Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Popperist, Hacamat,sahnesarsan ile roportaj  (Okunma sayısı 10283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 01, 2011, 01:32:53 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın üyeler,

Bu hafta forumumuzun harici üyelerinden bazıları ile bir roportaj yaptım. Sayın Popperist, Hacamat ve sahnesarsan; hepsine bana zaman ayırdıkları için huzurlarınız da teşekkür ederim.

Roportaj Hür köşe de yayımlandı...Amaaa sakın bana yok sayfa düzeniydi, yok renkti, yok yazı karakteriydi gibi eleştirilerle gelmeyin. Geçen hafta sebeb olduğunuz dağınıklığı ,yeni toparlayabildim zaten. Arkadaşlar rica ediyorum kabuklu yemiş yemeyin yaaa :D...Hadi yediniz kapı da hepinize poşet dağıtılacak bari onun içine atın. Ben de bir başıma bir adamım değil mi? Hangi biriyle uğraşayım. Hem roportaj peşin de koş, hem dükkanı temiz tut. Allaasen bi işin ucun dan tutun ya :D :D... Hadi, hadi dükkanı açtık bu hafta da...Buyrun.

Saygılarımla.
enelsır

Haziran 01, 2011, 03:39:15 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn enelsir,

Öncelikle şahsım adına cok tesekkur ediyorum. 3 Harici uyemizle gerçekleştirdiğiniz röportajlardan kendi acımdan pekcok sey çıkardım. Farklı sosyal yapılardan farklı düşünce yapılarından, ilgi alanları farklı olan üç harici üyemizin cevapları her biri bir digerinden değerli ve hepsinden kendi gelişimim icin sonuclar çıkarabildim.

Bir Forum Yoneticisi olarak da tesekkur ediyorum. Üyelerimizin yonetime bakışlarını da görebildim.

Dahası bir Mason olarak tesekkur ediyorum. Bu konuda da son derece ilginç sonuclara erisebildim. Üyelerimizin kafasını daha fazla karistirmayayim (ama karışmalarını istiyorum). Yine de Masonlukla ilgili benim cok sevdiğim bir soz vardır. Ozellikle sayın popperistin yanıtlarını okurken aklımdan gecti. "Masonluk nasil zevk edersen öyledir". Belki o sebepten dolayı bizlerin tanımları, yaklaşımları birbirinden farklı gözüküyor olabilir. Masonlugun güzelliği diyelim buna. Hoş ben birbirine zıt yaklaşım veya tanımlar görmedim hic, birbirini tanımlayan ve tamamlayan yorumlar gordum. Eh bu meslek biraz da görme meslegidir, diyeyim hatta incelikler meslegidir diye ekleyeyim.

Tekrar size tesekkur ediyorum

Sevgi ve saygılarımla.

Haziran 01, 2011, 03:43:22 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben de tek tek teşekkür ediyor ve özellikle sayın popperist'in cevaplarından çok etkilendiğimi bilmenizi istiyorum.ÖZellikle bir diş hekiminin sosyal yönden kendini bu kadar geliştirmiş olmasını çok takdir ettim.
Saygılarımla

Haziran 01, 2011, 04:19:36 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili enelsır arkadaşım. Röportajlar cok güzel olmuş. Bende beğendim. Özellikle kendi kendime içinden çıkamadığım bir soruna harika bir yol bulmuş. Birkaç harici ile birlikte aynı anda nasıl röpörtaj yaparak yayınlayabilirsin? bunu düşünüyordum. Fakat format bayağı güzel olmuş.

Eleştrilerime gelelim...

1- Kişilerin hepsi büyük sehirlerde bulunan ve kültür düzeyleri ortanın üzerinde kişiler. Bence çok farklı ve uzak illerde yaşayan hatta yurtdışında yaşayan kişiler seçilmeliydi.

2- Okuma ve eğitim düzeyleride birbirine yakın. Daha farklı olmalıydı.
ve en önemlisi

3- Politik ve dini konularda birbirinin tamamen zıttı kişiler seçilmeliydi. İşte o zaman o röpörtaj çok büyük bir zevkle okunurdu. Araya bir antimason da eklenmeliydi.

4- 3 kişi az olmuş. Bence en az 5 kişi olmalıydı.

5- Masonları köşeye sıkıştırdığınız gibi haricileride zorlayan ve sıkıştıran sorular sormalıydınız.

6- Söyleme dedi ama gene duramayacağım ve söyleyeceğim... "Bari soruları renklendirseydiniz. Çok daha kolay okunurdu"

Sevgilerimle...
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Haziran 01, 2011, 05:30:16 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kişilerin hepsi büyük sehirlerde bulunan ve kültür düzeyleri ortanın üzerinde kişiler. Bence çok farklı ve uzak illerde yaşayan hatta yurtdışında yaşayan kişiler seçilmeliydi.

Sayın Enelsır, artık sayın Aslı ile de bir röportaj yapın bence :)

Saygılarımla

Haziran 01, 2011, 07:24:04 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben de olaydim tam olurmus. Yedi kisi olaydik kussursuz ve mikemmel olurmus. Yalniz duzen konusunda sikintili olmus  :) Renklendireydiniz iyiydi. Veya ne biliim biri kalin biri italik biri alti cizili olaydi kim ne demis daha rahat cakozlanabilirdi.

Ama alacagin olsun sevgili enesir, kiskaniyorsam askolsun, ama ask olsun sana enelsir ask olsun!
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Haziran 01, 2011, 08:17:03 öö
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Çok alkış almış. Merak ettim, hemen okumalıyım.

Haziran 01, 2011, 09:39:48 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlginiz için hepinize teşekkür ederim. Durun daha yeni başlıyoruz dükkan da hepinize yer var :D. Herkese sıra gelecek. Bakın mesela haftaya çok hoş bir süprizle karşınız da olacağım... Aaa ısrar yok, söylediğime pişman etmeyin beni :D.

Beğenen ,beğenmeyen bütün müşterilerimize sonsuz teşekkürler. Ayağınıza sağlık efendim. :).

Saygılarımla.
enelsır

Haziran 01, 2011, 05:08:32 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Sn. enelsır,

Popperist, Hacamat,sahnesarsan ile roportajını diğer roportajlarınız gibi keyifle okudum.

Bana göre büyük süpriz ihtimalleri,

1. Sayın MASON'la yapılacak  roportaj
2. Sayın  Zagzagel ile yapılacak roportaj

Sevgi ve Saygılarımla,

Haziran 01, 2011, 05:43:10 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bana göre büyük süpriz ihtimalleri,

1. Sayın MASON'la yapılacak  roportaj
2. Sayın  Zagzagel ile yapılacak roportaj

İkisi de iyi olurdu hani :)