Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kanıksanmış hata...  (Okunma sayısı 1936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 01, 2013, 10:12:03 öö
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Forumdaşlar,

Yazı dilinde herkezin yaptığı bir hatayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hata öyle bir şey ki,  herke[b]z[/b] aynı hataya düşebiliyor. Yazılı sınavlarda çıkması, garantiye yakın bir tuzak soru.Herkez sınav zamanları ezberini yapıyor, işi bitince ezberini unutuyor. Oppss. İnsanları uyarayım derken aynı hataya ben düştüm.Kusura bakmayın lütfen.

Herkese saygı ve sevgiler

Her şeye rağmen bir nura doğru yürüyoruz...

Ağustos 01, 2013, 11:36:32 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Forumda türkçe redaksiyon grubu vardı. Yanılmıyorsam sorumluları Sn.SkullG ve Sn. doğudan. Onların forumda yazılan mesajları incelemesi ve yazım yanlışlarını düzeltmesi gerekiyor. Bu görevi ne kadar layıkıyla yaptıkları ise forum üyelerinin taktiridir.

Saygılar

Ağustos 01, 2013, 03:33:15 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu gibi hataların yapılmamasını ancak çok iyi ilköğretim öğretmenleri sağlar.

İlköğretim düzeyinde bir kez böyle bir hataya kapıldı mı insan, ondan sonra sıyrılması pek zor.

Profesyonel alanımda gençlere kim bilir kaç kez : yerine ; koymanın yanlış olduğunu gerekçesiyle anlattım ama ne yazık ki düzeltemedim çünkü kökleşmiş bir kere.

Bu hataları hoşgörüyle karşılayalım. Yeter ki forum üyelerimiz ne yazdığını önce bir kez kendisi okusun ve okuduğunu önce kendisi anlasın. Tümcelerinin başına büyük harf, sonuna nokta koysun.

Öteki türlü hatalar klavyede parmak kaymasıyla bile kolayca olabiliyor. (Benim kullandığım klavyede s ve z harfleri yan yana.)

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 04, 2013, 08:06:39 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Bu hatanın yapılması zaman zaman aceleden kaynaklanıyor diye düşünüyorum Sayın irukanji,

Ya da imla yetersizliğinden ki böyle bir forumda aklıma gelebilecek en son neden olsa bile bu durum söz konusu olmuyor değil.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da; noktalama işaretlerinin doğru ve yerinde kullanımı. Ki, noktalama işaretlerini ben de yanlış kullanıyorum bazen.

Saygılarımla
Adequatio intellectus et rei