Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dikkatimi çekti buradaki harici kardeşlerimde benim gibi mason olmak istiyor neden?

Saygınlık, güç kazanmak için
Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için
Meraktan
Diğer (lütfen başlığa yazınız.

Gönderen Konu: Neden Mason olmak istiyoruz  (Okunma sayısı 185300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2018, 02:30:56 ös
Yanıtla #200
  • Yeni Katilimci
  • *

Ezoterik eğitim ve ruhsal tekamül amacıyla mason olmak istiyorum.

Kasım 20, 2018, 02:01:59 ös
Yanıtla #201
  • Yeni Katilimci
  • *

Aynı hayat felsefesini ve ideallerini paylastigin insanlarin bulunduğu bir topluluğa ait olmak o topluluğu benimsemek ve ideallerin doğurduğu ödevleri yerine getirmek uğraşı için bende Türkiye Hür Ve Kabul Edilmiş Masonlar LLocasi nin bir ferdi olmayi istiyorum .

Kasım 21, 2018, 08:50:36 ös
Yanıtla #202

Kendimi geliştirip ve topluma faydalı olabilmek için mason olmak isterim. Ben şuan o kadar bilgili olduğumu zannetmiyorum şuan mason olmak için o kadar layık bir insan değilim ama ileride bunun için bir şeyler yapacağım.

Sevgi ve Saygılarımla,

Bizi Çalışmak Kurtarır!

Kasım 21, 2018, 11:08:19 ös
Yanıtla #203
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
gerçek ışığı araya bilmek ve o ışığın özünü görebilmek erdemli insan olma yolunda gitmek için
saygılarımla ve sevgilerimle

Kasım 22, 2018, 12:08:14 öö
Yanıtla #204
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben de bu konuda  birkaç kelam etmek isterim.  "Neden mason olunmak  istenmesi sorusunun"  tamamlayanı olan bir soru  da "Neden masonlar kendi aralarına davet etsinler?". Çünkü bildiğim kadarı ile Masonluk'a girmek için üstat masonların daveti şart.  O halde mason olmak için bu sorunun da kıymeti büyük.
Nosce te Ipsum

Kasım 22, 2018, 01:04:59 öö
Yanıtla #205
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Işığın hikmetini bilmeden ışığa koşulmaz tıpkı güneş en parlak ışık olsada gidilemeyecegi gibi.
Işıktaki hikmet kişinin kendindeki pariltidir,aydınlığı gören gözdür vicdanın özüdür,ışığa yolculuk mecazda içe yolculuktur,masonların aradığı ışığın bu oluo olmadığını ve o yola masonların sizi göturebilecigine emin mak lazım.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 22, 2018, 01:06:47 öö
Yanıtla #206
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben de bu konuda  birkaç kelam etmek isterim.  "Neden mason olunmak  istenmesi sorusunun"  tamamlayanı olan bir soru  da "Neden masonlar kendi aralarına davet etsinler?". Çünkü bildiğim kadarı ile Masonluk'a girmek için üstat masonların daveti şart.  O halde mason olmak için bu sorunun da kıymeti büyük.
O mason hangi kıvamda iken davet yapabilir/yapmalı?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 22, 2018, 02:04:50 öö
Yanıtla #207
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın propolsion,

Ufak bir düzeltme yapmak isterim. HİÇBİR kimse masonluğa davet edilmez, edilmemelidir. Kapıyı çalmak esastır ve bu her zaman böyle olmalıdır. Tekrar Matta 7.Bölüm 7.Bab’a bakalım. “Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır.” Hiç mason tanıdığınız olmasa bile başvurabilirsiniz. Başvurunuz ciddiyetle değerlendirilir. Prosedürler uzun olsa da hiç mason tanıdığı olmayıp da derneğe direk başvurmuş birçok kardeşim var. Süreç belki biraz ağır işler, onun dışında prosedürel olarak çok farklılık yoktur.

Sevgilerimle

Kasım 22, 2018, 02:19:08 öö
Yanıtla #208
  • Uzman Uye

Sayın Surgeus ne kadar keskin cümleler kullanmış !. Ne demek "hiçbir KİMSE Masonluğa davet edilmez, edilmemelidir". Nerede yazıyor bu, hangi kaynağa dayanarak böyle bir ifade kullanmış ?. Bizim daha doğrusu benim bildiğim Masonluğa girişte en önemli faktör kişinin rızası alındıktan sonra  Locanın  kabulü halinde kişiye teklif götürülmesidir.
       Sayın Sergues her halde başka bir şey ifade etmek istedi diye düşünüyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 22, 2018, 03:15:32 öö
Yanıtla #209
  • Aktif Uye

O mason hangi kıvamda iken davet yapabilir/yapmalı?
.   

Kardeşleri onu öyle bildikleri zaman. :) selamlar karahan
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: