Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ruh Çağırma  (Okunma sayısı 6779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2018, 04:38:00 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ozan Güner hakkında çok eleştirel yazılar okuduğumu hatırlıyorum.

Okült bilimlerde uygulamalara çok yeni giriş yapan biri olarak daha büyük üstatları takip etmenizi tavsiye ederim.

Eğer bu tarz bilimlere ilginiz varsa öncelikle majikal bir ekol seçmeniz daha sonra o yolda ilerlemeniz gerekmektedir.

Örneğin batı mistisizminde Golden Dawn sistemini takip edebilirsiniz.

Bülent Kısa, Ozan Güner, Ata Nirun bu adamlar bu işten para kazanan kişiler. Bir milyarder çıkıp majisyen çıksa dişimi kırardım fakat adamların geliri gideri bunlar üzerine kurulu. Bülent Kısa iyiki yaşamıyor yoksa oda şimdi bu dijital mantra, eğitim bilgisi satan Ozan Güner'in Tragna işinde bulunacaktı ve hayranı olan çoğu kişi saf gibi paraları yatıracaktı. Bülent Kısa'nın ölmesiyle Ozan Güner eskisi kadar fazla hayran bulamıyor. Bunun dışında Aleister Crowley'e özendiklerini kim inkar edebilir ki? Aiwass ile Saki arasında yada onu bulmaları üzerine (Ozan Güner'in iddiasıdır ki Saki'yi kendisi bulmuştur ilk, yaşayan şahidi Ata Nirun) başlarından geçen hikaye ile Aleister Crowley arasında fark göremiyorum. Ozan Güner'in internet üzerinden Aleister Crowley'e dair sayfaları takip ettiği ise bilinen bir şey. Ata Nirun isimli beyfendi ise Karanlığın Çöküşü filmini izleyip oradaki bazı kurgu olayları gerçekte "şu yüzden oldu, mucizedir, seçilmiş insandır Hitler" gibisinden anlatarak, yazarak ünlüleşmiştir. Zaten öyle ölüleri çağırabilse insanlar Arkeolog olur Arkeolojik çalışmalardan köşeyi dönerlerdi ölüler sayesinde kazı yapılacak yer, define falan bularak.

Saygılar...

Konu ruh çağırmak, ata nirun gibi bir şeyken, konu nerelere gelmiş. Hayret verici.

Bülent Kısa hakkında yazdıklarınız gerçeği yansıtmıyor. Yani size sorarım, siz kimsiniz? Bülent Kısa gibi birini kalkıp bilgisizliğinizin ürünü olan bu fikirlerinizle yargılamak? Bilgisizliğin de bir sınırı olmalı. Bülent Kısa hariç diğerlerinin öğrettikleri konusunda maddi beklentileri var, doğru! Binlerce liraya sistem satmak isteyenler var, doğru! Bilmediği konularda biliyormuş gibi anlatan, Seminerlerden dünya kadar paralar kazananlar var, doğru!

Bülent Kısa öğrettikleri, aktardıkları hiç bir zaman maddi beklenti içine girmemiş, çok değerli bir şahsiyetti. Onunla karşılaşan spiritüel konuda arayışları olan herkese yardım etmiştir, yol göstermiştir hiç bir karşılık beklemeden.

Bülent Kısa, bir büyücüydü ve yaptığı çalışmalar karşılığında maddi beklentileri olmuştur. Bu konuda yargılamak bize düşmez. Ancak Bülent Kısa'yı diğerleri ile aynı kefeye koymak düşüncesizliktir. Hakkında dirhem kadar bilgi sahibi olmadığınız birini bu tür şeylerle suçlamayınız.

Dirhem kadar bilgi sahibi olmadığımı söylüyorsunuz ben ise dayandığım sözleri ve yaptığım araştırmaları söylüyorum; tutarsız, mantıksız bulduğum noktaları dürüstçe açıklıyorum. Dogmatik düşüncedeki yazınızı bana çoğu kişi söylüyor ki haklılığımı öne sürüyor. Araştıran ve sorgulayan insan olduğunu söyleyenler neden sürekli "Sen kimsin"e kaçıyor? Velev ki cehalet dolu birisiyim buyrun beni aydınlatın, ışığınız yetersiz mi? Yoksa ilizyondan mı ibaret?
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2018, 12:14:34 öö Gönderen: Risus »

Aralık 24, 2018, 05:56:18 ös
Yanıtla #11

Henüz gerçek bir ruh çağırma celsesine giren biri çıkmadı sanırım forumda. Gerçekten çok merak ediyorum. Böyle bir celseye giren varsa rica ediyorum, lütfen bilgilendirsin bizi.

Bunun ötesinde vecd haline girip kendi ruhuyla bilinçli dolaşanlar da varsa, onun bilgilerinden de faydalanmak isterim.

Sevgiler.

Dip not; tartışmaya girmeden sadece bilgi üzerinden gidersek çok sevinirim arkadaşlar.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Eylül 20, 2019, 01:58:45 öö
Yanıtla #12
  • Yeni Katilimci
  • *

Okült bilimlerde uygulamalara çok yeni giriş yapan biri olarak daha büyük üstatları takip etmenizi tavsiye ederim.

Eğer bu tarz bilimlere ilginiz varsa öncelikle majikal bir ekol seçmeniz daha sonra o yolda ilerlemeniz gerekmektedir.

Bülent Kısa, Ozan Güner, Ata Nirun bu adamlar bu işten para kazanan kişiler. Bir milyarder çıkıp majisyen çıksa dişimi kırardım fakat adamların geliri gideri bunlar üzerine kurulu. Bülent Kısa iyiki yaşamıyor yoksa oda şimdi bu dijital mantra, eğitim bilgisi satan Ozan Güner'in Tragna işinde bulunacaktı ve hayranı olan çoğu kişi saf gibi paraları yatıracaktı. Bülent Kısa'nın ölmesiyle Ozan Güner eskisi kadar fazla hayran bulamıyor. Bunun dışında Aleister Crowley'e özendiklerini kim inkar edebilir ki? Aiwass ile Saki arasında yada onu bulmaları üzerine (Ozan Güner'in iddiasıdır ki Saki'yi kendisi bulmuştur ilk, yaşayan şahidi Ata Nirun) başlarından geçen hikaye ile Aleister Crowley arasında fark göremiyorum. Ozan Güner'in internet üzerinden Aleister Crowley'e dair sayfaları takip ettiği ise bilinen bir şey. Ata Nirun isimli beyfendi ise Karanlığın Çöküşü filmini izleyip oradaki bazı kurgu olayları gerçekte "şu yüzden oldu, mucizedir, seçilmiş insandır Hitler" gibisinden anlatarak, yazarak ünlüleşmiştir. Zaten öyle ölüleri çağırabilse insanlar Arkeolog olur Arkeolojik çalışmalardan köşeyi dönerlerdi ölüler sayesinde kazı yapılacak yer, define falan bularak.

Saygılar...

Konu ruh çağırmak, ata nirun gibi bir şeyken, konu nerelere gelmiş. Hayret verici.

Bülent Kısa hakkında yazdıklarınız gerçeği yansıtmıyor. Yani size sorarım, siz kimsiniz? Bülent Kısa gibi birini kalkıp bilgisizliğinizin ürünü olan bu fikirlerinizle yargılamak? Bilgisizliğin de bir sınırı olmalı. Bülent Kısa hariç diğerlerinin öğrettikleri konusunda maddi beklentileri var, doğru! Binlerce liraya sistem satmak isteyenler var, doğru! Bilmediği konularda biliyormuş gibi anlatan, Seminerlerden dünya kadar paralar kazananlar var, doğru!

Bülent Kısa öğrettikleri, aktardıkları hiç bir zaman maddi beklenti içine girmemiş, çok değerli bir şahsiyetti. Onunla karşılaşan spiritüel konuda arayışları olan herkese yardım etmiştir, yol göstermiştir hiç bir karşılık beklemeden.

Bülent Kısa, bir büyücüydü ve yaptığı çalışmalar karşılığında maddi beklentileri olmuştur. Bu konuda yargılamak bize düşmez. Ancak Bülent Kısa'yı diğerleri ile aynı kefeye koymak düşüncesizliktir. Hakkında dirhem kadar bilgi sahibi olmadığınız birini bu tür şeylerle suçlamayınız.

