Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Rahmetli Kardesimiz Uzeyir Garih ten...  (Okunma sayısı 35849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 22, 2008, 06:44:12 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Üzeyir Garih e Allahtan rahmet diliyorum yaşarken ölen ölünce yaşayan kullardan (eserleriyle)
Saygılarımla

Ekim 22, 2008, 06:06:21 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Beş top....

Rahmetli Üzeyir GARiH yıllar önce Çukurova'ya gelmiş,
Adana'da iş adamları toplantısında bir konuşma yapmış.
Bugünlerde yaşanılan ilişkileri görünce... Şöyle demiş rahmetli GARiH;
"Hayat havaya attığımız 5 topla oynanan bir oyundur.
Bu toplardan sadece bir tanesi lastik ,diğer 4 top ise camdandır. Bu toplar; İşimizi, Ailemizi, sağlığımızı, Dostluklarımızı ve Benliğimizi temsil etmektedir. Belirttiğim gibi bu 5 top içinde bir tek İŞİMiZ lastik bir toptur. Düşürürsek zıplatabiliriz. Ancak diğer 4 top camdan yapıldığından düşerse KIRILIR, yerine konulamazlar. Bunu fark etmeli ve hayatımızı bu dengeye göre kurmalıyız. Oysa hepimiz o lastik topu tutabilmek uğruna diğerlerini KIRIP dökmez miyiz?
Dostlarınızı çantada keklik sanmayın.
SIKICA asılın onlara, TIPKI hayata asıldığınız gibi...
Çünkü onlarsız hayat da anlamsızdır. Hayati çok HIZLI KOŞMAYIN, nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi unutmayın... Hayatin bir YARIŞ değil, her saniyesinin tadı çıkarılması gereken güzel bir yolculuk olduğunu aklınızdan ÇIKARMAYIN...
DüN TARiH OLDU...

YARIN bir SIR...

BUGüNüN KIYMETiNi BiLiN...."

Rahmetli Garih'in bir TV kanalında anlattıklarını hatırlıyorum da ..orada da 5 sayısı vardı..

Bir insanın 5 yaşı vardır , demişti..

1-Nüfus,kimlik yaşı,
2-Dışarıdan bakıldığında tahmin edilen yaşı,
3-Fizyolojik,biyolojik yaşı,
4-Hissettiği yaş ,
5-Her zaman olmak istediği yaş...

Bunların 5 ini toplayıp 5'e bölerseniz o kişinin gerçek yaşını bulmuş olursunuz diye sözünü bitirmişti.

Nur içinde yatsın..
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Kasım 05, 2008, 04:39:08 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

öncelikle değerli insan Üzeyir Garih'e tanrıdan rahmet diliyorum. Yaptıkları ortada sizler benden daha iyi bilirsinizki gercekten basarılı ve çalışkan bir insandı bence bu özeliği onu hep yaşatacaktır. bütün dinlerde insana faydalı olmayı şart koşar ve Üzeyir Garih bunu başarmış bir insan geride konuşulanlar ise yaşayanları ilgilendirir. dua şekli bence gereksiz. kalpden gecirilen iyi dilekler her zaman daha doğrudur olduğunu  düşünüyorum.
saygı ve sevgilerimle

Kasım 14, 2008, 07:11:58 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Tanrının Rahmeti Üzerine Olsun...

Ocak 31, 2009, 09:19:01 ös
Yanıtla #24
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

İnsana ve onun kısa yaşamına baktığımızda, yaşayandan geriye sadece anılar ve onun bıraktığı boşlukta konuşulan kelimeler kalıyor...İnsan aslında ölümsüzdür,dostlarınca ve yardımı dokunduğu,yaşamını aydınlattığı kişilerce herzaman yaşar yaşatılır...Bir düş yaşam,bence insan "düşlerini gerçekleştirdiği" kişilerde hep yaşar...Kişinin kendini yaşaması ve daha çok malvarlığına sahip olması salt bir yaşam anlamına gelmez ki...
   Rahmetli Üzeyir Garih yararlı "Düşleri Gerçekleştiren" bir insandı...Hala onun ilkeleri ve anlamlı yaşamından söz ediliyor ve edilecektir diye düşünüyorum...Şimdi "Öldükten sonraki güzelliğinde" olan kardeşimiz için...( alıntı Edip Cansever)
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.

Nisan 08, 2009, 12:47:02 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Selam.
Rahmetli Garih Beyin bu güzel ve derin anlamlar tasiyan ve ruhumu derinlerde bir gercegi aramaya sevk eden konusmasini bugün okumak beni kahretti..Medyanin kalbimi ve duygularimi yönetiyor oldugu gercegi bir inme gibi indi..Kalbinize ve beyninize sahip cikin..
sevgiler

Nisan 25, 2010, 09:50:24 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Rahmetli Uzeyir Garih deyindigi nokta ve vermek istedigi ders cok anlamli...

Mayıs 05, 2010, 07:51:13 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Ne yazık ki müslümanlar arasındaki bazı cahiller yada yobazlar demeliyim cenneti ve tanrıyı kendi tekellerine aldıklarını sanıyorlar.Müslüman olmayanların cennete giremeyeceğini düşünenler bile var.

Ağustos 13, 2010, 07:52:53 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Muhteşem bir benzetme yapmış Günün akşam saatlerinde iş yorgunluğuyla okuduğum bu yazı bana enreji verdi ver günün geri kalanındada mutlu olabiliceğimi düşündüm. Bu yazıyı saklayacağım MASON a teşekkürler

Eylül 08, 2010, 01:47:17 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Bana hep Üzeyr Garih gibi bir insanın nahşibendi şeyhi  Hüseyin Şeyh Türbesine gitmesi saçma gelmiştir, hemde itü makineden mezun bir insanın bence sorun olanda bu oldu sanırım. Bir yanlışım varsa düzeltin lütfen.