvaffak olmus kadinlar ise kismen de olsa bu menfi ozelliklerini frenlerler. Hatta ayni silahlarini kirip dokmeden, ortaligi kan golune cevirmeden tavla oynar gibi enine boyuna hesaplayarak kullanirlar. Bu acidan aslinda kadina cocuk dunyaya getirme gibi bir istidat verilmis olmasina ragmen kadinlar bazi kez eslerine daha zalimane olabiliyorken, cocuklarina ise birakin hayattayken; onlari kaybettiklerinde dahi sanki Tanri'dan daha merhametli olacaklarini(!) iddia ve isyan ile kafa tutmaya kalkarlar. Evet, Ismail Hacer'den, Ishak Sarah'dan dogdu. Buna ragmen Hz Ibrahim o iki anneden bile daha sefkatliydi. Islam kaynaklarinda Ismail'i kurban etmek icin, Israiliyat'da Ishak'i kurban etmek icin bicagi eline aldiginda cigeri erezyona ugramis olmasina ragmen teslimiyeti ve sadakati elinden birakmayan bu babanin gozlerinden sicim gibi goz yaslari dokuluyordu . Kimbilir, belki de ne Hacer ne Sarah cocugunu kurban etmek icin Allah'a kendisi soz verdigi halde daga goturup bicagin altina yatirmaz ve ustelik adaklarini inkar edip "Ben oyle bir adakta bulunmadim" derlerdi. Ve kimbilir, belki de aynisini ben de derdim. Mesela gunumuzde bir cok kadin kendi cocugunu cok sever. Ve yine bir kisim kadinlar sadece kendi cocuklarini cok sever. Bir kisim kadinlar ise kendi cocuklari kadar kendi milletinin cocuklarini da sever. Ve yine bir kisim kadinlar kendi cocuklari, kendi irkinin cocuklarinin yaninda dunyadaki butun cocuklari da cani gibi cok sever. Ama bir cok kadin gerek "baskasinin cocugunun sorumlulugunu(!) ustune almak istemediginden, gerek kendi kanindan olmadigini dusunerek veya cevre ne der dusuncesiyle  /finansal kaygilara duserek evlatlik almak istemez. Yine istisnalar haricinde, evlatlik alan annelerin buyuk cogunlugunun uzun yillar cocugu olmadigi  icin evlatlik aldiklari vakidir.
A herseye ragmen kadin olmak bambaska ve olaganustu bir sey. Bu hal uzere yaratildigim icin Allah'a tesekkur ediyorum.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2009, 07:21:32 ös Gönderen: Isis »

Haziran 06, 2009, 07:34:02 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Yalniz sevmekten kastim, "ay sen ne seker seysiiiin" gibi cocuk sevmek degil. Yani kendilerine verildiginde oflayip puflamadan, gunler haftalari, haftalar aylari kovaladiginda aklina "benim dogurmadigim cocuga bakmak zorunda degilim" diye dusunmeksizin bir "sevmek" ten bahsediyorum.

Haziran 16, 2009, 04:58:04 ös
Yanıtla #8

İçi aşk ile sevgi ile saygı ile dolu bir ömür boyu yaşanılabilir evlilikler nasip etsin Allah herkese...

Katılıyorum:) bence bunun için en doğru seçimi yapmak gereklidir.  Aslında bizler bu dünyaya gelmeden kendi eşimizi kendimiz seçiyormuşuz biliyor muydunuz:) Ama lütfen bunu gerek evlilik anlamında gerekse de birlikte olan çiftler arasında düşünelim, herhangi bir kişiyi cinsiyetinden ötürü suçlu ya da kabahatkar olarak görmemeliyiz. Çünkü bir oluşumda muhakkak ki temel çatlaklar olacaktır. Sorunlar elbetteki biz tekken de beraberken de karşımıca çıkacaktır ama neden sorunu beraberce akıl-mantık ikilisiyle düşünerek çözmeyelim? Bence aile kuramı çok farklıdır, kişi çocuğu olmadan rahatlıkla yaşamını sürdürebilir ama bu demek değildir ki eşe, sevgiliye karşı tamamen sorumsuz olsun ama çocuk olduğunda da hem eşe hem de çocuğa karşı sorumluluklarının olduğunun bilinmesi lazım, bence karşılıklı bir sorumluluk olursa her halukarda sorunlar da temelinden çözümlenip gider. Herşeyde Saygı, Sevgiden önce gelmelidir. Eşit ağırlıklı da olabilmesi önemlidir.

Yalniz sevmekten kastim, "ay sen ne seker seysiiiin" gibi cocuk sevmek degil. Yani kendilerine verildiginde oflayip puflamadan, gunler haftalari, haftalar aylari kovaladiginda aklina "benim dogurmadigim cocuga bakmak zorunda degilim" diye dusunmeksizin bir "sevmek" ten bahsediyorum.

Önemli olan, doğurmadığın çocuğa bir Anne Sevgisiyle/ öz çocuğu olmayan bir çocuğa Baba Sevgisiyle yaklaşmak değil midir:) Bence bunu yapabilenler hayatta herşeye layıktırlar.. Çünkü burada öz olma olayını tamamiyle reddediyorum. Her İnsanı Öz kardeşimiz, evladımız, Anne ve Babamız gibi kabul etmeyi, edebilmeyi bilmeliyiz. İnsan olmanın en önemli şartı bence budur..

Sevgiler, Saygılar.
« Son Düzenleme: Haziran 16, 2009, 05:09:51 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.