Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DDOS Saldirilari  (Okunma sayısı 4351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 09, 2010, 07:10:39 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sitemize yapilan DDOS saldirilari hakkinda bu konu basliginda genis bilgi vermeyi uygun goruyorum.

DDOS (Distributed Denial of Service) saldirilari bir bilgisayarin birden fazla bilgisayar ile baglanti kurarak anlik data paketi gonderme emrini asiri yukleme yontemiyle hedef serverin kaldiramayacagi miktarda zorlanmasina, sonuc olarak hedef serverin yavaslamasi ve durmasina neden olan yontemdir.

Site guvenligini tehtit etmez. Ancak sitenin yayinini ve yayin kalitesini etkiler.

DDOS saldirilarina karsi %100 etkili bir yontem suanda mevcut degildir. Uygulanan en yaygin method saldirilari yapan IP adreslerinin belirlenerek engellenmesi yada karsi saldiri yapilarak o IP adreslerindeki bilgisayarlarin cokertilmesidir. Ancak bu yontemin yan etkileride vardir ki, saldirilari yapan ip adresleri belirlenirken siteyi goruntulemek amaci ile ziyarette bulunan bir kisinin adreside engellenebilir. Bu durumda siteye zarari olmayan bir kiside engellenenler listesine alinarak siteden uzaklastirilmis olur.

DDOS saldirilari son gunlerde ozellikle wikileaks.org, facebook.com ve twitter.com adreslerine yonelik cogalmis, bircok buyuk websitesinin bas agritan sorunu haline gelmistir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2010, 03:39:29 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 10, 2010, 02:11:35 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sevgili Site Yönetimi,

Hepimize geçmiş olsun. İnsanlar nelerle uğraşıyor, Tanrı'dan hepsine akıl sağlı diliyorum.

Sevgiyle

Ağustos 05, 2011, 01:36:40 öö
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Aslında DDOS saldırılarına karşı çeşitli güvenlik siteleri belli bir ücret karşılığında destek&koruma vaadediyor, 1-2 meşhur site var bununla ilgili arzu ederseniz linkini verebilirim Sn.Mason
Omnia in numeris sita sunt/her şey sayılarda gizlidir

Ağustos 14, 2011, 01:52:45 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

D-Dos saldırısı sunucuya yapılan ve gelen giden verileri etkileyen bir saldırı türüdür sunucu ve bant genişliği iyi olduktan sonra problem olmaz ama bence yasal işlem yapılsa iyi olur

Saygılarımla

Nisan 23, 2013, 09:16:44 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Asagida, uzun bir sure sitemizinde maruz kaldigi DDOS saldiri yonteminin sekilsel olarak gosterimi yer almaktadir. Sol kisimda olanlar saldiriyi yapan baglantilar ve sag kisimda olan bu saldiri ile basa cikmaya calisan sunucudur.

Saygilarimla

DDOS on the VideoLAN downloads infrastructure

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.