Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Yonetim Kurulu ve Teknik Ekip Yapilanmasi  (Okunma sayısı 64317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2012, 09:31:44 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Her değişikliğin  sitemizi olumlu yönde etkileyeceğine inanıyor, yeni oluşuma başarılar diliyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 17, 2012, 10:29:57 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

selamlar,

ben   resimleri göremıyorum?
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Aralık 18, 2012, 12:18:24 öö
Yanıtla #12
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin park10,

Konu dahiline eklenmis semalar pdf formatindadir. Resim degildir. Dolayisiyla mesaj icerisinde beklemeniz durumunda, eger bilgisayariniza "adobe reader" yuklu ise zaten gorunecektir. Ilgili pdf dosyalari ayrica bilgisayariniza indirerek goruntuleyebilmeniz icin ilk mesaja adres olarakta eklenmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 21, 2013, 06:10:15 ös
Yanıtla #13

Facebook grubuna join request yolladim ancak foruma da haber vermek gerekiyormus, kime haber verilecegi yazmiyor, sevgiler.

Temmuz 02, 2013, 01:10:07 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin park10,

Konu dahiline eklenmis semalar pdf formatindadir. Resim degildir. Dolayisiyla mesaj icerisinde beklemeniz durumunda, eger bilgisayariniza "adobe reader" yuklu ise zaten gorunecektir. Ilgili pdf dosyalari ayrica bilgisayariniza indirerek goruntuleyebilmeniz icin ilk mesaja adres olarakta eklenmistir.

Saygilarimla
Ben yönetim tablosunu jpg (yani resim olarak) kaydettim masa üzerinde duruyor isterseniz ataçlayıp emaille yollayayım...

Temmuz 02, 2013, 02:37:14 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu arada neden mavi loca masonları iskoç ritinden daha yukarda göünüyor. Mavi locadaki kalfanın iskoç ritindeki birinden daha yetkili olmasına anlam veremedim...

Temmuz 02, 2013, 11:56:14 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Samuray, Masonluğun temeli Mavi Loca'dır yani 3 sembolik dereceyi barındırır. Eski ve Kabul Edilmiş İşkoç Riti, Mavi Loca'dan sonrasıdır. İlk sayfada görmüş olduğunuz birinci grafikte en alt kısımda yer alan nick name sahibi Masonların bazıları Mavi Loca'da yer alanlar bazıları da Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nde devam eden Masonlardır. Dolayısı ile grafikte herhangi bir alt/üst kavramı yoktur.

Saygılarımla

Temmuz 03, 2013, 12:13:28 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Samuray, Masonluğun temeli Mavi Loca'dır yani 3 sembolik dereceyi barındırır. Eski ve Kabul Edilmiş İşkoç Riti, Mavi Loca'dan sonrasıdır. İlk sayfada görmüş olduğunuz birinci grafikte en alt kısımda yer alan nick name sahibi Masonların bazıları Mavi Loca'da yer alanlar bazıları da Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nde devam eden Masonlardır. Dolayısı ile grafikte herhangi bir alt/üst kavramı yoktur.

Saygılarımla
Ast üst kavramı yoksa niye grafik yapılıyor ki onun yerine isimler yan yana da yazılabilirdi. Her halde göze hoş gelmesi için isimler piramit içine yazılmış. Ancak şu var ki sayın Mason'un imzasında direk kendisine mesaj atmak yerine yönetim hiyerarşisinin takip edilmesini istiyor. Bu şemaya bakan kişi bu hyerarşinin sıralamasını nereden anlasın?
Hatırladığım en üst localra beyaz loca deniyordu sakın beyaz yerine sehven mavi yazılmış olmasın... bence bu daha mantıklı bir açıklama olurdu...
Saygılarımla

Temmuz 03, 2013, 02:26:29 öö
Yanıtla #18
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Samuray, merak etmeyin yönetim hiyerarşisi sorunsuz ilerlemekte. Sadece Mavi Loca (ilk üç simgesel derece) ve de Kırmızı Loca (Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti) bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz renkte bir loca yoktur. "Sehven bir yazım söz konusu değildir" cümlesi en mantıklı açıklama olacaktır.

Saygılarımla

Temmuz 03, 2013, 02:38:19 öö
Yanıtla #19
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın samuray, sayın üyeler

Tüm şikayetlerinizi tarafıma yapabilirsiniz.En kısa sürede size gerekli bilgi aktarımı tarafımdan yapılacaktır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2013, 02:40:35 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.