Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum'u takip eden herkesten bir ricam var !  (Okunma sayısı 3699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 10, 2015, 05:22:21 öö
  • Aktif Uye

Merhaba,

Sadece birkaç dakikanızı ayırıp şu önemli yazımı okuyabilirseniz çok mutlu olurum. Değerli Forum üyeleri ve bizi takip edenler, her birimiz uzun yıllardır Youtube internet adresini kullanmaktayız ancak uzun zamandır Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bu sitede küfür içerikli videolar ve küfürlü yorumlar görmekteyim. Yazıklar olsun ki bu küfürler, Atatürk'ün şahsına olmakla birlikte annesine, babasına kadardır. Öyle üzgünüm ki bazen sinirimden hüngür hüngür ağlıyorum. Nereye şikayet ederim, nasıl yaparım diye düşünüyordum ne zamandır. Eğer şimdi benden öğrendiğiniz bu duruma merak edip de bakmak isterseniz Youtube'da ufacık bir gezinme yapmanız yeterli. Ancak sürekli internet kullananların bu söylediğim durumu yeni duymadıklarına eminim.  Şikayetim ne kadar dikkate alınır bilemiyorum ama şikayetimi yaptım ve en azından vicdanım rahat. En basit örneği vermek gerekirse, bu ülkede günümüzde Recep Tayyip Erdoğan'a bir hakaret edildiğinde, hakaret eden kişiler cezalandırılıyor ve hakarete ortak olan siteler de kapatılıyor, öyleyse aynı hukuk, diğer devlet adamlarımız için de geçerli olmalıdır. Kaldı ki Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Eğer benim gibi düşünüyorsanız, şu siteden Youtube'u devlete şikayet etmeniz yeterli : https://www.ihbarweb.org.tr/ihbar.php?subject=8

Saygılarımla...   Fay Frin
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Ekim 10, 2015, 01:27:28 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Söyledikleriniz doğru fakat YouTube'u şikayet etmek bir çözüm sağlamaz. Çünkü YouTube bir video barındırma sitesi. Videoları hazırlayanlar ise o sitenin üyeleri. Her gün yüz binlerce video ekleniyor YouTube'a. Bunca içeriğe tarama yapılması mümkün değil. Fakat şöyle bir yol izlenebilir. YouTube videolarının altında "... daha fazla" şeklinde bir kısım var. Oraya tıkladıktan sonra bildir kısmına tıklayabilirsiniz. Seçeneklerden "Nefret/kötü amaç içeren içerik" kısmını seçerek videoyu YouTube'a şikayet edebilirsiniz. Ne yazık ki bu sistem de pek etkili değil. İzleyenler içerisinden çok sayıda şikayet gelmezse dikkate almıyorlar. Kısacası internette bilgileri kontrol etmek pek kolay değil.

Elbette bu demek değil ki bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Bu duruma karşılık biz de doğru bilgileri internette yayabiliriz. Örneğin ben Google'ın ücretsiz servisi olan blogger'ı kullanarak bir blog sitesi açtım. Bu siteden Cumhuriyet ve Atatürk hakkındaki doğru bilgileri paylaşıyorum. Tarihi çarpıtarak, yalanlarla anlatan Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarına karşı böyle bir mücadele verebiliriz. Doğru bilgiyi yayarsak, insanlar mantıklarıyla doğru ve yanlış bilgi arasında bir seçim yapabilirler.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Ekim 10, 2015, 03:47:51 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Fay Frin,

Telekomünikasyonun bu ihbar sitesini bilmiyordum çok faydalı bir uygulama. Bu sayede rastladığım ve rahatsız olduğum siteleri şikayet edeceğim.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Kasım 11, 2015, 05:05:46 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Yaptığım şikayet üzerine bugün bana e-mail yoluyla cevap verilmiş. Bana yollanan e-maili aynen size aktarıyorum :

Bilindiği üzere, 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” 23/05/2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir.
Başkanlığımızın Bilgi İhbar Merkezine aşağıda yer verilen alan adı/ URL adresi ile ilgili ihbar/ihbarlar tarafınızca gönderilmiştir.
Yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda, ihbara konu alan adı/URL adresi içeriğinde ilgili yasa kapsamında suç unsuru bulunmadığı değerlendirilmektedir.
Şikayetinizin adli mercilere intikal ettirilmesi takdirinizdedir.
Daha fazla bilgi için, “www.ihbarweb.org.tr” ve “www.tib.gov.tr” İnternet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
Bilgilerinize rica ederim.

E-mailin başına da 'suç yok' diye başlık atmışlar. Yani sizin anlayacağınız, bu ülkede Atatürk'e hakaret etmek artık suç unsuru sayılmamakta. Ne diyeyim, yazıklar olsun. En azından halen vicdanlı, şerefli birkaç insan kalmıştır umuduyla hareket ettim ancak hata etmişim. Ben ve benim gibileri bu şekilde yıldırabileceklerini sanıyorlarsa büyük yanlışa düşüyorlar demektir, mücadeleye devam !
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2015, 05:38:10 ös Gönderen: Fay Frin »
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Kasım 11, 2015, 07:02:49 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Şikayet formunu doldurup Gönder tuşuna bastım '' Bu sayfa görüntülenemiyor '' diye yazı çıktı , bilginize ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 11, 2015, 08:27:40 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

BURDAN DUYRULUR..Belçika Milli eğitim bakanlığı,okullara dağıttığı kitapçıkta ATATÜRK ün ..GAY..olduğunu söyleyip,dünyanın en önemli GAYlar listesine aldı,sonra ne oldu bilmiyorum 2007 li yıllardı,cok zayıf dış ilişkilerimiz varmış demekki.

kendim bir cok yere şikayet dilekcesi yazdım, o zamanlar faydası oldumu bilmem.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2015, 08:43:37 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