Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Azerbaycan-Ermenistan savas kapıda !  (Okunma sayısı 7394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2009, 04:50:53 ös
  • Aktif Uye

Gecen gun haberlerde Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gergin ortamı izledim. Azerbaycan devlet baskanı artık caremız kalmadı savasmak zorundayız tarzında cumleler sarf etmis.Degerli forum uyeleri bu konu hakkında ne dusunuyorlar savas cıkarmı ? Cıkarsa Turkiye nasıl bir politika izlemelidir ?

Kasım 24, 2009, 05:01:49 ös
Yanıtla #1

Sayın Waldow

Azerbaycan'ın bir savaş başlatacağı kanısında değilim.

İkinci sorunuza gelecek olursam, olası bir savaş halinde Türkiye'nin politikası, ülkelerin uluslararası arenada dostları yoktur prensibi çizgisinden sapmamalı ve duygusallığa kapılmadan bir dış politika izlemelidir.

Bana kalırsa Türkiye, Ermenistan üzerinde ciddi bir yaptırım gücü olmamasına rağmen, iki ülke arasında bir arabulucuk rolüne de soyunup, uluslararası arenadaki prestijini düzeltme çabaları izlemelidir.
Ben, ben olanım

Kasım 24, 2009, 05:10:46 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Azerbaycan ile ermenistan arasındaki problemin çözümden başka şansı yoktur.Aliyevin kükremeleri ve türkiyeye olan tepkisi sadece göstermelikti alın gelinen noktaya bakın.Ermenistan burada bedeli ödeyecek taraftır bir takım haklarından vazgeçecek ve toprakları bırakacak ve bu sorunda çözülecek dünya devletlerinin istediği gibi.
Başka şansları da yok.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 15, 2009, 11:27:46 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Başka şans mı yok ? Sayın Karahan ..

Unutmayın ki Azerbeycan Türk Milletidir ! Damarlarında akan kan Türk Kanı !

Ve unutmayın ki Azerbeycan her zaman Türkiyeyi Kardeş olarak bildi ve biliyor. 

Ermenistan sinek kadar bir yer ve çok fakir ülke hiçbirşeyi de yok. Savaş olsa Azerbeycan Ermenistanı ezer geçer ... Ama sineğin arkasında duran Dev vardır ...  İşte o Devle Türkiyenin desteğiyle mücadele edilir.

Aralık 16, 2009, 05:48:43 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Ermenistan sadece büyük ülkelerin kullandığı bir oyuncak . Büyük ülkeler oyuncaktan sıkılırsa Azerbeycan bir şeyler yapabilir. Türkiye ye gelirsek öncelikle arabuluculuk yapmalıdır. Barış olmuyorsa; Türkiye tabiki Azeri kardeşlerimizin arkasında olmalı.
''Kızıl elmada buluşalım''

Aralık 16, 2009, 05:55:37 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ben simdi Azerbeycandayim ve burada her sey cok guzel. Ama kimse savasi sevmiyor ama topraklarindan da vaz gecmek gibi diyiller. Sanirim azerilerin tek korkusu savas esnasinda Iranla, Rusyanin Ermenilere vereceyi gucdur.

Aralık 16, 2009, 06:05:21 ös
Yanıtla #6

Bi bu eksikti :D

Azerbaycan nerden çıktı ya cidden çok komik. Tam da başa bela olacak ülke yani..
Ha bi de Ermenistan' la hiç düşünemem yani..
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2009, 06:10:02 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 16, 2009, 07:30:58 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Azerbeycan hep vardı bir yerden yeni çıkmadı.  Niye başa bela olsun ? Bir bela varsa ki o bela dost bir ülkenin ise  Osmanlı gibi yardıma koşulmalıdır.
''Kızıl elmada buluşalım''

Aralık 22, 2009, 10:39:12 öö
Yanıtla #8

Unutulmamalıdır ki;

Uluslararası arenada ülkelerin dostları yoktur, yalnızca çıkarları vardır. Ülke idaresinde duygusallığa yer yoktur ve evet biz bu dost ülke duygusallıklarına devam edecek olursak Azerbeycan'da tıpkı Kıbrıs gibi başa bela bir ülkedir.

Ayrıca şunada beyan etmek isterim ki, küreselleşen dünyada, onun damarlarında şu kanı akıyor yardım edelim bunun damarlarında bu kanı akıyor etmeyelim gibi söylemler, ne hümanizme ne de günümüz şartlarına uymamaktadır.

SAYGILARIMLA...
Ben, ben olanım

Nisan 04, 2016, 01:24:56 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsanlığı sevgi kurtaracak, yapmamız gereken tek şey sevmesini bilmek...
! No longer available