Dirhem kadar bilgi sahibi olmadığımı söylüyorsunuz ben ise dayandığım sözleri ve yaptığım araştırmaları söylüyorum; tutarsız, mantıksız bulduğum noktaları dürüstçe açıklıyorum. Dogmatik düşüncedeki yazınızı bana çoğu kişi söylüyor ki haklılığımı öne sürüyor. Araştıran ve sorgulayan insan olduğunu söyleyenler neden sürekli "Sen kimsin"e kaçıyor? Velev ki cehalet dolu birisiyim buyrun beni aydınlatın, ışığınız yetersiz mi? Yoksa ilizyondan mı ibaret?

Araştırma yaptığınız kişi(kişiler) yıllar önce vefat etmiş biri mi? Yoksa hala yaşamakta olan birileri mi? Doğru karar verin ki, söylemleriniz hakkında tutarlı bir yaklaşımınız olsun. "Dogmatik" düşüncedeki yazım, size göre dogmatik kaldı ki "çoğu kişi" söyleminizi merak ettim, bu kişiler kim? İyi tarafından söylersem, Bülent Kısa ile yolu kesişmeyen sözde "kişiler". Kötü tarafından bakarsam sizin "hayal"inizdeki kişiler. Bir insan hakkında araştırmalar yaptığınızı ve bir çok kişiye sorduğunuzu ve buna göre de emin cevaplar verebildiğinizi görüyorum. Aleister Crowley denen adam hakkında ne söylentiler var, hangisi doğru? İnanalım mı yani yani söylenenlere, hem inansak ne olur ki?

Bilginiz yoksa, fikir sahibi olmayın lütfen. Görmediğin bir şeye inanma gafletine düşüp, insanlar hakkında desteksiz konuşmalar yapmayalım. Eğer ki bu sizin cahilliğiniz ise -sizin deyiminizle-, size hatanızı gösteriyorum, Mevlana değilim ki kusurlarınızı örtmede gece gibi olayım.

אור

Eylül 21, 2019, 08:27:42 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Neyi ne için istiyorsunuz? Önce bunu bir içinize sindirin. Ruh cağırsanız farzedin ruh geldi ne olacak? Eğer gerçekten özümserseniz neyi ne için istediğinizi bilirseniz istediğiniz kapı size açılır. Emin olun.
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2019, 08:30:14 öö Gönderen: ruzber »
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Eylül 22, 2019, 11:56:42 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygılar...

Araştırma yaptığınız kişi(kişiler) yıllar önce vefat etmiş biri mi? Yoksa hala yaşamakta olan birileri mi? Doğru karar verin ki, söylemleriniz hakkında tutarlı bir yaklaşımınız olsun. "Dogmatik" düşüncedeki yazım, size göre dogmatik kaldı ki "çoğu kişi" söyleminizi merak ettim, bu kişiler kim? İyi tarafından söylersem, Bülent Kısa ile yolu kesişmeyen sözde "kişiler". Kötü tarafından bakarsam sizin "hayal"inizdeki kişiler. Bir insan hakkında araştırmalar yaptığınızı ve bir çok kişiye sorduğunuzu ve buna göre de emin cevaplar verebildiğinizi görüyorum. Aleister Crowley denen adam hakkında ne söylentiler var, hangisi doğru? İnanalım mı yani yani söylenenlere, hem inansak ne olur ki?

Bilginiz yoksa, fikir sahibi olmayın lütfen. Görmediğin bir şeye inanma gafletine düşüp, insanlar hakkında desteksiz konuşmalar yapmayalım. Eğer ki bu sizin cahilliğiniz ise -sizin deyiminizle-, size hatanızı gösteriyorum, Mevlana değilim ki kusurlarınızı örtmede gece gibi olayım.

Hatam ne anlayamıyorum. Bülent Kısa'ya en yakın olan isimlerden Ozan Güner ve Ata Nirun birbiriyle içli dışlı insanlardır. Bülent Kısa'nın kitaplarını da okudum, kendisinin verdiği röportajı da. Ozan Güner beyfendiye sorduğum zaman her şeyin tamamen insanın hayal gücünde biten psikolojik bir fayda sağladığına dair laf kaçırdı ağzından ve anladığım kadarıyla kendisinin fikri sürekli değişiyor olsa gerek. Bülent Kısa'nın bahsettiği (Ozan Güner'in iddiasınca ilk kendisi buldu varlığı) ruhani varlık ve genel imajları olsun Aleister Crowley'nin "ben bunları yaşadım..." diye anlattığı şeyleri çağrıştırıyorsa ben burada psikolojik bir etkinin böyle şeyleri ortaya çıkardığını düşünürüm. Bunu dile getirmeye hakkım olduğunu da düşünüyorum. Kendi bilgi varlığınızdan bahsediyorsunuz ama fanatik bir savunma dışında bir bilgi aktarımınızı göremedim bu karşılıklı diyaloğumuz da. "Dogma" kelimesinin ne anlama geldiğini bir kez daha kontrol edip, tartışmaya kapalı savunmanızı gözden geçirerek ne demek istediğimi de anlayabilirsiniz. :-\

Eylül 23, 2019, 03:14:37 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu video çok iyi.
Ruh çağırma konusuna değinilmiş ama belgeselin tamamı değil.
Sadece önemli olan bazı kısımlar ,
https://www.youtube.com/watch?v=NlNAx_TmoH8
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2019, 03:39:18 ös Gönderen: Herakles »
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Eylül 27, 2019, 11:41:34 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ruh cagirma  celseleriyle Bedri ruhselman iyi isim yapmistir ..ilahi nizam ve kainat kitabi ise 50 yil noterde kasada sakli bekletilmistir.Gerekceside belirli isaretlerin beklenmesi  .O isaretler goruldugunde kitap baskiya verildi ..Ruhselmanin ölumu sonrasi  dr Kayserilioglu ve ekibi medyumluk calismalarini  surdurmustur..ruh ve madde dergisi cikarilmis..Dunya sevgi birligi denregi kurulmus . Zamaninda cenk koray ve zeki mureninde  mudaimleri odugu soylenir ..yine bu grubun bilyay isimli vakfi vardir .Buradada celse calismalari yapilmistir .En populer olan Beyti dost celseleridir ...Beyti dostun dunyada baska gruplara da mesajlar verdigi soylenir ..Beyti dost celselerinde calisan vazifeliler adli gonulu  ruhsal gorevli bir ekip mevcuttu .Kayserilioglunun olumunden sonra bu calismalari vazifeliler  yürutuluyor ..agirlikli istanbulda olan ekip icinden izmirli kisilerde mevcut ..Bilyayda emek vermis bir kac arkadasim var ...bunlar hala medyum vasitali calismalar yapmakta .Kendi içlerinde  bilincsel  baglanti kuranlar var ..disardan kimseyi almiyorlar ...bunlara cemaat ..tarikat yakistirmasi yapiliyor sosyal medyada gordugumce ..alakasi yok ..İnsanliga kendi caplarinda hizmet etmiye calisiyorlar ..Baglantilar medyumlarla yapildigi icin ,baglanti sirasinda medymun  sesi degisebiliyor...Akici bir sekilde ,bazen yumusak sohbet seklinde ..bazen sert uyari seklinde aktarim yapiyor ..Bitirdiginde veda edip gidiyor ..Bir kac seansa katildim .Benim katilim yaptigim senslar temiz  alevera dalevera  oyunlar degildi ..bu yuzden guzeldi .
  Beyti dost celseleri intrnet uzerinde yayinlanmakta .fikir edinmek adına okumanizi tasiye ederim .

Kisa alinti ;

İYi olunuz! Her zaman iyi olunuz..iyiligi seviniz..
Dogru ,dogru olunuz.
Suclarinizi örttünüz..
Kararlari yanilttiniz...
Akrep gibi kendinizi zehirlediniz.
Akrebin yaptiginda bir hayir var ,O neslinin devami icin yapar.
Siz ise her şeyi mahvedeceksiniz....