Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Geçmişteki bir sesi tekrar duyabilmemiz mümkün mü?  (Okunma sayısı 23099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 16, 2007, 10:56:43 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

:), kaset ve dideonun yaninda dvd, cd, bilimum hafiza kartlarini da verebiliriz. :)
Lakin saka bir tarafa, molekuler boyutta maddeler incelendigindeki fiziksel ozellikleri arkadaslar ilk cevaplara yazmislar , o kadar bilgim yok benim, ancak, telekominikasyoin yada sinyalizasyon uzerine calisanlar bilir, belirli frekanslar her daim doludur anlasilmaz bir sekilde, ilgili teorilerden biri manyetik alanlar bir digeri ise evrenin ve dunyanin olusumu sirasinda olusan ses dalgalarinin halen yayilma halinde olduklar ve belirli frekanslarin dolu olmasina sebeb olmaktadir, bu konudaki daha fazla detayi aktarmaya benim birikimim yetmez.
Ayrica, ek bir not olarak, simdiye kadar bildigimiz tum fiziksel, kimyasal kanunlarin onemli bir bolumu kismi varsayimlara dayanir, ornegin sifir surtunme varsayimi, bugunku teknoloji de ise ozellikle nanoteknoloji boyutuna gelindiginde maddelerin yeni ozellikleri kesfedilmekte ve yeni maddelerin atomlarin farkli dizilisi ile olusturulmasi oncesinde akla hayale gelmeyen ozelliklerin gozlenmesine sahit oluyoruz ( ornek, CNT-cabon nanotubes).
Bunlardan gelmek istedigim nokta, ister isik hizi olsun isterse bugun cok farazi/hayal gibi gelen seylerin bir sekilde cozumlenmesinin mumkunati oldugu....
Saygilar

Aralık 17, 2007, 12:20:55 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

aslında buna zamanda yolculuk olasılığıının hayal gibi gelmesi de dahildir..

Aralık 17, 2007, 12:29:45 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

herhangi bir maddeye ışık hızında bir enerji verdiğinizde o madde sizce ne olur madde o hıza ulaştığında fotonlardan daha küçük milyarlarca atom parçacıklarınamı ayrılır yoksa boyutmu değiştirir.

Aralık 17, 2007, 12:52:51 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Bir ornekle, 3 boyutlu bir cismin 2 boyutlu bir duzlemdeki goruntusu salt bir noktadan yada duz bir cizgiden ibarettir, ve daha da ust boyutlara bakildiginda boyut degistirme noktasinda bizim tespit etmemiz mumkun degil ancak dediginiz gibi atom parcalarina ayrildigini goruruz lakin gercekte ise nereye hangi zamana yolculuk yaptigini bilemeyiz. Ozellikle kaynagini hatirlamadigim bri yerde okudugum, isik hizini gecen maddeler madde formundan enerji formuna geciyor yani fiziksel ozellikleri degisiyor - bizim algilamamizla- ama isik hizini asabilmek icin de madde formunu degistirmek gerekiyor ve dediginiz gibi farkli bir boyuta gecis ve orada fiziki harekete gecilmesi gerekli. Sorarsaniz ki nereden biliyorsun, bilmiyorum, cunku kendi adima tecrube etme imkanim olmadi:) tecrube edeni de gormedim:) Lakin, mumkunati olan ve herhangibir farazi tahminden ibaret olmadigini dusundugum bir olay.

Aralık 17, 2007, 12:56:09 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn . klmtrs;
ışık hızında enerji ne demek tam olarak neyi kastettiğinizi açıklar msınız?

Aralık 17, 2007, 01:17:38 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

ben aciklayayim eger sayin klmtrs e karsi bir yanlis imaj/kibir olmazsa tahminim onun kasti da bu sekildedir. Gunumuz teknolojisinde ve fizik teoremlerinde isik hizina herhangi bir maddenin ulasmasi mumkun degil ancak madde formundan enerji formuna gectiginde mumkundur, ve yapilan akademik deneylerin cogunlugu da enerji parcalarinin isik hizina ulasmasi uzerine dir, hatta yakin zamanda isik hizinin asilmasi yada isinlanma uzerine yapilan basarili deneyler de enerji parcalari/ isik parcalari ile yapilmisti

Aralık 17, 2007, 04:20:56 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

ışık hızı  300.000 km/saniye'dir  bir varlığı bu hızla  döndürme(.veya bu hızda bir enerji verme..) kuvvetidir
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2007, 04:25:07 öö Gönderen: klmtrs »

Aralık 17, 2007, 04:36:06 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

ek  olarak şunlarıda belirteyim  kütlesi olan hiç bir madde ışık hızına ulaşamaz  çünki kütleli bir maddenin hızı arttıkça kütleside artar bu yüzden maddenin  ışık hızına ulaşabilmesi için sonsuz enerji vermek gerekmektedir bu yüzden insan ne ileri nede geri gidebilir.

hadi diyelim çook ama çok küçük bir maddeye ışık hızına getirip yok ettik veya ortam değiştirdiğimizi var sayalım ee sizce bu madde öncedende sorduğum gibi ne oldu  gerçekten ortammı değiştirdi yoksa  milyarlarca çok küçük atomlarınamı ayrıldı e hadi diyelim ortam değiştirdi böyle birşey olmazda bir insanı ışık hızına çıkardığınızda olabilecekleri düşüne biliyormusunuz.insana bu enerjiyi verdiğinizde acaba  hidrojen yahut uranyum bombalarından kaç kat daha etki yapar.belki konuşması bazılarına görede hayal edilmesi hoş birşey fakat bu hayale kapılırken bunun imkansız olduğunu bilemiz gerekir.

aslında bununla bağlantılı olarak inisinayon konusuna giriş yapılabilinir bu konununda sn MASON tarafından cevaplanmasıda rica olunur.

SAYGILAR.

Aralık 17, 2007, 04:28:07 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Iste benim kastetmek istedigim de bu aslinda insan bedenini simdi bildigimiz fiziksel formda isik hizina cikartmak, imkansiz degil ama hayat baglarini kesebilecek bir etki yapar, bu asikardir ancak bu bir canli daolabilir cansiz bir madde de olabilir fiziksel formunu degistirmenin mumkunati oldugunda ben imkansiz olarak dusunmuyorum, zira once belirttigim gibi kismi de olsa isinlanmanin mumkunati oldugu test edildi ama tabi daha cok firin ekmek yenilmesi gerek. O acidan ben imkansiz olarak gormuyorum, astral seyahat gibi konulara da referans verilebilir ama tabi is daha da derinlesir o kadar bilgim yok benim.

Not olarak cehaletimi mazur gorun; inisinayon teriminihatirlayamadim yada daha net olarak bilmiyorum aciklarsaniz bir sey daha ogrenmis olurum.

Aralık 17, 2007, 04:39:51 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

inisinasyonu SAYIN MASON tarafından açıklanmasını talep ediyorum.astral seyahat çok farklıdır inisinasyon konusu açılınca  astral seyahatda işin içine karışacaktır onun için sn MASON un cevabını beklemekteyiz.