Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Paran kadar konuş  (Okunma sayısı 38557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 27, 2007, 10:38:38 ös
  • Uzman Uye

masonlukta zenginlik limiti varsa ne anlama geliyor
benim anladığım sınıf ayrımı
bu ne demektir? (masonluk=zenginler clubü)

Şubat 27, 2007, 11:30:13 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bence direk o açıdan düşünmemek lazım. Belki para onlar için çok lazım oluyor giderleri çok fazla belki bir çok neden daha. Ama yinede  dışarıdan kötü gözüküyor.
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 27, 2007, 11:55:49 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Masonlukta "En az su kadar paraniz olmasi lazim" gibi bir sinirlama yoktur. Soylenen yanlizca fakir olmamaniz gerektigidir.
Ailenizin yemek parasini yada cocugunuzun okul parasini Masonluga yatirmamaniz gerekir. Sadece durumuz rahat ise, insanliga ve diger insanlaar yardim edebilirsiniz.
Bir fakirin, insanliga yardim, kendini gelistirme, insanlik icin yarini daha guzel bir gun yapmak gibi sorunlardan cok once daha buyuk sorunlari vardir. Boyle bir kisi Masonluktan bekleneni veremez ve alamaz. Belli bir kultur, maddi, manevi ve egitim durumunda olan kisiler Mason olarak alinabilir. Masonluk bir zengin kulubu degil, Bir yardimlasma, fikir, felsefe, bilgi ve maneviyat dernegidir.
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2007, 08:02:09 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 28, 2007, 12:09:18 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bence direk o açıdan düşünmemek lazım. Belki para onlar için çok lazım oluyor giderleri çok fazla belki bir çok neden daha. Ama yinede  dışarıdan kötü gözüküyor.
Alaaddin guzel aciklamis.

Şubat 28, 2007, 12:16:49 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

onemli olan az yada cok para almalari degil. paranin iyi yada kotuye kullanildigidir.

paranin bir miktariylada boyle site aciyorlar demekki :)

Şubat 28, 2007, 12:17:30 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

ayrica verdikleri burslar, hastane yapimlari vs... de genelde parayi nereye harcadiklarini gosteriyor.

Şubat 28, 2007, 03:25:05 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

onemli olan az yada cok para almalari degil. paranin iyi yada kotuye kullanildigidir.

paranin bir miktariylada boyle site aciyorlar demekki :)

Bu site tamamen bagimsiz, ve kisisel bir sitedir.

Şubat 28, 2007, 03:33:13 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

ayrica verdikleri burslar, hastane yapimlari vs... de genelde parayi nereye harcadiklarini gosteriyor.
Iyi olani gormez hickimse, hep negatife bakmaya calisir. 10 tane hastane yaptirsan, 100 tane cocuk okutsan, hastanenin birinin ampulu patlar, hastaneye ucuz mal aliniyor diye kiyamet kopar. Malesef biz boyleyiz. Her yapilan iyiligin altinda birseyler aranir ve "Neden iyilik yapiliyor ki vardir muhakkak bir amaclari" denir. Paranoyak olmusuz haberimiz yok. Hicbirseyi oldugu gibi kabuul edememe ozurumuz var.

Dedektiflerin bir yontemi vardir. Arastirdiklari seyin en bast cozumunu ararlar, ve genelde de cozum o en basit seydir.
Keske herkes en basit ve BARZ olan seyleri gorebilse de komplo teorilerine basvurmak zorunda kalmasa.

Masonlar verdikleri paralarin nereye gittigini, NE AMACLA kullanildigini biliyorlar. Bunu elestirenlerin kendi verdigi paralarin NEREYE gittigini hic soruyorlar mi?
 Camilere, Sinagoglara, yardim derneklerine verilen paralar. Bosna'ya yardim aralari, Kizilay'a yardim paralari?
Meslegim icabi vergiden muaf v yardim derneklerinin finansal yapilarini iyi bilirim. EN MUNTAZAM veya EN IYI AMACLARLA KURULMUS/YONETILEN dernekler bile verilen paralarin hepsini direk olarak yerine ulastirmaz. Ulastiramaz.

Mart 02, 2007, 09:26:25 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sadece durumuz rahat ise, insanliga ve diger insanlaar yardim edebilirsiniz.
Ama hangi insanlara,durumu olmayan insanları aranıza almıyorsunuzki Sakın dışarıdakilere yardım ediyoruz demeyin ben kendinden olmayana yardım eden bir dernek görmedim.
Kusura bakmayın ama sizin bu tarzda çalışmalarınız olsaydı insanlar size tapardı.

Mart 02, 2007, 09:53:48 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sadece durumuz rahat ise, insanliga ve diger insanlaar yardim edebilirsiniz.
Ama hangi insanlara,durumu olmayan insanları aranıza almıyorsunuzki Sakın dışarıdakilere yardım ediyoruz demeyin ben kendinden olmayana yardım eden bir dernek görmedim.
Kusura bakmayın ama sizin bu tarzda çalışmalarınız olsaydı insanlar size tapardı.

Kusura bakmayin demissiniz ama ortada bir KUSUR mevcut ise bakilir.
Turkiye'deki cogu hastanenin, okulun, devlet binasinin, vakifinin yapiminda, isletilmesinde Masonlarin katkisi vardir. Verilen Burslarin ne alakasi vardir masonlukla? Suclamalar yapmadan once bi ARASTIRIN. Bir bakin bakalim amerika'daki burn centerlari, dyslexia'ya karsi yapilanlari, burslari. Once bir ARASTIRIN.
Bir insana yardim etmek icin illa araniza almaniz gerekmez.  Gerektigini dusunenleri sorgulamak lazimdir ;) Sadece Masonlar ve yakinlarina yardim ediliyor diye bir kaide olsaydi, ve gercek bu olsaydi hakli idiniz. Ama boyle birseyin olmadigini siz de biliyor olmaniz gerekir (en azindan internet elinizin altinda)

Siz de kusura bakmayin ozaman ama sadece sunu dusunun: Sinagoglara yapilan para bagislari nereye gidiyor? Cevabini vermenize gerek yok!

Yorum yapiniz fakat ithamlarda bulunmayiniz lutfen.