Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati Tarikatı  (Okunma sayısı 76682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 29, 2014, 01:00:45 öö
Yanıtla #70
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın SkullG,

Ben site içi hiyerarşiye uyarak ve genele polemikleri taşımayı uygun görmeyerek, sıkıntı ve şikayetlerimi özelden belirttim ve belirtmeye devam edeceğim.

Hukukçu kimliğinize ve görüşlerinize saygım sonsuzdur.

Dilerim sizde benim genelde konuşmama yönünde ki düşünceme saygı duyar, konu ile alakalı gelecek cevap veya cevapları özel mesaj yönetimi ile tarafıma bildirirsiniz.

Şahsi görüşlerimi ve fikrimi an itibariyle Sayın Arais e özelden mesaj atarak bildirdim.

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Ağustos 29, 2014, 06:31:49 öö
Yanıtla #71
  • Aktif Uye

İnsan kendisini tanıdıkça, çevresindeki insanları da iyi değerlendirmeye başlıyor. Zamanında bana en mantıklı gelen, düşüncelerine en değer verdiğim, para pul hırsı olmayan üniversite hocalarımın mason olduklarını anladığımda, mason olma yolunda paranın ne kadar geçersiz olduğunu anladım. Aklını ve hür düşüncesini kullanan mason olur, parasını kullanan değil. Sizden ricam çevrenize iyi bakın ve kendinizi tanıyın......
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ağustos 30, 2014, 11:17:20 öö
Yanıtla #72
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Konu buralara nereden geldi? Oysa konu başlığımız Illuminati...

Evet, Sn. Tij'e hak vermemek elde değil. Sn. Tij "Tabi burda "satin alinabilinen bilgi"nin niteligi hakkinda hemfikir olmak lazim bence" demiş ve doğru da söylemiş. Bazı bilgiler gerçekten parayla satın alınabilir. Parayla satın alınabilen bilgi bilimsel bilgi olabilir, akademik bilgi olabilir, teknik bilgi olabilir, ticari sır olabilir, hatta casusluk faaliyetleri kapsamında devlet sırları bile olabilir. Fakat biz bu konu başlığı altında "bilgi" derken bunları mı kastediyorduk? Hayır, biz Masonlukta olsun, başka bazı ezoterik/egzoterik örgütlerde olsun, ve hatta hiçbir organizasyona bağlı olmaksızın insanın kişisel tekamülü ile kendisinde ortaya çıkabilecek sezgisel yeti sonucu varabileceği bilgiden bahsediyorduk. Bir başka ifadeyle hakikate varmak için gerekli olan bilgi birikiminden bahsediyorduk. Bilgelikten ve erdemden bahsediyorduk. Bunu ister kutsal kitapları yeniden yorumlayarak yapın, ister neo-spiritüalizm akımına kendinizi kaptırın, ister yanıtlarınızı kuantum fiziğinde arayın. Bunlar parayla satın alınabilir şeyler değildir.

Fakat daha sonra bu konu başlığında Para=Bilgi=Güç şeklinde bir denklem kuruldu. Bunun konumuzla alakası yok diye düşünmeyin, çünkü bence var. Neden var? Çünkü bu denklem aynı zamanda işte o üzerinde konuşup da bir türlü sonuca vardıramadığımız çağdaş Illuminati'nin de bir gerçeği de ondan.

Konumuza dönersek, Illuminati hakkında forumda başka konu başlıkları da var. Onlar da okunursa görülür ki, Illuminati ile Masonların yolları geçmişte bir ara gerçekten kesişmiş. Fakat daha sonra Masonluk Illuminati ile ilişkisini kesin bir şekilde kesmiş. Neden acaba? Evet soruyorum Masonluk müessesesi Illuminati ile ilişkisini neden koparmış? Sakın iki organizasyonun uyguladığı yöntemler birbirine tezat teşkil ettiği için olmasın? Acaba Illuminati, "hedefe varmak için her yol mubahtır" şeklinde özetlenebilecek Makyavelist bir tutum benimsediği ve Para=Bilgi=Güç denklemini benimsediği için olmasın? Hadi orijinal Bavyera Illuninatisini geçelim, şu anda günümüzde faaliyet gösteren aynı adlı uluslararası ağ, bu Para=Bilgi=Güç denklemini benimsemiyor mu? Veya şöyle soralım. Bu uluslararası ağ "materyalist", yani manevi değer ve erdemlerden çok maddeye ve paraya önem veren bir oluşum mu, değil mi? J.F. Kennedy bu makyavelist tutuma karşı cesurca dik bir duruş sergilediği için mi kimilerince "hayalperest" olarak görülüyor veya kimilerine "gına getirmeye" başladı?

Hakikati parayla satın alabileceğini düşünen, açıkça "ben materyalist miyim? evet" düşüncesinde olan ve bu düşüncesini çekinmeden paylaşan kişi, bunu açıkça söyleyebildiği için dürüst bir kişilik sayılabilir. Materyalist olduğunu bilen ve bunu açıkça zikreden bir kişi, şayet illa ki ezoterik ve/veya egzoterik bir kuruma üye olmak istiyorsa, iki yolu vardır. Bunlardan biri kendini eğiterek materyalist olma özelliğinden sıyrılmak ve Masonluğun üzerinde durduğu diğer erdem ve yollar konusunda kendini eğitmek, daha sonra da isterse Masonluğa girmek ve gerçek bir Mason olma yolunda çalışmaktır. Diğer yol ise, kendi Para=Bilgi=Güç düşüncesinde ısrar etmek ve Masonlukla ilgilenmekten vazgeçerek, bahsekonu uluslararası okült ağın parçası olan kurumlara üye olmaya çalışmak ve o kurumlar içerisinde kendi inandığı bu denkleme inanan diğerleriyle birlikte kendi mutlu ortamında çalışmalarına devam etmektir. Beyaz ve Siyah... Dernek üyesi olmak ile "Mason" olmak arasında fark vardır derken işte bunları kastetmiştim. Çünkü materyalist olduğunu bilip, bununla övünen bir kişi de isterse Masonluğa girebilir. Fakat zihninde kurmuş olduğu Para=Bilgi=Güç denklemi, o kişinin Masonluğun öğretilerini doğru bir şekilde algılamasına engel teşkil eder. Böylece o öğretileri kendi özel hayatına uygulayamaz ve şu materyal dünyadan göçüp gitmeden önce gerçek bir Mason olamaz.

Bu ne bir hakarettir, ne de belli bir kişiye dönük olarak söylenmiş bir sözdür. Materyalist olmasıyla övünen tüm kişiler için geçerli olduğunu düşündüğüm bir tespittir. Eleştiriye de açıktır. Diyalektik gereği, dileyen forumdaşlar kendi argümanlarını kullanarak benim ortaya attığım bu düşünceyi çürütebilirler. Fakat bunu yapacaklarsa başka bir konu başlığı açmalarını rica edeyim, çünkü başlığın konusu Illuminati.
Live long and prosper.

Ağustos 30, 2014, 12:23:18 ös
Yanıtla #73
  • Aktif Uye

Sayın Spock ne güzel yazmış...Altına imzamı atarım...

Bu forumun amacı masonluğu doğru tanıtmak değil mi? İşte gerçek ortada. Masonluğu para, mevki, güç vb ile özdeşleştiremezsiniz... Güç isteyenler için farklı oluşumlar vardır. Oralara üye olunabilir...

Masonluk hepsinden farklı, hatta ötesinde...
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ağustos 30, 2014, 02:21:53 ös
Yanıtla #74
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Bu ne bir hakarettir, ne de belli bir kişiye dönük olarak söylenmiş bir sözdür. Materyalist olmasıyla övünen tüm kişiler için geçerli olduğunu düşündüğüm bir tespittir. Eleştiriye de açıktır. Diyalektik gereği, dileyen forumdaşlar kendi argümanlarını kullanarak benim ortaya attığım bu düşünceyi çürütebilirler. Fakat bunu yapacaklarsa başka bir konu başlığı açmalarını rica edeyim, çünkü başlığın konusu Illuminati."

Ben övündüm mü ?

Siz Kennedy leri sevebilirsiniz. Benim de sevmeme ve Clinton ve Kennedy nin savlarını hayalperest düşünce olarak yorumlamak hakkım.Dediğim gibi farklı bir başlık altında seve sev tartışılır.

Benim denklemim ortada, çok açık ve net. Sonuna kadar da arkasındayım. Materyalist olayı ise geniş ve bu başlık altında anlatılmayacak bir konu. Çünkü konu başlığı Illuminati.

Tamam, sizin sözlerinizi ben yanlış yorumlamışım. Bir Mason yalan söylemez diye biliyorum. Sayın SkullG de benim olaya biraz geriden, geniş boyutlu bakmamı tavsiye ettiğine göre- ki tekrar tekrar okuyup tavsiyesine uyacağım-; aynı benim yazılarım gibi sizde kişisel veya hakaret içermeyen bir kişisel yorum yapmışsınız.

Ben böyle algılayıp konuyu uzattıysam "gereksiz yere polemik"açmışım demektir. Hakkımda forumun gerektirdiği yaptırımlar uygulanır. İtiraz da etmem. Hatta özür dilemem bile istenirse kabulum! Çünkü Sayın SkullG nin objektifliğinden şüphem yok. Takdir onun.

Ama belirttiğim gibi ben savlarımın ve düşüncelerimin,yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. Eğer başka bir başlık altında tartışılımak istenirse, seve seve katılırım.Çünkü materyalist kavramını sadece sözlük anlamı ele alınarak değerlendirilmemeli.

Bu vesile ile tüm forum üyelerinin (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı) 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım.

Saygılarımla

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Ağustos 31, 2014, 08:52:35 ös
Yanıtla #75
  • Ziyaretçi

Aydınlanmadan sonra İlluminati diye bir örgüt kalmamıştır. Bunu yaşatmaya çalışan bazı saçma mason üyeler vardır. Kendilerince oyun oynarlar sadece.

Ağustos 31, 2014, 09:59:11 ös
Yanıtla #76
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Aydınlanma....

Hangisi?

Bazı saçma mason üyeler...

Örneğin kimler?

Kendilenince oyun oynarlar.

Ne tür oyun?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 31, 2014, 10:08:52 ös
Yanıtla #77
  • Ziyaretçi

Avrupa'daki aydınlanma döneminden sonra bu örgütün bir anlamı kalmamıştır. Hala Avrupa'da belli isim altında(Ordo) bu örgütü yaşatmaya çalışan mason "kardeşler" vardır. Ben onları kendilerince oyun oynuyor olarak görüyorum. (İlluminatçılık oyunu)

Ağustos 31, 2014, 11:03:32 ös
Yanıtla #78
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Avrupa'daki aydınlanma döneminden sonra bu örgütün bir anlamı kalmamıştır. Hala Avrupa'da belli isim altında(Ordo) bu örgütü yaşatmaya çalışan mason "kardeşler" vardır. Ben onları kendilerince oyun oynuyor olarak görüyorum. (İlluminatçılık oyunu)

Sn. Tubalkain İspanya merkezli ORDEN Illuminati'den bahsediyor. Bunun bünyesinde bir de Societas OTO var. Evet Orden Illuminati'nin başındaki kişinin bir EKEİR Masonu olduğu doğrudur.

Fakat oyun oynadıkları konusunda o kadar emin değilim. Bunun sebebi yukarıda adlarını verdiğim her iki örgütün de başka bir ülkedeki çok daha köklü başka bir örgütten icazet alarak faaliyetlerine devam etmeleri. Ve o başka ülkedeki diğer örgütün öyle pek oyun oynayacak tarzda bir yapısı olduğunu sanmıyorum. Fakat tabi şimdi Sn. Tubalkain, bunu kanıtla derse bana ne yaparım? Kanıtlayamam. Bu nedenle hep diyorum bu konuya inanmak (veya inanmamak) biraz inanç meselesi haline dönüşmüş günümüzde. Fakat oyun oynuyorlarsa niçin dünyanın birçok ülkesine yayılmaya çalışıyorlar?
Live long and prosper.

Ağustos 31, 2014, 11:15:21 ös
Yanıtla #79
  • Ziyaretçi

Değerli kardeşim, gerektiğinde bu cemiyetlerin "Neo-İlluminatçıların" yada "İlluminati" cemiyetlerinin Almanya'daki adres ve internet sayfalarını paylaşabilirim. Bende her meraklı insan "Mason" gibi bir kardeşimle birlikte tanışma akşamlarına katıldım. Beni çekmedi ve çok uyduruk geldiler. Bu konu hakkında locamda tartışmalarda yapıldı. Çok faydalı oldu. Bir çok Prof. kardeşimden gereken bilgiyi aldığıma inanıyorum. Ama tabiiki girmek isteyen girer. Bana göre değil. Bana Masonluk ve bulunduğum dereceler yetti. (Ayrıca Locamızda bu türlü şeylere meraklı kardeşlerede pek pozitif bakılmaz ve kırmızı tavsiye edilmez) Kardeşçe sevgiler
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2014, 11:18:13 ös Gönderen: Tubalkain »