Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Saygı Ve Selamlarımla  (Okunma sayısı 8872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 08, 2012, 09:22:37 ös

Merhabalar Hepinizin Benden Yaşça Büyük Olduğunu Düşünerek Size Olan Saygılarımla Nereden Başlayacağımı Bilmesemde Kendimi Kısaca Tanıtmak İsterim Çünki Daha Tam Olarak Kendimi Tanıyabilmiş Değilim
Adım:Uğur
Yaşım:15 Lise Öğrencisiyim Eğer Bir Hatam Olursa Ve Bir Saygısızlıkta Bulunursam Beni Kibarca Uyarırsanız Ve Doğruyu Gösterirseniz Minnettar Kalacağım Yaşımdan Dolayı Asla Saçma Sapan Bir Hareket Davranış Ve Sözde Bulunmayacağımı Düşünüyorum Kendimde Yaşıtlarımdan Olgun Davrandığımı Düşünüyorum Burada Sizlere Elimden Geldiğince Katkıda Bulunmak Masonluğu Anlamak Ve Sizlerden Bilgi Öğrenebilmeyi Umuyorum
Sizlerde Bana İsminizi Ve Yaşınızı Söylerseniz Mutlu Olacağım Takma İsmimin Anlamına Değinmek Gerekirse Bildiğim Kadarıyla
Raphael : Şifa ilim ve bilgi meleği huzur prenslerinden biri ve güneşin kral naibidir.
Deaden: Ölümsüzlerin Kralı Gibi Bir Anlamı Vardı Yanlış Hatırlamıyorsam
Kullandığım Diğer Takma İsimler
Benkei - Japon mitolojisinde efsaneleşmiş bir savaşçı ve kılıç ustası. (bazı kaynaklarda japon mitolojisinin kılıç ve savaş tanrısı olarakta geçmekte)
Bu Tarz İsimler Kullanmamın Sebebi Mitolojiye Olan İlgimdir..
Yazılarımda İlk Harfleri Büyük Yapma Gibi Bir Takıntım Var Kusuruma Bakmayın
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 08, 2012, 09:31:16 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin RaphaeLDeadeN. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 08, 2012, 09:33:47 ös
Yanıtla #2

Hoşbulduk Sn.MASON
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 08, 2012, 09:37:02 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Merhaba Sayin RaphaeLDeadeN. Hosgeldiniz,sanırım aramızdaki en ufak üyesin ama merakın büyük galiba belkide en hoş olanıda bu umarım her şey dilediğin gibi olur her zaman heryerde iyi şeyler dilersen tabi.Tekrar hoşgeldin
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 08, 2012, 09:39:06 ös
Yanıtla #4

Hoşgeldiniz. İlginç bir yaş :) Gerçekten masonlar.org çok değişik yaş-çevre-düşünceden insanları bir araya getiriyor. 14 yaşında birinin foruma kabul edileceği aklımın ucundan geçmezdi. Ama önemli olan yaş değil olgunluk olsa gerek.

Mitolojiye ilgi duyduğunuzu belirtmişsiniz. Gerçekten çok merak ettim. Sizce mitoloji nedir? Nasıl tanımlarsınız? 

Tekrar aramıza hoşgeldiniz.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 08, 2012, 09:44:41 ös
Yanıtla #5

Merhaba Sayin RaphaeLDeadeN. Hosgeldiniz,sanırım aramızdaki en ufak üyesin ama merakın büyük galiba belkide en hoş olanıda bu umarım her şey dilediğin gibi olur her zaman heryerde iyi şeyler dilersen tabi.Tekrar hoşgeldin

Evet Efendim Sanırım Aramızdaki En Ufak Üye Benim Ama Emin Olun Merakım Cidden Büyük Umarım Hepimizin Dilediği Her şey Gerçekleşir. Hoşbulduk

Ve Sayın peacewings Bencede Önemli Olan Yaş Değil Olgunluktur Ve Mitolojiyi En Kısa Biçimde Düşüncelerime Göre Tanımlamam Gerekirse:
Mitoloji Bence Felsefedir Mitoloji Bazı Irkların Toplulukların Dinidir Mitoloji Efsanelerden Oluşan Bir Inanıştır Ve Bence Onlarca Irk Binlerce Sene Birşeye Boşu Boşuna İnanmaz Vardır Elbet Bir Gerçeklik Payı. Bunu Daha Farklı Bir Konuda Veya Özelden Tartışmamız Görüşmemiz Daha İyi Olacaktır Diye Düşünüyorum

Saygılarımla.
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 08, 2012, 10:09:00 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Valla kim söylemiş bilmiyorum önemli olan yaş değil olgunluk lafı aslında boş bir laf,olgunluğun yaşla çok alakası var zamanı gelmeyen hiç bir şey pişmez sevgili mevlananın hamdım piştim yandım diye bir sözü vardır yandım mertebesi mevlana için olgunluğuda ifade ediyor aslında.Yaş ufak ama olgunluk pek yanyana durmuyor olgunluk tamamen yaş ile alakalı bir öğedir ne kadar çok dolu yaşarsan o kadar çok dolar küpün.Olgunluk az hata yapma halidir küçüklerden ise hata yapmamalarını beklemek komik olur.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 08, 2012, 10:13:40 ös
Yanıtla #7

Valla kim söylemiş bilmiyorum önemli olan yaş değil olgunluk lafı aslında boş bir laf,olgunluğun yaşla çok alakası var zamanı gelmeyen hiç bir şey pişmez sevgili mevlananın hamdım piştim yandım diye bir sözü vardır yandım mertebesi mevlana için olgunluğuda ifade ediyor aslında.Yaş ufak ama olgunluk pek yanyana durmuyor olgunluk tamamen yaş ile alakalı bir öğedir ne kadar çok dolu yaşarsan o kadar çok dolar küpün.Olgunluk az hata yapma halidir küçüklerden ise hata yapmamalarını beklemek komik olur.

saygılar

Görüşünü Saygıyla Karşılıyorum

Saygılar.
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 09, 2012, 01:08:07 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sayın
RaphaeLDeadeN;

Öncelikle Mabed'e hoşgeldin  ;Yaşım 15 Diye Beni Kaale Almayacaksanız Düşüncelerime Değer Vermeyecekseniz Ve Küçümseyecekseniz Lütfen Muhattap Olmayın..

Bu biraz fazla olmadımı sence ? Saygılar   :-[ :-[ :-[
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 09, 2012, 04:11:05 ös
Yanıtla #9

Sayın
RaphaeLDeadeN;

Öncelikle Mabed'e hoşgeldin  ;Yaşım 15 Diye Beni Kaale Almayacaksanız Düşüncelerime Değer Vermeyecekseniz Ve Küçümseyecekseniz Lütfen Muhattap Olmayın..

Bu biraz fazla olmadımı sence ? Saygılar   :-[ :-[ :-[

Öncelikle Cidden Özür Dilerim Biraz Sert Çıkışmışım Ama Genelde Yapılan Bu İsterseniz Kaldırabilirim İnsanlar Genelde Haklı Olsam Bile Dalga Geçebileceğini Düşünüyor...
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet