Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eğitim Alanında Dönmeler  (Okunma sayısı 22318 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 11, 2007, 06:36:41 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Bazı konular gerçekten çok provokatif yönde yani tepkiler de doğurabiliyor doğal olarak... Bunu en çok Hamlet ve en baştaki üyelerden Anarşist yapıyordu. Son zamanlarda da buna dahil olan özellikle Sn. Shemuel'in konuları çünkü buraya giripte Masonluğa karşı olmayan ama son olanlardan sonra İsrail'e tepkili olan bir insan Shemuel'in sütten çıkmış akkaşık Yahudiler yazılarına oldukça kızabilir diye düşünmekteyim. bu konuda en baştada dediğim gibi her yöne çekilebiliyor maalesef... Ama Atatürk'ün ne olduğunu Türk milleti zaten çok iyi biliyor, bu yüzden fazla uzatmayada gerek yok...

Saygılarımla.
Dogru... Ma unutmayiniz ki burasi bir forum ortami. Burada bulunan (yada bulunmasini istedigimiz) insanlar belli bir olgunluga erismis, her okuzun altinda buzagi aramayan karakterler. Bir yazi yazilmis diye tepki vermek gayet normaldir. ama o tepkiyi hakaretlerle, suclamalarla suzlemek uzucu oluyor. Siz de AnarKons ve Hanmlet'i hatirliyorsunuz. Gerekenler yapildi. Eger iddia edildigi gibi bir ortam olsaydi o yazilarin sahipleri de su anda polemige giriyor olurdu.

Mayıs 11, 2007, 06:38:21 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince,

Teveccühünüz için çok sağ olun. Zira Makyavelizm pragmatik ve soylu bir siyasi düşünce sistemidir.

Mayıs 11, 2007, 06:41:08 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince,

Ben bu başlık altında bana yazılan cevaplardan gram rahatsız değilim. İyi bir değerlendirme yapın...

Semitik dinleri sevmediğimi söylemem armoniyi bozarken, Atatürk Yahudi dönmeleri soyundan gelir önermesinin açık ve tek iması nasıl olur da armoniyi bozmaz anlayamıyor; bu tutarsız yaklaşımı kabul edemiyorum!

İmparatorluk verdik (Hazarlar), yer verdik yurt verdik, makam mevki verdik yine yetmedi, şimdi başbuğumuzu da mı Yahudiler'e vereceğiz? Biz Türkler hayal miyiz?..
Anlayamadiginiz... Armoniyi bozmuyor demedim. Bozmus olabilir ki bozdu dedfim. Kendisi de ben de cevabini verdik zaten. Tek soyledigim ALTINDA BIR SEY ARAMAMANIZ. Siz hala ben ben ben ben diye gidiyorsunuz. SIze karsi bir yapilanma varmis gibi davraniyorsunuz.  Siz semitik dinleri sevmediginizi soylediniz dikakt cekti. Ataturku sevmedigini soyleyenler de dikkat cekti ve sizden DAHA sert bir dilde uyarildi, ve bazilari forumdan atildi. Yani forumu yorumlarken sirf KENDINIZE olanlara degil BUTUN foruma bakarsaniz yanildiginizi anlayacaksiniz. Hala tutarsiz yaklasim tarzi seyleri soylemeye devam etmeyiniz! Ben ortami yumusatmak icin fikir beyan ettikce siz uzatiyorsunuz. Kisisel sorunlarinizi ozel mesajla hallediniz.

Mayıs 11, 2007, 06:42:34 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince,

Teveccühünüz için çok sağ olun. Zira Makyavelizm pragmatik ve soylu bir siyasi düşünce sistemidir.
Farketmez. Kimseye (iyi/kotu) yakistirma yapmayiniz. Soylemek istedigim buydu ;)

Mayıs 11, 2007, 06:46:33 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

"Farketmez. Kimseye (iyi/kotu) yakistirma yapmayiniz. Soylemek istedigim buydu "

Tam carcar edecektim bu yazınızla sakinleştim.

Bu başlığın toptan kaldırılması en sağlıklısı olacak. Yazdıklarımın tek bir harfinden de pişman değilim.

Mayıs 11, 2007, 06:55:14 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Pisman olmayin tabi. Ama yazmayin :) Birakin icinizde kalsin ben oyle yapiyorum artik ;)

Temmuz 09, 2013, 06:33:28 ös
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Cumhuriyetin doğuşu ile İstanbul'a taşınmış olan Fevziye Mektepleri, İstanbul'un çeşitli semtlerinde yer alan Işık okullarını da barındırmaktadır.

Saygılarımla
Adequatio intellectus et rei

Ağustos 19, 2016, 11:04:11 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tüm yorumları tek tek okudum. Bir insanın hangi soydan veya dinden geldiği neden bu kadar tartışma konusu yapılmış onu anlamadım.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender